Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לזוג ללא ילדים לנסיעה פעם בשבוע להורים ולקניות תקציב 20-30

Eli ziskind
שימו לב! השרשור הזה בן 2068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב שצריך פחות לתת דעת לגבי איפה הרכב מורכב, אצלי בספייס סטאר מורכבת בתאילנד למשל, יאריס מורכבת בצרפת ואלו רכבים אמינים.

אין סיבה שהפיגו לא תפגין אמינות טובה.

חבר עם 208 מסוף 2014 עם אזור 70+ ק״מ מאוד מרוצה, הייתה רק בעיה במשאבת מים שעשתה רעשים אך מעבר לזה מבוסט מאוד על הרכב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בגלל הנסיעות הבין עירוניות ואם המחשבה על ילדים היא לעתיד הנראה לעין לא הייתי יורד ממידות הסופרמיני, כלומר הייתי פוסל מכוניות בטווח שבין מיני לסופרמיני, מהסוג של מיקרה וספלאש.

בנסועה הצפויה נושא החסכון בדלק שולי לגמרי, הייתי מתרכז באמינות, ולאור התקציב הייתי מדגיש יותר את מצב הרכב מאשר את מוצאו. רכב מטופל כראוי שמקבל ציון טוב בבדיקה שלפני קניה עדיף על רכב עם תעודת לידה מהמוצא ה"נכון". לגבי ציוני NCAP חפש בפורום, אם יהיו לך שאלות אולי כאשר אחזור מהעבודה.

מאוד מתחבר למה שאמרת, באמת הדגש הוא על אמינות ובטיחות.

בגלל זה חשבתי על טיוטה יאריס, אבל המחירים שלה קצת גובהים מידי. למרות שאני יכול לעלות אם אכן יש לה יתרון משמעותי.

קראתי את הסקירה של היונדאי I20 נשמע קצת בינוני פלוס.

ראיתי שבפורד פיאסטה יש 7 כריות אוויר שזה טוב אבל תוהה האם אמין ומה עלות הטיפולים שלו.

הרכב שניראה לי הכי מתאים ממה שראתי עד עכשיו זה סקודה פאביה, הוא טוב בנסיעות בין עירוניות, עם טורבו יש לו הרבה יותר כוח מהסופר מיני האחרות, אבל בבטיחות יש לו רק 4 כריות אוויר בגירסה הידנית, לעומת היונדאי I20 שיש לה 6.

בגדול מתלבט בין סקודה פאביה לבין יונדאי I20 אבל עדיין פתוח לאפשרויות אחרות מבחינת אמינות ובטיחות.

עדיין לא קראתי מבחני ריסוק.

חבל שהקארמה לא יכולה לסגור עסקת חבילה עם חוק מרפי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ל208 יש טורבו יותר אבל היא ניראית הרבה יותר מודרנית.

ובטיחותית מהפאביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי להביע דעה קצת שונה

לקניות אתה יכול ליסוע בתחב''צ ולחזור במונית

פעם ב להורים או לטיול לשכור רכב

בתחשיב שנתי יישאר לך הרבה יותר כסף בכיס

איך שלא תהפוך את זה, רכב סטנדרטי במדינת ישראל זה סד''ג של 2000₪ בממוצע בחודש

ביטוח

טסט

מוסך (טיפולים שוטפים + בלאי + תקלות)

חניה

שטיפה

דלק

והכי משמעותי ירידת ערך

קח 2000₪ כל חודש, תכניס למעטפה, ותשתמש רק משם למוניות + שכירות רכב, תישאר עם אחלה עודף בסוף השנה לטיול בכרתים.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשה לי להביע דעה קצת שונה

לקניות אתה יכול ליסוע בתחב''צ ולחזור במונית

פעם ב להורים או לטיול לשכור רכב

בתחשיב שנתי יישאר לך הרבה יותר כסף בכיס

איך שלא תהפוך את זה, רכב סטנדרטי במדינת ישראל זה סד''ג של 2000₪ בממוצע בחודש

ביטוח

טסט

מוסך (טיפולים שוטפים + בלאי + תקלות)

חניה

שטיפה

דלק

והכי משמעותי ירידת ערך

קח 2000₪ כל חודש, תכניס למעטפה, ותשתמש רק משם למוניות + שכירות רכב, תישאר עם אחלה עודף בסוף השנה לטיול בכרתים.

מאוד מעריך את דעתך, ניסיתי את זה כשאישתי הייתה סטודנטית. גרנו במעונות והיה לנו קטנוע 125 סמק שאיתו עשינו קניות. נסיעות להורים או טיול היינו שוכרים רכב.

ההוצאות של השכרת רכב הם לא לגמרי קטנות.

מחיר ההשכרה ליומיים בסופ"ש:

בלי השתתפות עצמית כ-350 ש"ח, אתה יכול לזרוק את הרכב מצוק ואתה לא משלם כלום.

עם הישתתפות עצמית - כ-250(כלומר, אם קורה משהו לרכב אתה משלם) ופה הם יכולים להפתיע, החזרתי רכב עם צמיג שלא ניראה להם או עם שריטה שילמתי 400 ש"ח ומעלה. הם מעודדים אותך לקחת את הכיסוי המלא כי הם בודקים בדקדקנות ועם יש בעיה קטנה הם לוקחים מחיר גדול. כמובן שהם לא מיד מתקנים אותה בכסף הזה אלא מושכים עד שזה ממש מתקלקל, לא פעם קרה שקיבלתי רכב עם פנצ'ר או פגיעות כאלה ואחרות.

חישוב כללי של הוצאות על השכרה הביא אותי לכ- 800 ש"ח

יש גם תוספות במחיר על חריגת ק"מ, העיסקה הכי זולה היא של קלאוטו 100 ש"ח ליום אבל רק 100 ק"מ, לא תגיע רחוק עם 100 ק"מ ליום.

מעבר למחיר יש את הנוחות, להשכיר רכב אתה צריך להגיע לסוכנות, ולהחזיר אותו ביום ראשון בבוקר ולהגיע קצת באיחור לעבודה.

אני מאמין שאם אני אסע במקסימום 500 ק"מ בחודש אני אעשה טיפול 10K פעם בשנה וחצי. דלק אני אשלם מעט, כי נוסע מעט. ביטוח(חובה+ג) הוא החלק הקבוע בסיפור ומגיע לבערך 300 ש"ח בחודש.

אני מאמין שאוכל לשמור על מתחת לאלף שקל בחודש בממוצע.

הקטע הבעייתי הוא ירידת הערך של בערך 3 אלף בשנה. שזה עוד 250 שקל בחודש.

איך בכלל עברתי לרכב, יש לי חבר שלאבא שלו חברה להשכרת מוניות. אבא שלו מכר לו סיאט קורדובה דיזל שהיא כמובן מונית לשעבר. הוא נסע עליה איזה 6 שנים ואז העביר לי אותה במחיר בין חברים.

לפני זה עשיתי חישוב וראיתי שהרכב הישן הזה יהיה לי יותר משתלם מהשכרת רכבים.

אגב, למי שרוצה אני מוכר את הסיאט הזאת :) ב3 אלף, מזגן צריך להוסיף גז, חימום לא עובד. אבל עושה 22 ק"מ לליטר בבין עירוני(עיקר הנסועה שלנו) עם קצת עירוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שצריך פחות לתת דעת לגבי איפה הרכב מורכב, אצלי בספייס סטאר מורכבת בתאילנד למשל, יאריס מורכבת בצרפת ואלו רכבים אמינים.

חבר עם 208 מסוף 2014 עם אזור 70+ ק״מ מאוד מרוצה, הייתה רק בעיה במשאבת מים שעשתה רעשים אך מעבר לזה מבוסט מאוד על הרכב.

בגדול חשוב לי אמינות ובטיחות, אבל איך צריכת הדלק שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי בטיחות של טיוטה יאריס, פג'ו 208 וסקודה פאביה ופולקסאגן פולו וניראה שהפביה לא נופלת מהם:

קישורים:

פולו: https://www.euroncap.com/en/results/vw/polo/11069

פאביה: https://www.euroncap.com/en/results/skoda/fabia/7892

פורד פיאסטה: https://www.euroncap.com/en/results/ford/fiesta/27708

טויוטה יאריס: https://www.euroncap.com/en/results/toyota/yaris/10997

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפאביה מגיעה עם מנוע TSI לא ?

הייתי מעדיף להימנע מטורבו בנזין ולהישאר עם מכלולים אמינים ובייחוד לא יקרים כמו טורבו.

אם אתה מדבר על ה1600 (הרכבים של עד שנת 07) ידני זה רכב אמין.

אני שוב ממליץ על הפיקנטו בייחוד לאור הנסועה הנמוכה שלכם. ר"ג-אשקלון זו נסיעה קלילה (הייתי עושה אותה כמה פעמים בשבוע) מבחינת תוואי דרך, כך שלא צריך רכב שמאיץ בעליות קשות.

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעית בשנתונים (של הפיאסטה והפאביה) - שמת לינקים לדגמים הכי חדשים, וזה ממש לא מה שאתה קונה בתקציב הזה.

הנה הלינקים הנכונים:

פאביה: https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/skoda/fabia/15739

פיאסטה: https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/ford/fiesta/15756

פה כבר יש הבדל.

הנה גם המבחן הרלוונטי ל-208: https://www.euroncap.com/en/results/peugeot/208/10941

ד"א, הרוב המכריע של הפאביה בתקציב שלך (לפחות הידניות) הן בכלל עם מנוע 1.4 אטמוספרי רגיל. יש מעט מאוד tsi בתקציב, לרוב עם ק"מ מכובד עד מכובד מאוד.

אם התחזוקה של ה-i20 של איתמר נשמעת לך סבירה, אתה לגמרי תסתדר עם כל רכב ברשימה פה. אני לא חושב שאפילו תתקרב לרמה כזו של תחזוקה לא עם פיאסטה ואפילו לא עם 208.

זה נשמע לי כאילו אתה פשוט רוצה לקנות פאביה (שזה לגמרי בסדר), פשוט הנתונים לא לגמרי תומכים ברצון הזה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ה 1.2 טורבו לא עושה בעיות, בהתחלה הייתה צינורית דלק שגרמה לרעש עקב נגיעה בפיצוזה תוקן בהתחלה דבר שני שרשרת טיימינג שהיה שתוקנה באחריות מאז לא שמעתי על בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שאם אני אסע במקסימום 500 ק"מ בחודש אני אעשה טיפול 10K פעם בשנה וחצי

טיפול עושים או לפי ק"מ, או לפי שנה (המוקדם מביניהם). זה לא המקום הנכון לחסוך.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעית בשנתונים (של הפיאסטה והפאביה) - שמת לינקים לדגמים הכי חדשים, וזה ממש לא מה שאתה קונה בתקציב הזה.

הנה הלינקים הנכונים:

פאביה: https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/skoda/fabia/15739

פיאסטה: https://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/en/results/ford/fiesta/15756

פה כבר יש הבדל.

הנה גם המבחן הרלוונטי ל-208: https://www.euroncap.com/en/results/peugeot/208/10941

ד"א, הרוב המכריע של הפאביה בתקציב שלך (לפחות הידניות) הן בכלל עם מנוע 1.4 אטמוספרי רגיל. יש מעט מאוד tsi בתקציב, לרוב עם ק"מ מכובד עד מכובד מאוד.

אם התחזוקה של ה-i20 של איתמר נשמעת לך סבירה, אתה לגמרי תסתדר עם כל רכב ברשימה פה. אני לא חושב שאפילו תתקרב לרמה כזו של תחזוקה לא עם פיאסטה ואפילו לא עם 208.

זה נשמע לי כאילו אתה פשוט רוצה לקנות פאביה (שזה לגמרי בסדר), פשוט הנתונים לא לגמרי תומכים ברצון הזה.

אתה לגמרי צודק, התחלתי לחשוב מחדש ולהרפות מהפאביה והגעתי למסכנה שהפורד פיאסטה היא המתאימה, בגלל הבטיחות. ממה שהצלחתי להבין היא גם אמינה אבל לא מצאתי סקירה מקיפה, אשמח ללינק אם ניתקלת בסקירה ארוכת טווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לגמרי צודק, התחלתי לחשוב מחדש ולהרפות מהפאביה והגעתי למסכנה שהפורד פיאסטה היא המתאימה, בגלל הבטיחות. ממה שהצלחתי להבין היא גם אמינה אבל לא מצאתי סקירה מקיפה, אשמח ללינק אם ניתקלת בסקירה ארוכת טווח.

אם בטיחות זה מה שחשוב אז שים לב שהמבחן של הפיאסטה נעשה ב2008 והמבחן של ה208 נעשה ב2012 כול שנה EUARONCAP מקשיחים את התנאים במבחן ככה שספק אם הפיאסטה הייתה נבחנת ב2012 היא הייתה מקבלת 5 כוכבים.

חוץ מזה ל208 עוד מספר היתרונות ברורים כמו מנוע יותר חזק (שיא מומנט שמגיע עוד ב2800 סל"ד בניגוד ל4000+ בפיאסטה ובפאביה) נוחות נסיעה טובה יותר בידוד רעשים טוב יותר בכללי פיאסטה זה רכב מיושן ביחס ל208 כנ"ל הפאביה.

אני עם 208 כבר 83 אלף ק"מ כול התקלות שהיו ברכב זה ממיר קטליטי שהוחלף במסגרת אחריות (הייתה לרכב מחלה עם החלק הנ"ל הם הוחלפו לחלק משופר) וצינורית מתז אחורי שנזלה והוחלפה בינתיים ה208 עושה רושם של רכב אמין ולא רק אצלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם חושב שה-208 עדיפה, בוודאי באבזור (באקטיב), רק לגבי הספק מבחינת בטיחות, אז הפיאסטה נבחנה שוב ב-2012 (אחרי מתיחת הפנים שהציגה את גריל האסטון-מרטין המגוחך), וזכתה, נכון, ב-5 כוכבים: https://www.euroncap.com/en/results/ford/fiesta/10922

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק 2 דברים קטנים אוסיף בנושא, בקילומטראז נמוך כמו שאתה מתאר עדיף לך פחות לחפש חסכון בדלק אלא לשים דגש על אמינות,

בכל מקרה אתה לוקח רכב ידני שסביר להניח שיהיה חסכוני יותר.

לגבי ירידת הערך-ההערכה שלך של אלפיים-שלושת אלפים לשנה לדעתי אופטימי מידי ביחס ליד נוספת ובשוק של היום...

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי adir10
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...