Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה נכונה ברכב עם טורבו

mrish
שימו לב! השרשור הזה בן 2081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הבנתי למה כולם מסתבכים. אתם כאילו דופקים מסלולים וישר מכבים את הרכב? לא, גם בנסיעה אגרסיבית תמיד תהיה נקודה של נהיגה עירונית\חנייה\וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בגדול מהסרטון שהעליתי הדבר שנראה הכי חשוב הוא לא ליצור על המנוע דרישה מיידית לכוח וגדישה כאשר הגיר נמצא על הילוך גבוה (קטן) מידי.

זה גורם לדטונציה עשירה מידי בדלק ולזה המנוע לא תוכנן - לעומת זאת לרדת הילוך ולהעלות סל"ד - גם המנוע וגם הטורבו תוכננו לכך.

ההמלצות הנוספות שלו שבעיני הן גם כן נהדרות הן באמת להמנע מעומס על המנוע גם כמה דקות טובות לאחר שחום המנוע (מי קירור) התייצב לחום עבודה כי לבינתיים השמן עדיין נדרש למספר דקות בכדי להגיע גם כן לחום עבודה תקין.

וכך גם בכיבוי - אמנם הטורבו מקורר מים אבל שמן חם שלא ממשיך לזרום כמה דקות כאשר המנוע מדומם באופן מיידי - עדיין מקרין חום רב ורצוי בכל זאת לתת למנוע להתקרר "טבעית" בסרק לפני כיבוי המנוע - לי זה נשמע כמו משהו שהוא נכון לכל כלי רכב ללא קשר לטורבו גם כן בדיוק כמו הטיפ לגבי ההתנעה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השימון

למנוע שמסתובב ב700-3000 סל''ד (לקחתי טווח סביר לקראת כיבוי) לוקח כלום זמן לרדת ל0 ברגע הכיבוי, לכן אין בעיה של שימון

מה שאין כן לטורבו, שבמידה והתאמץ לפני הכיבוי יכל להגיע גם לעשרות אלפי סל''ד, כיבוי מיידי עוצר את אספקת השמן, בו בזמן שהטורבו ממשיך להסתובב עוד כמה שניות, ולכן הדבר מקצר את חייו.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהעצות סבא האלה אף פעם לא ייגמרו, גם כשיהיו מכוניות שנעות במהירות האור תוך עיקום המרקם של החלל.

עדיין יגידו לך שצריך לחמם את הwarp drive לפני תחילת הנסיעה, ולתת לו לנוח לפני כיבוי, כשבועטים בגלגלים ויורקים על הדיסטריביוטור

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רכב עם טורבו יחסית חדש 2016, רשום בספר רכב בפירוש שמומלץ להמתין מספר שניות לפני כיבוי מנוע, אחרי כל נסיעה. לא מסייגים את זה רק לנסיעה מאומצת.

בניגוד לכמה דברים אחרים זה לא שטויות ולא סיפורי סבתא.

כפי שהוסבר, לטורבו לוקח זמן לרדת לסיבובי סרק (הכוונה לסיבובי סרק של הטורבו עצמו).

אם מכבים את המנוע, אספקת השמן למייסב של הטורבו נפסקת. אם הטורבו עדיין בסל"ד גבוה, השמן שכבר נמצא במייסב נשרף כי אין תחלופה. שמן שרוף הופך למשקעים על המייסב שבסופו של דבר הורסים אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא למועדון הגודשים בוקי.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב היה ממוכשר ברמה של מטוס, עם עשרות חיישני טמפ' לחץ וספיקה של נוזלים בנקודות שונות ברחבי תא המנוע, פלוס חיישני סל"ד ואולי גם כמה מדידי עיבור לקינוח, בתוספת תצוגה שמתרגמת את הנתונים ונותנת חיווי ברור מתי אפשר ללחוץ ומתי אפשר לדומם מנוע (או שבכלל מחשב המנוע היה מגביל הכל אוטומטית), אז לא היו יותר "עצות סבא". מכיוון שזה לא המצב, אנו נאלצים לסמוך על ספר הרכב, ומכיוון שבד"כ לא קוראים אותו, אז על פרשנות אישית ותורה שבע"פ, שאז כרגיל יש "בית שמאי" ו"בית הלל". אותו כנ"ל לגבי תדירות החלפת שמנים, שגם שם קיים הדיון הזה.

(כמובן שרכב כזה היה דורש גם תחזוקה של מטוס, ששם כל יומיים פותחים תקלה על איזה סמיצ'יק תקול, ואז ואדים היה מתלונן למה צריך את כל החרא הזה והכי טוב חיפושית מודל 1977, ידנית אטמוספרית מקוררת אויר בלי שום סמיצ'יקים.)

אגב, עוד עניין שקצת מפריע לי, הטענה שהיום הטורבו מקורר מים ויש משאבה חשמלית וגו'. אני חושב שבעייתי לטעון טענה כזו באופן גורף, עד שלא פותחים מכסה מנוע ו/או בודקים בספרות יצרן מה בדיוק יש או אין. אצלי למשל, עד כמה שאני יודע אין קירור מים לטורבו, ולגבי משאבת שמן חשמלית אין לי מושג. למה אין קירור מים? לא יודע. אולי כי בדיזל זה קצת שונה, טמפ' ולחצי העבודה האופייניים שונים, אולי היצרן הגיע למסקנה שבמנוע/רכב הספציפי לא צריך. שורה תחתונה, אני חושב שצריך לדבוק בספר הרכב.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהעצות סבא האלה אף פעם לא ייגמרו, גם כשיהיו מכוניות שנעות במהירות האור תוך עיקום המרקם של החלל.

עדיין יגידו לך שצריך לחמם את הwarp drive לפני תחילת הנסיעה, ולתת לו לנוח לפני כיבוי, כשבועטים בגלגלים ויורקים על הדיסטריביוטור

וואדים וואדים

זה כתוב ברבים מספרי הרכב שאני מכיר

אם אתה לא יודע משהו זה לא אומר שהוא לא קיים

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם התקדמות הטכנולוגיה, כך גם מתייתרים תהליכים שונים שהיו נפוצים שנים רבות, אמנם המערכות הנוכחיות בוודאי של השלוש שנים האחרונות לא דורשות טיפול בכפפות משי , אבל גם להן לא מזיק יחס "מתחשב" .

בכל כלי הרכב שלי, ובוודאי בשלושת האחרונים המטורבתים, מבצע נוהל "בד"ח לפני המראה" 8) מן הסתם הטכס של כניסה לרכב, הקשת קוד, לחיצה על דוושת הבלם, התנעה, הפעלת מזגן (מעביר לסירקולציה פנימית, כי הוא תמיד פתוח לאוויר חיצוני, כבררת מחדל)

חגירת חגורת הבטיחות, החזרת המושב למצב נהיגה , הפעלת המערכת , בחירת שיר/תחנה ושאר ירקות. זה לוקח מכסימום דקה :)

אבל מאפשר תחילת נסיעה רגועה ולא "שיגור" מיידי , טמפרטורת השמן ונוזל הקרור עולה לה לאט ועד שאני מגיע ליציאה לכביש ראשי הרכב "מוכן למראה" .

גם בכיבוי נוהל "עגינה" מן הסתם לוקח קצת זמן. גם אם אתה ממהר דקה לא ממש תשנה לך, למכלולים בטוח שיותר. בוודאי בימים חמים ואחרי "לחיצה" טמפרטורת השמן אצלי גבוהה ב 10 מעלות מהרגיל, לכן עדיף לתת למנוע לפעול עוד קצת בסרק עד להתקררות סבירה

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, עוד עניין שקצת מפריע לי, הטענה שהיום הטורבו מקורר מים ויש משאבה חשמלית וגו'.

אתה צודק, לא בכל רכב טורבו יש את זה. במיוחד לא במנועים וותיקים שמיוצרים כבר המון שנים.

או שיש את זה רק בגירסת Stop&Start אבל לא ברגילה.

צריך להתייחס לכל דגם ספציפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רכב עם טורבו יחסית חדש 2016, רשום בספר רכב בפירוש שמומלץ להמתין מספר שניות לפני כיבוי מנוע, אחרי כל נסיעה. לא מסייגים את זה רק לנסיעה מאומצת.

בניגוד לכמה דברים אחרים זה לא שטויות ולא סיפורי סבתא.

כפי שהוסבר, לטורבו לוקח זמן לרדת לסיבובי סרק (הכוונה לסיבובי סרק של הטורבו עצמו).

אם מכבים את המנוע, אספקת השמן למייסב של הטורבו נפסקת. אם הטורבו עדיין בסל"ד גבוה, השמן שכבר נמצא במייסב נשרף כי אין תחלופה. שמן שרוף הופך למשקעים על המייסב שבסופו של דבר הורסים אותו.

ברכב שלך יש Start&Stop ?

אם כן... הרי המנוע נכבה מספר פעמים בנסיעה שגרתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברכב, 1.6 טורבו רשום בספר הרכב

אל תחמם את המנוע במצב נייח.

התחל לנהוג במהירות מנוע מתונה.

הימנע מהאצות מהירות ומהאטות

פתאומיות.

לגבי עצירה וכיבוי המנוע לא רשום דבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...