Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה נכונה ברכב עם טורבו

mrish
שימו לב! השרשור הזה בן 2073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי אופל ברלינה 2014 עם מנוע 1.4 טורבו. דיברתי על נושא הנהיגה וצריכת הדלק עם שני אנשים מביני עניין ולהלן הדעות:

הראשון אומר - סע רגוע. תאיץ לאט, תאט לאט ללא ברקס-גז עצבני - גם תשפר את צריכת הדלק וגם תשמור טוב יותר על הטורבו. מזה לאט? במצב רגיל הסל"ד בין 1-2 תישאר שם.

השני אומר - הטורבו אוהב דלק. שאתה מאיץ תלחץ חזק על הגז. כמה זה חזק? בהאצה תגיע לסל"ד של 2-3.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שטויות.

סע רגיל, בהנעת בוקר נהיגה מתונה נכונה לכל מנוע בעירה פנימית עד שהוא מגיע לטמפרטורת עבודה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שיש להקפיד עליו יותר ברכב מטורבת יותר מאשר ברכב אטמוספרי הוא המתנה של חצי דקה - דקה לפני כיבוי, או לחלופין נסיעה רגועה / גלישה בסרק בדקה האחרונה שלפני הכיבוי (לא מתאים לכל סיטואציה).

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אמרו כמה אנשים שצריך לחכות דקה לפחות גם בסיום הנהיגה לפני שמכבים את המנוע אם אתה רוצה לשמור על הטורבו. זה יכול להיות קצת מעיק לפעמים כשאני ממהר (במיוחד אם זו היתה נסיעה קצרה של כמה דקות) אבל אני משתדל תמיד להקפיד על הדקה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1000-2000 סל"ד זה נמוך מדי. אתה לא במשאית. גם 2000-3000 זה לא בדיוק סל"ד גבוה. בגדול, לנהיגה יומיומית אתה אמור להסתדר בין 2000-4000. תקפיד על לקרר את הטורבו לפני שאתה מדומם, ואל תלחץ לפני שהמנוע התחמם, אבל זה נכון לכל מנוע.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אמרו כמה אנשים שצריך לחכות דקה לפחות גם בסיום הנהיגה לפני שמכבים את המנוע אם אתה רוצה לשמור על הטורבו. זה יכול להיות קצת מעיק לפעמים כשאני ממהר אבל אני משתדל תמיד להקפיד על הדקה הזו.

זה נכון, וטוב שאתה עושה את זה. כמו שאמר avargel, אפשר גם לגלוש בסרק או בסל"ד ממש נמוך את הדקה האחרונה לפני כיבוי, אבל לא לכולם זה רלוונטי מבחינת תנאי השטח.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אומר סל״ד ממש נמוך, אם אני למשל נוסע בכמה דקות האחרונות בצורה רגועה שלא עוברת את ה 2000 סל״ד זה מספיק טוב ואפשר לכבות באופן כמעט מיידי או שעדיף לחכות דקה עדיין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אומר סל״ד ממש נמוך, אם אני למשל נוסע בכמה דקות האחרונות בצורה רגועה שלא עוברת את ה 2000 סל״ד זה מספיק טוב ואפשר לכבות באופן כמעט מיידי או שעדיף לחכות דקה עדיין?

אחרי נסיעה רגועה כזו - כבה ולך לשלום.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע טורבו מודרני, המגדש מקורר מים כך שהטקס של קירור הטורבו שהיה נהוג במאה הקודמת, לא נדרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לציין אגב שיש לי מנוע טורבו בנפח קטנטן של 0.9 ככה שאני לא בטוח ש 2000 זה כזה רגוע עבורו.

במנוע טורבו מודרני, המגדש מקורר מים כך שהטקס של קירור הטורבו שהיה נהוג במאה הקודמת, לא נדרש.

מעניין למה זה תמיד נושא שאין עליו תשובה ברורה, חלק אומרים שאין צורך בכלל ואחרים אומרים שכדאי לחכות דקה ושזה בטח לא יזיק, כאילו מדובר בשאלה על זוגיות ולא משהו מדעי וברור.

אין איזו הנחייה רשמית מאת יצרניות הרכב בעניין הזה של תחזוקת הטורבו?

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אין הנחיה כי לא צריך. נוסעים רגיל.

עניין קירור הטורבו הוא עוד אגדה אורבנית ששורשיה בימי הטורבו הראשונים של סוף שנות השבעים\תחילת שנות השמונים (911, מטרו, אונו וכמובן הוולוואים למיניהם - כולם הוצעו עם גירסאות טורבו אז, והיו עוד ששכחתי). בזמנים ההם אכן היתה נדרשת זהירות יתר וטיפול בכפפות משי בתפעול הרכבים (התנעה \ כיבוי עם כמה דקות "השהיה")

היום, דה-פאקטו, בנסיעה מנהלתית אין שום צורך לחכות. לנסוע רגיל.

מי שמלתחילה קורע את הרכב מרגע ההתנעה או צולל מנס הרים ישר לחניה ומכבה מנוע - כן, יהיו לו בעיות (ולאו דווקא של הטורבו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[h=2]נהיגה נכונה ברכב עם טורבו[/h]

מה זה נכונה? אתה מחפש לנצל מקסימום כח לביצועים? או נהיגה רגועה לחסכון בדלק?

כל אחד מההסברים שציינת מתייחס "לנהיגה נכונה" בתחום אחר.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שהאוטו שלך אוטומטי.

אם כן אז זה מאוד פשוט. כשאתה רוצה יותר כוח תלחץ יותר על דוושת הדלק. את כל השאר האוטו כבר יודע לעשות לבד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין איזו הנחייה רשמית מאת יצרניות הרכב בעניין הזה של תחזוקת הטורבו?

הנחיות היצרן מפורטות במדריך למשתמש אשר מגיע עם המכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...