Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיחום ומאלף מומלץ לכלב כנעני מעורב בן 10 חודשים

Gosser1860
שימו לב! השרשור הזה בן 2055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הקדמה "קצרה":

בשבת האחרונה אימצנו (הוא עוד לא אצלנו) גור בן 10 חודשים כנעני מעורב. הבחורצ'יק גבוה מאוד (לדעתי באזור ה110 ס"מ, אך בקרוב אמדוד במדויק) ושוקל לא מעט. הוא אומץ ממקום המעביר קורסי אילוף לכלבים מעמותות וכלבים המוחזקים במקום עצמו (בין היתר הינו גם פנסיון לכלבים). היסטוריית הכלב יחסית חיובית, אומץ בתור גור, גדל כ3-5 חודשים אצל זוג נורמטיבי ולאחר מכן עבר למקום הנ"ל. שם עבר 2 סבבים של הקורסים הללו.

היינו בחברתו קרוב לשעה עם מאלף שעבד עם הכלב בחודש האחרון.

הגור הגיב לי ולבת זוגי מהר מאוד, גם בלי חטיפים לפקודות "שב", "שכב" ו"בוא". "רגלי" הוא לא התרצה, אך עבור המאלף עשה זאת. "עצור" ביצע גם כן בלי הרבה בעיות. יחסית מאולף לצרכים לדברי האנשים במקום אך אני מניח שנאלף אותו כאילו איננו יודע ונתקדם משם.

עד כאן החלק הטכני.

מבחינת אופי הוא שמח מאוד. אדיש ביותר לנביחות של כלבים אחרים שהיו באזור (היו בערך 10 כלבים נוספים, נקבות וזכרים). גם כשכלב אחר נובח עליו הוא לא מניד עפעף. הוא לא מודע לגודלו ומצליח להיות מגושם מאוד.

החסרון היחיד ששמתי לב שהוא לפעמים מושך בהליכה (ואחרי "לא" הוא מפסיק) והוא בהחלט חזק, ואני חושש שהוא יצליח להפתיע את חברה שלי :/

רכשנו מוצרים וחפצים בסיסיים (אחרי חפירה באינטרט עבור המומלץ יותר והמומלץ פחות) והכנו את מרבית הבית לבואו. בנוגע לאוכל קיבלנו המלצה ל- Nutrience Original לגזע גדול (עוף) שקיבלנו בחנות אחת (ראיתי כי הביקורות טובות, אך קשה לי להעריך) ועוד לא רכשנו, כרגע הוא אוכל Pro Plan לכלבים בוגרים (אינני יודע את הסוג המדויק) והבנתי כי המעבר ל-grain free יכול להיות קצת קיצוני מידי. אם למישהו יש המלצות לחנויות וסוגים נשמח לשמוע.

ברגע שניקח אותו, כמובן שנעבור אצל הוטרינר. וכנראה גם במספרת כלבים (אלא אם לא מומלץ כל כך מוקדם לפניי שהוא סומך ומכיר אותנו?).

עכשיו בנוגע לשאלות בגינן פתחתי את הפוסט:

- תיחום הגור, ראיתי שיש 3 אופציות: גדר, כלוב רשת וכלוב טיסה ("הטסה"). אני חושש שגדר לא תחזיק אותו יותר מידי. בנוגע לכלובים קראתי וראיתי את ההבדלים, אך אינני יודע מה עדיף. המאלף המליץ על הכלוב טיסה. אך הוא מרגיש הרבה פחות פתוח מאשר כלוב הרשת (ואולי זה טוב?)

-מאלף מומלץ, אינני יודע לעמוד על ניסיונו של המאלף הנוכחי למרות שיש לו ניסיון עם הגור הספציפי הזה. בכל זאת אשמח להמלצות למאלפים נוספים באזור המרכז וברמת גן בפרט. התכנון הנוכחי הוא לקחת שבוע חופש בו כל אחד מאיתנו יהיה איתו כל היום ויעבוד על מה שהמאלף ימליץ ולהרגילו לחיים בבית. בנוסף לתרגל סדר יום קבוע.

תודה!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד! תהנו מהחבר החדש :)

בנוגע לחשש ממשיכות - גם אצלי כלב גדול מעורב, ונתקלתי באותה בעיה עם בת הזוג. הפתרון הוא רתמה ייעודית שהחיבור שלה לרצועה הוא בחלק הקדמי, על החזה של הכלב. נוצר מצב שגם כשהוא מנסה למשוך, האנרגיה מנותבת הצידה והוא מסתובב לכיוון האדם במקום למשוך. לנו יש easywalk, יש גם רתמות דומות בשם freedom.

אוכל, מספרה וכו' - הכלב הולך לעבור טראומה. המון שינויים וחיים חדשים להתרגל אליהם. אל תעמיסו עליו בהתחלה תספורת ושינוי מזון (שיכול מאוד להשפיע על היום יום שלו!). קצת שיערות בבית עוד לא הרגו אף אחד, ושק ראשון תקנו את מה שהוא רגיל. אחרי שיכיר אתכם ואתם אותו, תחשבו על החלפה. 20180518_180124.jpeg

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. ברכות וכל הכבוד!

בין השורות אפשר לקרוא שאתם חוששים ורוצים לעשות הכל מושלם בשבילו ומהר.

אבל תזכרו שאתם מכניסים בן משפחה חדש אליכם, הוא יעבור תקופת הסתגלות והעובדה שעבר אילוף יעזור מאוד. עדיין האינטראקציה שלכם איתו תקבע איך הוא יתנהג, קבלו טיפים ממאלפים וישמו אותם, אבל זאת לא תורה והרבה תלוי בגישה שלכם ובביטחון שהוא יקבל מכם. שדרו רוגע וסמכותיות, הם קולטים מהר מי האלפא.

תמתינו עם התספורות, אוכל וכלובים, תנו לו להתרגל לבית, לחוש בטוח בסביבה ובכם ואז תעבדו על הדורש תיקון.

כנענים חכמים, מגנים ודעתנים, תמצאו את הדרך לגרום לו לעבוד איתכם ולא נגדכם.

מעברי אוכל עושים בהדרגה, אלא אם זכיתם באחד עם עיכול מברזל..

מחזק את ההמלצה לאיזיווק אם הוא גדול וחזק, עם הזמן ועבודה נכונה הוא כבר לא ימשוך.

טפלו בחיסונים וטיפול מונע נגד קרציות ופרעושים בהקדם, מקלחת טובה בהמשך כדי לא ליצור טראומה איתכם.

בהצלחה! מיאיר שמגדל 2 כלבות בר כנעניות

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי על רשימת הרכיבים של המזון הזה (nutrience original) מהידע המצומצם שיש לי לא הייתי ממליץ עליו מכיוון שהוא מכיל הרבה אורז (הרכיב השני בכמות שלו) שאין לו ממש ערכים תזונתיים מועילים לכלב ובסוף הרשימה ניתן למצוא רכיבים לא טובים (מלח, שמרים ועוד...)

אני אישית בחרתי בwelness core ממליץ לך לעשות מחקר משלך אם תמצא מזון יותר טוב אשמח לשמוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.dogfoodadvisor.com

תוכל לקרוא כאן עם הסבר מה נחשב למרכיב טוב ומה פחות.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...