Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

W202 C240 שנתון 98. תה"ל לקראת סוף החיים שלו? כיצד לבדוק?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 2019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב שמשמש את אשתי ביום יום הוא W202 C240 משנת 1998, הוא נרכש לפני 10 שנים עם 100K ק"מ יד שניה וכיום הוא עם 290K ק"מ. בשנים האחרונות הוא החל לסבול ממספר רב של תקלות ולפני כ 3 שנים, בנסועה של כ 180K ק"מ הוחלפה התה"ל בתה"ל מפירוק עם 60K ק"מ (לדברי המוסכניק שהחליף אותה...).

נסעתי עם הרכב שלה למוסך שבוע שעבר (בריחת גז של המזגן) ושמתי לב כי הממיר מומנט (אולי) מחליק, אני רגיל הייתי להגיע לסל"ד של כ 2200 ב 100 קמ"ש (שיוט רגוע) עם הרכב אבל עכשיו גיליתי כי כדי להגיע מ 80 ל 100 אני עובר לסל"ד של כ 2700. התה"ל טופל תמיד בנוזל תה"ל מקורי ופילטר מקורי כל 60K ק"מ.

-האם התה"ל הזה (דגם 722.6 5G-Tronic) בעייתי? מניסיון עם 4 כאלה (היה לי רכב קודם זהה) אף אחת לא החזיקה 200K ק"מ.

-יכול להיות שהמוח לא העביר להילוך חמישי משום מה?

-בתה"ל אמורה להיות נעילת ממיר ממונט בהילוך שיוט אבל אני הרגשתי כי הסל"ד עולה אך לא המהירות. האם ישנה דרך לבדוק זאת?

-מישהו מכיר מוסך/אדם שמכיר את התיבות של מרצדס כדי שאוכל לבדוק את מצב התה"ל? אפשר בכלל לבדוק את מצב התה"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

שם-לב - הממיר והממסרה יתפקדו אחרת - כל עוד המנוע והממסרה קרים (בתחילת הנסיעה)

יש אפשרות למשיכת הילוכים, ואי נעילת ממיר-מומנט.

לממסרה יש פיקוד חשמלי אלקטרוני NAG 1 ממוחשב , התלוי גם במצב המצערת וסיבובי המנוע.

כך כי, אם יש בעיות בחלקים אלו ובמערכת החשמל ברכב - הדבר משפיע גם על הממסרה.

זו ממסרה לומדת - השומרת בזכרון את סגנון העברת ההילוכים הקודמים, לכן בנסיעה לאחר אדם אחר -

אפשר והיא לא תעביר הילוכים כפי שאתה רגיל - רק לאחר התחממות המנוע.

נהג ברכב כ 10 דקות, קצת יותר חזק עם משיכת ההילוכים.

כך היא תלמד ותתאים את העברות ההילוכים לסיגנון נהיגה אחר.

אפשר לבדוק החלקה - ואו אי נעילת ממיר מומנט, בכל מוסך טוב לממסרות אוטומטיות.

לא צריך לחשוש מאחר והממסרה .. לכאורה של מרצדס.

הממסרה הזו מופיעה בעוד רכבים בגרסאות דומות - כך כי יש עליה ידע לבדיקה וטיפול.

נמצאת ברכבי קרייזלר ג'יפ - צירוקי, גרנד צ'ירוקי רנגלר.

סאנג-יונג רקסטון ו רודיוס.. ואחרים.

לדעתי - במידה ויש בעיה, אפשר וכדאי להיתייעץ עם נהגים מתחנת מוניות באזורך -

לנהגי מוניות המרצדס, יש תמיד ידע מהשטח ובזמן אמת.

אפשר לגשת לבדיקת הממסרה במוסכים טובים - בחולון וברחובות.

א - https://www.car-gears.co.il/שיפוץ-גיר-לפי-יצרן/תיקון-שיפוץ-גיר-למרצדס

ב - https://www.gears.co.il/gear-mercedes

ג - יש בצפון - ביפיע, מוסך המתמחה בשיפוץ ממסרות מרצדס.

כנ"ל מוסך אדמונד בחולון -

המטפל שנים, בממסרות של מוניות המרצדס.. שם לבדוק טוב ולסגור בכל מראש.

כי היו אשר התאכזבו מהטיפול.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה איל.

אני מכיר את תופעת חימום התה"ל (נסעתי על הרכב קרוב לחמש שנים) אך זה לא המקרה, התופעה מופיעה בנסיעת שיוט כאשר התה"ל חם.

אישתי נוהגת קצת יותר אגרסיבית ממני כך שאולי התה"ל למדה את סיגנון הנהיגה שלה וזו התופעה שאני מרגיש, אני זוכר שיש דרך לאפס את התה"ל ידנית (אאל"ט לחיצה רציפה על המצערת, סיבוב המפתח והעברה למצב שתיים, המתנה של 20 שניות ועוד משהו שאני לא ממש זוכר כרגע...) כך שאנסה אותה כדי לבדוק אם התופעה נעלמת.

בפעם האחרונה שבדקתי (טלפונית, אצל "ספי" אני חושב) נאמר לי כי יש צורך ב"סטאר" כדי לבדוק את התה"ל הספציפי הזה, אני מניח כי הכוונה היא גם לממיר המומנט. אבל בכל מקרה אנסה מחר שוב.

לא סביר כי לנהגי מוניות מרצדס יש ידע בתה"ל הזה, אאל"ט הפסיקו ליצר אותה לפני כ 17 שנים.:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...