Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלב בבית

non22
שימו לב! השרשור הזה בן 2054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אימצנו כלבה ממשפחה שעוזבת את הארץ (ככה לפחות אומרים), כנענית מעורבת בת 10 חודשים, מעוקרת מחוסנת ומטופחת.

הרבה זמן רציתי לאמץ אבל מודה שלא בדקתי מספיק ואולי לא בחרתי נכון ועשיתי טעות איתה, היא כלבה טובה וחכמה אבל היא גדולה ואנחנו גרים בדירה עם מרפסת קטנה, היא עושה די הרבה בלאגן בבית ומאוד קשה להגיד לה לא, הרבה פעמים חושפת שיניים ונושכת די חלש כמובן שלא מראים לה הרתעה וכועסים עליה ובסוף היא נרגעת, במיוחד בקטע שהיא מכניסה דברים לפה - בלתי אפשרי להוציא לה אותם והיא גם מתחילה לאיים ולנשוך.

המשפחה הקודמת שלה אומרת שהיא הייתה מאוד ממושמעת לפני אבל לא יודע מה ההגדרה שלהם לממושמעת. מנסה לחנך אותה כמה שיותר כמו שקראתי וראיתי סרטונים ולפנק אותה שתרגיש טוב.

בקיצור ברור לי שזה קשה מאוד גם לה ועברו רק כמה ימים, מצד שני מרגיש לי שהיא מאוד גדולה לבית, מנשירה הרבה שיער, הרבה שעות ביום היא נמצאת בתוך הגדר גורים שלה כי אין ברירה (לפחות שם היא רגועה),קראתי שזה גזע קשה לאילוף ולא מתאים בתור כלב ראשון ואני כבר הרבה פעמים מתחיל להתחרט. ואחי הקטן שהכי רצה אותה והיה אמור לעזור איתה לא מסוגל להתמודד איתה. (נגיד בדרך כלל ברחוב היא רגועה ליד כולם אפילו חתולים אבל לפעמים מישהו לא בא לה טוב בעין והיא מנסה לקפוץ עליו, או אפילו בבית כשהיא משתגעת.)

מה דעתכם? כדאי לתת צ'אנס? או כמה שכואב לנסות למסור אותה הלאה אולי למקום מתאים יותר לפני שתתרגל לפה?

טיפים המלצות, צריך גם וטרינר באשדוד אם מישהו מכיר (מרפאט שווה משהו?)

תודה.

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול היא עדיין גורה לכן היא אנרגטית ופסיכית כזאת היא חייבת לפרוק אנרגיות.

דבר שני הרבה מאוד בעיות התנהגות של כלבחם נוצרות בגלל עודף אנרגיות טיולים ארוכים (מאוד אני מטייל עם שלי כול ערב שעתיים כ7 ק"מ וזה רק טרייר "צעצוע") או כאלו שיאפשרו לה לרוץ ולהשתולל אמורים להרגיע אותה ולאפשר לכם חיים יותר נינוחים איתה יש אפילו מתקנים מיוחדים שמאפשרים לקשור את הרצועה לאופניים ולעשות עם הכלב נסיעות.

בגדול נראה שאתם לא ממש מבינים מה אתם עושים לכן הייתי ממליץ להתייעץ עם מאלף לפני שהכלבה תפתח התנהגויות לא רצויות (טריטוריאליות או תוקפנות) עקב מסרים לא נכונים מהצד שלכם. והרבה יותר קל למנוע מאשר לתקן.

יש קבוצה בפייסבוק people&dogs תתחבר ותבקש המלצה למאלף באזורך שמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור מעלי רצוי לעייף אותה. זה מאוד קשה כשהכלב צעיר. אולי כדאי למצא גינה לכלבים שניתן לתת לה להתרוצץ או כאמור לקחת אותה לטיולי אופניים.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך לוקחים לטיולים אופניים?

עריכה, מצאתי: http://www.dogslife.org.il/4505-2/4483-2/

עריכה אחרונה על ידי Giladben.zaken

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה פעמים חושפת שיניים ונושכת די חלש כמובן שלא מראים לה הרתעה וכועסים עליה ובסוף היא נרגעת, במיוחד בקטע שהיא מכניסה דברים לפה - בלתי אפשרי להוציא לה אותם והיא גם מתחילה לאיים ולנשוך.

פנה למאלף לפני שזה ייגמר לא טוב.

אין לך מושג ראשון איך מגדלים כלבים, ואני לא יודע מה ראית באינטרנט, אבל כלבים לא מפנקים ולא מחנכים, כלבים מאלפים.

https://www.articles.co.il/article/167493/%D7%A2%D7%A9%D7%94+%D7%96%D7%90%D7%AA+%D7%91%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%9A+-+%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%9A+%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D

https://www.articles.co.il/article/167294/%D7%90%D7%99%D7%9A+%D7%94%D7%9B%D7%9C%D7%91+%D7%97%D7%95%D7%A9%D7%91%3F+%28%D7%9C%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1+%D7%9C%D7%A8%D7%90%D7%A9+%D7%A9%D7%9C+%D7%94%D7%9B%D7%9C%D7%91%29

הסיכוי שלך למצוא לה בית אחר הוא קטן מאוד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מאוד מחזק את מה שעופר אמר - לך לאילוף, אתה ניגש לזה מזווית לא נכונה.

יש המון מידע מוטעה, וזה יכול להגמר רע.

כוחניות, הרתעה, דומיננטיות, פינוק, כל זה חרטא.

אתה מדבר פה על כלבה גדולה, חזקה, עקשנית וייצרית.

אתה צריך ללמוד לנתב אותה כמו שצריך אחרת אתה תמצא את עצמך מוותר עליה תוך שבועיים, או מתפלל שהיית מוותר עליה.

תפנה למאלף על רמה.

מאיזה איזור אתה בארץ?

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך לוקחים לטיולים אופניים?

עריכה, מצאתי: http://www.dogslife.org.il/4505-2/4483-2/

אה. כן...

איפה הוא ואיפה טיולי אופניים.

קודם כל שהכלב לא יאיים עליו, יילך בלי למשוך ברצועה... אח"כ אפשר לחשוב על פעילויות מסובכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא נראה שמתחיל להיות שיפור די גדול, יותר ממושמעת ויודעת מה מותר לה בבית ומה לא, בעיקר כשהיא איתי לבד בבית. כמובן שיש עוד על מה לעבוד למשל כשמישהו אחר אוכל לידה היא משתגעת. אני אתן לה עוד כמה ימים לראות איך היא מתקדמת, ממשיך ללמוד ואקח לפחות פעם אחת לאלף כדי ללמוד טוב יותר.

כתבתי אני מאשדוד, אם מישהו מכיר מאלף טוב מהאיזור זה יעזור.

בנוסף טיפים כלליים מנסיונכם לא רק לגבי אילוף, טיפולים נגד פרעושים וכו' מה כדאי באיזה תכשירים להצטייד וכאלה יעזור לי מאוד.

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלבים זה חיות להקה ובכל להקה יש אלפא. רק האלפא מזדווג, רק האלפא אוכל ראשון, האלפא הוא המנהיג.

מי שחורג מהכללים נענש במהירות ובאכזריות, האלפא ישליט סררה בלהקה בכל מחיר.

בלהקה הקטנה שלך בבית, הכלבה כרגע היא האלפא, בגלל זה היא חושפת שיניים ונוהמת עליך, אתה חורג מהמיקום שלך.

זה ציק צק יסתיים בביס שאחריו תבוא תקופה של אגרסיביות כללית בכדי לבסס את מעמדה ולהזכיר לך מי פה הבעל בית.

אתה חייב לסיים את זה היום.

מה היום? אתמול!

פנה מייד למאלף.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלבים זה חיות להקה ובכל להקה יש אלפא. רק האלפא מזדווג, רק האלפא אוכל ראשון, האלפא הוא המנהיג.

מי שחורג מהכללים נענש במהירות ובאכזריות, האלפא ישליט סררה בלהקה בכל מחיר.

צר לי, אבל זה לא נכון.

התיאוריה הזו התבססה על תצפיות על להקות זאבים בשב, בשנות ה-50'. זאבים בשבי, סגורים באיזור צפוף, התנהגו ביתר תוקפנות. מחקרים מאוחרים יותר הוכיחו שזה לא נכון. מבנה הלהקה אחר לגמרי.

https://www.artofmanliness.com/articles/how-to-really-be-alpha-like-the-wolf/

גם כלבים לא מתנהגים במסגרת המשפחתית תחת איום באגרסיה. כח ותוקפנות אינם העיקר בחיי המשפחה של כלבים, וזה גם לא הכלי המרכזי באילוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של חבר שאימץ כנעני באותו גיל בערך הסיפור נגמר במסירת הכלב למישהו אחר,

כל זאת לאחר כמעט שנה של התעקשות, מאלפים עד הבית,סדנאות אילוף וכל פתרון אחר שקיים בעולם (ההוצאה לבסוף הסתכמה בסכום של 5 ספרות), אבל יכול להיות מאוד שהוא וזוגתו לא השקיעו מספיק זמן בתרגול.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זאת לאחר כמעט שנה של התעקשות, מאלפים עד הבית,סדנאות אילוף וכל פתרון אחר שקיים בעולם (ההוצאה לבסוף הסתכמה בסכום של 5 ספרות), אבל יכול להיות מאוד שהוא וזוגתו לא השקיעו מספיק זמן בתרגול.

לא הבנתי, אז אתה בא להגיד לי שכדאי לוותר מעכשיו?

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלי וזוגתו היו הרבה שעות מחוץ לבית באותה תקופה, כתוצאה מכך זמן ההשקעה בתרגול שהמאלף המליץ לעשות היה נמוך מאוד,ייתכן ובגלל זה לא היה אפקטיבי,אך מהיכרות אישית אני יודע שאלו לא אנשים שוויתרו בקלות על הכלב (זוגתו אף הייתה מתנדבת בעמותות מרוב האהבתה לכלבים).

אם אתה חושב שיש לכם מספיק זמן להשקיע בכלב אז אל תוותרו.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלב זה לא מכונית. אתה לא שופך כסף על בעל מקצוע והוא מסדר אותו.

אילוף זה בעיקר הבנה של עקרונות והשקעת זמן ביחסים עם הכלב. מה שטוב בכלבים זה שהם יחסית יצורים פשוטים, אז ההצלחה, מלבד מקרים ממש קיצוניים, תבוא. אם משקיעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...