Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה החוק אומר לגבי מעבר רמזור באור צהוב?

שימו לב! השרשור הזה בן 1886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם עוברים את קו העצירה בצהוב ואז בצומת הרמזור התחלף לאדום זה אומר שהנהג עבר באדום מלא?

זה אומר שהרכב עבר בצהוב אבל גם על זה אפשר לקבל קנס (אם המעבר בצהוב לא היה הכרחי ויכלת לעצור לפני). 500 שקל ללא נקודות אם אני לא טועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עוברים את קו העצירה בצהוב ואז בצומת הרמזור התחלף לאדום זה אומר שהנהג עבר באדום מלא?
אם עברת את קו העצירה אבל לא עברת את קו הצומת - הקו הדימיוני שמבר בין קצוות המדרכות בצומת- תעצור.

אם עברת את קו הצומת, המשך בכיוון נסיעתך ופנה את הצומת.

נכנסת לצומת באור אדום - עבירת אור אדום. נכנסת בצהוב ויצאת באדום - אין עבירת אור אדום.

כניסה לצומת היא כניסה לשטח הצומת, לא קו עצירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שהרכב עבר בצהוב אבל גם על זה אפשר לקבל קנס (אם המעבר בצהוב לא היה הכרחי ויכלת לעצור לפני). 500 שקל ללא נקודות אם אני לא טועה

אם עברת את קו העצירה אבל לא עברת את קו הצומת - הקו הדימיוני שמבר בין קצוות המדרכות בצומת- תעצור.

אם עברת את קו הצומת, המשך בכיוון נסיעתך ופנה את הצומת.

נכנסת לצומת באור אדום - עבירת אור אדום. נכנסת בצהוב ויצאת באדום - אין עבירת אור אדום.

כניסה לצומת היא כניסה לשטח הצומת, לא קו עצירה.

אם נניח עברתי את קו העצירה באור צהוב ואז האור התחלף באמצע לאדום זאת אומרת שאין עבירת אור אדום?

כי עברתי את קו העצירה בצהוב ולא באדום.

אני יודע שמסתכלים על מעבר קו העצירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נניח עברתי את קו העצירה באור צהוב ואז האור התחלף באמצע לאדום זאת אומרת שאין עבירת אור אדום?

כי עברתי את קו העצירה בצהוב ולא באדום.

אני יודע שמסתכלים על מעבר קו העצירה.

אם עברת את קו העצירה באור צהוב זה לא נחשב לעבירת אור אדום. זה כן יכול להיחשב לעבירת אור צהוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עברת את קו העצירה באור צהוב זה לא נחשב לעבירת אור אדום. זה כן יכול להיחשב לעבירת אור צהוב.

ומה העונש על עבירה כזאת? קנס כספי ונקודות או רק קנס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמל סעיף 4567.

קנס 1000₪ ללא נקודות.

זה במקרה שיכולת לעצור בבטחה לפני קו העצירה/ מעבר חצייה/ סמוך לרמזור הקרוב - לא עצרת והמשכת בנסיעה.

עכשיו, מי שמקבל דוח כזה, כנראה כדאי לו לבקש להישפט ולהגיע להסדר על 500₪.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה העונש על עבירה כזאת? קנס כספי ונקודות או רק קנס?

אין הגדרה בחוק לגבי מעבר צומת באור צהוב. יש לזה תנאי ועל הקנס אפשר להתווכח עם התובע במידה כמובן ולא עמדת בתנאי. התנאי הוא כמובן שלא הייתה לך אפשרות לעצור בביטחה לפני קו העצירה ולכן אתה רשאי להיכנס לצומת ולפנותה במהירות.

מניסיון אישי נעצרתי ע"י שוטר לפני הרבה שנים על מעבר באור אדום, אני טענתי בתוקף שהוא היה צהוב בעת כניסתי לצומת. ביקשתי להישפט, נפגשתי עם התובע לפני הדיון והראיתי לו ליקויים שהיו לדעתי בדו"ח כולל תמונות של מיקום השוטרים וזוית הראיה שלהם, והקנס הומר לעבירת מעבר באור צהוב וקנס של 500 שקל ללא נקודות. זה הכי טוב שיכולתי להשיג, אם הייתה לי מצלמת רכב בזמנו שהייתה מוכיחה שלא הייתה לי אפשר לעצור בבטחה לפני הקו עצירה הייתי גם דורש לחפות מלאה בין אם מול התובע ובין אם מול השופט במידה והתובע לא היה מבטל לי את הקנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא היחיד שהצליח להחליף סעיף אישום מאור אדום לאור צהוב.

https://www.google.co.il/search?client=ms-android-motorola&ei=MfFtW4_2EojKwQL8lJWICg&q=סעיף+אישום+4567&oq=סעיף+אישום+4567&gs_l=mobile-gws-wiz-serp.3...40448.42063..43620...0.0..0.297.1238.0j4j2......0....1.........0i71j30i10.HuULtG8DuF8#ip=1

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה. אם עברת את הקו באור ירוק ואח"כ עצרת לפני קו הצומת בגלל פקק, ואחרי שהתחלף לאור אדום המשכת לנסוע וחצית את קו הצומת כמו שהרבה נהגים עושים אז לא ביצעת עבירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה. אם עברת את הקו באור ירוק ואח"כ עצרת לפני קו הצומת בגלל פקק, ואחרי שהתחלף לאור אדום המשכת לנסוע וחצית את קו הצומת כמו שהרבה נהגים עושים אז לא ביצעת עבירה?

אם עברת את קו העצירה באור ירוק זאת לא עבירת אור אדום. אחר כך יכול להיות שתואשם בעבירות אחרות כמו כניסה לצומת לא פנוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמל סעיף 4567.

קנס 1000₪ ללא נקודות.

זה במקרה שיכולת לעצור בבטחה לפני קו העצירה/ מעבר חצייה/ סמוך לרמזור הקרוב - לא עצרת והמשכת בנסיעה.

עכשיו, מי שמקבל דוח כזה, כנראה כדאי לו לבקש להישפט ולהגיע להסדר על 500₪.

הבנתי, זאת אומרת אם אני עברתי את קו העצירה בצהוב ואז באמצע הצומת התחלף לאדום זאת נקראת עבירת אור צהוב ? שהעונש שלה היא 1000 שקלים ללא נקודות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה לך מספיק זמן להגיב לצהוב, (לעצור לפני קו העצירה) ובחרת לא לעצור ולהמשיך לתוך הצומת, זאת העבירה והקנס ( אין נקודות ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה לך מספיק זמן להגיב לצהוב, (לעצור לפני קו העצירה) ובחרת לא לעצור ולהמשיך לתוך הצומת, זאת העבירה והקנס ( אין נקודות ).

זאת נחשבת עבירה מהתוספת השלישית או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כי הסעיף שייך לתקנה 22 ( א) - אי ציות לרמזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...