Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות על טיפול 10K לבד - סוזוקי סוויפט 2008

DavidC
שימו לב! השרשור הזה בן 2057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

יש לי סוזוקי SWIFT 2008

אני רוצה לעשות טיפול 10K לבד,

יש לי ג'ק ו2 סטנדטים. אחרי שראיתי כמה סרטונים, יש לי מספר שאלות -

1. מאיפה אני מביא בורג חלופי לאגן השמן או שמספיק להחליף רק את השיבה? ואם כן, מאיפה אני מביא אותה?

2. האם זה באמת מומלץ למלא את פילטר השמן החדש בשמן על ההתחלה ? לפני שמרכיבים אותו.

3. איפה כתוב כמה שמן המנוע צריך?

4. בספר רכב כתוב חצי סיננטי 10W-40, פעם שעברה במוסך אמרו לי שעדיף 5W-30 סיננטי מלא, האם זה נכון?

שאלה נוספת שלא קשורה, כתוב בספר רכב שצריך להחליף שמן גיר פעם ב11 שנה, האם זה הכרחי?

הרכב נסע ממש קצת, פחות מ50K, האם בכל זאת כדאי להחליף? והאם זו משימה שכדאי לעשות לבד? תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את כל החלקים מביאים מחנות חלפים לרכב, חנות מומלצת: http://www.justmotor.co.il/ מומלץ להגיע/להתקשר מאשר להזמין דרך האתר.

1. תחליף רק את השייבה

2. לא צריך, אין שום הוראה כזאת מהיצרן. כן מומלץ לשמן את הגומי שנמצא על הפילטר כדי שיהיה קל לשחרר אותו בטיפול הבא.

3. בספר רכב שלך, או ספר שקנית לטיפולים ברכב כמו ספר של Haynes.

4. יש כמה סוגי שמן שמתאימים לרכב, ככה כתוב בדר"כ בכל ספר רכב - יש טווח רחב שאפשר לבחור ממנו ומנסים כמה שיותר לרדת בצמיגות של השמן בהתאם לטמפרטורה בארץ.

אם הספר רכב שלך בעברית נראה לא מפורט, נסה להסתכל על הספר באנגלית - חיפוש קצר בגוגל יביא לך את הספר להורדה.

איזה גיר זה? בכל מקרה מומלץ להחליף לפי הוראות יצרן. אפשר לעשות לבד רק תבוא מוכן, בטח יש הרבה סרטונים על החלפת שמן גיר בסוזוקי סוויפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה, לגבי השמן גיר, זה גיר אוטומט.

שכחתי לציין, המוסכניק שהייתי אצלו אמר - ' אל תחליף את השמן בגיר, לא עכשיו ולא עוד 10 שנים'.. זה נכון?

אמנם הרכב נסע קצת, אבל למה לא להחליף? זה יכול להזיק?

ולגבי

השייבה, אין באתר, האם אני יכול למצוא דבר כזה בחנות ברגים \ הום סנטר וכו' ?

אני פשוט לא יודע מה לבקש..

עריכה אחרונה על ידי DavidC
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בורג חלופי/שייבה אתה מביא מחנויות המוכרות חלפים לרכב. בדרך כלל יש לא מעט באיזורי התעשייה בעיר מגורים שלך או לחלופין, ניתן להזמין ולקבל במשלוח את כל מה שאתה רוצה מאחת מהחנויות הבאות:

1. אבי חלקי חילוף http://www.justmotor.co.il או ב אוטוסטור http://www.autostore.co.il - אני ממליץ לך לרכוש מאבי, שירות נהדר.

שם, תוכל לרכוש את כל מה שאתה צריך לרכוש במחירים טובים וללא גזירת קופון שמן שעושים המוסכים. כן, גם הוא קונה ישירות מהיבואנים או מחסנים רשמיים של החברות אם אתה מבקש מקורי אבל המחיר זול בכמה עשרות אחוזים.

2. לא, אין צורך למלא את הפילטר בשמן אבל אם תבחר לעשות זאת, לא ייגרם נזק. כן חובה זה לשמן את הטבעת החיצונית (גומי) של הפילטר בשמן חדש ולהבריג בכוח היד בלבד, זאת אומרת לחזק עד כמה שהיד שלך יכולה באופן סביר.

3. ספר הרכב בטבלה אם יש כזאת, או בספר באנגלית תכתוב בגוגל פשוט סוזוקי XXXXX ו OWNERS MANUAL PDF בסוף, זה אמור לתת לך את זה. שים לב לב כי יש כמות שמן בלי פילטר ועם פליטר, אתה צריך למלא את הכמות עם הפילטר כל עוד בחרת לא למלא אותו (שאין צורך).

4. בספר הרכב שלך, תהיה אפשרות למספר שמנים בדרך כלל והיצרן מאפשר לבחור. אם רשום שם שיש אפשרות לעבוד עם 5-30, אין עם זה בעיה ואתה יכול לרכוש שמן איכותי כזה (לדוגמא, קסטרול MAGNATEC START STOP) וכו'.

אצל אבי חלקי חילוף בהתאם לסוג הרכב והפרטים שתיתן לו, יש לו מערכת שתוכל להגיד לך גם כן אילו שמנים מתאימים לך בעיקרון.

5. בנוגע לשמן גיר - זה מיתוס ובכללי החל להתפתח כאשר אנשים לא היו מחליפים את נוזל הגיר שלהם ולאחר שנים רבות, שבהם הנוזל היה שחור ומלא בחלקיקים מהגיר/קלאצ' היו מחליפים לנוזל טרי וחדש והיו חווים בעיות והחלקות למינהן.

כל עוד היו מקפידים להחליף בזמן או אף לפניי הזמן, המצב היה טוב הרבה יותר.

כן יש צורך להחליף את נוזל הגיר, אך יכול להיות שמנסיון הקביעה של סוזוקי ל 11 שנים הייתה אולי לא טובה כל כך ויש להם נסיון שכאשר רכבים בצעו את ההחלפה כעבור 11 שנים עם גיר זהה וכו', הגיר החל להחליק או לעשות בעיות, משהו שאני קצת בספק לגביו.

יש תוספים לגיר להעלות את סמיכות הנוזל במידת הצורך, לא חסר.

בכל מקרה, חבל שהמתנת להחליף 11 שנים נוזל גיר אבל אם זה המצב, גם אם תבחר לא להחליף אתה תעשה נזק מתמשך גם כן כך שאין תשובה מדוייקת למה כדאי או לא.

ניתן להחליף לבד נוזל גיר בתנאי שעוקבים אחר ההוראות החלפה וזה בדיוק כמו לרוקן שמן מנוע, יש בורג בתחתית שאותו אתה פותח, ממלא נוזל חדש בהתאם לכמות שיצאה וזה הכל.

בחלק מהמקרים יהיה מדובר על "החלפה חלקית" שזה אומר שאם יש בגיר 5 ליטר נוזל, ויצא רק 2.5 למשל, תצטרך לעשות כעבור כמה ימים עוד החלפה שכזאת ואז זה נחשב ל "החלפה מלאה" למשל.

במוסכים יש ציוד מסויים שעוזר להחליף את כל ה 5 ליטר נוזל, לא חסר מקומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן גיר תחליף אל תחשוב פעמיים ואל תתעסק עם מי שמציע לך לא להחליף!

שמן מנוע מה שהולך בריכבך זה 5/30.

תחליף שייבה לבואג אגן השמן שייבה שכזו ניתנת בחינם בחנויות החלפים אם משובר בשייבת נחושת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שלהחליף שמן גיר אפילו בצורה קבועה כל כמה טיפולים.

כמו כן תקפיד על פילטר שמן מקורי. שמן בתקן מתאים סינטטי מלא.

פילטר אוויר מקורי או mann או mahle בלבד.

שים לב לבצע החלפת נוסל בלמים כל טיפול שני כפי שכתוב בהוראות היצרן.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן גיר תחליף אל תחשוב פעמיים ואל תתעסק עם מי שמציע לך לא להחליף!

שמן מנוע מה שהולך בריכבך זה 5/30.

תחליף שייבה לבואג אגן השמן שייבה שכזו ניתנת בחינם בחנויות החלפים אם משובר בשייבת נחושת.

מה שהולך זה מה שהיצרן מבקש בספר הרכב, אם יש לו אפשרות לבחור גם וגם, אין מניעה כל עוד זה רשום בספר הרכב.

לרוב, חשוב להסביר גם ולא סתם להגיד "מה שהולך ברכבך" כיוון שיש סיבה למה עוברים לשמנים בצמיגויות נמוכות יותר ויותר.

אבל, ברגע שהמנוע תוכן גם לשמן 10-40 או 5-30, אין מניעה לעשות שימוש במה שזמין.

לא מדובר על רכב בעל ביצועי על או מנוע מורכב ומודגש וכן הלאה, סה"כ סוזוקי סוויפט.

ולפותח השרשור, הרבה מהמכונאים ואנשים שעובדים במוסך לא באמת למדו או הכירו את התחום קודם לכן.

מה הכוונה? לא כולם עשו הנדסאי רכב/מכונות ולמדו שנתיים ולכן, הם מעבירים מיתוסים מאב לבן מדור לדור, תתעלם ממרבית הדברים ותגיע לכאן להתייעץ בנוגע לרכב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה לכם על התגובות.

בדיוק עכשיו עשיתי טיפול במוסך ובגלל הזלזול והטעויות המעצבנות בטיפול פשוט כמו 10K החלטתי לעשות לבד.

לגבי הגיר, לא דאגתי בכלל כיוון שרשום כל 11 שנה בספר, אבל לפי מה שנאמר פה באמת כדאי להחליף.

נראה לי שזה קצת גדול עליי, אולי אנסה עם הכנופייה.

גם הטיפ על הנוזל בלמים, לא ידעתי! מעניין למה אף מוסכניק לא טרח להסביר לי או להציע לי..

אני מתאכזב כל פעם חדש מהמוסכים הפרטיים. בטיפול 10K האחרון הבורג של האגן נפל ישר למיכל הריקון, הוא פשוט הרים אותו והחזיר למקום, בלי להחליף שייבה ובלי כלום. גם לגבי הפילטר אני לא חושב שזה היה משהו איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, בנוגע למכונאים כפי שהסברתי לך, מעטים מהם עשו הנדסאי רכב (שנתיים של לימודים) ובאמת מבינים משהו. הרוב זה חובבנים שהחליטו לעבוד במוסך או בעלי כישורים טכניים כאלו ואחרים או שעברו כמה קורסים פה ושם.

מה הבעיה? שאדם שלא למד והשכיל ומבין את מה שעומד מאחורי הפעולה או המכונה לא יבין כיצד לחשוב צעד קדימה או האם מה שהוא עשה נכון או לא נכון.

אדם שכן למד, מבין את עקרונות הפעולה, מבנה ותחום המכונות יבין טוב יותר ויקשר טוב יותר בין הדברים, לרוב.

זה כמו עם מהנדסי תוכנה, ברור שיש חובבנים שלמדו לבד המון דברים והם תותחים אבל יש מהנדסי תוכנה שסיימה אשכרה תואר ראשון ולמדו איזה 4 שנים ויש להם רמת מתמטיקה גבוהה ויכולות והשכלה גבוהה בכדי לעשות דברים טובים עוד יותר, הבנת את העיקרון.

נוזל בלמים מחליפים מדי שנתיים אלה אם כן היצרן מבקש אחרת או שזה נוזל פלאים אחרים.

נוזל בלמים למרוצים למשל יש להחליף מדי שנה כי הוא סופח הרבה יותר לחות.

לרוב, בספר הרכב רשום לגבי נוזל הבלמים אבל יכול להיות שבשנים קודמות מאוד, ספרי הרכב היו פחות אינפומרטיביים והיום המצב שונה מאוד, יש טבלאות והסברים ברורים יותר.

למשל, בספר הרכב למיצובישי לנסר 2008 לא תמצא שום טבלה או נתונים מתי להחליף מה, פשוט אין.

יש ספרון קטן כביכול שמגיע ששם הבנתי שמוסבר אבל לחבר שלי לא היה אותו למשל ולך חפש עכשיו.

שמני גיר מומלץ להחליף בתדירות של פעם בכמה שנים אם אם היצרן כתב 11 שנים, זה המון ולא מעט.

דברים משתנים עם השנים ואם אתה דואג לרכב והנסועה שלך נמוכה, עשה טיפולים במרווחים קצרים יותר ולא 11 שנים לנוזל הגיר.

למשל, בפורד מונדאו בתיבה כפולת המצמדים הרטובים, פורד (שים לב, לא יצרן התיבה) טען לנוזל "לכל החיים" ואז מהר מאוד (כעבור 3 שנים) זה הפך להיות כל 3 שנים או 60,000 ק"מ כי השמן נהיה שחור וסמיך בגלל אופי התיבה - יצאה הנחיה מהם.

אל תדאג, זו לא התיבה שאצלך אבל הבנת את הרעיון.

הדבר היחיד היום שכן יכול להחזיק שנים רבות 10+ ואף יותר זה נוזל קירור מסוג ++G12 או G13 למשל וכל הנוזלים או החומרים החדישים, זה לרוב כן אבל גם כאן, תלוי מאוד בריכוז, בתוספים וכו' ובסוג הנוזל או התרכיז ולעיתים צריך להחליף מדי ~5 שנים או X ק"מ וכו'.

דרך אגב, גם נוזל הגה כח (מרבית הרכבים היום מגיעים עם הגה חשמלי וזה לאט לאט נעלם מהעולם), יצרנים רבים טוענים שאין צורך להחליף בכלל וחלק כן.

תתפלא לגלות שרענון הנוזל הזה מדי כמה שנים כן משפר את אופי פעולת ההגה למי שיש הגה אלקטרו הידראולי או הידראולי.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגמרי, הדוגמא עם הנדסת תוכנה מדברת אליי, כי זה גם מה שאני לומד ושמתי לב לחאפרים ש'למדו לבד' מהבית בגיל 12.

הבעיה שלי היא שאני לא מוצא מוסך אמין ומקצועי, זה כבר הגיע לשלב שלא אכפת לי מהאמינות, שידפוק אותי, רק שיעשה את זה בצורה מקצועית... ומצד אחד התחום מעניין אותי וכן הייתי רוצה לטפל לבד, בעיקר כי אף מוסכניק לא ישקיע כמוני ברכב שלי, מצד שני אני עסוק בלימודים ואני מרגיש שטיפולים גדולים ובאופן כללי - ידע נרחב כמו שיש לך ולשאר החבר'ה פה, פשוט לא ריאלי עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נותר לך לשלם ולהגיע למוסכים המומלצים בפורום כאן ולשלם מחיר קצת פרמיום עבור זה, זה הכל.

אין ברירה, את הכסף תחזיר כשתהיה מהנדס תוכנה, כך העולם עובד.

אתה צריך דמות או מקום שילמד אותך את זה, חפש קורסים לרכב למשל אבל בעיקרון... המון יוטוב, פורומים בחו"ל וספרים טכניים.

רכוש עותק של ספק או עותק דיגיטלי מבית https://haynes.com/en-us/car-manuals

רכוש קצת כלים, תתחיל לעשות, אין ברירה אם לא תעשה לא תלמד.

לגבי אדם שילמד אותך? כל עוד זה לא אבא שלימד אותך לאורך השנים, קשה לי לראות מישהו שיתנדב לכך.

אבל... דבר עם הכנופייה ותצטרך אליהם לטיפולים בתור צופה מהצד בתשלום סמלי? אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגמרי, הדוגמא עם הנדסת תוכנה מדברת אליי, כי זה גם מה שאני לומד ושמתי לב לחאפרים ש'למדו לבד' מהבית בגיל 12.

הבעיה שלי היא שאני לא מוצא מוסך אמין ומקצועי, זה כבר הגיע לשלב שלא אכפת לי מהאמינות, שידפוק אותי, רק שיעשה את זה בצורה מקצועית... ומצד אחד התחום מעניין אותי וכן הייתי רוצה לטפל לבד, בעיקר כי אף מוסכניק לא ישקיע כמוני ברכב שלי, מצד שני אני עסוק בלימודים ואני מרגיש שטיפולים גדולים ובאופן כללי - ידע נרחב כמו שיש לך ולשאר החבר'ה פה, פשוט לא ריאלי עכשיו.

יש את השיר החדש שניקרא קומסי קומסה..של סטפן. שים לך אותו ביוטיוב ותבין שאשכרה זו המדינה ומה שאתה מדבר עליו זה ממש זה ואם אין אני לי מי לי! תלמד לעשות לבד זה הכי טוב והכי בטוח. ויש פה לא מעט חברי פורום שישמחו לתרום לך מהידע שלהם. המודעות לטיפולים עצמאיים עלתה מאוד בשנים האחרונות והרבה בזכות הפורום וזה בהחלט מבורך..אז welcome ובהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...