Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השבתת רכב בשל תקלה שנגרמה בזמן מבחן רישוי

שימו לב! השרשור הזה בן 2051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ב- 19.7 לקחתי את מכוניתי (סיטרואן C5 משנת 2007) למבחן רישוי.

מיד לאחר בדיקת הבלמים התבקשתי להתקדם ולצאת מעמדת הבידוק, אלא שהמכונית, למרות המאמץ של המנוע, לא זזה מהמקום ונורות האתרעה על כשל חמור ברכב נדלקו. בוחן נכנס לרכב במקומי וניסה להוציאה, וגם הוא נכשל.

במהלך הנסיון של הבוחן להוציא את המכונית מעמדת הבידוק, שמתי לב לכך ששני הגלילים שעליהם היו מונחים הגלגלים הקדמיים של המכונית היו משוחררים והסתובבו האחד לעומת השני, האפקט שנוצר בשל כך היה כמו של מכונית שתקועה בחול, רק בלי לשקוע.

רק אחרי שהסבתי את תשומת לב הבוחנים למצב הם נעלו את הגלילים והמכונית שוררה מעמדת הבידוק.

בדרכי הביתה מהטסט (לא יאומן, אבל המכונית עברה אותו) חשתי שיש בעיה קשה בנסיון לצבור מהירות ובהחלפת ההילוכים, ובהמשך עלה עשן מהבלמים באחד מהגלגלים. בנוסף התעוררה בעיה קשה בדוושת הבלם. לא נותרה לי כל ברירה ושיניתי כיוון למוסך המורשה הקרוב, בנסיעה איטית.

בימים שלאחר מכן התבררה התמונה הבאה - הקליפר של אחד מהגלגלים נתפס והיה צורך להחליפו, וביחד איתו להחליף גם את הרפידות וגם את הדיסק של אותו גלגל. כמו כן הוחלף סליל ההצתה של המנוע.

אלא שלגבי התקלה המשמעותית יותר התעוררה בעיה - התברר שמקורה של התקלה בדוושת הבלם הוא ככל הנראה במנוע עצמו, שאחראי על יצירת הוואקום לצורך הפעילות התקינה של הדוושה. כך הוסבר לי במוסך.

בפגישה שקיימתי היום *9.8* עם מנהל שירות הלקוחות של המוסך, הוא נתן לי להבין שלא כדאי להשקיע כסף בטיפול/בהחלפת המנוע, ועדיף למכור אותה לסוחר רכבים לפירוק.

סיכמנו שלאור מצבה של המכונית, עדיף לפרק את כל הרכיבים החליפיים שהורכבו במוסך ואני אחוייב רק על חלק משעות העבודה.

שתי שאלות שעליהן אני מעוניין לקבל תשובה:

1. האם ניתן לקשור בין התקלה ברכב לבין ההתנהלות של הבוחנים בטסט, לצורך הגשת תביעת נזיקין נגד נכון הרישוי.

2. האם יש דרך לקבל החזר על אגרת הרישוי בסך 1367 ש"ח ששילמתי עבור הטסט?

תודה מראש

עריכה אחרונה על ידי dancemail
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה לך מאוד קשה להוכיח שהזנק נגרם בעקבות הטסט, מדובר על רכב ישן , עדיף לך להיפטר מהרכב לא חסרים קיום רכבים אמינים בשוק , ואת עלות הטסט אתה מקבל בחזרה במידה והרכב מורד מהכביש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא יהיה לו קשה להוכיח שהנזק נגרם במבחן הרישוי.

1) יש מצלמות במכון הרישוי.

2) יש עדים.

3) יש בוחנים שיכולים וצריכים להודות בכך שהנזק נגרם במהלך הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה לך מאוד קשה להוכיח שהזנק נגרם בעקבות הטסט, מדובר על רכב ישן , עדיף לך להיפטר מהרכב לא חסרים קיום רכבים אמינים בשוק , ואת עלות הטסט אתה מקבל בחזרה במידה והרכב מורד מהכביש .

ההפך הוא הנכון , מכון הטסטים צריך להוכיח שהנזק לא נגרם עקב רשלנות של מכון הבדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה, ברוב המקרים במשפט אזרחי נטל ההוכחה הוא על התובע.

לפיכך פות״ש יצטרך להציג ראיות שיוצרות קשר סיבתי בין המבחן לנזק לעומת קשר מקרי של תזמון בו התקלה ארעה ברכב ישן במקרה בזמן המבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא יהיה לו קשה להוכיח שהנזק נגרם במבחן הרישוי.

1) יש מצלמות במכון הרישוי.

2) יש עדים.

3) יש בוחנים שיכולים וצריכים להודות בכך שהנזק נגרם במהלך הבדיקה.

למה שמכון הרישוי יתנדב לתת את הצילומים ושהעדים יתנדבו להעיד?

ההפך הוא הנכון , מכון הטסטים צריך להוכיח שהנזק לא נגרם עקב רשלנות של מכון הבדיקה

אתה פשוט טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר למקרה הספציפי הזה, באופן עקרוני, צד שיש בידו ראיות ונמנע מלהביא אותן, בית המשפט יתחשב בהן כראיות נגדו.

כלומר, אם פות"ש יוכיח שיש למכון הטסטים סרטון וידאו של האירוע, והמכון ימנע מלהציג אותו. השופט אמור להתייחס לסירטון כראיה נגד המכון.

כנ"ל לגבי עדים. אם המכון לא יביא את העובדים שלו להעיד, זה כאילו הם העידו נגדו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט טועה.

מי שטועה פה זה אתה : התובע במשפט יכול לבקש את הקלטות מהמצלמות של מכון הבדיקה כהוכחה לרשלנות המכון ,מן הסתם מכון הבדיקה יגיד שנמחקו או לא רואים כלום ,בית המשפט יכול לראות את זה בעין לא יפה ,ולזכות את התובע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר למקרה הספציפי הזה, באופן עקרוני, צד שיש בידו ראיות ונמנע מלהביא אותן, בית המשפט יתחשב בהן כראיות נגדו.

כלומר, אם פות"ש יוכיח שיש למכון הטסטים סרטון וידאו של האירוע, והמכון ימנע מלהציג אותו. השופט אמור להתייחס לסירטון כראיה נגד המכון.

כנ"ל לגבי עדים. אם המכון לא יביא את העובדים שלו להעיד, זה כאילו הם העידו נגדו.

אתה פשוט טועה. המכון יכחיש כל אחריות לאירוע, יגיד שמה שהתובע מתאר לא התרחש מעולם והוא לא חייב להוכיח כלום. על מה העדים יעידו? על משהו שלטענת המכון לא קרה?

liran3331 כבר החליט שהנזק נגרם במכון והבוחנים צריכים להודות בזה...

מי שטועה פה זה

אתה : התובע במשפט יכול לבקש את הקלטות מהמצלמות של מכון הבדיקה כהוכחה לרשלנות המכון ,מן הסתם מכון הבדיקה יגיד שנמחקו או לא רואים כלום ,בית המשפט יכול לראות את זה בעין לא יפה ,ולזכות את התובע

אין לך שום מושג במשפט. אתה אומר "לזכות את התובע" וטוען שנטל ההוכחה הוא על הנתבע...

לעצם השאלה- התקלות ברכב לא יכלו להיגרם ממה שלטענת פות"ש קרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט טועה. המכון יכחיש כל אחריות לאירוע, יגיד שמה שהתובע מתאר לא התרחש מעולם והוא לא חייב להוכיח כלום. על מה העדים יעידו? על משהו שלטענת המכון לא קרה?

liran3331 כבר החליט שהנזק נגרם במכון והבוחנים צריכים להודות בזה...

אין לך שום מושג במשפט. אתה אומר "לזכות את התובע" וטוען שנטל ההוכחה הוא על הנתבע...

לעצם השאלה- התקלות ברכב לא יכלו להיגרם ממה שלטענת פות"ש קרה.

דווקא לפי הכינוי "2Pac" הייתי מצפה לחשיבה יותר הגיונית.

כפי שכתבתי יש מצלמות במכוני הבדיקה. במידה ויופעל לחץ במידה הנכונה על הגורמים הנכונים, אפשר יהיה להוציא את הצילומים ואיתם לגשת לבית המשפט.

אפשר גם להתייצב כל בוקר במכון הבדיקה עד שאלו יסכימו לשחרר את הצילומים. זה מה שאני הייתי עושה אם הייתי במצב הזה, שדרך אגב יכול לקרות לכל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיצה מסיבית על דוושת הבלם יכולה לתקוע את הברקסים ברכב ישן.

לא ברור לי איך תקלה בבלמים יכולה לשרוף את המנוע, בלי קשר לאחריות מכון הבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארמגדון ^^^^: ברקסים לא נתקעו ,תקרא בבקשה את ההודעה הראשונה :(באדום)

במהלך הנסיון של הבוחן להוציא את המכונית מעמדת הבידוק, שמתי לב לכך ששני הגלילים שעליהם היו מונחים הגלגלים הקדמיים של המכונית היו משוחררים והסתובבו האחד לעומת השני, האפקט שנוצר בשל כך היה כמו של מכונית שתקועה בחול, רק בלי לשקוע.

האוטו היה בסדר גמור עד רגע הכניסה לבדיקה ,והוא אפילו עבר את הטסט ,רק לא יכול לצאת משם בשל תקלה שהצילינדרים הסתובבו אחד כלפי השני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...