Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת כבל רשת בתעלות של דירה חדשה מקבלן. התלבטות בין סוגי כבלים.

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

לאחר שסיימתי עם כל ההתקנות הגעתי לחלק החשוב באמת, האינטרנט.

בכל חדר יש תעלה ריקה המיועדת במיוחד בשביל זה. הכבלים יחוברו לשקעי KEYSTONE על ידי לוחץ קורונה.

ההתלבטות בה אני עומד עכשיו היא איזה סוג כבל? לצערי קיבלתי מד"ר גוגל תשובה להכל חוץ מלנושא הזה.

ההחלטה הראשונית שלי היית לקנות CAT6 גמיש, להעבירו בתעלות ולעשות שקעים יפים המיועדים לCAT6 ומתאימים לשקעים בבית שלי.

אחרי זה קראתי באינטרנט והדעות מאוד חלוקות לגבי כבל קשיח או גמיש. אני לא יודע במה לבחור ולכן בהתחלה התלבטתי בין CAT6 גמיש וקשיח.

היום דיברתי עם חבר ומסתבר שיש אצלו בבית 100 מטר של CAT7 קשיח שהוא מוכן לתת לי לגמרי בחינם.

ככה שההתלבטות עלתה עוד יותר! אני יודע שאין לי צורך בCAT7 אבל, זה בחינם אבל מצד שני ממה שקראתי משמעותית יותר קשה להשחלה.

עד כמה יותר קשה להשחיל בתעלה ריקה בדירה חדשה מקבלן כבל CAT7 קשיח? האם כדאי להתעסק בזה?

על מה כדאי לי ללכת?

1. CAT6 גמיש.

2. CAT6 קשיח.

3. CAT7 קשיח בחינם.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נקודה נוספת נגד CAT7 זה שהציוד שלו (שקעים וכו) יותר יקר.

ההמלצה שראיתי היא לבחור CAT6A אם הכבל לא יקר משמעותית מCAT6 אחרת גם CAT6 יהיה טוב.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לוקח מהחבר את ה CAT7 ומנסה אותו קודם, ראיתי כבר בית שחווט עם CAT7 FFTP 23AWG, אם התעלות בסדר אני מאמין שתצליח.

- לשקע keystone אין צורך בלוחץ קרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי - מאחר ואתה מקבל את הכבל והתשתית ריקה וחדשה, הייתי לוקח את הכבל CAT7.

הוא יותר עמיד וחזק, ומבודד טוב.

להעביר את הכבל, אפשר עם כל סטלבנד, תופסן להעברת כבלים בקירות.

ועם מריחה קלה של גריז לבן - .. המחמירים..:wink: מורחים חמאה הולנדית להחלקת הכבל במעברים.

ראו קצת סרטי הסבר ביו-טיוב, או התייעץ עם שחמלאי.

במידה והחבר עשה אצלו התקנה דומה - היתייעץ עימו.

MediumPic_601_1.jpg

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ולא העברתה כבל קשיח בעבר.

וכדי שלא תתעצבן במעבר בזויות התשתית - לפעמים זה מתסכל קצת - אבל בסוף מסתדר.

שאל וראה סירטונים.. יש טריקים קטנים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב:

1. למרוח בנדיבות ג'ל מיוחד שאינו פוגע בכבל (זה ג'ל שמיועד למטרה זו בדיוק, העברת חיווט) ולא רק בהתחלה, אלא על *כל* הכבל

2. לייצר קשירה טובה בין החוט ניילון לכבל עצמו

3. להקפיד שבאיזור הקשירה לא יהיה חלק עבה ובעייתי שעלול גרום לבעיה בסיבובים. המהדרין פשוט מקפלים את הכבל בקצה, קושרים אליו את החוט בצורה חזקה ומלפפים איזולירבנד על החלק המקופל של הכבל בקצה, בשביל לסגור אותו שלא יפתח במשיכות.

4. שני אנשים למשימה - אחד נותן כבל עם ג'ל, השני מושך את החוט ניילון כל הזמן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנה קשירה מאוד פשוטה שהיא הכי טובה בין חוט משיכה לכבל ללא גילוף, תחפש באינטרנט.

אם לא תמצא אצלם לך.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוך הקירות שמים כבל סוליד שכל גיד שלו עשוי מיציקה בודדת ולא הרבה חוטים דקים שזורים.

תקפיד על כבל איכותי שאחוז הנחושת בכבל גבוהה.

לא שאני יודע איך לבדוק את זה, תלך על חברה מוכרת.

לא ראיתי את כל הסרטון, אבל מההתחלה העקרון מוסבר.

עריכה אחרונה על ידי none77
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי היום להשחיל בעזרת שני חברים.

הנקודה הראשונה עברה בצורה חלקה.

הכבל נקשר לקצה החוט, שמנו סבון ותוך חצי דקה יצא בצד השני.

שמחנו וחשבנו שתוך מספר דקות נסיים עם זה.

עברנו לכבל הבא, ניסינו משני הצדיים. מושכים כ10 מטר החוט עובר אבל הכבל נתקע כל פעם מחדש.

ניסינו בכל וריאציה אפשרית עם החוט ניילון.

מה עושים במצב כזה? האם יש טעם לחבר את החוט ניילון לסטלבנד ואת הסטלבנד לכבל רשת?

מה שמכעיס במיוחד הוא שמי שם את התעלות הרכיב אותם מהמון חתיכות של צינורות שמחוברים אחד לשני ללא שום הידוק!

כבר קרה לנו שחלק מהצינור פשוט התנתקת ואז הצלחנו ביצרתיות רבה לחבר אותו בחזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף האם יש למישהו מושג האם יש חשיבות לכבל קואקס מלבד טלוויזיה?

לא היה בביתי ממיר של יס או הוט כבר כ15 שנה ואני לא רואה בעתיד הקרוב אחד מהם נכנס לבית שלי.

יכול להיות שיש לכבל הזה שימוש מלבד כבלים?

האינטרנט של הוט מתחבר דרך שקע טלפון כמו בזק או דרך כבל קואקס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב CAT7, ממליץ לקנות בכ"ז 6A, היות ואין דבר כזה "CAT7" יותר (https://en.wikipedia.org/wiki/ISO/IEC_11801#CAT7):

However, in 2008 Category 6A was ratified and allows 10 Gbit/s Ethernet while still using the traditional 8P8C connector. Therefore, all manufacturers of active equipment and network cards have chosen to support the 8P8C for their 10 Gigabit Ethernet products on [2] copper and not the GG45, ARJ45, or TERA. These products therefore require a Class EA channel (Cat 6A).As of 2017 there is no equipment that has connectors supporting the Class F (Category 7) channel.

Category 7 is not recognized by the TIA/EIA.

Leasingfahrzeug oder nichts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...