Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית מוצרי חשמל לבית

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקנות דרך האינטרנט ולא בקנייה מרוכזת, ככה תשיג מחירים הכי טובים ומבחר גדול.

אם תלך לחנות אחת יש להם מבחר קטן. לדוגמה אלמ מתמחרים מחירון ויכולים לעשות לך עד 30 אחוז. בפועל יש דגם פשוט יותר באינטרנט בכמה מאןת פחות. לדוגמה מדיח או מקרר.

עכשיו, אלמ זה יבואנים של סמסונג ואלקטורלוקס ועוד ויציעו לך מה שיש בחנות. במחסני חשמל יבואני של שארפ וכו.

בקיצור, באינטרנט אתה יכול לברור ממבחר גדול וללכת על רמת מחיר נוחה לך, בחנויות זה לא אפשרי בגלל המבחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמה הערות:

1. יש לי ניסיון טוב עם מקרר SBS של סמסונג ששימש אותי איזה 11-12 שנים, הוחלף (באופן מניעתי, בגלל הגיל) במקרר 3 דלתות של סמסונג (המקרר בעלדלת כפולה, door in door), שאפשר לי לעלות מ-650 ל-850 ליטר (בערך) בתוך אותה נישה. עם מקרר זה נפלתי בפח של היבוא המקביל - אמנם חסכתי 3000 ש"ח אבל השירות לא משהו, בלשון המעטה.

2. משך די הרבה שנים הייתי נאמן מאד ל-BSH, בשנים האחרונות הנאמנות קצת התקררה. תנור אפיה שמת אחרי 5 שנים (ייחסנו לפחות חלק מהתקלות למעבר דירה טראומטי, אבל זה לא מסביר מדוע כרטיס הפיקוטד התקלקל), שואב אבק שחי בקושי שנתיים עד שאיזה חיישן גרם לא לפעול באופן לא עקבי, הוחלף בשואב גנרי של 200 ש"ח בהום סנטר שהרבה יותר טוב ואמין, ומכונת כביסה (פתח עליון) שאחרי שנתיים הצריכה החלפת מתקן חומרי הכביסה ואחרי 4 שנים החלפת אטם (שהיה קושי גדול למצוא, בסוף מצאנו במותג whirlpool - התברר שאותה מכונה מופיעה בכל מיני מותגים פחות או יותר גנריים). מצד שני מרוצים מאד ממדיח כלים (הקודם חי כ-11-12 שנים, הנוכחי בן 4 ובינתיים מעולה).

3. מותג AEG מת לפני די הרבה שנים. היום זה מותג משנה של אלקטרולוקס - אותן מוצרים בשמות שונים (בדיוק כמו בוש, סימנס וקונסטרוקטה - אותם מוצרים בשמות שונים עם הפרשים עצומים במחיר). היה לי ניסיון לא טוב עם מכונת כביסה שלהם (פתח עלוין, נגמרה אחרי 4 שנים), אבל אחרי שתנור האפיה של בוש מת בטרם עת רכשנו תנור אפיה שלהם, בינתיים ללא תלונות.

4. עוד מותג פופולרי - סאוטר - לא קיים יותר, אלא משמש כמדבקה של אלקטרה (שהיתה בעבר הבעלים של סאוטר, כאשר היה מותג "אמיתי").

5. מיקסרים - כל השנים היו לנו של קנווד, כעת יש KM630 שמשביע רצון מאד. קודם היה איזה מיקסר שאיני זוכר את מספר הדגם שלו (במבט על הוא היה משולש) שהיה אמין אבל קצת חלש. לפניו היה איזה דינוזאור שחי כ-25 שנים. שים לב שהמיקסרים של קיטשנאייד, שנחשב למותג מצויין, מכריזים על הספקים הרבה יותר נמוכים (סדר גודל של 500 ואט), וכנראה שמדובר בשיטתמדידה אחרת. מזכיר לי את מערכות הסאונד עם PMPO קילוואט, במציאות אולי עשרות ואטים (RMS) בודדים.

6. תנור אפיה - כמה שאפשר בקרה מיכאנית. כרטיסי הפיקוד כנראה לא שורדים את החום, אבל בלעדיהם בכלל כנראה אי אפשר. בכל זאת 2018 וגם מוצרי הצריכה הם חד פעמיים.

7. חנות אינטרנטית שעליה אני יחסית סומך היא lastprice. יש להם גם חנות פיזית (בכיכר פריז בחיפה) - וקרה לי שהייתי בחנות הפיזית והופניתי לרכישה באינטרנט על מנת להפחית את המחיר. אבל זה קוריוז, ולכל אחד ניסיון עם חנויות אחרות.

8. כל רשתות החשמל קשורות ליבואנים אלה ואחרים וידחפו לך את המוצרים שלהם, והמוכרים ידחפו לך את המוצרים שיקנו להם את העמלה הגבוהה ביותר. חפש לך מקום עם הרבה חנויות (בחיפה, למשל, זה קיים בקילומטר 4.5), עבור מהאחת לאחרת ונסה לנפות את ההשמצות שהמוכרים יספרו על מוצרי המתחרים.

9. שים לב שהרבה מוצרים זהים יגיעו במותגים שונים (במיוחד כאלה המיוצרים בסין, טורקיה וא על ידי מפעלי מרלוני ברחבי אירופה), במחירים שונים ולעתים עם צ'ופרים כאלה אח אחרים, כגון אחריות מוארכת\מורחבת. לעתים עדיף לשלם עוד כמה לירות ולקבל את התנאים המשופרים או שירות מיבואן בעל מוניטין טוב יותר.

10. אחרי מעבר מאונס מגז לאינדוקציה (תלת פאזי) - לא רוצים להסתכל לאחור. כיריים הגז מונחים במחסן ולדעתי מקומם בפח למרות ששירתו לא יותר משנתיים שלוש, אחרי הזמן הזה אני קצת חושש מדליפות.

ודרך אגב - צפצוף בסיום הכביסה הוא פיצ'ר שימושי מאד. אמנם אין לי הפיצ'ר הזה במכונת הכביסה, אבל הוא קיים במייבש ובהחלט עוזר לניהול הכביסה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוקב.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial, אתה אולי יכול לפרט תחת איזה שמות מותג משווקים מכונות כביסה של אלקטרולוקס?

תודה, יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלי היתה ממותגת AEG Electrolux.

מותג AEG היה חזק מאד עד שנסגר לפני למעלה מ-20 שנה. אבל אלקטרולוקס מוכרת (בחולם ו-כ' רפויה) ומוכרת (בשורוק ו-כ' דגושה) בשורה ארוכה של מותגים. הינה מאתר החברה ומויקיפדיה.

נושא מיתוג מוצרים ביתיים מורכב עוד יותר מזה המוכר לנו בעולם הרכב, כנרה שכולם מיצרים עבור כולם והיבואנים המקומיים עושים מה שנוח להם. הבאתי כבר את הדוגמא של סאוטר שהיה חזק מאד בתחום תנורי הבישול והאפיה וכיום בישראל נותר מותג מדבקה בעוד שהחברה המקורית, שבעבר היתה בבעלות אלקו הישראלית, נמצאת בבעלות אלג'ירית .

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם זנוסי זה מותג של אלקטרולוקס

שים לב שLAVAMT שהיה מותג של AEG נמסר לחברה אחרת

עריכה אחרונה על ידי borsood

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שלמדתי על בשרי, עדיף לבדוק דגמים ספציפיים ולא ללכת 'על עיוור' עם יצרן מסויים, כמו שחברות גדולות נופלות עם דגמים רעים (עולה לי כרגע הנוט 7 כדוגמה טובה) כך גם חברות קטנות יכולות להפתיע עם דגמים מוצלחים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שקשה למצוא ביקורות על דגמים "ישראליים" - עקב מיתוג ומתן מספרי דגם שונים, במיוחד בתחום הגנרי.

על הביקורות בזאפ איני סומך - הן בגלל כמות קטנה והן בגלל שמועות על הטיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שמנהל חנות מוצרי חשמל,

הוא המליץ לי על

שורה של מוצרים (במסגרת התקציב שלי עם מוניטין של אמינות יחסית), חלקם מופיע וחלק הוספתי,

אשמח לשמוע המלצות בעד\נגד מה שבחרתי, אולי דגם שכדאי להוסיף?

מקרר שארפ 615 ליטר,SJFE87/SJVX79, מחיר 5979 אחריות י.שלום שנה.

מקרר הייסנס 629 ליטר RQ81, מחיר??? אחריות 3 שנים ח.י.

תנור אפייה דלונגי NDB341IX, שנה אחריות ניופאן,2066.

תנור אפייה סימנס HB23AB521Y,אחריות שנה BSH,מחיר 2060.

מכונת כביסה HAIER דגם HW801203,שנה אחריות ניופאן 1287,סל"ד 1200.(רועשת מאוד).

מייבש כביסה CANDY שמונה ק"ג,GCV580,אחריות שנה "הידור",1487.(הרחבה ל-5 שנים מוגבולות ב-99).

מיקסר קנווד KMM710,הספק 1200 וואט,קערה 6.7 ליטר,10 שנים אחריות ברימאג על מנוע,1300.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את המונח, אבל, מן הסתם, תלוי בסגנון וכמויות הבישול שלך.

תביא בחשבון שכיריים אינדוקציה מקבלים על כל משטח סירים בגודל מוגבל, פחות או יותר מזה - והמשטח לא יפעל.

הניסיון של אשתי - שמזה כ- שנים מבשלת על כיריים אינדוקציה למשפחה של חמישה, ובכמויות נדיבות, הוא שכיריים של 4 משטחים מספקים את הסחחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ויתרתי על הפיצ'ר הזה. לא רואה שום צורך בו, מכיוון שלא משתמש בפלנצ'ות/סירי דגים אובליים וכד'. רק סירים ומחבתות עגולים. סיר גדול משתדל לשים על משטח גדול כדי לזרז, אבל הוא יעבוד גם על קטן (יתחמם לאט יותר בדיוק כמו על להבה קטנה בגז). סיר ממש קטן לא ניתן לשים על המשטח הכי גדול, כי הוא לא יזוהה והמשטח לא יפעל. אבל זה צריך להיות סיר ממש (ממש!) קטן - פחות מחצי הקוטר של המשטח בערך.

שני פיצ'רים שכן חשובים לדעתי הם:

1. טיימר. אצלי יש טיימר שניתן לכוון בנפרד לכל כירה/משטח והיא תכבה כשהזמן יגמר + ציפצוף. אפשר גם להדליק טיימר על כירה ריקה ואז הוא פשוט יצפצף (שימושי להזכיר לבוא לבדוק ולהחליט אם הבישול הסתיים / צריך לערבב וכו').

2. קביעת עוצמת חימום לא רק על ידי פלוס מינוס אלא על ידי החלקת האצבע או "דקירת" הערך הרצוי. כשיש רק את הפלוס מינוס ואתה רוצה להדליק את הכירה על עוצמה 7 נגיד, צריך ללחוץ מלא פעמים עד שמגיעים ל-7. אצלי זה פשוט, להדליק את הכיריים ולהחליק / לדקור את את העוצמה הרצויה.

עריכה:

נזכרתי במשהו חשוב: יש לוודא פתח איוורור בארון המטבח שבו יותקנו הכיריים אינדוקציה. האלקטרוניקה שלהם מתחממת ואם אין לחום לאן ללכת, הכיריים לא יאריכו ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההמלצות הצרכניות הנוגעות למכשירים כגון טלוויזיות וטלפונים אינן רלוונטיות למכשירי חשמל לבנים.

ברובם הגדול, הדגמים שמגיעים לארץ שונים מאלה המגיעים לארצות שבהן נהוג לפרסם חוות דעת ברשת, באנגלית, כך שאין להסתמך כמעט על שום ביקורת.

מי שינקוט בשיטת האן-דן-דינו יצליח לקלוע באותה מידה כמו מי שישבור את הראש בניסיון לגרד חוות שעת אנקדוטאליות ממוכרים, שכנים וגולשים.

הוזכרה כאן שיטת "יד 2" - אבל זה למוכשרים במשא ומתן. אני נוקט בשיטת ההמתנה לחברים שמשדרגים או מגורשים מהארץ (טוב, לא באמת) ומקבל אחת לכמה שנים מכשיר בחינם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...