Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביקור במפעל סקודה בצ'כיה - המלצה

rafya011
שימו לב! השרשור הזה בן 1686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בביקור שלי בצ'כיה לאחרונה, ביקרתי במפעל ההרכבה של "סקודה" בצ'כיה, בעיר מלאדה בולסלאב.חיפוש skoda museum בגוגל יציג לכם את כל הפרטים, אבל בכל זאת קצת מניסיוני.העיר נמצאת במרחק של כשעת נסיעה מפראג, הביקור כולל שני מרכיבים :

- ביקור במוזיאון עצמו, המציג שלל כלי רכב, החל מהאופניים הראשונים של האדונים הנכבדים לורין וקלמנט , כמובן כל הדגמים ההיסטוריים, ועד הדגמים האחרונים. ניתן לבקר במוזיאון באופן חופשי, או בליווי מדריך עם הסברים (באנגלית) מה שמומלץ.

- ביקור במפעל ההרכבה, הנמצא במרחק כמה דקות נסיעה מהמוזיאון. ביקור זה אפשרי כמובן רק בליווי מדריך.

שני החלקים של הביקור מרתקים, במיוחד עם ההסברים של המדריכה .

אין הסעה בין האתרים, לכן נדרש רכב, למרות שיש גם רכבת המגיעה לעיר.

כרטיס משולב לשני הסיורים כולל הדרכה עולה כ-30 ₪...

במקום גם מסעדה נחמדה מאוד ואיכותית באותה רמת מחיר...

מומלץ להזמין את הסיורים מראש באמצעות רישום באתר.

אנחנו שכרנו רכב עם הגיענו לשדה התעופה, סקודה אוקטביה (כמובן...) דיזל ידנית, תענוג. ה"ווייז" הביא אותנו לשם בקלילות, המחיר ליום שכירות היה כ-360 ₪, ועוד כמה עשרות שקלים דלק.

עדיף להזמין את הרכב מראש (מה שאנחנו לא עשינו), דבר שיוריד את המחיר באופן משמעותי וגם יחסוך התרוצצות.

את הרכב החזרנו בערב לשדה התעופה ומשם לקחנו מונית למלון והמשכנו את הבילוי בעיר בלי רכב.אפשר כמובן לשלב את הנסיעה למוזיאון בביקור בכפר או טירה בדרך, יש כמה כאלה, ואז זה יום טיול מושלם.

גם בת הזוג שלי, שאינה ממש חובבת מכוניות, נהנתה מאוד.

עריכה אחרונה על ידי rafya011
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בפראג ופיספסתי את זה, נשמור לפעם הבאה...

אגב, שכרת רכב במחיר מופקע!

אני שילמתי פחות מ 200 ש"ח לסופרב, כשאת האוקטביה הציעו לי ב 120 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן הייתם במוזיאון ובמפעל ההרכבה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בפראג ופיספסתי את זה, נשמור לפעם הבאה...אגב, שכרת רכב במחיר מופקע!אני שילמתי פחות מ 200 ש"ח לסופרב, כשאת האוקטביה הציעו לי ב 120 ש"ח
ידידנו דור צודק באלף אחוז ! ועל זה נאמר : "מי שחמור, אוכל קש". התעצלתי להזמין את הרכב מראש, כשהגעתי לשדה התעופה התברר שבאף דלפק אין מכונית פנויה ! רק באחת החברות קרה נס ומצאו לי את הרכב האחרון, היה ברור לכולם שאני אשכור את הרכב כמעט בכל מחיר, וזה מה שקרה... מוסר השכל...

.

מבחינת הזמן : שני הסיורים לוקחים יחד כשעתיים. כמובן שמי שרוצה להמשיך ללטף מכוניות יכול להישאר יותר, ויש מה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברצוני להוסיף עוד קצת פרטים על המוזיאון ומה שמסביב לו.

ביקרתי במוזיאון במסגרת עבודתי כסיור מקצועי ב 6/2018 כקבוצה מלווה במדריכה מקומית דוברת צ'כית ועברית כך שקיבלנו הסברים מפורטים דרך המדריכה שתירגמה מהמדריכים המקומיים שליוו אותנו בסיור.

לצ'כים יש מסורת רבת שנים ויכולת מפותחת בנושא עיבוד מתכות וייצור כלי נשק,כלי רכב משאיות וכדומה.

במלחמת העולם השניה הגרמנים שכבשו את צ'כיה לא השמידו את המפעלים וניצלו את היכולות הללו למאמץ המלחמתי שלהם העם הצ'כי התנגד לכך והעובדים המקומיים חיבלו בפסי הייצור.

הצ'כים מאוד גאים במפעל סקודה שלהם וביכולות שלהם ותלמידי תיכון מבקרים בו באופן קבוע כדי להחליט על המשך לימודיהם.

המפעל והמוזיאון מרוחקים שעה נסיעה בערך מפראג.

ליד המוזיאון מעבר לכביש יש קניון גדול למי שמעוניין.:-D

המפעל והמוזיאון מרוחקים שעה נסיעה בערך מפראג.

הכניסה לסיור במפעל מעל גיל 10 .

המוזיאון ממוקם בנפרד וצריך רכב להגיע למפעל להמשך הסיור (כמה דקות נסיעה).

20180605_153200.jpg

במוזיאון נרשמים ומקבלים אוזניות אלחוטיות לשמיעת המדריך ועליונית צהובה.

במוזיאון עצמו מוצגים כל כלי הרכב שיוצרו ע"י סקודה מתחילת המאה.

חלקם בשורות וחלקם על מדפים כמו במחסני איקאה.

20180605_134414.jpg

20180605_134433.jpg

20180605_153237.jpg

20180605_133639.jpg

20180605_155105.jpg

20180605_134201.jpg

20180605_135521.jpg

למוזיאון צמודה סוכנות סקודה ולרוכשים רכב סקודה חדש האירופאים ניתן לקבל את הרכב במקום ולצאת בנסיעה

ישירות מהמפעל.

:lol:

במוזיאוןישנה חנות מזכרות של סקודה

20180605_134613.jpg

100 יורו למעוניינים

כמה פרטים על המפעל עצמו:

במפעל כ 20,000 עובדים ב 3 משמרות.

למפעל תחנת כוח פחמית עצמאית.

תחנת רכבת עצמאית לשליחת הרכבים.

למפעל מגיעות כל יום 1500 משאיות להספקת חלקים לפס ההרכבה - למפעל יש מלאי רק ל 24 שעות.

חלק מספקי המשנה מייצרים בשטח המפעל ושולחים ישירות לפס ההרכבה - לדוגמא מושבי הרכב מסופקים במסוע ישירות לפס.

שכר ממוצע לעובד הרכבה 1500-1800 יורו.

בזמן שהיינו בביקור היו להם הזמנות לעוד שנה וחצי בעיקר לדגמי קארוק וקודיאק.

במפעל מייצרים ומרכיבים את המנועים והגירים - ההזמנות הן 50% ידני 50% אוטומטי.

לסקודה מפעלי הרכבה גם ברוסיה סין ואלג'ריה.

הם מרכיבים גם את דיגמי אוודי A1 A3.

אנחנו ביקרנו בפס ההרכבה ובמפעל חלקי הפח.

פס ההרכבה

אורכו כ 2 ק"מ ובנויי בצורת ללואה בסוף הלולאה הרכבים יורדים לקומה 1- ויוצאים מצד שני כדי לאפשר מעבר חופשי לקרוניות אספקת החלקים.

הביקור על הפס עצמו במרחק מטרים בודדים מהרכבת הרכבים כך שניתן לראות התהליך מקרוב ממש.

על הפס עצמו מורכבים מספר דגמים במקביל.

הרכבים מגיעים להרכבה צבועים ללא דלתות עם דף נייר עם בר קודים שמציין איזה אבזור יש לרכב.

מיד בהתחלה מורכבים על הרכב מגני פלסטיק להגנה על הצבע.

בכל עמדה 2-4 עובדים וכל רכב שוהה בעמדה 2-3 דקות אחד העובדים הוא ראש צוות ומוסמך לבצע את כל המטלות כך שיוכל להחליף עובד שצריך לצאת להפסקה(החברה שם די מתרוצצים כדי להספיק את העבודה) אפילו עמדות המנוחה והמטבחונים ממוקמים סמוך לפס כדי שלא ייצאו מהמבנה.

מה שהפתיע אותי היא כמות הכבלים החשמליים שמותקנים ברכב מודרני- כבלים מגיעים לכל פינה ברכב והחבר'ה שם ממש משליכים ערימת צמות במרכז הרכב ופורסים אותן לכל עבר לגג לדלתות למנוע לתא מטען באמצעות כליפסים.

אפילו וו הגרירה (בהזמנה מקורית)מתקפל חשמלית פנימה כשלא בשימוש,תא מטען נפתח ונסגר חשמלית.

מפעל חלקי הפח

המפעל אוטומטי כמעט לחלוטין.

תופי פח מגולגלים מוזנים אוטומטית למכבשים שחותכים את חלקיהמרכב לפי תבנית שמותקנת במכבש.

בצידו השני של המכבש 2 עובדים מקבלים את החלקים עורכים ביקורת איכות ופוסלים את הפגומים.

התבניות נשמרות ל-20 שנה כדי שיוכלו לייצור חלקי מרכב נוספים בעתיד.

הרצפה של השילדה מיוצרת במקום אחר ומסופקת למפעל - מאחר ותהליך הייצור שונה.

הביקור במפעל מעניין מאד ומציג למבקר איך מתנהל מפעל מודרני להרכבת רכב.

בפראג עצמה ישנו מוזיאון תחבורה מעניין מתחילת המאה ועליו אכתוב בהמשך ..

עריכה אחרונה על ידי RAFICARS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים, תודה על הפירוט.

עוד יותר מבאס שכנראה הייתי ממילא בקניון ממול (האשה רצתה שופינג) מכיוון שאני זוכר סוכנות של סקודה גדולה ממול... :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

אם vw לא היו לוקחים את סקודה תחת חסותם זו היתה סתם חברת רכב כושלת והייתם נהנים לרדת על מי שקנה רכב מתוצרת צ'כיה והאדונים l&k לא היו נקראים נכבדים

הייתה לנו סקודה פליסיה וניו פליסיה, אכן מכוניות גרועות

בת זונה , שמש קופחת רק עליי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף. אני לא זוכר את הניו פליסיה כרכב גרוע, האקזמפלר שהיה למשפחה של חבר היה אמין ומרווח והם היו מרוצים ממנו מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אפשרות לצלם בתוך המפעל מסיבות של סודות מסחריים
תודה על המידע. אגב, לפני מספר שנים הייתי במפעל אודי ליד בריסל, בלגיה בסיור מעניין. להבנתי, זה המקום היחיד בעולם שמיוצר בו הדגם A1 בניגוד למה שאמרת. אולי השתנו הדברים?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מביא אנשים לרכוש SUV גדול מימדים בגרסה ידנית? אני חושב שאם רכב כמו הקודיאק היה משווק בידני בארץ, הלקוחות היו צוחקים לנציג המכירות בפנים

כמובן שאני בעד, רק שהעניין תמוה בעיניי

זה כנראה עניין של מנטליות

Polo 9N 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...