Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 3008 פרימיום דיזל - רשמים ראשוניים

guy_y
שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נעזרתי רבות בפורום בבחירת הרכב. להלן סיכום רשמים אחרי חודש ו 3000 ק"מ של נסיעה עם הרכב.

בטיחות הייתה הקריטריון העיקרי שלי לבחירת הרכב. בהיבט הזה הרכב פשוט מצויין:

- מערכת בקרת השיוט האדפטיבית עובדת היטב, וניתן לכוון את המרחק שישמר מהרכב שלפנים. המערכת מביאה את הרכב עד לעצירה מוחלטת, שלאחריה יש לעבור את ה 30 קמ"ש על מנת לחדש את פעולתה. יחד עם זאת נדמה לי שניתן לכייל את הפרמטרים שלה קצת טוב יותר ולהמנע מנהיגה של גז-ברקס-גז-ברקס.

- מערכת תיקון הסטיה מנתיב עובדת רק במהירות הגבוהה מ 70 קמ"ש בערך, ומבצעת תיקונים חדים יחסית בעת זיהוי סטיה. אין אפשרות להגדיר למערכת לשמור את הרכב במרכז הנתיב, חסרון שמורגש היטב.

- בלימת חרום אוטונומית: כבר יצא לי פעמיים שהמערכת זיהתה לחיצה לא מספיק חזקה על דוושת הבלם, ותגברה את הבלימה.

- עמעום אוטומטי של אור גבוה עובד היטב.

- התרעה על רכב בשטח מת: לא ממש חשוב לי, אבל עובד.

- מצלמת הרוורס מספקת תמונה איכותית ומאפשרת מעין "מבט על" בעת כניסה לחניה ברוורס (ע"י עיבוד תמונה). חיישני הקרבה המקיפים את הרכב עובדים היטב בסביבה עירונית צפופה.

מערכת המולטימדיה תומכת בצורה מלאה ב Android Auto. מבחינתי מדובר בפיצ'ר בטיחותי שכן המערכת חוסכת התעסקות מיותרת ומסוכנת עם הטלפון בזמן הנסיעה.

קריטריון שני בחשיבות היה צריכת הדלק שעומדת על כ 16 קמ"ל בממוצע. מנוע הדיזל גמיש מאוד והמומנט זמין בטווח סל"ד רחב. לשם המחשה את העליות שבין קדרים לצומת גולני הרכב עושה במהירות של 110 קמ"ש בהילוך שישי(!).

נוחות: הרכב מרווח מאוד. נסענו לנתב"ג 2 מבוגרים + 3 ילדים מתבגרים + המזוודות של כולם, ובאופן חריג למדי לא נשמעו תלונות מהמושב האחורי...

אבזור הנוחות מפנק: גג שמש, התנעה ללא מפתח, תאי האחסון, תאורה פנימית ועוד, אבל זה כאמור פחות עניין אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש....רכב איכותי שהיה ב short list שלי לאחרונה שחיפשתי להחליף את הגולף. שאלה לגבי בקרת השיוט האדפטיבית. אתה מציין שהיא מביאה את הרכב לעצירה מוחלטת ובכדי לחדש פעילות צריך לעבור מהירות מעל 30 קמש בכדי לדרוך שוב את המערכת. האם נגיעה בגז לאחר עצירה לא מחדשת את פעולת המערכת? האם צריך לנהוג רגיל עד 30 קמ"ש ואז אוטומטית המערכת חוזרת לפעילות, או שאז צריך להפעיל את המערכת עי לחיצה על לחצן set? איך בדיוק מתנהל תהליך החזרת המערכת לפעילות? אני מבין מהתיאור שלך שהמערכת אינה נוחה לשימוש בפקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם נגיעה בגז

לאחר עצירה לא מחדשת את פעולת המערכת?

לא

האם צריך לנהוג רגיל עד 30 קמ"ש ואז אוטומטית

המערכת חוזרת לפעילות, או שאז צריך להפעיל את המערכת עי לחיצה על לחצן set

צריך ללחוץ על set. בקרת השיוט לא חוזרת לעבודה לבד

אני מבין מהתיאור שלך שהמערכת אינה נוחה לשימוש בפקקים.

היא בסדר בפקקים אבל בהחלט היתה יכולה להיות טובה יותר אם היתה מאיצה לבד. במהלך פקק, בקרת השיוט לא תתנתק אלא אם הגעת לעצירה מוחלטת. כל זמן שהרכב בתנועה היא פעילה גם אם מתחת ל-30 קמ”ש.

מגבלת ה-30 קמ"ש קיימת רק עבור הפעלה ראשונית או אחרי שהתנתקה.

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בסיאט ארונה, לאחר עצירה מוחלטת של הרכב הוא מבקש ללחוץ על דוושת הברקס. לאחר מכן פועל שוב רק מעל ל 30 קמש ושהפעלת אותו שוב.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. עניין אותי לדעת איך עובדת מערכת הבקרת שיוט אדפטיבית בפיזו במצב של עצירה. מבין שגם בסיאט ארונה זה כך.

אני מחכה לקארוק ושם לפי מה שהבנתי מהספר רכב, המערכת (בגירסאת style) אכן עובדת החל מ 30 קמ"ש, אבל ניתן לדרוך אותה גם במהירות נמוכה יותר ואז היא לוקחת את ה 30 קמ"ש כמהירות של המערכת. בנוסף, לפי הספר, המערכת תגיע לעצירה מוחלטת בפקק ואם הרכב שממול החל לסוע שוב בפרק זמן קצר אחרי העצירה, הרכב יתחיל לסוע שוב לבד. אם עבר פרק זמן ארוך יותר, צריך לתת ליטוף לדוושת הגז, או ללחוץ set. אני מאוד מקווה שזה אכן עובד כך, למרות שאני מתקשה להאמין ונוטה לחשוב שזה עובד כמו שתואר פה בפיזו והסיאט. שאקבל את הרכב אדע ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...