Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיווח לרשויות המס בארה"ב, האם הסתבכנו ?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים.

אני בהיסטריה, כי אני חושש לאבד המון כסף בתקופה הקרובה.

אשתי נולדה בארה"ב וחיה שם 3 חודשים ואז כל המשפחה עלו לארץ.חוץ מתעודת לידה, אין לה כלום. היא מעולם לא חזרה לארה"ב ומעולם לא ביקשה לסדר דרכון. פשוט כלום.

כשאשתי החלה לקבל משכורות, היא פתחה חשבון בנק ישראלי לפני שיצא חוק ה-FATCA בארה"ב וממועד פתיחת החשבון היא מעולם לא התבקשה לחתום על מסמכים הקשורים לחוק הנ"ל.

כיום

רציתי לרשום את אשתי על החשבון שלי שהוא בבנק אחר ולסגור את החשבון שלה כי רצינו להקל על עצמנו בחסכונות ובקבלת המשכנתא. התחייבנו כבר על דירה ושילמנו 20%. רצינו לקחת משכנתא לקראת סוף שנה הבאה. עכשיו אני בהיסטריה שכשנפתח חשבון משכנתא בבנק אחר למשל, הם יראו שהיא אזרחית אמריקאית (או כל סטטוס שהוא רלוונטי למצב שלה) ומשם אנחנו נסתבך עם תשלומים וקנסות אם יהיו לרשות המיסים בארה"ב.

התחלתי לקרוא על זה וחשכו עיניי. לא ידעתי שיצא חוק כזה ומעולם לא התעניינו בזה. גיליתי שהיא חייבת לדווח על הכנסות רטרואקטיבי וגם לשלם מס. ובנוסף שיכולים להיות לנו מיסים על נכסים.

מה אנחנו עושים? האם החשש שלי מוצדק כשנרצה לקחת משכנתא ?

תודה

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אף בנק לא יודע אם לאשתך יש אזרחות נוספת במדינה אחרת לכן אינני רואה סיבה לדאגה.

המקום היחיד שיש בידיו פרטים עדכניים על העבר של אישתך הוא משרד הפנים ואם אתה רוצה לדעת פרטים נוספים על המידע הנמצא בידי משרד הפנים על אישתך לגשת למשרד הפנים ולבקש להוציא תמצית רישום רגילה או תמצית רישום מורחבת.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, הם שאלו אותנו אם יש לה עוד אזרחות (מסתבר שהם מחויבים לשאול כל אזרח שבא לפתוח חשבון בנק) ובתמימות היא אמרה שכן. אני מניח שגם כשנרצה משכנתא הם יחקרו האם יש לנו אזרחות נוספת.

הפעולה של רישום שמה על החשבון לא בוצעה אבל צילום תעודת הזהות שלה נשאר שם. אני מרגיש שהבנק תחמן אותי כי הם שאלו את השאלה הזו לאחר שחתמנו להם על הטפסים הרגילים והם נשארו אצלהם.

עכשיו אני לא יודע מה יהיה עם החשבון שלי. אין לי מושג מה יהיה הסטטוס לאחר מה שקרה בסניף.

עריכה אחרונה על ידי Shmulik_Miata

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף בנק לא יודע אם לאשתך יש אזרחות נוספת במדינה אחרת לכן אינני רואה סיבה לדאגה.

המקום היחיד שיש בידיו פרטים עדכניים על העבר של אישתך הוא משרד הפנים ואם אתה רוצה לדעת פרטים נוספים על המידע הנמצא בידי משרד הפנים על אישתך לגשת למשרד הפנים ולבקש להוציא תמצית רישום רגילה או תמצית רישום מורחבת.

לבנקים יש גישה למאגר מידע של משרד הפנים.

אם משרד הפנים יודע - גם הבנק יודע

.

מה אנחנו עושים? האם החשש שלי מוצדק כשנרצה לקחת משכנתא ?

תודה

למיטב ידיעתי והבנתי, החשש שלך מוצדק.

ממליץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום (מיסוי בינלאומי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבנקים יש גישה למאגר מידע של משרד הפנים.

אם משרד הפנים יודע - גם הבנק יודע

ממליץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום (מיסוי בינלאומי)

תוכיח לי בבקשה שהבנק יודע האם קיימת אזרחות נוספת לאדם על-ידי שליפת המידע הזה ממאגר המידע של משרד הפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני לא יודע מה יהיה עם החשבון שלי. אין לי מושג מה יהיה הסטטוס לאחר מה שקרה בסניף.

לדעתי לא ישפיע על המשך התהליך של קבלת המשכנתא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת אתה חושב שהבנק תיחמן אותך? אתה מבין שהוא חשוף לתביעות וחקירות אם הוא פותח חשבון לאזרח אמריקאי בלי הפרוצדורה הנדרשת ב- FATCA? נראה שמי שבא לתחמן פה זה אתה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בא לתחמן ? תגיד, אתה בסדר ?מאיפה המצאת את זה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבקש למחוק את הודעותיו של BARRYG כי אין שום קשר בינם לבין המציאות.

BARRYG, אתה מכפיש אותי לשווא, במקומך הייתי נזהר. יש כאן אנשים שמכירים אותי באופן אישי ואתה מוציא עליי דיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמוליק, אני חושב שאני יכול להרגיע אותך טיפה - אך קח בחשבון שאני ממש לא בר סמכא במיסוי בכלל ומיסוי בינלאומי בלבד, ולכן לא מדובר ביעוץ מיסוי או משפטי:

בין ישראל לארה"ב חתומה אמנת מס שנועדה בעיקר למנוע כפילויות של תשלום מס. עד כמה שידוע לי, בתור תושב ישראל, אתה חייב מס לאמריקאים אך ורק אם סכום המיסוי שאתה חייב לפי חוקי המס האמריקאים גבוה מהמיסים שנגבו בפועל בישראל - וגם אז, תשלם רק את ההפרש.

שוב, אני לא בקיא בתחום, אז קח את מה שרשמתי בערבון מוגבל (לפחות תוכל לישון בשקט בלילה). אם אתה מעוניין, פנה אלי בה"פ ואני יעשה לך הכרות עם רו"ח תותח במיסוי בינלאומי עם מחירים סבירים מאוד.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה קצת סדר. לבנקים הישראלים יש אישור להיות " סוכן" של רשויות המס האמרקאיות . בשביל לקבל את הסטטוס הבנק מתחייב " להכיר" את כל הלקוחות שלו ואם יש להם אזרחות אמרקאית. אם כן על הבנק לקבל הצהרת הלקוח על טופס w9 שבו הלקוח מצהיר שמדווח על הכנסותיו לאמרקאים. בכך מגן הבנק על עצמו מפני הרשויות האמרקאיות. אין זה ענינו עם דיווחת בפועל או לא. ההתעלמות מחבות המס של אזרחים אמרקאים עלתה ללאומי בקנס של מאות מליונים כאשר יתר הבנקים נמצאים במגעים מול רשות המיסים. בכל רגע נתון יכולות רשויות המס האמרקאיות לפנות לבנקים בישראל ולבקש את רשימות הלקוחות האמריקאיים והבנקים הישראלים ימסרו אותם ( בהתאם להצהרתך) בפתיחתת החשבון.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכיח לי בבקשה שהבנק יודע האם קיימת אזרחות נוספת לאדם על-ידי שליפת המידע הזה ממאגר המידע של משרד הפנים.

אתה יוצא מנקודת הנחה שמשרד הפנים מודע לכך שיש לך אזרחות נוספת - הנחת יסוד שאינני בטוח שהיא נכונה.

בעבר פניתי לבנק לפתוח חשבון, והסתבר שהם מקושרים למאגר מידע של משרד הפנים (גם אמרו לי את זה במפורש) -הודיעו לי שהכתובת שלי במשרד הפנים שונה מהכתובת שנתתי להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...