Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיווח לרשויות המס בארה"ב, האם הסתבכנו ?

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 1963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוגיה שלך מאוד סקרנה אותי והתייעצתי עם הבחור שלי.

אני טעיתי. מודה.

אשתך היא מקרה קלאסי של accidental american

היעדר SSN הוא עניין טכני בלבד

על הנייר אשתך אזרחית הארה"ב

הוא ממליץ להתאזרח + גילוי מרצון בשביל לנקות שולחן ולישון בשקט

בתהליך גילוי מרצון IRS דורשים דוחות עד 3 שנות מס אחרונות

בשביל לוותר על אזרחות אמריקאית קודם צריך לקבל SSN, להגיש דוחות מס מגיל 18 ועד היום, לשלם מיסים (אם יש) ורק לאחר מכן ניתן לוותר על אזרחות

בקיצור מעניין

למדתי המון

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה איש.

אני גם לומד המון מהעניין הזה. אנחנו כבר מעדיפים להשאיר את האזרחות ויכול להיות שגם נרשום את הילדה בשנה הבאה.

היינו בשגרירות ביום שישי, מסתבר שלא צריך דרכון בשביל לקבל SSN (לא כמו מה שהחברה שעליה זרקתי כמה מאוד שקלים אמרה לנו) ואנחנו כבר בתהליכים. מה שיכול לתקוע זו התעודת לידה שלה. מסתבר שהשגרירות שולחים צילום של התעודה לחברת VITALCHECK וככל הנראה זה יתקע שם (מקווה שלא, אבל זה נתקע בעבר כשניסינו להוציא דרכון).

בכל מקרה בשישי הבא יש לנו פגישה בשגרירות לצורך חתימת נוטוריון ואז נראה מה יקרה.

לבנתיים קיבלנו אישור מהשגרירות לבנק שאנחנו בתהליך הוצאת SSN על כל מקרה. אנחנו ממשיכים כרגיל עם המשכנתא ואנחנו ניקח אותה דיי קרוב לאכלוס בעוד מספר חודשים.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון

היינו ביום שישי האחרון בשגרירות (פעם חמישית שלי, פעם רביעית של אשתי) וקיבלנו מסמך חתום על ידי נוטוריון בשגרירות. העלנו את המסמך ל-Vital Check והמסמך התקבל.

ב-10 בלילה אני מקבל מייל שהזמנת תעודת הלידה של אשתי מתעכבת בגלל תשלום שנדחה :?. הדרך היחידה לסיים את עניין התשלום היא רק בטלפון. לא במייל ולא דרך האתר (כי אין אפשרות). אני כבר מתחיל לאבד עשתונות כי אני מבין שכל יום שעובר כנראה יגרום לי לשלם מחדש על הוצאת דרכון אמריקאי (524 ש"ח ויש לזה תוקף של שלושה חודשים מרגע התשלום).

מיד נזכרתי בבחור בשם ניר שחברת בקבוצת הווטסאפ של מיאטה NA והוא גם חבר כאן, ושאלתי אותו אם הוא יכול לעזור לי. הוא נענה בשמחה ומיד התקשר וביצע לי תשלום בכרטיס אשראי אחר (מה שמוזר הוא שסך התשלום הוא 74 דולר. 37 דולר התקבלו בכרטיס אשראי בדיינרס והיתרה נדחתה והתקבלה בכרטיס אחר). תודה רבה רבה לניר, זה רק מוכיח שעזרה וערבות הדדית יכולה לחצות גבולות.

סוף סוף יש צעד חיובי (אחרי הנחיתה הקשה במצב הרוח). עכשיו אנחנו ממתינים לתעודת לידה שתגיע על ידי UPS (בטח יקח עכוד 15 יום בערך), אז נלא לשגרירות (כבר קבענו פגישה), נגיש להם את התעודת לידה וסוף סוף יהיה לאשתי דרכון אמריקאי. במקביל אנחנו ממתינים ל-SSN שלה. אמרו לנו שאם יהיו בעיות הם יצרו עמנו קשר. לשמחתנו יש דממה מהם כרגע.

עד כה הוצאתי לא מעט כסף מהרגע שהתחלנו את התהליך:

חברת מ**** וי*** : 700 ש"ח (מיותר לחלוטין, למדנו מהטעות)

תשלום על דרכון אמריקאי : 524 ש"ח (שימו לב, יש תוקף לתשלום של 3 חודשים)

חתימת נוטוריון : 427 ש"ח (מסתבר ש-VitalCheck לא מקבלים חתימה שהיא לא דרך נוטוריון של השגרירות)

חתימת נוטריון בשגרירות : 187 ש"ח

תשלום על תעודת לידה ושילוח על ידי UPS : כ-270 ש"ח

על החברה שנתנה לנו ייעוץ ראשוני היינו מוותרים כי חוץ מלקבוע לנו שתי פגישות ולמלא לנו טופס וכאילו ללוות אותנו הם בעצם לא עשו הרבה. אבל לא נורא, לומדים מטעויות. לאחר שהייתי 5 פעמים בשגרירות אני יכול לומר שלמדתי המון מהתהליך ואני אשמח לעזור למי שירצה בכך.

אעדכן בהמשך.

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה - כל החברות האלו הן חארטה מוחלטת.

אין להם שום תפקיד חוץ מלשלוח לך מקסימום אותו תופס בעברית ולמלא בשבילך את הגירסא האנגלית.

וגם זה חוקי בצורה גבולית אם הם לא עורכי דין מוסמכים לזה / מתרגמים מוסמכים.

וכנ״ל לגבי הנוטריון - שלא היה אכפת לו לקחת את הכסף לחתימה שלא שווה שקל.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעצבן בחתימה של הנוטוריונית, היא שהיא כן יכלה להתחשב בנו ולהחזיר לנו לפחות חלק מהכסף.

היא מכירה את אחותה של אשתי טוב מאוד והיא יכלה לעשות מחווה קטנה. בטח כש"המוצר" שהיא סיפקה שווה לתחת.

עצוב שזה השירות שאנשים יודעים לתת בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע , זה בעיקר סוג של אינטגריטי מקצועי להבין שהחתימה שלה לא רלוונטית למדינה שבה היא לא מוסמכת - ואפילו אם היתה - ברגע שהיא מחוץ למדינה - רק קונסוליה / שגרירות מוסמכת לחתום נוטריונית.

בגדול - אני מסכים איתך.

מחזיק לך אצבעות שילך חלק.

קבלת SSN בתוך ארה״ב לוקחת עד שבועיים. אני יודע שלישראל לוקח יותר (תלוי בהקשר) אבל אין לי זמנים מעודכנים לתרום.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רישום של אזרחית בת כמה חודשים מחוץ לארה"ב לקח לנו שבועיים מרגע הביקור בקונסוליה עד לקבלת הדרכון ומספר הביטוח הלאומי. מאידך, היא בת כמה חודשים ואחיה הגדול כבר נרשם לפני כמה שנים אז כנראה בדיקות הרקע קלות יותר.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תעודת לידה !!

יאללה, מתקדמים. עכשיו פגישה נוספת בשגרירות שבה עותק של התעודת לידה יימסר ואז ממתינים לדרכון שלה. במקביל אנחנו ממתינים ל-SSN.

האם סיימנו עם ההוצאות המיותרות האלה? לעת עתה נראה שכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון

בטח נמאסתי עליכם חחח

אתמול קיבלנו בהפתעה במהירות מדהימה (עברו רק שלושה שבועות) את ה-SSN שלה. עכשיו נשאר לסיים את עניין הדרכון (פגישה ביום שישי הקרוב) וזהו.

עכשיו התלבטות. מתי כדאי לי לגשת לרואה חשבון שמתמחה במיסוי אמריקאי. מיד, או שאפשר קצת להמתין (קצר קצת במזומנים כרגע).

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרוב לסופשנה , כך שאם תגישו בסביבות ינואר פברואר - ״תרוויחו״ את 2018 (אתה מתכוון לעשות דיווח לאחור נכון?)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרוב לסופשנה , כך שאם תגישו בסביבות ינואר פברואר - ״תרוויחו״ את 2018 (אתה מתכוון לעשות דיווח לאחור נכון?)

ברור (ברור שגם לצערי כי מלכתחילה לא הייתי רוצה את השטות הזו).

למה בדיוק "נרוויח" את 2018 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לעשות כנראה דיווח רטרואקטיבי לx שנים אחורה.

עכשיו אם תחכה לינואר (סוף) / פברואר - אתה תגיש גם את 2018 במסגרת הדיווח

בעוד אם תגיש היום - אתה תגיש עד 2017 כולל + בין ינואר לאפריל (עם אופצית הארכה עד אוגוסט לרוב) - תצטרך להגיש את 2018 (וכל שנה לאחר מכן למעשה)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...