Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם קסדת אופניים דאון היל מתאימה לרכיבה על קטנוע?

crazyj
שימו לב! השרשור הזה בן 2046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי קסדה של פוקס:

https://www.foxhead.co.il/product/%D7%A7%D7%A1%D7%93%D7%94-proframe-drafter/?attribute_pa_colors=Cool%20Grey

היא מיועדת לדאון היל אופניים, השאלה האם היא חוקית לרכיבה על קטנוע בתוך העיר או בכלל?

רק להבהרה - הקסדה היא זמנית, משמשת אותי כרגע לצורך לימוד רכיבה, כמובן שאחרי הרישיון אקנה קסדה פול פייס מלאה לאופנוע.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חוקית, קסדות של אופנועים חייבות לעמוד בתקנים בינלאומיים רלוונטיים (DOT או ECE) וספק רב אם הקסדה הזו עומדת בתקן כזה.

המורה שלך צריך לספק לך קסדה תקנית במהלך הלימוד (תיאורטית לפחות) ואני לא בטוח שזה חכם להחריג את עצמך משאר התלמידים בזה שתלבש קסדה שונה (המורה, שאר התלמידים והטסטר לא בהכרח יראו את זה בעין יפה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לבתוך העיר או מחוץ, ואם מחשבות כאלה אפילו עולות לך בראש, אולי כדאי שתשקול שוב את עניין האופנוע.

הקסדה שומרת לך על הראש, הראש הוא עדין וצריך לשמור עליו עם הקסדה הכי טובה שאתה יכול להרשות לעצמך.

לצורך העניין - אין קסדות טובות בפחות מ1000 ש"ח.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לבתוך העיר או מחוץ, ואם מחשבות כאלה אפילו עולות לך בראש, אולי כדאי שתשקול שוב את עניין האופנוע.

הקסדה שומרת לך על הראש, הראש הוא עדין וצריך לשמור עליו עם הקסדה הכי טובה שאתה יכול להרשות לעצמך.

ממש לא נכון. כל קסדה עם תקן נבחנת באותם תנאים. אם היא קיבלה את התקן אזי היא עומדת בו.

מה שכן בהחלט יש הבדל בין קסדה של 500 שקל, 1000,1500 ואילך. ההבדלים באים ליידי ביטוי באיכות הגימור של הקסדה, הצבע, הריפודים, איכות המשקף מבחינת שריטות וכיוצא בזאת.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

יש לי קסדה של פוקס:

https://www.foxhead.co.il/product/%D7%A7%D7%A1%D7%93%D7%94-proframe-drafter/?attribute_pa_colors=Cool%20Grey

היא מיועדת לדאון היל אופניים, השאלה האם היא חוקית לרכיבה על קטנוע בתוך העיר או בכלל?

רק להבהרה - הקסדה היא זמנית, משמשת אותי כרגע לצורך לימוד רכיבה, כמובן שאחרי הרישיון אקנה קסדה פול פייס מלאה לאופנוע.

תודה רבה.

קודם כל הקסדה הזאת לא חוקית כי אין לה תקן.

דבר נוסף, רכיבה על קטנוע או אופנוע כביש מן הסתם תהיה במהירויות גבוהות מאשר מהירות ברכיבת שטח שעבורה הקסדה מיועדת. לפיכך רכיבה עם כזאת קסדה תעייף אותך מהר. זאת מהסיבה שהרוח תנסה להעיף לך את הקסדה בגלל המצחייה ואתה צריך להפעיל כוח בכדי להתנגד לה. לכן זה יעייף לך את הצוואר או יכאיב לך.

עזוב שטויוטת, קנה קסדה יעודית וזהו זה. היום הקסדות המינימליות מתחילות מ 250 ש"ח ומעלה. מחיר מתאים לכל כיס.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם,

בסוף כשהגעתי לשיעור עם הקסדה הזאת המורה כמובן מיד פסל לי את הקסדה - ובצדק, אני משתמש בקסדות שנמצאות במקום.

ברור שאחרי הרישיון אקנה קסדה איכותית ותקנית.

שוב - תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נכון. כל קסדה עם תקן נבחנת באותם תנאים. אם היא קיבלה את התקן אזי היא עומדת בו.

מה שכן בהחלט יש הבדל בין קסדה של 500 שקל, 1000,1500 ואילך. ההבדלים באים ליידי ביטוי באיכות הגימור של הקסדה, הצבע, הריפודים, איכות המשקף מבחינת שריטות וכיוצא בזאת.

מוזמן לחשוב מה שתרצה, אני מעדיף להתרסק עם ARAI על הראש ולא עם LS2.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמן לחשוב מה שתרצה, אני מעדיף להתרסק עם ARAI על הראש ולא עם LS2.

גם אני רוכב עם אראי ואני יודע שאני משלם על השם, היוקרה, האיכות, הריפודים, הצביעה, איכות הצביעה וכיוצא בזה

כל עוד מדובר בקסדה מחברה שאפשר לסמוך עליה ובעלת תקנים היא תעשה את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש! של חברת קאברג. 990 שקל לקסדות עם 5 כוכבי ריסוק במבחנים של שארפ (יודע שזה קטנוני אבל הייתי חייב :lol:). אגב, יש להם קסדות לא רעות גם בפחות מזה אבל אני לא בטוח כמה כוכבים הן קיבלו.

אגב בטיחות וDOT שעלה פה, הסרטון הבא עושה קצת סדר לגביו:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חוקית, קסדות של אופנועים חייבות לעמוד בתקנים בינלאומיים רלוונטיים (DOT או ECE) וספק רב אם הקסדה הזו עומדת בתקן כזה.

המורה שלך צריך לספק לך קסדה תקנית במהלך הלימוד (תיאורטית לפחות) ואני לא בטוח שזה חכם להחריג את עצמך משאר התלמידים בזה שתלבש קסדה שונה (המורה, שאר התלמידים והטסטר לא בהכרח יראו את זה בעין יפה)

ההפך, רוב תלמידי הרכיבה לומדים וניגשים לטסט עם בגדים "אזרחיים" וקסדת חצי שמסופקת על ידי המורה ולרוב אפילו לא מכוונים את הרצועה להתאים לראש, איך הטסטר יסתכל עליך אם תבוא ממוגן (מעיל, כפפות) ועם קסדה מלאה מותאמת ואישית? יותר טוב, תאמין לי.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפך, רוב תלמידי הרכיבה לומדים וניגשים לטסט עם בגדים "אזרחיים" וקסדת חצי שמסופקת על ידי המורה ולרוב אפילו לא מכוונים את הרצועה להתאים לראש, איך הטסטר יסתכל עליך אם תבוא ממוגן (מעיל, כפפות) ועם קסדה מלאה מותאמת ואישית? יותר טוב, תאמין לי.

ואיך הטסטרים מגיעים למבחן? עם בגדים "אזרחיים" וקסדת חצי מהבית...

אין תשובה ברורה לזה וכל טסטר יכול להגיב אחרת אבל אתה חריג ובולט מאוד ואני בהחלט יכול לראות סיטואציה שבה טסטר שם עליך עין בתור "מתלהב" או כמישהו שמנסה לכסות בביגוד על העדר כישורים. ככלל, הנטיה של במצבים כאלה היא להשתלב ולהמנע מתשומי. אחרי הטסט, ביגוד מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה עושה טסט בקיץ ומגיע עם ביגוד מלא איך זה גורם להיראות רע?

לדעתי זה ההיפך המוחלט, ברגע שאתה מגיע עם לבוש מלא זה נראה יותר טוב ושאתה לוקח דברים ברצינות. לצורך העניין, אולי קסדה מלאה סגורה זה לא רעיון טוב פשוט כי אתה לא בהכרח תשמע את הטסטר במהלך המבחן וזה לא טוב, אבל מעיל, כפפות, מכנס ונעליים גבוהות? לדעתי עושה רק טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במינימום, אתה מסכים איתי שזה מושך תשומת לב? אתה רוצה שהטסטר יתן לך תשומת לב רבה יותר ביחס לנבחנים האחרים?

אם אחוז גדול מהנבחנים היה מגיע בצורה כזו אז הייתי מעודד את זה אבל במציאות זה הופך אותך לחד קרן בסיטואציה שבה אתה שואף להיות שקוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אחוז גדול מהנבחנים זה ילדים בני 17 שמגיעים לטסט עם ביגוד קצר, אז כן, אני אקח את החד קרן

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...