Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמות המהירות- חשבנו מסחטת כספים? טעינו !!

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 2054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתברר שמאז שהפסיקו עם המצלמות יש ירידה חדה בהרוגים

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3743866

מתברר שאפשר להוריד הרוגים ונפגעים עם אכיפה ובלי להפוך את נהגי ישראל לארנקים של הממשלה

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי מה שהבנתי מהכתבה אין באמת קשר למצלמות אלא לפעולות אכיפה של המשטרה בשטח.

בין אם המלצמות שם כדי להרתיע\לאכוף\לעשות כסף פשוט לסוע לפי החוק ולא לעלות על המהירות המותרת-זה לא כזה מסובך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שניתן יהיה להוכיח קשר בין השבתת המצלמות לירידה בקטל בדרכים ו/או בכמות ההתנגשויות.

ברוב המקרים, מיתון מהירות הנסיעה של משתמשי הדרך (Traffic Calming) כן מוריד את כמות ההתנגשויות; וגם כשהוא לא מוריד אותה - הוא בטח לא מעלה אותה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחודשים יולי אוגוסט מיליוני נהגים נמצאים בחופשה בחו"ל ככה שכמות הרכבים על הכביש יורדת ואיתה מספר התאונות.

לא צריך מחקרים אלא הגיון בריא.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא להפך, מאז החופשה נראה שהמצב בדרכים החמיר - אני עושה נסיעה בכל בוקר ממעלות למת"ם ובתחילת החופש התווספו 10 דקות לנסיעה, בימים האחרונים המצב החמיר עוד יותר ומנסיעה של שעה ו20 דקות זה הופך כבר כמעט לשעה ו50 דקות.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד11 - יתכן שהאטת התנועה מפחיתה תאונות עם נפגעים.

למה שאני שמתי לב - נוכחות מוגברת של שוטרים רכובים על אופנועים באיזור חיפה. בהחלט מהלך מבורך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שאפשר ללמוד מסטטיסטיקה של זמן כ"כ קצר, זה שהכותב לא מבין כלום בסטטיסטיקה.

אי אפשר ללמוד כלום מהחודש הזה, וכל הסיבות והמסובבים שמביאים בכתבה הם רעיונות תיאורטיים, במקרה הטוב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחודשים יולי אוגוסט מיליוני נהגים נמצאים בחופשה בחו"ל ככה שכמות הרכבים על הכביש יורדת ואיתה מספר התאונות.

להיפך! הפקקים בירושלים והסביבה בחודש האחרון פשוט מוציאים אותי מדעתי, ביטלתי כבר כמה נסיעות בגלל זה.

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל השוו מול אותם חודשים שנה שעברה. קראת את הכתבה? מסכים שלא מדובר בתקופה מספיק ארוכה להסיק מסקנות, אבל הירידה היא מאד משמעותית (סביב 50%), אז כנראה לפחות חלק ממנה לא קשור לשגיאה סטטיסטית.

אכן מורגשת נוכחות משטרתית, פלוס הפחד מהמצלמות החדשות שמפוזרות בכבישים - זה משפיע. הרבה מהאנשים שאני מדבר איתם מסתובבים בחרדות מלגעת בטלפון גם כשהוא על זרוע וגם אם זה רק לענות לשיחה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שאפשר ללמוד מסטטיסטיקה של זמן כ"כ קצר, זה שהכותב לא מבין כלום בסטטיסטיקה.

אי אפשר ללמוד כלום מהחודש הזה, וכל הסיבות והמסובבים שמביאים בכתבה הם רעיונות תיאורטיים, במקרה הטוב.

הכותב הוא תומר הדר, כתב שאני מעריך מאוד כאדם עם יושרה עיתונאית.

ההשוואה בין החודשיים הללו הם לחודשיים של השנה שעברה.

נכון הוא שהקשר (שמצביע על ירידה של כ-50%) הינו מקרי, אך מה שניתן ללמוד מכך, שהפסקת אכיפת המצלמות בוודאות לא תרמה לעלייה בתאונות הדרכים.

היא אולי הפחיתה, אולי כלל לא השפיעה, אך בוודאות לא העלתה את התאונות.

נרעיון הזה מחזיר לתחילת הכתבה בה מצוטטת משטרת ישראל מתוך האתר של המשטרה: "להביא לירידה במספר תאונות הדרכים ולהציל חיים".

כלומר, בוודאות הרעיון הזה תלוש, זה מה שבאו לומר לנו.

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היו מציגים את הנתונים האלה בכל שנה אחרת הייתי אומר שיש פה משהו. אבל ההבדלים בין יוני-יולי 2017 ליוני-יולי 2018 הם כל כך מהותיים, שקשה מאוד להציג את הדברים האלה, כשההבדל העיקרי הוא מובילאיי שאנחנו אוהבים לשנוא. בינתיים עלו השנה כמעט 200 אלף מכוניות עם מובילאיי או מערכות מקוריות מותקנים, בהשוואה לאני לא יודע כמה בשנה שעברה.

תוסיפו לזה את הקמפיין התקשורתי החזק של הפסקת פעילות המצלמות לצד קמפיין עוד יותר חזק של "זה הצינור שתקבלו במקום" ובאמת הגברת אכיפה ניידת (יענו לא נייחת, לא אוטומשטרה) וספורדית, ואני רואה גם בפועל שאנשים פחות מתעסקים עם הטלפונים, פחות נדחפים ואפילו נוסעים יותר לאט. כי אם לפני זה הם ידעו שבעוד 15 ק"מ יש מצלמה אז בינתיים אפשר להרביץ, היום הם לא יודעים מאיזה שיח יקפוץ עליהם מג"בניק שמוסווה לשיח.

מה אני בא להגיד - שאם ניקח מספרים מומצאים - המצלמות הפחיתו את כמות התאונות ב-10-20%, תוספת המובילאיים בשנה האחרונה הורידו את כמות התאונות ב-40-50%, והאקסטרה אכיפה בחודשים האחרונים הורידה גם היא 20%, פתאום אתה מגיע בדיוק לאותו נתון של הפחתה ב-50%, למרות שהמצלמות כן עזרו (20% של האכיפה ועוד 40-50% של המובילאיי פחות 10-20% של המצלמות).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן ללמוד מכך שהפסקת אכיפת המצלמות בוודאות לא תרמה לעלייה בתאונות הדרכים.[...]מתוך האתר של המשטרה: "להביא לירידה במספר תאונות הדרכים ולהציל חיים". כלומר, בוודאות הרעיון הזה תלוש, זה מה שבאו לומר לנו.

ושוב, Google Scholar is your friend.

וגם זה: https://www.gov.il/he/Departments/israel_national_road_safety_authority.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניחוש שלי הוא שהירידה הדראסטית נובעת משינוי הדגשים באכיפה. אני מנחש שהיום יש פחות שימוש בטלפון ובמסכים במהלך הנהיגה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...