Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מ-דימונה לנס ציונה. בהמשך לתוכנית החדשה של חיים הכט

קאררה
שימו לב! השרשור הזה בן 2080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לשם ההבהרה, מדובר על התוכנית החדשה של חיים הכט שנקראת מאריזונה לנס ציונה.

קודם כל אפתח ואומר שאין לי שום דבר נגד חיים הכט, ולמעשה אני אפילו מחבב אותו ואת חוש ההומור הציני בעל האלמנטים הפולניים שלו.

התוכנית של חיים הכט עוסקת בהשוואה בין העיר נס ציונה בישראל, לעיר קליבלנד שבאוהיו (טוב שהוא לא בחר במישיגן).

רקע: אני גר בפלורידה, ארה"ב ואמא שלי - שחיה בישראל הפנתה אותי לצפות בתוכנית.

חיים הכט פותח את התוכנית בזה שהבן שלו היגר לארה"ב ושהוא סובל מכך שהוא רואה את הנכדים שלו רק בשיחות וידאו און ליין. כבר בשלב הזה ניתן לראות שאובייקטיבי הוא לא יהיה.

הוא ממשיך בהשוואה בין מחירי הדיור בישראל לקליבלנד ומה ניתן לקנות שם בחצי מיליון שקל לעומת מה ש(לא) ניתן לקנות בנס ציונה.

משם הוא מייצר ספין על איך הדשא בארה"ב נמדד על ידי העירייה ובמידה והדשא שלך גבוה מ-10 ס"מ בעל הבית מקבל קנס.

ואז הוא ממשיך לקטר על: קנסות שניתנות לאנשים שלא שומרים על המראה החיצוני של הבית שלהם, איך ש-עירות מסוימות בארה"ב הופכות להיות עיירות רפאים, אנשים מובטלים בגלל שהקניונים פושטים את הרגל, אנשים נרצחים ברחוב על ידי אנשים אקראיים שמנסים לשדוד אותם עם אקדח, אמזון משתלטת על השוק ושכר העבודה נעשה מינימום כיוון שרובוטים מחליפים את העובדים וכו' וכו' וכו'.

האמת שאני מעלה את הפוסט הזה כדי לספר לכם שמדובר על אוסף ענק של חצאי אמיתות שכמובן מיועד לשרת את הנרטיב של מר הכט: חרא בארה"ב טוב בישראל.

ועכשיו בוא נעשה קצת סדר באמת, לפחות באזור Tampa Bay, Florida:

1. אף אחד לא מגיע למדוד לך את הדשא אף פעם. אם הגינון שלך מתחיל להיות "פרוע" אתה מקבל מכתב התראה הביתה ונותנים לך חודש (ראבק חודש!) לסדר את הגינה שלך. לא מדובר על גינון אובססיבי, מדובר על זה שתקצץ את הדשא שלך שלא יראה כמו איזה ג'ונגל. במידה ואחרי חודש אתה לא מטפל בזה אתה: א. אידיוט, כי הגינה שלך תהיה מוצפת בנחשים ומי יודע מה. ב. תשלם קנס - כי מה לעשות, מה שלא עובד יפה עובד בשיטת הקנסות.

עלות גינון לבית שלי שיושב על דונם קרקע, בערך 750 מ"ר הם דשא - 70 דולר בחודש.

2. הניראות של בתים וכתוצאה של זה הקנסות שניתנים או לא ניתנים הם פונקציה של הקהילה או העיר שאתה גר בה. מה זה אומר ? שבן אדם אחד יכול לקנות חלקה מחוץ לעיר, לבנות בה בהתאם לאישורים שניתנו לו ולעשות מה שבא לו בחלקה הזאת. הוא יכול לא לגנן אותה בחיים ושהדשא יגיע עד השמיים ואף אחד לא יטריד אותו בעניין אלא אם כן הדשא יגיע לשטח ציבורי שמפוקח על ידי העירייה. בן אדם אחר (כמוני) יכול לחיות בקהילה, שבה הקהילה דואגת לסטנדרים גבוהים ובהתאם כולנו נהנים משכונה ירוקה, יפה ומטופחת.

3. מיסים - מיסי העירייה פה בפלורידה הם נגזרת של 2% מהממוצע של שווי הבתים שדומה לבית שלך ולא 4% כמו שמר הכט מתאר. סטייט אחר חוקים אחרים. בפועל יוצא מצב שרוב הנכסים פה בפלורידה משלמים מס שנתי שנע בין 500 דולר לשנה ל-6000 דולר לשנה. יש אנשים באזורים שהם ברמה סוציו אקונומית גבוהה שמשלמים 20+ אלף דולר בשנה. אבל זאת לא הפתעה שנוחתת על אדם שקונה אחוזה על קרקע של 25 דונם שהוא הולך לשלם הרבה מיסים. הוא יכול לראות און ליין (בחינם) כמה היו המיסים בשנים קודמות על אותו הנכס.

4. נשק - כן זה חוקי פה לקנות נשק. אנשים קונים פה אקדחים, יש לי חברים שיש להם ארסנל שלם בבית בתוך כספת. האם בהכרח זה אומר שחברים שלי כל הזמן יורים בבני אדם ברחוב ? לא, זה לא. הויכוח לגבי נשק הוא סיפור בפני עצמו ולדעתי חיים הכט יסקר אותו באריכות באחד מפרקי ההמשך. אבל יש הרבה נשק בארה"ב וזה רחוק מלהיות המערב הפרוע פה.

5. הונאות המשקיעים לגבי עיירות הרפאים - נכון המון משקיעים ישראלים חשבו שהם קונים באמריקה בצורה של השקעות בנדלן בארה"ב ונדפקו עם נכסים שתקועים בעיירות רפאים. הצד השני של המטבע הוא שיש פה המון, אבל המון המון המון המון ישראלים שעושים ערמות על ערמות של כסף מקניית בתים, מכירה, השכרה, שיפוץ ומכירה וכו'. המדינה פה לא קונסת אותך על קניית מספר רב של נכסים, קנייה של נכסים ושיפוץ ומכירה (המושג: flip) ועל כן הרבה משקיעים עושים מזה כסף.

6. חיים מספר שהעירייה בכל קניה\מכירה של בית שולחת מפקח מטעמה לבדוק את הבית ולוודא שהוא עומד בסטנדרטים גבוהים. זה לא עובד ככה בפלורידה בכלל. משקיע יכול לקנות בית שהוא חצי שרוף ולשקם אותו בעצמו. אין לעירייה שם עניין בעסקה פרטית בין 2 אנשים.

7. חיים מתאר שצריך אישורים כדי לעשות עבודות שקשורות לבניה בתוך הבית. עשית שיפוץ - אתה צריך אישור מהעירייה. האישורים לא יקרים והם נועדו כדי לוודא שקבלנים שומרים על סטנדרט מסויים של בניה. מי שחושב שזה לא נחוץ הוא אידיוט.

8. אבטלה - נו באמת, אמריקה היא גדולה. איך אפשר בכלל להסתכל על עיר אחת בארה"ב ולהגיד שהיא מייצגת את ארה"ב כולה. למה הוא לא בחר במנהטן שבה אתה נוסע בסאבווי הצפוף עם מיליונרים והומלסים באותו קרון ? למה הוא לא בחר במישיגן שמלבד עובדי מפעלי הרכב לאף אחד אין עבודה? -רובוטים שמחליפים את בני האדם ? זאת המציאות והיא תגיע לכל קצוות העולם וצריך להתמודד עם זה. כמו בכל תחום בעולם גם לזה צריך להסתגל.

בקיצור, אל תאמינו לכל מה שאומרים בטלוויזיה. בפרקי ההמשך, אמשיך לעדכן פה את אי הדיוקים הרבים שקיימים בתוכנית הזאת.

עריכה אחרונה על ידי קאררה

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לגבי סעיף 4, כנאמר:

"the only thing that can stop a bad boy with a gun is a good boy with a gun"

Colonel Erran Morad

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאדון חיים הכט מקצין את הכל לכיוון השלילי, אך מצד שני, YNET ושות' מקצינים את הדברים כאילו כל מקום מחוץ לישראל הוא גן-עדן על פני אדמות - כך שבסופו של עניין, אני מקווה שהצופה יצא מאוזן...

לדשא שלך גבוה מ-10 ס"מ.

10 אינץ' = 25.4 ס"מ. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ראיתי דשא באורך כזה בארץ או בחו"ל.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי את התכנית, ואין לי כל כוונה לצפות בהמשכה. חיים הכט מעצבן.

האם אמריקה טובה מישראל? בדברים מסויימים כן, באחרים לא. וכפי שאמרת - קליבלנד אינה אמריקה, ואוסיף - נס ציונה אינה ישראל. כל אדם ומה שעדיף לו, כל מקום עם יתרונותיו וחסרונותיו.

ניקו - יופי של ציטוט של "ערן מורד". חשבתי שזה ציטות של דונאלד טראמפ. העניין הוא שהוכח שהתיזה שמכירה חופשית של נשק מפחיתה פשע והתאבדויות אינה נכונה - אלא ההפך נכון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, אל תאמינו לכל מה שאומרים בטלוויזיה.

אוהו,לו הייתה דרך לתכנת אנשים רק בשביל דבר אחד - לא להאמין לתשקורת.

שהרי בשביל מרבית האוכלוסיה (לא רק בארץ),אם זה פורסם בטמבליויזיה\באינטרנט,הרי זו אמת לאמיתה,המפרסם אינו מונע מאינטרסים כאלו ואחרים,ובכלל,כולם (הכתבים\המפרסמים),באים להגן עלינו מפני העולם הרע והאפל..:roll:

קאררה,תודה על הפוסט,ועל ההבהרות - המשך לעשות חיל :):mm_yeah:

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני צפיתי בתוכנית הזאת, והיה ברור שהוא הולך לעשות השוואה שסופה תהיה שישראל עדיפה.

כשהוא דיבר על זה שמפקח שצריך להגיע אליך הבייתה לפני שאתה מוכר, הוא הציג את זה כאילו זה דבר רע.

דווקא באותו רגע חשבתי לעצמי "איזה יופי, העירייה עושה בדיקה לבית לפני שאני בכלל רואה את מודעת המכירה שלו".

גם היה ברור שהוא יבחר במדינה ש"תפסיד" לישראל כדי להציג מצג מסוים.

בקיצור, דמגוגיה.

כמו שכבר אמרו פה, טוב שם בדברים מסוימים, לא טוב שם בדברים אחרים, בדיוק כמו בארץ. אין מושלם.

מחכה לפוסט הבא אחרי הפרק הבא!

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

...

לדשא שלך גבוה מ-10 ס"מ.

...

10 אינץ' = 25.4 ס"מ. אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ראיתי דשא באורך כזה בארץ או בחו"ל.

tzahico, עשית בלאגן עם המרת מידות שלא לצורך.

קאררה כבר כתב מידה בס"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרים כבר אמרו את זה- אני מחבב את חיים הכט, אבל הבנאדם ציוני בכל רמ"ח איבריו עד לנקודה של עיוות המציאות.

יש לי חבר שעבר מסיאטל לקליבלנד, ל lyndhurst, שבמקרה נמצאת צמוד לחלוטין ל beachwood שמראים בתכנית. יש טיפל'ה סדקים בכביש הגישה לחניה, החוק אוסר שיהיו שברים של ממש. לא הכל צריך להיות 10000% טיפ טופ כמו שחיים הכט טוען, על הדשא הוא אומר שכן עושים קצת טרור, אבל אלא אם יש לך אחוזה עם 12 דונם- להוציא את המכסחה פעם בשבוע-שבועיים (בהתאם לעונה) ל 10 דקות זה רחוק מלהיות סיפור. זמן לקשקש עם השכנים.

לטענתו הוא מעדיף את רמת החיים והאיזור שהוא גר בו כרגע על פני סיאטל, שלפי מה שהוא אומר אין שם אפילו עשירית מהתקנות, והוא לא ראה פקח שם מימיו.

אז באמת שאוהיו, וספציפית קליבלנד, רחוקות מלייצג את ארה"ב בכל דבר שהוא לא מדגמי בחירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי התוכנית רק עשתה חשק לעוף לשם.

בסוף התוכנית הכט מציין שהמטרה שלו זה שהבן שלו יחזור לארץ, ושאמריקה מפחידה אותו. אז אין מה להיות מופתע מהמגמתיות של הסדרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא HOA - Home Owners Association זה יתרון בבית שבוחרים לגור בו (שלא כמו בית השקעה שרצוי שדווקא לא יהיה HOA).

בשכונה שלנו נראה עד כה שהם לא מעיקים. אנשים בונים הרחבות כגון הרחבת הריצוף בגינה, התקנת רשתות, התקנת בריכות, התקנת גדרות ללא בעיה. בעל המקצוע ממלא טופס יחד עם תוכנית העבודה, בעל הבית משלם כ-25 או 75 דולר Application. ה-HOA עובר על התכנון באמצעות אחד המהנדסים שלהם ואם הכל בסדר האיש מקצוע מקבל אור ירוק להתחיל את העבודה. לא מדובר על אישור שלוקח שנים כמו בישראל, תוך שבוע עד שבועיים אפשר להתחיל לעבוד.

אחת השכנות סיפרה שפעם היא קיבלה מכתב, אנחנו לא הכי מתוקתקים שבעולם ולא קיבלנו מכתב בחיים. גם ככה המכתב רק מבקש להסדיר את מה שלא תקין ואין בו קנס.

צריך להבין שלכל מטבע יש 2 צדדים. כשיש גוף כזה אז הוא מצד אחד דואג ליופי השכונה, מצד שני הוא שולח לך מכתב כהבית שלך לא עומד בסטנדרט מינימלי מסויים.

צריך להבין דבר נוסף פה באופן כללי באמריקה: הגופים האלה לא נועדו כדי להתאמר בבעל הבית או כדי להעיק ולהציק לו כל פעם שאפשר. הגופים האלה באים במטרה אחת כנה לשמור על ניראות השכונה. זאת מנטליות שונה מאוד ממה שקורה בישראל וקצת קשה להעביר אותה על המסך.

עריכה אחרונה על ידי קאררה

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין בתשקורת הוא שהתופעה זהה בכל תחום שהיא אי פעם תסקר -

ברגע שאתה כן מתמצא בתחום מסוים, אי אפשר לשאת את השטויות.

ספציפית בנוגע לאישורי בנייה וקנסות על מראה חיצוני - מילים כדורבנות של קאררה.

בכל מדינה בארה״ב זה שונה, יש מתירניות יותר ופחות,

ובכל מקרה אין מה להשוות לרגולציות במדינה אירופית ממוצעת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי נשמע שחצי מהאשמה בHOA שהוא גר בו ברוב הסעיפים.

הדבר הזה זה מחלה רצינית.

למי שלא מבין מה זה - זה כמו ״וועד בית״ רק של שכונה שלמה של בתים פרטיים / צמודים לרוב.

יש להם ים כח (כולל לאשר רכישת בית , גביית מיסים מאוד גבוהה עבור התפעול שלה ועד רמת הטלת קנסות / איסור שינוי פני המתאר של המבנה) אבל לרוב זה בא גם עם בונוסים מסוימים - כמו קאנטרי קלאב , שכונה מגודרת עם שומר ועוד.

כשחיפשתי בית - אוטומטית פסלתי כל מה שבא עם HOA.

לגבי האישורי פיקוח - זה פשוט צעד כל כך טוב שכ״כ ממעיט חכמולוגים וחתיכת פינות.

האישור עולה אגב גרושים (עשרות דולרים ברוב המקרים אפילו בעיירה יקרה כמו שלי) וזה ששולחים פקח אח״כ לראות שהכל נעשה לפי התקן זה מעולה. כך או כך - זה אחריות הקבלן לוודא שהעבודה שהוא עושה עומדת בתקן.

ד״א צריך להביא גם פקח לפני שמשכירים נכס - כדי לוודא שהוא בטיחותי ועומד בX תנאים שונים וראוי למגורים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...