Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן 2009 C4- כל הנורות נדלקו... נגרר למוסך

Renaultrap
שימו לב! השרשור הזה בן 2030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב, ליהודה כרמלי שמשפץ אלטרנטורים בחיפה יש מוניטין טובים. העצה לגבי גבע טובה לפעם הבאה שהרכב על גרר. אולי אסע אליו עם האלטרנטור שיורכב לי מחר ואשמור אחד ספייר.

הוא לא יקבל אותך. הוא לא מפרק אלטרנטורים מהרכב אלא רק משפץ.

תביא לו את האלטרנטור לאחר שפורק מהרכב, והוא יטפל בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין נורת טעינה במכונית הזאת...

אם מחשב הרכב מרגיש מתח נמוך מדי, הוא ידליק נורת SERVICE ועוד אי אילו נוריות, אך מנסיון זה יהיה מאוחר מדי...

לא נדלקה נורת service אלא stop.

למיטב זכרוני יש נורה של מצבר/סוללה והיא לא נדלקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

לרוב התקלה המדוברת היא מתג אור בלם לא תקין.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן

כשזה קרה לי נדלקה לי service ולא stop. אני יכול לנסוע עם זה למוסך קרוב מחר או שעדיף גרר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אורן

יש מצב שמדובר במצבר חלש? האם זה עלול לגרום להתראות מקריות?

במוסך לא מוצאים כלום (אחרי שבועיים. לא יודע אם התקלה לא נמחקה מהמחשב- הייתי בחו"ל ולא היה לי זמן לטפל בעניין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, נסעתי למקס מצברים להחליף מצבר. במוסך לא מצאו שום רקורד להתראה (יכול להיות שהיא לא נרשמה? נמחקה בלי איפוס?) ונאמר לי שאני צריך לחזור אליהם כשההתראה מופיעה שוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום דבר נדיר או מיוחד באלטרנטור הזה, ובסה"כ הכללי הוא אלטרנטור מצויין.

בעיות חוזרות באלטרנטור מקורן בד"כ בשיפוץ באיכות נמוכה או שמדובר באוייב הגדול ביותר של האלטרנטור.

האוייב הגדול ביותר של האלטרנטור (ולא רק שלו, אלא של כל חלק) הוא החום - ומאחר ובגרסאות ה 1600 (מנוע NFU) הטוסיק של האלטרנטור צמוד לסעפת הפליטה - החגיגה בעיצומה.

בגרסאות ה 2000 סמ"ק הוא לא קיים - כי שם הסעפת יניקה היא זו שצמודה אליו ואין סכנה של חום (הסעפות ב RFN\RFJ הפוכות ביחס ל NFU\KFW\KFX ושות'). זו אחת הסיבות שבמנועי 2000 סמ"ק אחרי השיפוץ הראשון - נדיר שהבעיה חוזרת. בנוסף, חשוב לציין, שמלכתחילה (לדעתי האישית) היה איזה פגם בווסתים של האלטרנטורים הללו, שגם בגרסאות ה 2000 סמק הפגינו אורך חיים דיי קצר.

בקסארה 1.6 (שזה בדיוק אותו הדבר כמו ב C4_1600 מנוע NFU) היה לי מגן חום מקורי על החלק האחורי של האלטרנטור, הוא גם היה של וולאו והחזיק כמעט 220,000 ק"מ ולזכרוני היה בן 13 שהלך לעולמו - מספרים שהם בסדר ג-מ-ו-ר.

יש צורך לוודא הימצאות מגן חום (Alternator protector, מקט 5733A3) עבור האלטרנטור.

אם השיפוץ איכותי ויש מגן חום, הוא יחזיק את הקדנציה הבאה עד שהרכב עובר לגריטה\השבתה.

תתפלאו לשמוע שלפי מערכת היצרן, חלק מגרסאות ה NFU ב-C4 הגיעו ללא המגן חום הזה.

איציק

כאחד שעוקב אחר הרכב הזה, זו הבעיה העיקרית: אין מגן חום. במנועים NFU השונים (שהם לא סיטרואן C4) אני רואה אתה מגן חום ובעלי הרכב לא מתלוננים על בעיות באלטרנטור.

ממליץ לכם לרכוש את המגן, לבקש יפה מהמסוכניק / משפץ לשים את המגן בנוסף לאלטרנטור מפירוק או המשופץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, נסעתי למקס מצברים להחליף מצבר. במוסך לא מצאו שום רקורד להתראה (יכול להיות שהיא לא נרשמה? נמחקה בלי איפוס?) ונאמר לי שאני צריך לחזור אליהם כשההתראה מופיעה שוב

באורח פלא, ואחרי החלפת מצבר שלא לצורך, הנורה נדלקה שוב ומחר בבוקר הרכב יחזור למוסך על גרר.

איזה חאפר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם נדלקה לך נורה STOP ו-ESP? אם כן, כנראה מדובר על יוניט אור בלם כפי שאורן ציין.

יש מצב. לפני כשנה הוחלף החלק אחרי שנדלקה נורת service ולא stop, אבל אני לא פוסל כלום. הבאסה היא שמרחו אותי במוסך בערב החג עם סיפורים על המצבר. כשהגעתי אמרו לי שיפרקו את הגלגלים כדי לבדוק את הבלמים. כשראיתי שלא עשו את זה ושאלתי אם יש מצב שהבעיה בחיישן abs נאמר לי שאפשר לראות מהצד בלי לפרק. לא מבין גדול, אבל נראה לי שמרחו אותי כדי להעיף אותי לפני החג. יום קצר. מדכא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב. לפני כשנה הוחלף החלק אחרי שנדלקה נורת service ולא stop, אבל אני לא פוסל כלום. הבאסה היא שמרחו אותי במוסך בערב החג עם סיפורים על המצבר. כשהגעתי אמרו לי שיפרקו את הגלגלים כדי לבדוק את הבלמים. כשראיתי שלא עשו את זה ושאלתי אם יש מצב שהבעיה בחיישן abs נאמר לי שאפשר לראות מהצד בלי לפרק. לא מבין גדול, אבל נראה לי שמרחו אותי כדי להעיף אותי לפני החג. יום קצר. מדכא

ממליץ לך לגשת לחשמלאי רכב ולבקש ממנו לבדוק את יוניט אור בלם. הדרך מאוד פשוטה: דרך מד רציפות, אפשר לבדוק אם יש קצר או נתק.

אני

קישור לסרטון ביוטיוב מהדקה שבו מראים את הבדיקה. בסרטון עצמו אפשר לראות את תהליך הפירוק של היוניט. הפירוק מאוד קל, וכמובן גם ההרכבה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שוב במוסך ולדבריהם הסריקה לא מעלה כלום. נאמר לי שהם צריכים שהתקלה תופיע שוב. השארתי שם את הרכב כדי שייסעו איתה עד שתידלק. כששאלתי על יוניט אור בלם אמרו לי שהסיכוי נמוך... מוסך מורשה יבואן, אגב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, הוחלף לי ממסר ABS בעלות של 300 ש"ח בלי חיוב על עבודה. נאמר לי שקוד התקלה הצביע על מתח נמוך בממסר אם אני זוכר נכון (המצבר והאלטרנטור חדשים). נהג של המוסך הסתובב עם הרכב 20 דקות והנורה לא נדלקה. מחר אקח את הרכב. אני פשוט יודע שהיא תידלק שוב...

כל כמה זמן אפשר להזמין גרר ע"ח הביטוח אם התקלה חוזרת? האם בטוח לנסוע לבד למוסך עם תקלה כזו במידה וחוזרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2030 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...