Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול משפחה באירופה לחמישה חמורים גדולים, בסגנון היער השחור?

Aviv943
שימו לב! השרשור הזה בן 2074 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אנחנו חמישה נפשות בבית, הורים פלוס שלושה בגילאים 22-25, רוצים לטוס לטיול משפחתי באירופה.

לפני כ 3 שנים טסנו לשבוע ביער השחור. היה תענוג. שכרנו רכב ונסענו לטייל כל יום במקום אחר.

השנה מסתדר לכולנו שוב, ורוצים לעשות את טיול באותו סגנון.

מכירים מקומות מומלצים שאוכל לבדוק עליהם לאמצע חודש ספטמבר?

חשבנו אולי על איטליה, אבל איטליה מבחינתי זה רק שם. לא מכיר שום דבר שם.

תודה חברים :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אירופה גדולה ומגוונת. מפורטוגל עד פינלנד.

מה מחפשים: בטן גב? עתיקות? תרבות? עיר? כוכב? טיול נודד?

איפה כבר הייתם חוץ מהיער השחור?

בלי לדעת מה מעניין אתכם קשה לכוון. גם קצת מאוחר להזמין ואתם תלויים מאד בטיסות ובמלונות - מה שיהיה פנוי.

וכמובן, חשוב מאד - התקציב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחפשים טיול שיהיה דומה ליער השחור. שם עשינו טיול כוכב אז אני מניח שזה הכיוון גם כאן.

מחפשים לראות פחות עיר, יותר אולי תרבות, אולי כפרים.

אנסה להכניס לטיול גם מוזיאון/מפעל רכב. מפעל ההרכבה של מרצדס בגרמניה היה אולי שיא הטיול. כולם ממש התלהבו.

היינו בטיול בר מצווה (מאורגן) לפני כ 12 שנים בצרפת הולנד ובלגיה.

יצא לנו להיות גם ביוון בבטן גב ביחד.

מזרח אירופה לא קורצת לנו.

יצא לנו כמובן להיות גם במדינות אחרות כל אחד לחוד, אבל מדינה שלא היינו בה היא איטליה או ספרד ולכן אני מאמין שזה יהיה הכיוון.

היער השחור עלה לנו 5000 שח לאדם ולא הרגיש שחסר משהו, לכן זה גם יהיה הכיוון הפעם אבל יותר או פחות לא ישבור אותנו.

עריכה אחרונה על ידי Aviv943
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5000 ש"ח לאדם - נשמע לא מעט ליער השחור, אבל תלוי מאד בעונה, במשך הטיול, בלינה שבחרתם ובאתרים הבם ביקרתם. הרי פאר אירופה לבדו זה למעלה מ-500 ש"ח לאדם, למיטב זכרוני.

ספרד נשמעת טוב, כאשר אישית אני יכול לתת שתי המלצות:

1. על בסיס ברצלונה, עם גיחות לקוסטה בראווה וגם דרום מערבה.

2. מדריד - משהו כמו 2-3 לילות בעיר עצמה ואז נסיעה של 4-5 ימים מערבה (אישית עשיתי זאת עם לינה בסגוביה המדהימה ובסלמנקה שבעצמה אינה מעניינת, אבל הדרך אליה רצופה אתרים ראויים.

ועוד בסגנון - פרובאנס, עם טיסה לניס (ואפילו למילאנו), יומיים בניס, חצי יום עד יום במונאקו (העיר הזו היא מוזיאון רכב חי, אתה עומד ברמזור ומימינך פרארי ולמבורגיני, שביניהם קיה פיקנטו) ואז מערבה, אפשר על החוף, או, מה שני עשיתי ונהניתי במידה בלתי רגילה - עמק ורדון ועד איזור אביניון.

בלו"ז דומה, ופחות שגרתי - לטוס לקופנהגן, לבלות בה יומיים, עוד יום בסביבתה ואז לצאת מערבה עד צפון יוטלנד.

ואחרון - יקר, מיוחד, אבל אני לא בטוח שתוכל למצוא בקלות לינה בהתראה כל כך קצרה - איסלנד. אפס מוטוריקה, אבל הטבע הכי מהמם שראיתי באיזור כל כך קטן. אפילו אם אתה מתרכז בדרום מערב האי לא תשבע. חפש בקבוצת הפייסבוק הזו.

שים לב שכל ההצעות שלי מבוססות על ניסיון אישי. אם תריץ חיפוש ביוזר שלי תמצא trip reports על לא מעט טיולים שלי בשנים האחרונות, רובם בזוג אבל חלקם עם שלושה בנים, בטווח גילאים דומה לאלה שלך. השנה נסעתי בלי הבנים (קנדה, הנושא האחרון שפתחתי), אבל גם הם עומדים לעשות משהו די מיוחד - לנסוע ליומים לברצלונה ואז לעלות לפירנאים עם תכנון ליולי אופניים, ראפטינג וכל מיני רעיונות נחמדים.

ודבר אחרון - אל תפסול את מזרח אירופה. למשל סלובניה שחוץ מהעבר הקומוניסטי שלה היא מדינה מערבית לגמרי, נופים פנסטטיים, מרחקים שמאפשרים כוכב בלי קושי ואנשים מאוד נעימים.

עוד דבר - אל תנעל על כוכב. יש מקומות שבהם הפרישה של האתרים ליניארית עם מרחקים די גדולים כך שעדיף לנדוד ממלון למלון, לפעמים שני לילות במקום אחד. מצריך קצת עבודת הכנה עם booking.com וקצת יותר עבודת פיקה וטעינה של מזוודות, אבל לא סיבה לפסול איזור.

ועוד דבר, עם החמורים שלך שכור לפחות ואן גדול או סטיישן גדול. משפר מאד את איכות החיים וההנאה מהטיול, גם אם עולה עוד כמה אירו.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שמזרח אירופה לא קורצת לכם.

רומניה יכולה להיות אחלה אופציה. גם אני באתי עם רגשות מעורבים והופתעתי לטובה.

הם אנשים לא פחות אדיבים מהמערב אירופאים, האוכל טעים וזול, יש המון מה לראות, נופים, כפרים, מוזיאונים, טירות עתיקות, בתחום הרכב לצערי פחות תמצא את עצמך ככל הנראה.

עוד אפשרות היא נחיתה במינכן, שכירת רכב ונסיעה לאוסטריה, לאיזור של האלשטט, אינסבורק, זלצבורג וכדומה. גם איזור מאוד יפה, ואולי אפשר לדחות מעט את הטיסה ולשלב גם גיחה לאוקטוברפסט בשביל החוויה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אפשרות היא נחיתה במינכן, שכירת רכב ונסיעה לאוסטריה, לאיזור של האלשטט, אינסבורק, זלצבורג וכדומה.

זה בדיוק מה שעמדתי להציע לו. עשינו את זה עם שתי הבנות הבוגרות, ועם שלושה חמורים זה יכול להיות אפילו מאלף יותר.

ראה את סיכום הטיול, ודפדף גם אחורה, לפירוט של נושאים שונים לגבי תכנון הטיול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב אז הוחלט על צפון איטליה ובנתיים הוזמנו הטיסות לכל המשפחה.

נטוס לשישה לילות (שבעה ימים מלאים) ננחת בורונה ונמריא משם.

בתי מלון לא סגרנו עדיין, אחד מבני משפחה ביקש לבדוק מסוכנת הנסיעות (בת משפחה) ארבעה לילות ב Riva del Garda ועוד שני לילות בדולימיטים.

עכשיו פתחתי גוגל מפות ואני לא בטוח שזה תכנון נכון.

יש מה לעשות ארבעה לילות באגם גארדה? אולי כדאי לתכנן את זה שני לילות בולימיטים, שניים בגארדה ושניים באזור האגמים בצפון מילאנו?

אשמח לעזרה בתכנון מקומות מומלצים ואזורי לינה.

אנחנו רוצים להכניס גם ביקור במפעל של למבורגיני שהוא כשעה וחצי נסיעה משדה התעופה בורונה, רק לא בטוחים באיזה יום להכניס אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי שבוע על בסיס דומה (בשנת 2004, הבנים היו בני 8, 12 ו-13) במסגרת דיל, המלון היה Saccardi בפאתי וורונה, על המחלף שבין האוטוסטרדות 4 ו-22. מהמיקום הפנטסטי הזה יצאנו לכוכב שקצהו המזרחי בוונציה, הצפוני בריבה והדרומי ב-Mantua. בדולומיטים לא הספקנו לבקר (חוץ מאיזה קטע נסיעה לא ארוך) - כיוון שיומיים נוצלו לצורך פארקי המים והשעשועים על שפת האגם (בכל זאת, הילדים היו בגיל המתאים), יומיים שתוכלו לנצל למטרות אחרות. אילו הייתי מתכנן את הטיול כיום - עם הבנים הבוגרים, קרוב לודאי שיומיים אלה היו מנוצלים לדולומיטים או לנסיעה לאגמים מערבה.

אישית הייתי מתכנן את הטיול על בסיס וורונה, ואם המרחקים לא נוחים לן לילה או שניים צפונה (נניח כיוון בולצאנו), ו\או לילה באיזור וונציה, אם אתם רוצים לבקר בה יותר מיום אחד.

חייב לומר ששדה התעופה של וורונה זכור לי לרעה, אחד המגעילים שבהם עברתי בחיי. דאג ללון בלילה החרון ברדיוס סביר. כמוכן בשעתו היה נוהל ביטחון שאסר להכניס למטוס שום מכשיר אלקטרוני חוץ מטלפון נייד - בדוק זאת, כיון שמספרים את זה רק אחרי הצ'ק אין, ואז לך למצא מי שיכניס למזוודה שלו את המצלמה או כל מכשיר אחר שלך. אולי זה השתנה מאז, אבל דאג לבדוק זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כרגע התכנון הוא ארבעה לילות באגם גארדה ואת השניים האחרונים בדולימיטים.

בונציה ההורים היו, מעדיפים שלא להיות עוד פעם. מקריאה בפורום הבנתי שאנחנו לא מפספסים הרבה.

כשאתה אומר לנסוע מערבה לאגמים, אתה מתכוון לאגם קומו ו Maggiore?

בהתחשב בזה שניקח חדר בצפון אגם גארדה, האם שווה להוסיף כמעט שלוש שעות נסיעה לשם? אם כן, אני מניח שזה מצריך שינוי ולינה שם.

את הלילה האחרון אנחנו נעביר בדולימיטים, נסיעה של שעתיים וחצי לכיוון שדה התעופה בורונה. לא נשמע לי רחוק מדי.

הטיסה חזרה יוצאת ב 10 בלילה כך שנראה לי שזה סביר, תקן אותי בבקשה אם אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי באגמים ממערב לגארדה, כך שאיני יכול לחוות דעה.

לדעתי לא כדאי להתבסס יותר מדי על ריבה, כיון שהכביש דרומה לאורך האגם זוועתי. כלומר יפה מאד, אבל נהיגה קשה מאד בכביש מפותל, כאשר נהגתי בו המהירות היתה מוגבלת ל-70 קמ"ש, וגם זה היה אופטימי. כיון שיש אי אילו אתרים מדרום לאגם הייתי נוטה לתכנן את הטיול יותר כנודד ופחות ככוכב. קצת יותר מסורבל בבוקר ובערב, אבל חסכון גדול בזמני נסיעה. כמובן שצריך להתחיל בהגדרת האתרים המבוקשים ואז להחליט כמה לילות ישנים בכל מקום. להביא בחשבון תוספת של 30% לפחות לזמני הנסיעה המוצגים במפות גוגל, זמן לביקור באתרים ואפילו זמן להמתנה בתורים. ריבה עצמה זכורה לי כמקום שומם, חוץ מאיזה פיצה טובה שאכלתי בה.

לגבי נמה"ת - לגבי נתב"ג ההמלצה שלי כיום היא להגיע 4 (!!!) שעות לפני הטיסה. לא פחות (זה לגבי טרמינל 3. לא יודע מה קורה ב-1). הבעיה היא שהשדה פועל ב-200% תפוסה (אולי יותר?) והתורים בתשאול הביטחוני אין סופיים. זה מהניסיון שלי לפני כחודש וחצי ושל קרובת משפחה מאתמול. לגבי הדרך חזרה - כבר הייתי על סף הפסד טיסה בגלל בעיות תנועה (אם כי לא בוורונה), הייתי לוקח מקדם היסטריה ביציאה מהמלון המרוחק, ומתכנן איזה מקום להעביר זמן בקרבת וורונה אם הנסיעה מתנהלת לפי הקצב הצפוי ובלי תקלות. וכאמור, לנסות לגשש אם נהלי הביטחון המוזרים שהיו שם עדיין תקפים, שכן הם מצריכים אריזת הציוד האלקטרוני במזוודות.

ודבר אחרון, בחירת רכב: אתם חמישה. כמה מזוודות בכוונתכם לקחת? אם אחת לאדם צריך לשכור ואן 7 מקומות ולקפל את הספסל האחורי כבגאז' (שגם יהיה צפוף). אם מזוודה לכל שניים (כלומר סה"כ שלוש מזוודות) אפשר להסתפק בסטיישן גדול, נניח אוקטביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את ההצעה על היום האחרון. נצא מוקדם ונשהה באזור ורונה אם ישאר לנו זמן עד הטיסה חזור.

יש הצעות לאתרים מבוקשים? כרגע יש לנו בתכנון לנסוע יום אחד למפעל למבורגיני דרומית לורונה, משהו שיתפוס לנו חצי יום בערך.

עוד יום אחד להיות ב"גארדהלנד"- פארק השעשועים

עוד יומיים נהיה בדולימיטים (עוד לא יודע מה נעשה שם).

כלומר מילאתי בערך ארבעה ימים מתוך שבעה.

יש אזור אחר שמומלץ ללון בו? האמת שקצת קשה לקבוע מקום ללון בו לפני שיש לנו אתרים.

קצת מתריע שהכביש מדרום לריבה לא נוח לנהיגה.

(ידוע האם הדרך דרומה מריבה עדיין קשה ומשובשת?)

לגבי הרכב, שלושה מזוודות ולא יותר. ביעד השחור לפני שלוש שנים היינו באותה מתכונת לקחנו פאסאט סטיישן, היה תענוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח לך יום אחד לנהיגה על הכביש המזרחי של האגם - אנחנו לנו בוורונה כך שהתחלנו בסירמיונה ו"עלינו" צפונה עד ריבה, מאתר לאתר. זכור לי במיוחד הרכבל של מאלצ'סינה, בעצם שני רכבלים שהאחד מהם מסתובב תוך העליה בהר. אתי תכננתי לחזור לאורך חופו המערבי של האגם, אבל, בשל השעה המאוחרת, ויתרתי וחזרתי לאורך החוף המזרחי (ואאל"ט באיזה שלב "חתכתי" מזרחה לכיוון 22).

אישית לא הייתי מבזבז יום על גארדה-לאנד (או כל פארק שעשועים אחר), אבל זה אני, וכל אחד עם העדפותיו. בטיול כאשר היו לי בני עשרה "שרפתי" יום נוסף שהתחלק בין פארק המים לפארק הקולנוע, איני יודע מה הסטטוס שלהם היום וכמובן האם מבחינת החבורה שלך יש בכך עניין.

הרצון שלך לנסוע למודנה (?) מכוון אותי לכך שעליך ללון לפחות לילה או שניים (בעדיפות) באיזור וורונה או אפילו מדרום לה, המרחקים גדולים ולדעתי, אם תלון בריבה, בקושי תספיק לבקר במוזיאון, כיון שתבלה לפחות 5-6 שעות בכבישים (הלוך ושוב) ותהיה מותש מהנהיגה.

בטיול שלי נאלצתי פעם אחת לשנות תכניות בשל מזג האויר (גשם זלעפות באוגוסט) - ואז נסעתי ל-Mantua, זכורה לי כעיר נחמדה, האתר המרשים שם היה ארמון הדוצ'ה שהוא הארמון השני בגודלו באיטליה, ומשמש כיום כמוזיאון אמנות. עיר נוספת שעליה הומלץ לי, אולם לא ביקרתי היא ויצ'נזה, בדרך לוונציה.

אם אין לך ניסיון בנהיגה באירופה קרא על הנהיגה באיטליה (האיזור בו תבקר בעל אופי יחסית אירופי, בדולומיטים יש לא מעט השפעה אוסטרית). כמוכן למד כיצד משלמים באוטוסטראדות (שהן כבישי אגרה) ובתחנות הדלק, וזכור ששימוש בכרטיס האשראי מצריך הקשת ה-PIN ולא חתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...