Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

1/43 אגד ומרצדס O303, סיפור אהבה

שימו לב! השרשור הזה בן 2049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקראת שנות ה-80 אגד ומרצדס עשו עסקת ענק על מנת להחליף את כל הצי המיושן של אגד, גם בקווי פנים וגם בקווי חוץ. לשירות החוץ נבחר ה-O303, הוא היה אוטובוס חדיש, נוח, ממוזג ובאיכות גימור גבוהה. בהמשך היבוא, נאלצה אגד להתפשר עם המדינה בעקבות הסבסוד הממשלתי ולייבא שלדות בלבד על מנת לספק עבודה למפעלים מקומיים כמו הארגז ומרכבים, אבל התוצאות שלהם היו פושרות ביחס ליחידה המוגמרת שהגיעה מהמפעל הגרמני.

הדגם הוא ייצור בהזמנה אישית ומייצג את האב טיפוס של ה-303 שהגיע לאגד בסוף שנות ה-70 כדי להכיר את האוטובוס על בוריו. בהמשך השירות הוא עבר עוד מספר תחנות בידיים של אגד עד שנשרף רגע לפני המעבר למוזיאון.

הדגמים:

20180726_194347.jpg20180726_200301.jpg20180726_195129.jpg

לקריאה מורחבת ולעוד תמונות היכנסו: מרצדס O303, אגד עם הפנים לשנות האלפיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגמים יפים מאד!

במקביל ל303 היה 304 (או 404 לא זוכר בדיוק) שהיה מאד דומה. ה303 היה הרבה יותר מפואר. זוכר בתור ילד בתחנה מרכזית, הייתי משגע את אמא שלי שנחכה שיגיע מרצדס. אם היה מגיע סקניה לא היינו עולים. אמיתי לגמרי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוגמרים שהיה קל לזהותם עם החלונות המעוגלים היו רמה אחרת לעומת אלו שהורכבו בארץ ולהם היו רק חלונות שטוחים.

חבל שהיום במקום להביא אוטובוסים מאירופה נותנים לסינים לרסק את התעשיה המקומית ואנחנו נשארים בלי תעשייה ועם אוטובוסים שמורכבים גרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על השיתוף והמידע הרב שבכתבה, אני משער שהתמונות של אגד הן מהכתבה שלהם במדור 'היו זמנים'?

חבל לשמוע על הסיפור של ה-303 הראשון, בטח היה יכול לפאר את מוזיאון אגד בצורה בולטת, כרגע ה-303 הכי מעניין שם הוא הדגם של הקו לסיני.

מותר לשאול מה העלות של דגם כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגמים יפים מאוד , עבודה יפה.

ההבדל היחידי שנתפס לי בעין זה המיקום של הדלת , שאינו כפי שהיה בישראל.

לי יש דגם של O-303 מוגמר בקנ"מ 1:43. , אך לא בעיצוב של אגד, ... אולי יום אחד (:

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...