Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב - מפגר טורבו (או קניתי דודג' ניטרו SXT שנת 2008)

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתנצל שלא עקבתי מההתחלה. אני רק שאלה: את פרוייקט האודיו העברת לניטרו או שהוא בסובארו של האישה מנגן גלגל"צ? :wink:

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קודם כל לגבי הדודג' -

עשיתי מיני פרוייקט שנקרא PROJECT MALIGNANT - לחץ כאן.

המערכת בסובארו נשארה כפי שהיא - למה לגנוז פרוייקט ברכב שעבר בידוד רעשים ברמה שלא תבייש אולפן קטן? כן... היא שומעת גלגל"ץ דרך HU אנדרואידי פשוט - בחיי.

הביט1 בסובארו כל כמה התנעות שוכח בכלל להדליק את עצמו ובDRC שלו כל הפיקסלים שרופים, האשה אכן לא משוגעת על המערכת בסובארו וכנראה שברגע מסויים אני אסיר שם את כל החלקים ואתקין משהו הרבה יותר פשוט על מגברון צנוע (שיש שם) ודי.

הכוונה היא להחזיק בסובארו עד שהיא תהיה לפחות בת 15 שנה וזה אומר עוד איזה שש שנים.

לגבי באנדי - שזה השם החדש של הניטרו (על שם אל באנדי כמובן)

אני באופן קבוע לא נעול על עצמי באמת כמה זמן אני ארצה להחזיק במפלץ הזה וזו גם הסיבה שבגללה עשיתי בשלב ראשון פרוייקט מאוד צנוע ברכב.

מצד אחד אני מאוד רוצה להתקין שם רמקולים בקוטר 8 אינטש ויתכן וגם אעשה זאת אבל שום דבר מעבר.

ובמידה ואני אראה את עצמי נשאר ויהיה לי מתישהו את הקריזה גם להשקיע בפרוססור ומגברים חדשים שיעבדו בFULLDA (מגבר חדש נוסף הכוונה) יתכן והמערכת מהסובארו תועבר בחלקה לדודג' - להיות מאוד כנה - אני לא חושב שזה יקרה משתי סיבות:

1. אני לא רואה את עצמי בכל מקרה נשאר עם הרכב הזה ליותר מהמקסימום שנתיים הבאות -> אלא אם כן אני אראה שיש רכב שאני רוצה לחכות עוד קצת למחירונים שלו שיפלו (סוזוקי ג'ימני חדשה) ואז אמתין טיפה (מפגר לגמרי כי אז צריכת הדלק הורסת לי את החסכון גם ככה :-D בקיצור אתה רואה עד כמה המחשבות שלי שאני חולק אותן בצורה מאוד שקופה - משגעות אותי).

2. הדודג' לא מספיק שקטה בכדי להשקיע בה בכזו מערכת בכל מקרה.

וגם אם אני לוקח בחשבון את הסיבה השלישית היא שהרכב הבא די בטוח יהיה רכב קטן עם מערכת חשמל שלא ממש תהיה מיועדת לסחוב הגברה שכזו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר לכוון של הישיבה הקלאסית שלו על השפה בסלון עם היד במכנס.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בכדי לעבור טסט אתה צריך רישום של ערכת הגבהה 50 מ"מ ברישיון הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מקפיץ את השרשור בקטנה כדי להודות לפותח השרשור. בתחילת השרשור הוא סיפר על טיול שטח מאורגן של חברת שבילים לאזור מדבר יהודה ומנזר המרסבא.

בזכותו אתמול השתתפנו בטיול דומה של חברת שבילים שהיה ממש כיפי. ממליץ בחום.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז, ערב חג סוכות שמח

נעדכן קצת - מה היה לנו עד עכשיו - הברגים נבדקו בעניין של 15 דקות אצל אלבוך והכל תקין.

הורדתי את הPSI בצמיגים ל32PSI כאשר הצמיגים חמים מה שאומר, בהתנעה קרה הלחץ בצמיגים בסביבות ה30 ואפילו קצת פחות - הרכב פשוט רך, נעים!

היות והגעתי לסימן ה190KKM אני צריך להתחיל בזמן הקרוב סדרת טיפולים ברכב - אתמול בערב התחלתי בבלמים.

מתברר שלאחר הגבההת הרכב עם ג'ק בקבוק 12 טון - עדיין הייתי צריך קרש מגביה 5 ס"מ בכדי להרים את הגלגלים מהנקודה הגבוה של המתלה ומסילת האורך :shock: לא רציתי עם ג'ק בקבוק להרים ישירות מהמתלה או מהסרן - לא יציב מספיק בעיני.

בסופו של דבר הרפידות האחוריות היו גמורות - באחת מהן אפילו לא היה ניתן לראות את החריץ אוורור (שהוא גם אינדיקטור טוב להחלפת רפידות) בין שני חלקי הרפידה עצמה.

מקדימה הרפידות כמעט חדשות.

קניתי רפידות של REMSA OF USA לקדימה ואחורה - כל סט עלה לי סה"כ 160 שקלים אז כבר להחלפת רפידות קדימה - יש לי במחסן סט שמחכה לטיפול הבא.

צלחות תקינות לחלוטין גם קדימה גם אחורה.

לא רואה סיבה להעלות תמונות של החלפת רפידות יש כאן כבר אין ספור מדריכים לפעולה הפשוטה הזו.

אציין שהברגים של סנדלי הקליפר הינם 13 מ"מ.

ניקיתי, השתמשתי בסיליקון גריז, בדקתי את מהלך המובילים - הכל תקין. שחיקה אחידה של כל הרפידות סה"כ.

קולר גיר

לאחר התייעצות עם חבר הפורום, דור, אשר הגיב כאן כי הינו בעלים של ניטרו - לאחר החגים אזמין קולר גיר וזה יותקן בהזדמנות הראשונה שתהיה לי - נראה כמו משהו פשוט לביצוע וגם אם אשתמש בשירותיו של בעל מקצוע לא יהיה יקר אם כי הכוונה להתקין בעצמי.

אין לי כוונה להתקין טרנספר של ליברטי ברכב הזה - יקר ואני לא מעוניין ללכת כבר לכוון הזה עם הניטרו.

מפות

היה מבצע על סט מפות סימון שבילים להורדה לאפליקציית OFF ROAD - נחמממממד - עולה על שביל, הGPS ממקם אותי ואני עוקב אחרי המפה לראות לאן אפשר להגיע ומתכנן ככה נסיעה. 280 שקלים - מומלץ!

הטיפולים הקרובים -

שמן, פילטר שמן - זה הטיפול הקטן.

בדיקת פילטר קבינה.

שמן דיפרנציאל קידמי - טיפול תקופתי.

החלפת מותחן רצועת אביזרים - בלאי - הפולי שלו מצרצר בבקרים קרים.

לשמן דיפרנציאל ולפולי אני אשתדל מאוד להעלות מדריך מצולם.

כרגע - הרכב בטיחותי לנסיעה לחופשת החגים :-P

eaa01e80-3166-4ad7-9da4-968763bc34bb.jpg

1e232bd3-b061-4522-b89f-0722ab15690a.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קולר גיר

לאחר התייעצות עם חבר הפורום, דור, אשר הגיב כאן כי הינו בעלים של ניטרו - לאחר החגים אזמין קולר גיר

וזה יותקן בהזדמנות הראשונה שתהיה לי - נראה כמו משהו פשוט לביצוע וגם אם אשתמש בשירותיו של בעל מקצוע

לא יהיה יקר אם כי הכוונה להתקין בעצמי.

צור קשר עם אביפרטס רדיאטורים ומצנני מנוע וגיר - הם נמצאים בפתח תקווה

ובקש מהם הצעת מחיר - הם די תחרותיים.

http://www.aviparts.co.il/product_post/%d7%9e%d7%a6%d7%a0%d7%a0%d7%99-%d7%a9%d7%9e%d7%9f-%d7%92%d7%99%d7%a8-%d7%95%d7%9e%d7%a0%d7%95%d7%a2/

אייל​

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז לפני סיום החגים

לאחר החלפת הרפידות יצאנו עם הרכב לחופשה משפחתית - שכרנו יחידת דיור נחמדה בשלומי.

שלושה חדרים, טלוויזיה בכל חדר, ג'קוזי ונוף ישיר ליער חניתה.

מעמיסים את המפלץ במזוודה, ציידנית, ציוד לחוף או לפיקניק ויאללה לדרך.

שלושה לילות בהם הילדים מאוד נהנו, ראש הנקרה, עכו, נהריה, רצינו לטייל בעין חרדלית אבל היה שם עמוס אז פשוט נסענו לחוף אכזיב - היה תענוג.

היתה מאפיה אחת שהמליצו לנו עליה בתוך כפר ראש הנקרה בשם "תושה בייקרי" - מאוד נחמד, מאוד איכותי - לא ממש לילדים אלא אם כן הקטע הוא עוגה או מאפים וקפה מעולה!

אחד הדברים שכן בדקתי כשהינו באזור של עין חרדלית זה את מפת סימון השבילים שהתקנתי בOFF ROAD - חייב לציין זה מדוייק להפליא ועובד מצויין - ראיתי בדיוק את המיקום שלי על השבילים - היה אחד שמסומן בירוק ואחד בכחול.

אעלה קצת תמונות מהנופש ואחרי זה אעבור לפוסט טכני במקצת.

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול 190KKM

דיפרנציאל קידמי

אז כן הרכב הגיע ל190,600 קילומטרים והגיע זמן טיפול - טיפול קטן בתוספת החלפת נוזל דיפרנציאל קידמי.

דיפרנציאל קידמי - סרן דנה 30

פותחים את פתח המילוי קודם כי אם זה לא נפתח אין מה לפתוח את פתח הריקון - רכב מושבת.

היה קצת קשה לפתוח אותו והמוזר הוא שהוא אמור להיות טרוק באיזה 20 ניוטון ולא יותר - הצלחתי לפתוח סהכ, פקק המילוי מתאים ישירות לראצ'ט 3/8 בלי בוקס - השתמשתי בראצ'ט ומאריך.

בכדי לפתוח את פתח הריקון השתמשתי במפתח אלן 8 וגם לקחתי את המוט של הג'ק בתור זרוע אבל לא היה בה צורך כי פתח הריקון ממש לא היה טרוק חזק וככה זה גם צריך להיות - גם 20 ניוטון לערך (15 פיט ליברה)

בכדי למלא את הנוזל 80W90 תקן GL5 שאמור להכנס לשם (כן זה הנוזל הנכון לסרן הקידמי) השתמשתי בהתחלה במתאם SPOUT (הפיה שאתם רואים מוברגת לבקבוק) אבל לא היה לי מספיק גובה להעביר שם את הבקבוק הזה אז עברתי למשאבת פקק ידנית עם צינור.

סה"כ נכנס שם 1.3 ליטרים - לקח לי בלחץ חצי שעה ועבדתי ממש באיזי.

החלפת שמן -

אין כאן יותר מידי חוץ מהעובדה שניטרו\ליברטי בתצורת מרכב הזאת עם מנוע פאוורטק 3.7 V6 הם אחד המנועים שהכי קשה להחליף בהם פילטר שמן!

כל כך קשה שזה ידוע שהלכו מנועים בגלל במוסך לא החליפו פילטר שמן רק כתבו שהחליפו - תכלס אני די בטוח שהפילטר שמן שהיה בניטרו כשרכשתי אותה - שכב שם כמה שנים כפי שהוא היה נראה כהסרתי אותו - ונתפס לי בדרך כל שריר אפשרי בגוף.

ולכן - בהחלפה הקודמת התקנתי פילטר של K&N שיש בו קטע מיוחד - יש לו התקן בוקסה 25 מ"מ שמתאים למפתח ברגים וזה הופך את ההתקנה והפירוק שלו לקלי קלות!

מפתח ראצ'ט 25 מ"מ והופס יצא הישן והופס נכנס החדש - עניין של 5 דקות בעבודה סופר רגועה.

מה נשאר - בעקרון נשאר לי להחליף מותחן רצועת אביזרים אבל זה לא באמת נדרש כי הצרצור של הפולי הוא רק בהתנעה קרה בבוקר קר.

אני כנראה אזמין קולר גיר בקרוב אז זה יחכה.

וכנראה שיהיה עדכון מעניין עם פתרון מעניין לגבי הסאן רוף...

קצת תמונות.

Inked83846451-a3e1-4f87-b6da-48c031b81257_LI.jpg

Inked9c291422-87ad-4285-9d12-dd8168a4c7ba_LI.jpg

dd5b1c83-da0d-4b68-8119-1bbc481ed2f7.jpg

aea821bd-5b88-473a-92df-e03759e139ee.jpg

16abb4bc-d825-4b60-b078-4e2a47182331.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלמת העבודות על הסאן רוף - איטום צינור מרזב קידמי ימני

אז כן, אמנם ביצעתי איפשהו במהלך השרשור החלפת אטם לחלון הסאן רוף ופתיחת ניקוזים (מרזבים) קידמיים וגם התקנתי מגן רוח בחלקו הקידמי של הסאן רוף שמספק הגנה מוחלטת נגד גשמים קלים - עדיין, בגשמים כבדים שנמשכים מספר שעות - פינה ימנית בקורת A נרטבת.

לאחר בדיקה - המגש של הסאן רוף תקין לחלוטין והוא נמצא רק בחלקו הקידמי של הסאן רוף.

פתחתי קצת את דיפון הגג באזור הפינה הימנית ואין שם מדף אלא חיבור ישיר של הצינור לנקודת הניקוז מה שאומר שאו שיש חור קטן בצינור או שיש סדק קטן בחיבור של הצינור אל נקודת הניקוז.

לתקן את זה משמעו או להחליף מגש כי נקודת הניקוז היא חלק ממנו או להחליף צינור ניקוד - כך או כך מדובר בפירוק דיפון גג עוד לפני שבכלל דיברתי על להשיג חלפים.

חייב להיות פיתרון זול יותר ויעיל יותר - ואני חושב שאכן מצאתי כזה.

אני רק אשים את זה כאן:

יש להם פרסומות קורעות מצחוק אבל המוצרים סה"כ מעולים - הTAPE שלהם בכלל עם פרוסומות קורעות מצחוק.

המוצרים אמנם לא כולם עושים בדיוק את מה שרואים בפרסומת אבל החומר הנוזלי שלהם קיבל ביקורות מעולות ותיכף אתן רושם ראשוני שלי.

איטום בעזרת FLEX SEAL

לקחתי מזרק גדול (אלה שמוכרים במקס ברנר וקיוסקים) וצינורית מהמשאבת נוזל בלם ושאבתי משהו כמו 30 CC לתוך המזרק.

קודם כל בדקתי את צינור הניקוז עם מי סבון שהוא אכן נקי וכפי שאתם רואים בתמונות כל המים ירדו ישר מתחת לגלגל ימין קידמי בין הכנף הפנימית לחיצונית (הניקוז בניטרו לא מגיע לרצפה אלא מתחבר עם זווית 90 מעלות לכנף).

בערב לאחר מכן שהכל התייבש, ניקיתי את שטח המגש עם מגבונים ובדקתי עם מנורת LED חזקה שאין סדקים במגש - לשמחתי הוא במצב מעולה ללא שום סדקים.

העברתי כבל השחלות לבן (כבל וילון) דרך הצינור גם מלמעלה וגם מלמטה לראות ששום דבר לא חסום שם.

הכנסתי את הצינורית אל תוך פתח הניקוז והזרקתי כמות כזו של חומר אשר לא תייצר סתימה ובלי שום קשר מיד לאחר מכן העברתי שוב את חוט ההשחלות (כבל וילון לבן) שיצא כולו אפור הפעם ווידאתי שהצינור ניקוז לא נסתם מגומי.

יום למחרת בנסיעה לקניות הרכב הסריח קצת מתרכובת הגומי - היום בבוקר כבר אין ריח, החומר יבש לחלוטין.

זמני הייבוש הם - 2-3 שעות יבש למגע, 24 שעות יבש לחלוטין.

רשמים ראשוניים מהחומר

סה"כ חומר נוח מאוד לעבודה אבל אמליץ על כפפות לטקס ולמגן שטחי מגע גם כן - אם נפל על בד - לא נעים בכלל, משטחים קשים - סמרטוט לח ואין שום בעיה.

הכבל וילון הלבן מצופה כרגע במעטה גומי אפור מאוד גמיש, מאוד חלק ומאוד עמיד למגע - לדעתי זה יעשה את העבודה אבל הגשמים לעונה הקרובה יוכיחו אם אני צודק או לא.

תמונות

3ff73aef-b13b-4856-a38a-cf7d31de9909.jpg

64be19c6-6027-43e1-b016-6b34302740e5.jpg

86e8ea61-f2b2-4969-8374-afbdcd816d97.jpg

4693453a-3f2b-4e6a-9757-8c83d8a37d42.jpg

d35a33c1-5875-4a80-ba15-023e70d59c0d.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...