Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב - מפגר טורבו (או קניתי דודג' ניטרו SXT שנת 2008)

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני תמיד בודק תאריך יצור לצמיג, כך יש אינדיקציה טובה להתיישנות ופוטנציאל ליובש.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב... לפני שאני מתחיל ב"מסע איימים" שעדיין לא הסתיים :evil:

וזה אכן מסע איימים! כזה שאפילו סטפן קינג לא היה מעלה בדעתו לכתוב :-P

קודם כל אומר שאני מגיע הבוקר לחניון של העבודה ואני קולט שאני כבר חונה שם :? היתכן? עוד דודג' ניטרו בצבע אדום בורדו מטאלי באותו החניון? באותה קומה? באותו יום? באותה שעה??? היתכן?

האם אני יורד מהפסים?

שלחתי תמונות בכדי שיאמינו לי שזה אמיתי - שאני לא משתגע.

האחת לא מוגבההת, עם סלון עור, ידיות שחורות וגגון כסוף - השניה, שלי.

אבל לפני שאני מתחיל בכלל בפוסט מסע האימה של לאנוספורס ובאנדי - נתחיל ב...

לאנוספורס אונס את אה... ז"א מגלה! כן, מגלה! את רכבת ישראל והתחבורה הציבורית

אז הדודג' התאשפזה לשבוע במוסך - אח"כ אגיע ללמה בדיוק איך וכמה - זה כבר לפוסט הבא. ואני הייתי צריך להגיע לעבודה והחלטתי שהגיע הזמן לנסות שוב את התחבורה הציבורית עם חששות כבדים בגלל תלונות אין סופיות של תושבי ראש העין ובכלל הזוועות שרואים ושומעים על רכבת ישראל.

ומה גיליתי?

גיליתי שני אוטובוסים ממש ליד הבית שמגיעים עד תחנת ראש העין צפון (עאלק - כפר קסם) בתידורת של 10-20 דקות כל אחד מהם עד כמעט 9 בבוקר.

ומחיר נסיעה שכזו 5.90 - תכלס יותר זול מלהגיע עם הניטרו לתחנת הרכבת רק שהאוטובוסים עושים סייייבבוווובבב על כל ראש העין - אבל עדיין לא מדובר במשהו נורא.

גיליתי רכבת שמגיע כל 15 דקות כמו שעון.

גיליתי שלוקח מהתחנה בקסם לתחנה בבני-ברק - 15 דקות! לא משנה הפקקים, לא משנה המזג אוויר - 15 דקות אני שם.

גיליתי הליכת בוקר מקסימה של 20 דקות למשרד דרך הפארק או לסירוגין שאטל חינם או לסירוגין קורקינט חשמלי.

גיליתי עולם אחר!

וגם החזרה הביתה די נוחה סה"כ בין אם חניתי את הרכב (בבוקר הראשון הגעתי עם הרכב לתחנה ואח"כ בערב משם הכנסתי אותו למוסך וחזרתי עם GETT הביתה - שגם עובד פשוט מדהים!)

ללכת בפארק בערב זה כמו להיות בשנות ה80 בתוך הסרט - חזרה לעתיד!

אנשים פשוט משגרים את עצמם על קורקינטים ואפניים חשמליים - בשקט בשקט במהירויות של 30 קמ"ש

אפשרויות תשלום דרך אפליקציות

הכל דיגיטלי

פשוט לא מה שהכרתי לפני עשור וחצי - עולם אחר.

כשזה עובד - תענוג! כשלא - רכב.

אני בהחלט הולך להשתמש עכשיו הרבה יותר בתחבורה הציבורית - בעיקר ברכבת.

אולי אפילו לקנות איזה קורקינט יד 2 משופץ עם אחריות.

בפוסט הבא - סטפן קינג יוצא ילד לעומתי :?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לרכבת ישראל (עם כל הצחוקים, כשהועד לא עסוק בלהתנגש בכל מה שזז, הרכבת היא אמצעי התחבורה הציבורית הכי יעילה בלבאנט)!

זהירות עם הקורקינט! גם אני התפתיתי בזמנו ולאחר מספר חודשים התרסקתי ופתחתי את הסנטר - כלי מאד לא יציב שדורש תשומת לב מירבית ו-2 ידיים על הכידון. יכול להיגמר בפציעות לא סימפטיות בכלל.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסע האיימים של לאנוס ובאנדי - תכינו פופקורן!!!

טוב, לפני מספר שבועות החלפתי את ארבעת הצמיגים של הרכב - מדוע? חשתי שהם כבר מרעישים ואחד מהם היה כבר ממש יבש וזה היה ברור למראית עין. היות והם כבר היו על הרכב הזה לפחות שנתיים ורבע - הגיע הזמן להחליף.

כאמור נבחרה רביעיית פאלקן ATW3 מסדרת ויילד פיק טריים בני חודשיים - ויש לי נכון לעכשיו רק דברים טובים לכתוב עליהם בנסיון הכביש שלהם - ניסיון בשטח אני מקווה שבוא יבוא - מקווה מאוד.

הרכב סופג טוב יותר מהמורות, אוחז טוב יותר את הכביש, בולם טוב יותר, חלק יותר - נוח יותר! BY FAR

עלות התענוג כ2400 שקלים.

בנוסף לכך שילמתי אגרת טסט 1500 שקלים.

אבל אני מחליף את הצמיגים והרעש נמשך :shock: וכאן אני כבר מבין שמשהו אחר מרעיש לי ברכב - אממה, תוך זמן קצר מאוד מהחלפת הצמיגים הרעש הזה מתחיל להתגבר ותוך שבועיים כבר אני מבין שכנראה מדובר או ברעש שמגיע ישירות מרכיב במנוע כמו מאוורר, הגיר עצמו, דרייב-שאפט או ממה שאני באמת חושש -נאבה - מיסבים - לאגר.

קם בבוקר - בודק פאן קלאץ' - לא תקוע.

חוזר בערב - נעמד לרגע בצד - שם ניוטרל - נותן גז - אין רעש - זה לא המנוע, זה לא מאוורר - את השניים האלה פסלתי.

לוקח את עצמי למגרש חניה - מאיץ ומעביר לניוטרל הרעש לא נפסק - אז אני לא יכול לפסול עדיין גיר\דרייב-שאפט.

יוצא לסיבוב עם הרכב ושם לב שאיך שאני לוקח כלשהוא סיבוב שמאלה - הרעש נעלם - כאן כבר אני מבין שאני מסכן את החיים שלי ואני נוסע על נאבה גמורה לפחות בגלגל שמאל.

מכאן למוסך הדרך קצרה מאוד ויש דברים שהמוסך יפה להם וזה אחד מהם - לא רוצה ולא מתכוון להתחיל להחליף נאבה בחנייה שלי.

ויש רשימה של דברים שגם ככה כבר רציתי לעשות אז יאללה על הדרך -

*החלפת שמן הגה

**החלפת מותחן רצועת אביזרים + רצועת אביזרים (הבורג אכול ועדיין אני מחכה למשלוח מחו"ל שמתעקב כבר שבוע שלישי! במשלוח הזה מחכה לי סט בוקסוט רוקט-סוקט לשחרור\חילוץ ברגים)

***החלפת שמן גיר (וגם זה מחכה במשלוח - אטם תיבת הילוכים + פילטר)

****התקנת קולר גיר

בשבת קפצתי לחנות החלפים בקסם וביררתי אם יש להם נאבות מתאימות לרכב - נאמר לי שיש להם, סיניות אבל מעולות ב350 שקלים - אמרתי אוקיי תודה - אבל לא בא לי להתקין רכיב שיש בו גם חיישן ABS וגם מסתובב עליו גלגל 29 אינטש שהוא לא מקורי.

קופץ למוסך שעשה לי את ההגבהה ברכב - הבחור שם נושם קרייזלר והוא באמת מקצועי מאוד

בודקים ואכן שתי נאבות שזקוקות להחלפה - האחת כבר מרעישה והשניה עם חופש קל.

אבל גם יש משולשים!

ביקשתי ממנו רק מקורי שזה ACDELCO והמחירים - אוי המחירים

נאבה בודדת 700 שקלים

משולש בודד 950 שקלים

והנבלות מגיעים בזוגות :evil:

משולש סיני 450 שקלים - כאן אולי הייתי יכול בשקט נפשי לקחת סיני.

אחרי שבדקתי מחירים בחול - בדיעבד - גיליתי שלנאבות הוא היה הוגן - למשולשים לא ממש - אבל כבר לא רציתי לדחות.

מה נעשה ברכב?

1. התקנה של קולר גיר - אני רוצה לדאוג שבנסיעות בשטח לגיר יהיה קירור טוב יותר היות ואין לי הילוך כוח אלא טרנספר עם מהירות אחת - למזלי הרכב לא חלש ולסוג הנסועה שלי בשטח לא אמורה להיות בעיה כלל.

2. החלפת שמן הגה מלאה.

3. החלפת נאבות ומשולשים

4. החלפת מותחן רצועת אביזרים.

5. החלפת רצועת אביזרים.

6. תוספת של חצי ליטר שמן גיר שהיו חסרים כנראה אידוי טבעי או מילוי לא נכון באחד הטיפולים שהרכב עבר.

מה לא נעשה וממתין לטיפול הבא?

החלפת שמן גיר - יבוצע ב200KKM שזה עוד 6.7KKM

עלות כ4.5K שקלים

הרכב שוהה במוסך מיום ראשון עד יום חמישי.

יום שישי בבוקר (שבוע שעבר) מגיע למכון רישוי יד יצחק בראש העין לעבור טסט - משלם אגרה 100 שקלים לערך

והם בודקים את הרכב כמו משוגעים - בוחנים את ההגבהה הלוך ושוב - מסובבים לי את ההגה ימינה - ממש לא מבין מה הולך שם.

בסוף הם אומרים לי תחנה וגש עם המסמכים למשרד - אני לתומי בטוח שעברתי :-P

מגיע לדלפק ואומרים לי נפסלת על הגבהה לא חוקית וגומיית ציריה קרועה :shock: נופל לי הלב לתחתונים!

ניגש לרב בוחן ומראה לו שיש אישור ברישיון להגבהה ומראה לו שמדובר בקיט ייעודי לרכב - הבוכן מתנצל אומר שזו אי הבנה שלהם ומאשר לי את ההגבהה - כאן כבר יורדת אבן ראשונה מהלב!

אני יכול סוף סוף לזרוק את הקפיצים והבולמים המקוריים שהיו לפני ההגבהה מהמחסן.

ניגשים מתחת לרכב ואכן יש גומיית ציריה בגלגל ימין שיוצא ממנה (משפריץ איזה יוצא איזה) גריז וגם אני בעצמי הבחנתי בגומיית מסרק הגה קרועה באותו הצד.

ניגש חזרה למוסך בשבת (קסם) - מוסך מול חנות החלפים - קונה גומיות ב30 שקלים - אבל העבודה - סביבות 500-600 :evil:

הבעיה הנוספת היא - שנדרש אישור משרד תחבורה וחשבונית ולכן לחגיגה מצטרף מע"מ ומשרד התחבורה - נזק? 850 שקלים!

זהו, נשאר לי לחזור בשישי הקרוב למכון טסטים שיאשרו את התיקון ויאללה עוד שנה "מאושרת"

:puzzled:

למזלי - הצלחתי בזמן שעבר בשנה האחרונה לחסוך עשיריה בצד רק לצורך הפתעות בלתי צפויות שכאלו.

עכשיו אני צריך כוח התאוששות לחסוך אותה מחדש לפני שהרכב מפתיע אותי שוב!

מה הלאה? איך באנדי נוסע אחרי כל זה?

אני רוצה להגיד שאני לא מופתע - בכל זאת קניתי נבלה אמריקאית והיא בת 12 כבר והזרוע עוד נטויה אבל ידעתי די טוב שאחרי שלוש-שנים איתה אני כנראה אוציא סכומים שיהיו דומים עד שווים לרכישת רכב עממי חדש מהניילון - אבל אני בשום פנים ואופן לא אהנה באותה המידה כמו שאני אהנה מהדודג' הזו.

זה ממש כמו לראות פורנו סאדו מאזו שמצד אחד הכאב נראה בלתי נסבל מצד שני אורגזמה כזאת לא מקבלים "בצינורות המקובלים" :-P:-D

הרכב נוסע - פשוט מדהים!

קודם כל השקט חזר - אין יותר רעשים מעייפים שמוציאים את החשק לנסוע ברכב - שקט כמו פרייבט עם בידוד רעשים טוב!

הנוחות של הרכב על גבול הפנומנלית - למה על הגבול? כי אם הם רק היו מוותרים על סרן אחורי חי - מצד שני - זה טוב לשטח אז אני לא מתלונן.

הרכב יציב ומרגיש לא רחוק בכלל מפרייבט סבירה.

בהחלט מרגיש שיש לי רכב שהוא כן חלום מוטורי - בכל מובן.

האם אני רוצה להשאר עם הרכב אחרי כל זה?

כן! אני רוצה להשאר עם באנדי לפחות עוד שנה - יכול להיות שכבר אעשה טרייד לקראת הטסט של 2021 תלוי ביכולת הכלכלית ויכול להיות שאחרי הקיץ הקרוב ניפרד כידידים - הכל יכול להיות. נכון לעכשיו אני רוצה להשאר עם הרכב הזה ועם הרכב הזה לחצות את הארץ מצפון עד דרום ולהגשים סוף סוף את החלום הזה - לשים על זה "וי" ולהנות מאוד זיכרון נהדר.

אה כן - והגג שוב נרטב - אמנם בקטנה אבל אחרי כמות הגשמים ההיסטרית וההיסטורית שירדה עלינו - שוב יש פינה רטובה.

לא נורא - עם זה אני יכול לחיות בשלווה - להעלים את הכתם יקח לי פחות מ5 דקות.

מסע איימים.

:-P

הקיט של הקולר גיר למי שתהה - כאן.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לגבי הנאבה, אני מבין שמדובר באחורית.

איך היא מתחברת לרכב?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רותם,

מדובר בנאבות קידמיות - מדובר בHUB שמחובר בשלושה ברגים לנאקל שמחובר בין שתי זרועות שליטה (DOUBLE WISH BONE) עליונה ותחתונה.

העליונות הן אלו שהוחלפו ביחד עם הנאבות.

עכשיו, אני יודע שבכדי לפרק את הנבאות זה להסיר גלגל, קאליפר ותושבת קאליפר, צלחת בלם, בורג ציריה, חיישן ABS ואז לגשת לשלושת הברגים של הנאבה מאחורה - לשחרר אותם ואז עם PULLER לנאבות למשוך אותה החוצה ולהחליף.

כביכול לא מסובך - רק שאין לי כרגע את הציוד שהזמנתי לחלוץ ברגים תקועים. אין לי מושך נאבות ואין לי את הזמן הדרוש להתחיל עכשיו לעשות את כל זה בעצמי וגם למען האמת אין לי חניה מקורה ומזג האוויר - היה אחד הקשים.

יש דברים שהמוסך יפה להם.

מה שכן - כלי נשק נוסף שנכנס למערום התחמושת שלי הוא הידיעה שיש לי חלופה של תחבורה ציבורית שהיא שמישה לחלוטין ודי נוחה ואת זה לא לקחתי בחשבון קודם - אני כן מסוגל להשבית את הרכב אם ממש צריך וזה יכול לתת לי זמן לחשוב, ללמוד, לקבל החלטות שאולי היו מוזילות לי את הסאגה הזו - כלומר הבאה - שאני בטוח שבוא תבוא.

לגבי זה שאני לא נשבר - אני גם לא רחוק משם מאידך.

מצד שני - ואת זה אני כותב ברצינות מלאה - אם כבר להוציא סכומי עתק על רכב - אז כזה שאני מעוניין לנהוג בו.

וגם אני יכול לאמר שאחרי שהגשמתי חלום מוטורי אחד - האחרים נראים לי הרבה פחות דחופים פתאום, אולי אפילו על גבול המיותרים.

פתאום רכב קטן וחמוד, חסכוני ואמין או לפחות זול לתחזוקה - פתאום נראה לי כמו פנטזיה לא פחות קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להראות לך "מחלה ידועה" של ג'ימני דור ראשון שבה הטבעת החיצונית של הפולי קראנק נאכלת ומתפוררת ונפרדת מהטבעת הפנימית שלו.

תוצאה - אם לא תפסת את זה בזמן.

מצבר ומנוע גמורים - ביי ביי!

למה? כי הגלגל החיצוני מסובב את משאבת המים והאלטרנטור וכשהוא נפרד מהפולי תגיד שלום גם לרצועה.

יש סרטון ביוטיוב של בן אדם שתפס את זה בזמן והוא מחליף שם את הפולי הזה ובדרך מפרק חצי פרונט של הרכב.

רכב ישן, זה רכב ישן.

תמיד יש על מה לכתוב אבל מודה ומתוודה שבאנדי עושה לי בצפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הסיפוק והמשמעות הרגעית שזה מספק בחיים, בסוף היום, יש לזה מחיר כלכלי. זאת אומרת שההשקעה הנ"ל גובה את מחירה והיכולת לממש הנאות עתידיות.

אני באמת נהנה מהשרשור ואף מתרשם. אבל מה שמיוחד במקרה הזה, הוא שהשקעת התשומות אינה ברכב אספנות, או בעל תכונות יחודיות ולכן ברור שענן השבירה מרחף מעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית יכול לשים חלפים סיניים.

גם לסיני יש רמות איכות שונות ויש מוצרים שהסינים לא נופלים בהם(ואפילו יותר מזה).

ואני עדיין חושב שעם אינפיניטי היית נהנה יותר

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור לכם אולי - לא לי, לא כרגע.

"ענן השבירה" יכול להיות גם עם רכב אספנות. זה שהדודג' לא אספנות זה מדד לכדאיות ההשקעה בה? לא בטוח שאני יורד לסוף הדעת כאן.

הוא יכול להיות גם עם רכב יחסית חדש שיצא מקרה לימון או כל רכב ליסינג עממי אחר שכל אחד אחר ירכש וזה לא טופל כראוי או לא ננהג כראוי.

וזה לא מונע ממני הנאות עתידיות וזה גם לא פוגע לי בחסכונות שנועדו לצרכי בית, עתיד - במידה וזה כן יגיע לשם - אכן, אשים לזה סוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתבסס על:

למזלי - הצלחתי בזמן שעבר בשנה האחרונה לחסוך עשיריה בצד רק לצורך הפתעות בלתי צפויות שכאלו.

עכשיו אני צריך כוח התאוששות לחסוך אותה מחדש לפני שהרכב מפתיע אותי שוב!

...

לגבי זה שאני לא נשבר - אני גם לא רחוק משם מאידך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וובכן - מאושרת מאושרת מאושרת - לרישוי לשנת 2021

לאחר ריג'קט אחד אחרון של כוון גלגלים הודות להחלפת גומיית הציריה וההגה בצד ימין.

שנה אזרחית חדשה טובה ומתוקה.

עכשיו אני ממתין לחוצה ישראל הקרוב שיהיה - אקח את המסלול לשטח רך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז איך פותחים שנה חדשה?

עם החבילות מUSHOPS שהתעקבו להן שבועיים מעבר למועד המסירה :evil:

אבל הנה הגיעו להם סוף סוף הרמקולים 8 אינטש 3WAY ב40 דולר שקניתי ואלו הולכים לעבור כנראה ניתוח סירוס (מוציאים בורג שמוסתר במדבקה במגנט וה2WAY נשלפים - חותכים את החוט המוביל והופס נשאר רק הוופר) להפוך לוופרים.

אלו יותקנו על בסיס טבעות עץ לדיפון הדלת שנועד לתמוך בדיוק בקוטר של 8 אינטש!

בנוסף - העליתי תמונה של הגריל של באנדי - אם תביטו היטב תוכלו לראות לו את הקולר גיר מבצבץ לו מעל פני מאדה המזגן :-D

ועוד שני דברים מגניבים -

הראשון - היום עשיתי בעצם את כוון הגלגלים, העבירו אותי טסט אחרי שדיברתי עם הרב בוחן והסברתי לו שאין לי כל מטרה להרוס צמיגים חדשים שעלו לי 2400 שקלים והרכב יסע ישר לכוון פרונט ועד אז יושבת בחניה ואכן כך היה.

כוון הפרונט התרחש אצל "אלמוג קרמן" באזור תעשיה לב הארץ בראש העין - תקשיבו, מותק של בן אדם!

היה לי תענוג לדבר איתו תוך כדי הכוון פרונט וגם היו לו שם כמה דברים ממש ממש מגניבים - אחלוק עמכם באושר התמונות.

הדבר השני - גיליתי בתחילת החודש (היום זה PAY DAY הרי) שאין לי צורך לגעת בחסכון לשעת חירום ושאני בסדר גמור כלכלית - מוי כיף!

שנה טובה!

f133a560-990e-409a-87df-3cabd01ae8ed.jpg

e72cf657-5650-4392-aa43-591478226963.jpg

e8bbd649-9d5f-4a6e-b5ff-8426ea362022.jpg

daea887f-4438-4fe5-9f03-09ee5d32517c.jpg

d24819db-7167-44c1-98bc-fc8d720f0349.jpg

c70b8c56-e80e-4930-a162-702a34d6fba4.jpg

ba4027cb-c134-4f82-aad7-d9e8f728aa08.jpg

a18dab18-0659-401c-a915-7876756b867f.jpg

536ebbbb-0332-40d6-b80c-88eef08b9d02.jpg

03e47647-f88c-4c3a-b668-e7fe6b3af47f.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...