Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב - מפגר טורבו (או קניתי דודג' ניטרו SXT שנת 2008)

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה זיו,

הרכב באמת סופר קול - השבוע החלפתי את האנטנה שהתפורר לה מגן הגומי באנטנה קטנטונת פצפונת - לדבר הזה קוראים STUBBY :-P

וגם החלפתי את התפס של מגן השמש מעל כסא הנוסע - זה תכנון לקוי למשל - במקום שמגן השמש ישתחרר במשיכה - הוא משתחרר בדחיפה - לא פלא שמישהו או מישהיא שברו את התפס המקורי.

עכשיו נשאר לי עם נגיעה של דבק מגע להדביק מקטע אחד קטן בקצה דיפון הגג של ריפוד שהשתחרר - מכחול ודבק מגע - תיקון שעשיתי גם באוונסיס והחזיק יפה מאוד.

והחלטתי סופית להוריד את הדיפיוזר של הטמבון הקידמי ולהרוויח את ה10 ס"מ האלה - זה גם יתן לי גישה לפילטר שמן בזחילה מתחת לרכב כאשר יגיע הזמן להחליף.

עוד דברים שהם מאוד כיפיים ברכב הזה הוא שבגלל שהוא כל כך נדיר בנוף הארצי שלנו (למרות שעל הכביש אני כל הזמן רואה את השחורה שגם מתגורר בראש העין - כבר הספקתי לראות לבנה, כתומה וכסופה) - אני מזהה את הרכב ממרחק של חצי קילומטר כשאני יוצא לחניון עמוס ברכבים.

סתם - עמדתי ליד G37 שהיתה השיקול העיקרי שלי לפני רכישת הרכב ופתאום - זה לא עשה לי את זה כבר ולא הרגיש לי בוער לעבור למנהלים סטרואידים.

בקרוב תדלוק נוסף ולפני אחרון.

קצת תמונות

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדלוק לפני אחרון - קילומטרז' 385

ליטרים 59 (קצת מתחת לרבע האחרון)

בקיצור 1:6.5

כבר מתקבלת לי תמונה כמעט מלאה של הזוועה - אני נע בטווח בין 1:5 ל 1:7 או במילים אחרות הממוצע של הרכב הזה הוא 1:6

הגיע גם המתג פסנתר שאני שומר במחסן ליום בו מתג חלון הנהג יתפגר לי שם.

ההזמנות הבאות שלי יהיו גגון רוחב מקורי של דודג' ניטרו, מחזיק מפתחות מקורי סופר COOL ופילטר שמן איכותי מאוד של FRAM ביחד עם מסנן למזגן ומסנן מנוע שכבר יהיו לי לטיפול הבא - ככה אני גם אדע בוודאות איזה OIL WRENCH אני אצטרך ויהיה לי זמן להזמין.

מתכוון גם להזמין בוסטר התנעה שמתאים למנועים עד 5 ליטר.

הרשמים שלי מהנהיגה ברכב הזה לאחר זמן ממושך היא שלשיפוע אין שום קשר כמעט לעד כמה המנוע מתאמץ ופחות או יותר לא משנה באיזה שיפוע המהירות היא נגזרת ישירה של הסל"ד.

רוב הזמן אני נוסע על החצי ס"מ ראשון של דוושת התאוצה.

השלדה מאוד לא מרוסנת - פירעית - מעבירה כל זעזוע רוחבי או כל שינוי קרקע קל - מצד שני הבולמים ארוכים מאוד והמושבים תומכים ורכים מאוד - אז מצד אחד מרגישים כל דבר קטן מצד שני זה לא עובר או מתורגם לעמוד השדרה או הלסת ומהמורות גדולות נספגות ברכות נעימה במיוחד.

כן - הרכב הזה מסובב ראשים ואני מקבל מבטים מנשים (ולפעמים גם מגברים אוי וויי) שהייתי מת לקבל (לא מגברים אבל) בכזו קלות 20 שנה אחורה :evil: וזה משהו עיקבי - לא בנדמה לי שהיא הרגע?... כן, היא כן - היא סוקרת אותי ואת הרכב בחיי!

בסופו של דבר הבנתי משהו - עריסה זה משהו שמתחבר על גגון ולא ישירות לגג הרכב - לכן אהיה חייב לפרק בכל מקרה כשאני לא צריך - אין בעיה, יש לי מקום לאכסן אותה בבית.

אז נתחיל בגגון ואחרי זה נזמין עריסה - צ'ימיגג סופית החלטתי שאני לא רוצה - זה יהרוס לרכב את הגג במובן הדיטיילינג - לא מעוניין.

ויותר מאוחר מיגונים, הגהבות במידה ולפי הצורך.

להתראות בתדלוק הבא והאחרון ואחרי זה גם סוף לשרשור הזה ופתיחת פרוייקט מערכת סטריאו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה - הגגון עם נעילות מתפרק מהר - מכוון אליו את העריסה ומתקין רק ביציאות לטיולים שידרשו אקסטרא ציוד - לא יכול לעבור את החניון של הבניין עם גגון+עריסה+ציוד ולכן זה רק לנסיעות כאלו שהן פעם בכמה חודשים טובים.

מיגונים והגבהות - בהמשך - לפי הצורך אבל תודה רבה על האזהרה כי זה ילקח בחשבון - רצוי ומצוי - כל כך הרבה פשרות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! אהבתי את הכתיבה שלך. רכב נדיר בישראל, והאמת שגם בארה"ב אני לא רואה הרבה. נדמה לי ששיווקית הוא נכשל למהדרין. רבים סבורים שהוא מכוער. זה עניין של טעם, ליבי ליבי עם מכוניות מכוערות, אני חושב למשל, שפיאט מולטיפלה מדהימה. ולצורך העניין, הנייטרו הוא כוחני, גס, ומלא עוצמה. רק מפריע לי שהחלונות קצת קטנים ביחס למרכב, לא?

גם אני במשבר דומה לשלך, האופייני לגיל שלנו, ואצלי זה התבטא בחזרה לאופנועים כבדים (ורכיבה אל השקיעה במחוזות ה-200 קמ"ש...)אבל לא על זה עסקינן. יש דברים שלא הבנתי, וסלח לי על הקטנוניות/פולניות:

מצד אחד לא רצית ג'יפ גרנד צ'רוקי, פחדת מעלויות של המותג ג'יפ. אז לידיעתך, בארץ, דודג' נייטרו הוא רכב יותר נדיר אפילו מדגמי ג'יפ מה שאומר שכל תיקון או טיפול עלול להיות יקר מאד לכיס. גם מבחינת דלק, הוא זללן לא קטן, כיאה לרכב אמריקני גדול בן עשר עם מנוע כזה. דבר נוסף שלא הבנתי: אמרת שדלקה נורית חיווי חגורות (בטיחות?). ובסוף החלפת מסרק הגה? לא הבנתי את הקשר.

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה - קצת לסדר את ההקשרים בין הדברים

לניטרו יש מועדון קוסטומיזציה ומלא מלא מוצרי סטיילינג, שיפורים ותוספות שמתאימים גם לאחותה העוד יותר מיועדת לשטח - ג'יפ ליברטי.

בזמן שלג'יפ ליברטי יש הילוך נמוך מוצהר - בניטרו אתה מעביר למוד של גרירה ומוריד להילוך הראשון.

אבל הניטרו היא האחות ה"סטייליסטית" - סוג של בי-בופ ורוק-סטדי מצבי הנינג'ה? משהו כזה.

היא מצד אחד מכוערת ומצד שני היא מאוד יפה - משהו בתחושה שלה משדר בייבי האמר והפנים שלה כל כך פשוט שזה על גבול ה"רכב צבאי" ואני דווקא מאוד מאוד מאוד - אוהב את זה - זה כן רכב "יוקרתי" מצד אחד אבל אין בו שום דבר שהוא באמת פרימיום למעט הרכב עצמו, מותג, מנוע, יכולת להפוך לרכב שטח רציני ואם לא אז רכב שבילים נחמד ביותר.

כן החלונות קטנים וזה לוקח זמן להתרגל לזה כי גם כל הזוויות הכמעט ישרות בתוך הרכב הזה, החלון הצר והגובה שאתה יושב בו גורמים לכל דבר שנמצא מהצד שלך - להיות באמת נגיש לעין כשאתה מסובב את הראש 90 מעלות!

אתן לזה דוגמא - כל בוקר כשאני נוסע על כביש 5 לכוון העבודה אני רואה בבירור את המבנה של קבורת הסנהדרין בו רכשנו לאמא שלי חלקת קבר(ביקשה להקבר באדמה וכיבדנו את הבקשה במלואה) - אני יודע לזהות את המסדרון - את המעבר בו היא נמצאת ותמיד שולח לעברה נשיקה חמה, מחשבות ואומר לה תודה על כל יום - בכל יום!

בסובארו - אני רואה בבירור את המסדרון מרחק לא קטן עוד לפני שאני מגיע אליו.

בדודג' - אמנם אני יושב יותר גבוה אך בכדי לראות את המסדרון הזה בבירור אני צריך כבר להיות ממוקם כמעט ממולו בכדי להחטיף מבט לעברו.

סה"כ הראות מסביב לרכב טובה מאוד אבל כן זה דורש זמן הסתגלות איך להביט ואיך לקלוט את המרחב - כמו שציינתי בהתחלה היה לי ממש קשה לנווט עם ווייז ללא הוראות קוליות - מה שבסובארו היה טבעי לחלוטין עבורי.

לגבי נדירות חלקים - אני עובד בחברה שיש בה רכבת אווירית לארה"ב - אין לי שום "נדירות" לחלקים לרכבים אמריקאים או יפניים שמיוצרים שם.

לגבי גראנד צ'רוקי - ממש לא מפחד מהרכב - לא הבנת אותי.

הדגם של גרנד צ'רוקי שאני חיפשתי הוא שנתונים 2011 ומעלה

לא רציתי את הדגם הקודם מהסיבה שגם המנוע מגיע עם 210 כוחות סוס במקום 282

וגם תיבת ההילוכים היא 4 או 5 פלנטריות לעומת 7 או אולי אפילו 9 הילוכים פלנטרית

לאמר לך את האמת - אחרי שעשיתי את הנסיעת מבחן בניטרו - הבנתי שהגרנד צ'רוקי מהדור הקודם היא לחלוטין בתמונה והיא לחלוטין בסדר מבחינת כוחות וגיר.

הבעיה שלי היתה התקציב - גרנד צ'רוקי 2011 מתחיל מ120 אלף שקלים ובכדי לרכוש אותה הייתי נאלץ לקחת הלוואה של 50 עד 70 אלף שקלים - שאין לי בעיה לקחת

אבל אז תוסיף לזה יישור קו ועל כל זה תוסיף את עלויות הדלק - זה כבר היה TOO MUCH בשביל מה שהייתי מוכן להשקיע ובגלל זה כבר התחלתי לחפש את החלופה - מנהלים סטרואידים עם הנעה אחורית ו300 סוסונים כשעל הכוונת היתה אינפיניטי G או M 37

בסופו של דבר השכן היה חייב לשים את השיקוץ המוטורי האדום שלו ברחוב עם שלט למכירה :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן שלג'יפ ליברטי יש הילוך נמוך מוצהר - בניטרו אתה מעביר למוד של גרירה ומוריד להילוך הראשון.

הילוך נמוך מוצהר - הכוונה ליחס נמוך בתיבת ההעברה?

אני חושש לבשר לך שאלו הצהרות כוזבות

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לליברטי יש בורר דומה מאוד לזה שאתה תמצא באלפא מיטו תחת האותיות DNA שמעביר אותך מ2X4 ל4X4 AUTO ול 4X4 LOW

בדודג' זה פשוט ללחוץ על HAUL\TOW

אם זה ממש נחשב כהילוך כוח - לגבי הליברטי - אני לא בטוח

לדודג' - אין הילוך כוח.

זה מאוד מבלבל - בצ'רוקי 3.7 לפני 2011 אין הילוך כוח למעט דגמים ספציפיים או שאתה מחפש את הV8 ואז כן יש בהן הילוך כוח רק שאתה מקבל מנוע שהוא עוד יותר קשה לתחזוקה - גם רצועה ולא שרשרת לתזמון המנוע וגם תוסיף לזה עוד זוג מצתים, קויילים, חוטי הצתה, בוכנות, שסתומים, שמן וכך הלאה וכך הלאה

בגרנד' צ'רוקי משנת 2011 ומעלה - אני לא יודע אם למנוע 3.7\3.6 יש הילוך כוח או לא אבל הכניסו שם הרבה מאוד מערכות אלקטרוניקה שקשורות ליכולת האחיזה של הרכב.

לשבילים וקצת קצת שבילים טכניים - אני בטוח שאסתדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק ראיתי בפייסבוק מישהו שמוכר. אמנם לא הדגם ה"ספורטיבי" שלך, אבל הרבה יותר זולScreenshot_2018-08-30-11-35-45-579_com.facebook.katana.jpeg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי גם אחת כסופה מאוד יפה למכירה במגרש קטן בכפר סבא. לSXT יש פיצ'ר מאוד נחמד - ממש גימיק וזה מגש נשלף מתא המטען עד 40 ס"מ מחוץ לרכב ועמיד ל200 קילוגרם - מאוד נוח להעמסה של חפצים כבדים או לשימוש כשולחן, שידת החתלה אם אתה בפיקניק או טיול וחוסך ממך את הצורך לקחת שולחן.

למען האמת אחד הרכבים שהכי צוחקים עליהם ונחשב לאחד הרכבים המכוערים בהיסטוריה - הוא אולי הרכב עם הגימיקים הכי מדליקים היום לטיולי שטח קלים.

הפונטיאק אזטק - תביטו בסיקור של דאג דה מורו

מדהים מה יש ברכב הזה - אוהל, מזרן, שולחן, מקרר - מדהים איזו חשיבה הושקעה ברכב עם ביצוע כל כך כושל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה אצ'טק - רכב לא מעוצב בעליל - למעט החלק של הדלת האחורית, אשר לדעתי די יפה.

הרכב עם הרבה אפשרויות איחסון ושימוש - מתאים לאמריקאים ורוסים בסיביר.

לסוואנות, לדיג באגמים וכו'.

ולהתנחלות במגרש החניה בקניון.. :wink: לפתוח שולחן, כאשר אשתך עורכת קניות..

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדלוק אחרון שאני מודד - אין הפתעות והממוצע הוא כמו שחשבתי 1:6

נסיעה של פקקים משולב עם כבישים פתוחים כמו רוב מיכלי הדלק שלי.

דברים מגניבים נוספים ששמתי לב אליהם - בקונסולה המרכזית יש מחזיק ל2 כוסות - באמצע יש מעין עיגול - מתברר שזה מחזיק לפחית מהסוג של משקאות אנרגיה כמו רדבול, BLU, XL וגם קוקה קולה כבר מזמן עברו לפחיות כאלו

זה רכב אמריקאי משנת 2008 - יפה לדעת שכבר אז היתה רגולציה לפחיות מהסוג הזה בארה"ב

והדבר השני שלמדתי לאהוב זה דווקא הסאן רוף שלרוב הוא יותר קללה מאשר ברכה - אני דווקא ממש אוהב את האקסטרא אור שנכנס לקבינה ולפעמים סתם לראות קצת שמים.

במהלך החודש הקרוב אתחיל במסע הצטיידות לפרוייקט אודיו, קמפינג וגגון עם עריסה.

לגבי שטח - אני מקבל את הרכב כמה שהוא ובוחר שלא להפוך אותו למשהו שאם הייתי רוצה שיהיה - היה עדיף כבר מראש לא לרכוש אותו. טיולי שבילים ובכללי מנוע חזק ומרכב פרקטי למשפחה עם לוק מעניין - זה בול!

שנה טובה קארזפורום!

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדלוק אחרון שאני מודד - אין הפתעות והממוצע הוא כמו שחשבתי 1:6

דברים מגניבים נוספים ששמתי לב אליהם

כאילו, ה 1:6 מגניב אותך? :wink:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים אני מרגיש שכל מטרת השרשור היא לגרום לי להרגיש טוב עם ה-1:6.5 של אשתי...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי בארהב למשך תקופה, היה לי גראנד שירוקי. בלע דלק אבל זה בכלל לא כאב בכיס. זה היה שולי מבחינת הוצאה כספית.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...