Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב - מפגר טורבו (או קניתי דודג' ניטרו SXT שנת 2008)

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיקור טיול מודרך - חברת שבילים 4*4 נבי מוסא דרך דיר מרסבא אל הר מונטאר (הר עזעזל)

מרסבא הינו מנזר בן 1500 שנה (השטח הבנוי של המנזר נבנה רק במאה ה14 למיטב ידיעתי אבל המנזר עצמו - מערות ההתבודדות - קיימות כבר 1500 שנה) שנמצא במיקום יחודי בין השטחים שלנו לשטחי הרשות ובפועל שייך לאיטליה וליוון. כבר שנים שאני מפנטז על לקחת את עצמי למקום הזה בכדי להתפעל מהנוף.

אז יש ג'יפ - נרשמתי לטיול, משוחח עם המדריך עודד גיל (יואב קווה לא הדריך את הטיול הזה אלא עודד - אח"כ תבינו למה אני רושם את זה) ומתייעץ לגבי פירוק מגן הרוח מהטמבון הקידמי אבל נאמר לי שXV וכל סוגי הג'יפונים הרכים עוברים את הטיול הזה בשלום - נרגעתי.

לילה לפני החלטתי וואלה - לא, אני רוצה להסיר את המגן - יורד לחניון ומתחיל להבין איך המגן מורכב ואני אני מגלה - זה לא סתם מגן רוח אלא החלק התחתון שלו מחובר לתושבת התחתונה של הרדיאטור - בקיצור אם אני אסיר את המגן הזה ואשמע בום - מאוחר מידי - ביי ביי רדיאטור -החלטתי אני נוסע ככה. בלי מיגונים בלי הגבהות.

יום חמישי (מועדון יום חמישי - כל יום חמישי אחרון של חודש הם עושים טיול מודרך) - נוסע לכוון תחנת דלק מישור אדומים ונפגש שם עם חבורה של שישה מטיילים ומטיילות ומדריך והאמא שלו :-P

9:00 שותים קפה ויוצאים לדרך אל נבי מוסא -

נבי מוסא - מתברר שעל פי האיסלאם, זהו מקום קבורתו של משה אבינו.

במקום יש אורחן דל וניתן בהחלט להעביר שם לילה.

מצלמים את המקום וממשיכים אל תוך השטח.

סביבות 9:30 הגענו אל בור מים באמצע הדרך תוך כדי קבלת הסברים על תוואי השטח והמחיה המקומית - בור המים הזה הוא בור מים שנבנה ע"י בדואים יחסית בתקופה האחרונה - כנראה איפשהו ב100-200 שנה האחרונים.

ומשם מגיעים סביבות 11:30 באמת אל מנזר המרסבא

מה אומר - נוף ייחודי, מראה שלפחות פעם בחיים כל ישראלי בר דעת, בעיני - חייב לראות בכדי להאמין.

זה מנזר שנבנה במאה ה14 ואח"כ הוחרב כמעט קליל איפשהו במאה ה16 או ה17 ואז נבנה מחדש למצב בו הוא נמצא היום. הנזיר סאבוס שהקים את המנזר קבור שם והעצמות שלו הוחזרו ע"י הותיקן לארץ לאחר שהמנזר נבנה מחדש. בשיא התקופה שלו היו שם 100 נזירים היום יש שם כ15 נזירים בלבד. מזון ושתיה מינימליים - אסור להכניס לשם תפוחים או בשר וגם נשים יכולות להכנס רק עד למגדל הנשים ולא למנזר עצמו.

הכניסה למנזר היא מעברו השני של ההר והדרך עבור ישראלים להגיע אליו היא בעצם לרדת את ההר מהצד שלנו ולחצות לעברו השני של ההר ולטפס חזרה - כמובן, לא עשינו זאת כי זה היה משאיר אותנו שם לדעתי עד שעות הערב המאוחרות.

יושבים לקפה וארוחת צהריים תחת ציליה - מדברים ואז אני מגלה שהמדריך - עודד גיל, הוא חבר פורום אודיו מתור הזהב של הפורום בשם FOCALIST - חיוכים, לחיצות ידיים ומהרגע הזה כבר נהיה שיח הרבה יותר הדוק. היו איתנו מדריכי טיולים, עורכת דין מתמחה וגם מטיילת ואחיה שהמקצוע היום יומי שלה הינו פיסכולוגית - אנשים טובים ומעניינים.

ומשם נסענו להר העזעזל איפה שהיה המנהג להפריד בין שני תיישים - האחד לזבח והשני נזרק מההר לאחר שהלבישו עליו את כל חטאי עמינו - מעניין למה דווקא בנצרות תיש מזוהה באמת כחיה שטנית - הכל מחובר איפשהו בהיסטוריה שלנו אני מניח.

אז - אם בא לכם לאמר לי ללכת לעזעזל - חופשי, הייתי שם :-P

הנסיעה עצמה - שבילים טכניים ברמה בינונית לרכב שטח רך

הרכב שלי לקח את זה סה"כ יפה מאוד אבל היו הרבה חבטות באזור הגחון - את וו הגרירה היה עדיף לו הייתי מפרק (לא נגרם לו נזק אבל חבט כמה פעמים טובות בקרקע).

אבל הנזק היחיד שנגרם לי בסופו של דבר מהטיול הינה בריחת אוויר מינורית מצמיג ימין קידמי - בשבת בוקר אכנס לפנצ'ריה בכפר קסם לתקן ולשטוף את הרכב מכל האבק.

סה"כ הרכב בנוי על שלדת משאית - הוא קשוח מאוד!

אבל נכון לעכשיו - עד שלא אגביהה את הרכב הזה לפחות ב3 ס"מ והיה רצוי יותר לכוון של 5 ס"מ או 7.5 אם זה בכלל אפשרי ובמקביל למגן לו את כל הגחון.

את עונת הסתיו והחורף אני הולך להעביר במצב הקיים - לקראת האביב, הרכב הזה כנראה יצמח בגובה ויפתח חוסן לאורך ורוחב כל הגחון שלו.

אני מגביל אותו לשטח קל - לטיולי נוף יפים עם המשפחה ולקמפינג.

היו הצלבות, היו טיפוסים יחסית תלולים וגם ירידות תלולות, היו תעלות קטנות, היו אבנים חדות, היתה עליה על סכין (לבונה) ואפילו מצאתי את עצמי עם שני גלגלים באוויר לרגע קצר ואז עם גלגל אחד ממש גבוה לפני שפגשתי שוב את הקרקע.

המדריך עצמו היה מקצועי מאוד ובמקומות שבהם המעבר של גחון הרכב שלי היה גבולי אפילו הוסיף אבנים בכדי שאעבור את המכשול בבטחה, הדריך וכוון נהדר וברור - תענוג!

תודות ותמונות

אני רוצה לאמר תודה לחבר פורום שעד היום אוהב את תחום האודיו גם כן - על טיול נפלא למדבר יהודה, לחבורת מטיילים איכותית ומצויינת וגם לאמא אחת (של עודד) שנהגה מרשים! ולחברת שבילים 4X4.

יש גם הסרטות אבל אני אסתפק כאן בתמונות - לא אתפלא אם באתר של שבילים יעלה משהו.

שנה טובה וגמר חתימה טובה ומועדים שמחים!

8.jpg

7.jpg

6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנהיגה זהירה כן - יש מעבר אחד בהר מונטאר שהיא לא תעבור אבל יש לו מעקף מצד שמאל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערות ההתבודדות כן- נבנה במאה הרביעית - המנזר עצמו - לא יודע אם זה היה במאה הרביעית או הרבה אחרי זה.

בכל מקרה זה מחזה מרהיב ויחיד במינו - אני בשוק איך עד היום (אלא אם כן פספסתי בענק) המקום הזה לא שימש לצילומים של סרט נוסח ג'ימס בונד - זה תפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז עשינו טיול סופשבוע למצפה רמון - אז עשינו

הכנתי דיסק עם סרטי דיסני בשביל לנגן לילדים במסכי הראש - באמת העביר להם כמה שעות של דרכים בכיף - אחלה דבר, שוקל לשדרג אותן למסכים עצמאיים מבוססי אנדרואיד ככה שיהיה אפשר להתקין אפליקציות כמו נטפליקס, ערוץ הופ ושיבחרו להם איזה תוכן שבא להם.

חלק גדול מהדרך נהנו מלהביט לחלון ולראות את הנוף, שיחקנו עם הילדה מי מוצא פסלים ראשון (יש כל מיני פסלים בצידי הדרך על כביש 40) וכך הלאה וכך הלאה

ממליץ בחום על מרכז המבקרים על שם אילן רמון ולמי שממש רוצה להתפנק - לקחת ב"בראשית" חדר עם בריכה ונוף ישיר למכתש - אנחנו הינו בפונדק רמון, מקום סביר בקושי אבל מספיק בהחלט בכדי ללון, לבלות כמה שעות בבריכה והאוכל טוב מאוד.

בסיום של התצוגה במרכז המבקרים הפרגוד בחדר התצוגה נפתח באופן די לא צפוי ומשאיר אתכם פעורי פה אל מול תצפית עוצרת נשימה של מכתש רמון - למי שנוסע לאזור לא לפספס.

עצרנו בדרך לשם בצריף בן גוריון להראות לילדה איך פעם ראש ממשלה היה חי - מעניין איך המדינה היתה נראית היום לו הצניעות הזו היתה נשארת.

היא קיבלה במתנה מהשומר עותק נחמד של מגילת העצמאות לקחת לכיתה כאשר תחזור ללימודים.

הינו בחולות הצבעוניים ומנסרה (הנגריה), בחוות האלפקות - הרבה מאוד חוות היום במדבר מציעות אירוח ולינה כפרית - שווה בדיקה ובהחלט מתכוון לנסות בהמשך - ללון בחווה ולטייל.

וביום השלישי שברנו מכביש 40 ימינה למעלה רמון ונכנסנו לתוך השטח עד למחנה הלילה שמסומן שם ע"י עץ השיטה אל מול שן רמון וחזרנו - הנסיעה המטלטלת בשטח לא בדיוק מתאימה לבני המשפחה, נתתי להם טעימה קטנה מזה וחזרנו אבל זה היה מספיק בשביל לתת קצת את התחושה של להיות באמצע הטבע וזה היה נפלא.

מה הלאה? קמפינג, כינרת, נקודות תצפית - יש לנו ארץ יפהיפיה.

רשמים על הקרייזלר הזאת לאחר חודשיים

אפשר לאמר עליה שהיא יפה ואפשר גם לאמר עליה שהיא מכוערת - בעיני זה רכב יפהיפה

אבל איך שלא תביטו על זה היא נדירה בנוף שלנו והיא מסובבת ראשים - למען האמת כבר לא פעם יצא לי לראות איך אנשים הולכים, הגוף שלהם ממשיך ללכת בזמן שהראש שלהם נשאר עם העיניים על הרכב, משעשע למדיי :-D

בלינג וסטייל יש לה בכמויות וזה עובד גם על נשים וגם על גברים.

צריכת דלק - יצא לי תדלוק של 1:7.5 במהלך החגים - אחרי כמה סטירות וצביתות הבנתי שזה היה אמיתי, נראה לי ש1:8 או אולי אולי קצת מעבר לזה זה הכי טוב שיהיה אפשר לראות ממנה אי פעם בנסיעה רציפה שתסיים מיכל שלם. במצב הכי טוב שלה היא תצרוך פחות או יותר את המיכל הכי גרוע שאני אצליח להוציא עם הסובארו.

והסובארו לא בדיוק רכב חסכוני.

אבל בסופו של דבר זה לא כל כך נורא!

רגע...

:splat::scatter::roflmao::drinking::rofl::bad-word::sissies:

נסיעות מבחן שעשיתי בזמן האחרון והמחשבות שלי לאחר חודשיים של בעלות על SUV

לבן דוד של אשתי יש CTS 2009 מדוגמת - הנעה אחורית, למעלה מ300 סוסים עם מנוע 3.6 אטמוספרי ותוכנה שמביאה אותה לניצול יותר טוב של המומנט בשלב מוקדם יותר של הדוושה ושאר שדרוגים כמו בלמים משופרים וכך הלאה.

תקשיבו - הרכב פשוט יפהיפיה גם מבפנים וגם מבחוץ - מהמם!

המושבים של הקאדילאק הזו הם אחד ה-מושבים הנוחים ביותר שישבתי עליהם אי פעם

הרכב שקט ברמות בלתי נתפסות ואוחז את הכביש פשוט נהדר עם די והותר כוח בכדי לקשקש בזנב כשרוצים ומגיע מאפס למאה בשש שניות

אבל - המתלים מענישים אתכם ברגע שאתם צוברים מהירות ועולים על באמפ או שיבוש בכביש ועוד לנהג זה אולי נסבל אבל ליושבים מאחור, זה פשוט לא נעים.

והמהירות בסופו של דבר - לא מורגשת! הבידוד מהכביש והמהירות שנדרשים בכדי להרגיש באמת את הרכב הזה מגיעים כשהוא היטב מחוץ למגבלות החוק - הותיר אותי עם מבט תמוהה על הפנים של "מה הטעם"

קרוזר טוב, מערכת מצויינת, נוח ומפנק - כל עוד, אתם לא פוגשים שיבוש בכביש.

המון אופי! לא מעט יכולת - אבל בשביל מה שהרכב הזה טוב בו במסגרת מהירות חוקית - הסובארו עושה, יותר טוב.

אז מה הטעם?

ואותו הדבר לגבי אינפיניטי Q וגם M - אמנם המיתלים הרבה יותר סלחניים - אבל הרכבים האלה כל עוד אתם בתוך המהירות החוקית - חסרי אופי! אז מה הטעם?

נוסע על כביש 40 צפון עם הג'יפ - הילד צריך לעצור לפיפי - יורדים הצידה למפרצון הראשון שמוצאים - עולים לכביש - נותן גז והדבר הזה ממריא! מאיץ מ60 ל80 או מ60 ל100 והחיוך על השפתיים עולה לא פחות אולי אפילו יותר מהרכבים שרשמתי מעלה.

תוך כדי הרכב נוח, מפנק ויש המון תא מטען ומקום - אבל סיבוב? מפחיד לקחת עם הדבר הזה - וזה בסופו של דבר הופך את הרכב הזה ללא משעמם בכל רגע ומהירות או סוג המשטח שאני נוסע עליו.

בסופו של דבר בעולם וורוד בכל בית של חובב רכב הייתי מצפה לראות רכב אחד לביצועים, רכב אחד לשטח ורכב אחד לכיף ורכב אחד לצרכי היום יום.

מה הייתי רוצה בחניה?

1. רנגלר רוביקון קצר.

2. בנטלי קונטיננטל GT.

3. פיאט 500 אבארט' 695 ביפוסטו או לסירוגין BRZ

4. טויוטה קורולה.

והתמונה - העץ ירוק - האדום זה השתקפות ממכסה המנוע.

3.jpg

2.jpg

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמם לאנס! איזה כיף שאתה ככה נהנה ומנצל את הרכב הזה. מבחינת החוויות שהוא מביא לכם כבר אפשר לאמר שזה כסף שבוזבז כהלכה.

אגב מסכים איתך לגבי ההבחנה על רכבים שלא מרגישים בהם את המהירות, אני מבין את הקטע שלהם של כאילו פינוק ונוחות ושקט שאתה כבר לא מרגיש את הנסיעה אבל מבחינתי אני לא רואה כל כך את הטעם, אין פה הנאה מנהיגה, אין באמת ״אופי״, זה פרקטי אולי לאנשים מסויימים אבל זה לא כיף.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה קורולה הגיעה למקום הרביעי והמכובד קצת אחרי בנטלי קונטיננטל

נראה שאתה עדיין מנסה לשכנע את עצמך שעשית קנייה נכונה עם כל ההשוואות האלה.

תהנה מהרכב,ומקסימום אם תרצה למכור עוד שנה אז תפרסם היום,אולי יבוא מישהו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על זה ככה - אתה היית יוצא מהבית עם בנטלי קונטיננטל ומחנה אותה בין שתי מכוניות כשאתה נוסע לעשות קניות?

או שהיתה לוקח קורולה?

עזוב לרגע את העובדה שאם היתה לך קונטיננטל בחניה כנראה שמישהו היה עושה קניות בעבורך אלא אם כן אתה פשוט נהנה מללכת לקניות כן?

אני הייתי לוקח את הקורולה.

וגם כאחד שיצא לו לנסוע כמה פעמים מהעבודה לארה"ב ולנהוג שם על רכבי שרירים ורכבי יוקרה - כשחזרתי לארץ בזמנו לקורולה ליסינג שלי - הבנתי עד כמה זו מכונית טובה.

לגבי "אופי" - תשים לב שציינתי נהיגה מנהלתית.

כשאתה נוהג ברכב מוכוון ביצועים - נהיגה מנהלתית - אין לו כמעט שום אופי מעבר לכל רכב עממי אחר - בייחוד אם מדובר ברכבים שעברו בידוד רעשים מקיף והם מנותקים כמעט לחלוטין מהסביבה - כן, בוודאי שגם לשייט בהם זה תענוג לא נורמלי אבל את זה גם רכב שטח מבודד היטב עם מנוע גדול יעשה טוב באותה המידה - אז אני כבר מעדיף קצת יותר פרקטיקה וקצת יכולת שטח על פני ביצועים שאני לא מתכוון לנצל.

ברור שזה כיף לא נורמלי לנהוג "חזק" ומאוד "מהר" אבל אני לא הטיפוס שיעשה את זה על כביש ואני גם פחות נהנה מזה.

הבחירה של פרקטיקה לי ולמשפחה וערך מוסף נראתה לי נכונה יותר כרגע ובוודאי לא אתפלא אם בעתיד אמצא את עצמי נוהג באיזו CTS או M או AMG או אולי קאיין בכלל (למרות שאני ממש אבל ממש סולד מהרכב הזה במובן של פורשה לכל הרוחות לא הייתם צריכים לעשות כזה חילול קודש).

לגבי "בזבוז" כהלכה -

כן, רכב זו השקעה שבמקרים בודדים למעט רכבים קלאסיים אחרי עשרות שנים יחזירו את ההשקעה שלהם - במקרה הזה זה רק אובדן ערך מאוד מהיר.

אבל האם זה בזבוז? לא חושב, זה להשקיע במשפחה ובמיקסום האיכות של הזמן שלי איתם, זה להשקיע בנהנתנות שלי, זה להשקיע בחיוך.

אתה חי פעם אחת למי אתה דופק חשבון?

ויותר מזה אני לא מאמין בלחסוך פרוטה לבנה ליום שחור - היא תעלם ביחד עם היום הזה, אני מאמין בלהרוויח יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה עושה נכון.

האופצייה הזו של לקחת את הרכב ופשוט להגיע לאיזה חור באמצע שום מקום זה כיף. לילדים כיף בסוף כשהם מגיעים לאזור בלי יותר מידי אנשים, מקום רגוע ושקט.

אני ממליץ לך לקחת את הרכב לאזור הירקון קצת לפני שמחשיך ולטייל שם עד החושך. מתחילים לראות ולשמוע בעלי חיים ברגע שהשמש שוקעת וזה ממש כיף. עדיף לעשות עכשיו לפני הגשמים כי האזור הופך לבלתי עביר בגלל סוג הבוץ. אפילו טרקטורים נתקעו שם כבר בחורפים הקודמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

והריג'קט הבא שתוקן - סאן רוף!

תוספת שרוב האנשים מתארים אותה כמיותרת, יותר מטרד מאשר מועיל, לאמר את האמת - אני לא מסכים עם זה, אני ממש נהנה מהאור שזה מוסיף לקבינה ולאפשרות פשוט לפתוח אותו ולהנות מקצת אוויר שנכנס מלמעלה כשאני לא רוצה אותו ישר לתוך האזניים מהחלונות הקידמיים.

אבל כשסאן רוף נוזל זה ממש לא תענוג - הכתמים על ריפוד הגג ולפעמים גם רטיבות בשטיחי הריצפה, הריחות, לא כיף גדול.

סאן רוף ידוע כבעייתי מאוד לתחזוקה ולטיפול - הרבה חלקים שנועדו להוביל את חלון הזכוכית ואת משטח המחסום שלה נוטים להשבר או להתקע, בעיות במנוע, נזילות וכך הלאה.

מברר קצת איך סאן רוף בנוי ומבין מהר מאוד שהאטם לא נועד וגם לא מסוגל לאטום אותו ב100 אחוז נגד מים ותמיד יכול להיות חדירת מים פנימה - אז מה בעצם דואג לכך שהמים שכן חודרים פנימה לא יגיעו לתוך הרכב? לגג, לרצפה?

מתברר שמדובר במגש איסוף וארבעה תעלות (צינורות) ניקוז - 2 קידמיים ו2 אחוריים.

מביט בקצת סרטוני הדרכה ב"אתה צינור" (יו טיוב) ולוקח בקבוק אוויר דחוס חזק וגם תיל ברזל - מנסה להעביר דרך אבל לא מצליח לצאת מהצד השני וכאן באותו רגע אמרתי די - הגיע הזמן ללכת למקצוען.

"מקצוען" או "חאפר עם נסיון" - אתם תחליטו

מרים טלפון לעסק בפתח תקווה שנחשבים כמומחים לגגות שמש ומקבל תשובה מיידית - אומר למר בחור - תשמע, אני יכול להזמין אטם מקורי דרך איביי או אמאזון, כמה אתם רוצים על פתיחת ניקוזים והחלפת אטם? כמה אתם רוצים על ריפוד גג מחדש?

מיד נאמר לי - תשכח כל מה שאותה יודע ומכיר על גגות שמש לרכב, אל תזמין כלום מחול תגיע לכאן ונסדר לך הכל.

מגיע ביום שישי - הבחור רואה את הרכב, מצלם את הרישיונות ואומר שיחזור אליי ביום ראשון.

יום ראשון בבוקר - חוזר אליי ואומר לי תשמע, פתיחת ניקוזים והחלפת אטם זה 800 שקלים לפני מע"מ אבל אין לנו אטם מתאים ואין את המק"ט בארץ בכלל - תזמין בבקשה מאיביי או מאמזון.

באותו הרגע - אני אומר לו - תשכח שהכרת אותי וכל מה שאתה יודע עליי - וסוגר לו בפרצוף את הטלפון עד כמה שאפשר לטרוק טלפון סלולרי בפנים של מישהו בכלל :? יש דברים שאני מתגעגע אליהם בטלפון קוי זה בטוח!

שבת בבוקר לפני שבועיים - מתעורר בקריזה

יורד למטה לרכב אחרי שראיתי עשרות סרטונים באתה-3ינור על ה"מחלה" של ניקוזי הסאן רוף בקונצרן קרייזלר

- רק הניקוזים הקידמיים בעייתים האחוריים תקינים לגמרי.

פותח את תא החפצים בצד שמאל מתחת להגה, מסיר תא כפפות ומשיג גישה לצינורית השחורה של ניקוז הסאן רוף בכל צד - בניטרו הניקוז הוא דרך הכנפיים של הרכב ולא דרך הרצפה.

פותח את הצינורית - מוציא את האטם גומי מדופן הכנף, רואה שכבר חתכו שם את השסתום המהולל (מונע מלכלוך להכנס פנימה אבל גם מפריע למים לצאת החוצה) הזה שהוא דפק של תכנון. בשני הצדדים עשו את הפתיחה הזו כבר. מכניס תיל פנימה ורואה ששום דבר גם לא חוסם את הזווית של ה90 מעלות.

מוזג מי סבון לתוך הצינוריות והכל זורם.

היו מאז עוד גשמים - הרכב נשאר יבש מבפנים הפעם אבל פעם אחת היתה ממש קצת רטיבות בצד ימין של הרכב ואז הבנתי שגם האטם באמת כבר חייב החלפה.

פתיחת הניקוזים לקחה לי בדיוק 15 דקות עבודה!

החלפת האטם

אז באותו יום שניתקתי להוא ה"מומחה" בפנים הזמנתי כבר מאמאזון את האטם המקורי של הסאן רוף - לא בעיה למצוא מק"טים של MOPAR סה"כ - לקח לי בדיוק חמש דקות.

האטם מגיע ואני רואה שיש בו מגרעת שנכנסת לתוך חריץ ומבין שאפילו לא מעורב בסיפור הזה תהליך של הסרת דבק - לא צריך אקדח חום, לא צריך סכין גילוף - לא צריך כלום!

שתבינו - בסרטונים של אתה-צינור על רכבים גרמניים - להחליף אטם של סאן רוף זה סיוט לא קטן - גם צריך לפרק כל מיני מגיני ברגים, וגם יש שש ברגים שמחזיקים את הסאן רוף ואח"כ צריך לכוון אותו וגם צריך אקדח חום, כפפות, מגלפת והרבה דבק לאטם החדש - סיוט.

אבל כאן אני רואה שמדובר במשהו פשוט וגם הסאן רוף תפוס סה"כ על ארבעה ברגים ואין שום חלקי פלסטיק שצריך לפרק בזהירות ואומר לעצמי - על מה הם רוצים אלפיה לכל הרוחות?

אז כן - קם שבת בבוקר בקריזה

ניגש לרכב עם סט ראצ'ט קטן - בוקסה 8, פותח ארבעה ברגים, מסיר את הסאן רוף בעניין של 2 דקות עבודה.

הולך לתא המטען ושולף בתנועה אלגנטית של טרול מצוי את האטם הישן - ומרכיב את האטם החדש - רודף עם האגודל אחרי האטם וכל פעם דואג שהלשון נכנסת היטב לתוך החריץ - :-P:shock: מה?? נו - TONGUE AND GROOVE ככה זה נקרא גם כשבונים דק למשל או בקתה מעץ וכך הלאה.

בסוף בסוף צריך לתת חיתוך קטן ולגזור את העודף ואז במקרה הכינותי מראש - לא את בתיה עוזיאל אבל כן יש לי דבק של 3M לגומיות בידוד לרכב - במקרה.

(למי שאין - סיליקון שחור עושה עבודה מצויינת)

מדביק את התפר ונותן לזה כמה דקות להתייבש.

הולך לרכב - ממקם את הסאן רוף ומתחיל לכוון אותו על כל ארבעת ברגיו

שימו לב - בד"כ ממליצים על שני אנשים לביצוע עבודת כיוון שכזו - עשיתי את זה לבד - ארבעה ברגים זה הרבה יותר פשוט משישה ברגים.

פותח וסוגר את הברגים לפי הצורך - יד קטנה מלמעלה או מלמטה - עד שאני מצליח לאזן את הסאן רוף למקום שלו - ונועל את כל הברגים סופית.

כמה זמן זה לקח? - חצי שעה.

אז קניתי גם מגן רוח כבר כשהזמנתי את האטם - אם כבר אז על הדרך - למה לא?

המגן רוח - מנקה אותו ואת גג הרכב שיהיה יבש, מסיר את המגן מהדבק האקרילי שהוא מגיע איתו - ממקם בזהירות בזהירות וכל פעם הולך מצד לצד של הרכב ומקדמת הרכב מוודא שהוא ממוקם ישר, סימטרי ונכון - לוחץ למקום ושלום.

10 דקות נוספות העבודה הסתיימה.

לסיכום

על מה 800 שקלים לפני מע"מ? באמת שאני לא יודע - זה לקח לי פחות משעת עבודה.

האטם ומגן הרוח עלו לי כולל משלוחה 360 שקלים סה"כ - עבודה 0 - זמן - שעה.

התוצאות - מקודם בנסיעה מעל 60 קמ"ש אם הייתי פותח את המחיצה בגג בכדי לקבל אור דרך הסאן רוף כשהוא סגור - היו רעשי רוח נוכחים ממנו - עכשיו - כלום! שקט מוחלט בשיוט על 100 קמ"ש

גם האטם וגם מגן הרוח עושים עבודה נהדרת - זה נראה נהדר וזה גם מרגיש נהדר.

הדבר הבא - קצת דיטיילינג עצמאי לגג להנעים את הכתמים או להסירם לגמרי.

ולאחר מכן פרוייקט מערכת סטריאו קטן וחביב.

תמונות.

בתמונה של החלק הפנימי השמאלי מתחת לדשבורד והכנף השמאלית - מסומן באדום צינור הניקוז והאטם המדובר.

6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני אשפשף? כנראה שכן - או ביצוע דיטיילינג לריפוד גג הרכב - הסרת כתמי גשם חומצי

לצערי שכחתי לקחת תמונות שמראות את התהליך אז אסביר קצת במילים.

אז מה קרה?

היתה נזילה מהסאן רוף בגלל שגם האטם שלו כבר היה לא במצב טוב וגם הניקוזים בקורות הקידמיות היו סתומים חלקית.

לאחר החלפת האטם פתיחת הניקוזים נשארתי עם כתמי עובש ואבק מאוד לא נעימים בקדמת ריפוד גג הרכב - אזור הקורות ומגני השמש ומגן החום של הסאן רוף.

כמה עולה לרפד גג מחדש?

הצעות המחיר שקיבלתי היו באזור ה1000 שקלים.

אז מה עשיתי? דיטיילינג

לא, לא הלכתי לדיטיילר מקצועי בשביל לעשות שאיבה יבשה-רטובה לגג אלא פשוט נכנסתי שוב ל"אתה-3ינור" והתחלתי לעשות שיעורי בית על הסרת כתמים מריפוד הגג ברכבים ומתברר שהשיטות הכי פשוטות הן אלו שמתבררות גם כהכי יעילות.

באילו חומרים השתמשתי ואיך?

בנזין לבן - מתברר שזה הנשק הסודי של ההודים ושל אנשים העוסקים בניקוי יבש.

אז הבנזין הלבן התברר כלא יעיל במקרה הזה - טיפ שקיבלתי מחבר טוב - באמת ראיתי שהודים משתמשים בבנזין לבן המון לניקוי חליפות הסרי שלהם וגם לניקוי יבש. מרפדיות משתמשות בבנזין לבן לניקוי כתמים.

אבל אילו כתמים באמת בנזין לבן מנקה היטב? - מתברר שמדובר בעיקר בדבקים וכתמי שמן.

כתמי שומן, שאריות מסטיק, זפת - בנזין לבן ינקה בשניות!

אבל זה לא היה יעיל במיוחד נגד כתמי אפר ובוץ וגשם חומצי - עשיתי נסיון על נקודה קטנה ומיד הבנתי שזה לא זה.

החומר שעשה את העבודה היה - APC - במקרה הזה ALL CLEAN של CG

APC זה ראשי תיבות של ALL PURPOSE CLEANER - לרוב או אולי כמעט תמיד מבוסס על חומצת הדרים.

תהליך הניקוי -

מדללים את הAPC ביחס שמתאים לבדים - אני דיללתי ככה שבכל זאת יהיה לו כוח דיללתי 1:10

בעקרון אמורים לרסס על בד ריפוד הגג או להרטיב מטלית פיבר היטב עם הAPC המדולל ואז פשוט לשפשף לתוך הבד את החומר ולאט לאט להסיר את הכתמים.

האפשרות הנוספת היא קיטורית על חום נמוך - להרטיב את הבד ואז לעבור זריז מאוד עם קיטורית על ריפוד הגג.

מה הסיכון?

הסכנה הכי גדולה היא פירוק הדבק שמחזיק את ריפוד הגג לשכבת הספוג שלו - יותר מידי APC או בנזין לבן והדבק שם עלול להנמס והבד של הריפוד יפרד מהספוג ויצנח ואז כבר אין מנוס מריפוד גג מחדש.

אז בגלל שזה כבר רכב ישן החלטתי לא לקחת סיכון ועשיתי את העבודה ללא קיטורית.

העבודה ומשך העבודה

הזמן שלקח לי לנקות את ריפוד הגג היה בדיוק 15 דקות!

לוקחים את הAPC המדולל ומרססים אותו כך שירטיב ויספיג את אזור הכתמים.

הסוד - לחכות! לתת לחומר לפעול.

מיד רואים שמתחיל תהליך של הקצפה באזורים שבהם יש לכלוך - מחכים דקה או שתיים ומתחילים לשפשף עם מטלית המיקרופיבר את אזור הכתמים.

במעבר הראשון - ריפוד הגג נהיה פשוט בהיר יותר והכתמים נהיים מאוד ברורים ודקים יותר.

במעבר השני - הכתמים נהיים ממש כמו קווים שציירו אותם עם מכחול דק

במעבר השלישי - הכתמים נעלמים! (חשוב להמתין שתי דקות בין כל ריסוס חומר בכדי לתת לו לבצע את הפעולה שלו)

תוצאה -

נכון לעכשיו מצב הגג הוא יותר ממשביע רצון עבורי - הכתמים שרציתי להעלים נעלמו כלא היו וממש טיפה גוונוניות באזורים מסויימים וקצת קצת כתמים במקומות שאני לא רואה וזה לא מפריע לי פשוט השארתי כפי שהם.

אני מרוצה - כל עוד ביום יומיים הקרובים ריפוד הגג לא יצנח לאחר התייבשות מלאה - יתכן וחסכתי ב15 דקות, אלף שקלים.

הדבר הבא - פרוייקט מערכת סטריאו - זה יהיה שרשור בפני עצמו בפורום אודיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר לכאן לעדכן לאחר מספר ימים מהניקוי ולאחר לילה מאוד גשום - כן, בזמן עבודה מצטבר שלא עלה על 90 דקות הצלחתי לחסוך באמת כאלפיים שקלים שהיו הולכים לעולמם על ריפוד\ניקוי ריפוד גג ועל החלפת אטם סאן רוף ופתיחת ניקוזים.

הגג עבר אפילו את מבחן האשה והיא היתה המומה למען האמת ושאלה אותי עם מה לכל הרוחות ניקיתי את הבד מהכתמים - אוי זה נשמע רע... 8)

הרכב מיושר קו סוף סוף ועכשיו אני נכנס למקצה שיפורים שמתחיל בהתקנת מערכת סטריאו ויסתיים לאחר תקופת החורף בהגבהה, מיגון, יצירת גישה יותר טובה לגלגלים הקידמיים ואולי אולי - נעילה אחורית.

אה - כן, כמעט שכחתי - גגון ועריסה כבר מחכים במחסן ביחד עם אוהל 8 אנשים וציוד קמפינג מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר לכאן לעדכן לאחר מספר ימים מהניקוי ולאחר לילה מאוד גשום - כן, בזמן עבודה מצטבר שלא עלה על 90 דקות הצלחתי לחסוך באמת כאלפיים שקלים שהיו הולכים לעולמם על ריפוד\ניקוי ריפוד גג ועל החלפת אטם סאן רוף ופתיחת ניקוזים.

הגג עבר אפילו את מבחן האשה והיא היתה המומה למען האמת ושאלה אותי עם מה לכל הרוחות ניקיתי את הבד מהכתמים - אוי זה נשמע רע... 8)

הרכב מיושר קו סוף סוף ועכשיו אני נכנס למקצה שיפורים שמתחיל בהתקנת מערכת סטריאו ויסתיים לאחר תקופת החורף בהגבהה, מיגון, יצירת גישה יותר טובה לגלגלים הקידמיים ואולי אולי - נעילה אחורית.

אה - כן, כמעט שכחתי - גגון ועריסה כבר מחכים במחסן ביחד עם אוהל 8 אנשים וציוד קמפינג מלא.

שתמשיך לחייך ולהנות :)

אני רואה שכל דבר שאתה מתקן/מתקין/חושב עליו בנושא הרכב גורם לך להנאה וכך צריך.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...