Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט ארונה/קיה סטוניק/אופל קרוסלנד/פיג'ו 2008(2018,ליסינג)?

ערן מ
שימו לב! השרשור הזה בן 2024 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מחליף בקרוב את הרכב שלי - מאזדה 2 2015(ליסינג תפעולי, מעבודה),

אחרי 3 שנים עם המאזדה חשבתי להחליף לרכב בסגנון המופיעים למטה(מחירון כ 110 עד 120 אלף ש"ח),

אני ביקשתי הצעה ל :

סיאט ארונה, סטייל, 1.0 טורבו - טרם קיבלתי הצעה בטענה שכרגע יש ריקול ??? .

קיה סטוניק, 1.0 טורבו, EX - טרם קיבלתי הצעה כי הדגם חדש, אמור לקבל בקרוב.

אופל קרוסלנד, 1.2 טורבו, ENJOY - קיבלתי הצעה.

בנוסף קיבלתי הצעה ל :

פיג'ו 2008, 1.2, NEW ACTIVE GO.

חשוב לי בעיקר: נוחות נסיעה(בעיקר מקדימה),התנהגות כביש(זריז,לא עגלה),אבזור,בטיחות,שווי מס.

פחות חשוב: מרווח מאחורה ובבגאג'.

לא חשוב: צריכת דלק(דלקן),טיפולים(ליסינג).

מה ממליצים המומחים???

בתודה מראש!

ערן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בוחר בארונה וכאופציה שניה את הקיה ריו. לטעמית הארונה תתקן תמורה מקס לכסף ביחד עם מנוע וגיר זריזים ומערכת מולטימדיה טובה. לטעמי גם העיצוב שלה הכי נאה.

לקיה יתרון של איבזור בטיחות נרחב.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לקיה וגם לקרוסלנד יש מערכות בטיחות מקוריות מלאות מהיצרן בזמן שהארונה וה2008 האחרות עם מערכת חלקית(לדעתי רק בלימה אוטונומית לשתיהן) ומסתפקות במוביילאי בהתקנה מקומית לשאר.

הקרוסלנד וה2008 חולקים את אותה שלדה ויחידת הינע(מנוע-גיר), המושבים של הקרוסלנד קצת נוקשים ממליץ לבדוק אם נוחים לך.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ על הקרוסלנד, מדובר באוטו חביב מאוד לטעמי, נוח ונינוח, שילוב מנוע וגיר מעולה, איבזור בטיחות מאוד מרשים, מרחב פנים מצוין יחסית לגודלו החיצוני וגימור מוקפד עם איכות חומרים בהחלט טובה. אבל זה אני, הבחירה שלי לא צריכה לענין אותך, קח לך איזה חצי יום ועשה נסיעות מבחן, תדע כבר לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרוסלנד איכותי ונוח, המרווח מצויין אבל לטעמי כיול המתלים רך ונמרח מדי והגיר קצת איטי. הרעידות המוכרות ממנוע ה-1.2 של פיג'ו וסיטרואן עודנו מאוד ברכב הזה אך עדיין מורגשות. המראה החיצוני דיי אנמי באינג'וי.

את הסטוניק עוד לא ניסיתי אבל לפחות באולם התצוגה הוא מרגיש צפוף משמעותית מהאחרים.

2008 מתנהג קצת יותר טוב מהקרוסלנד אבל מרגיש קטן ומיושן מעט, לדעתי אם כבר השלדה והמנוע הזה אז בקרוסלנד.

הארונה מרווח מעט פחות מהקרוסלנד אך עדיין מציע מרווח מכובד. מערכת המולטימדיה טובה וגם הביצועים לא רעים. לחובתו תא נוסעים פשוט מאוד, היעדר בקרת סטייה מהנתיב שמחייבת מובילאיי ומתלים נוקשים יחסית אך ריסון סביר בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לענות על הדרישות שלך אז ה2008 קולעת בול,היא מאד נוחה,ונוחה בהפרש משאר האופציות,והתנהגות הכביש מצויינת,עם הגה חד ואחיזה מאד נשלטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בפיגו שהיא ישנה מאוד, העיצוב שלה נראה כמו סטיישן ולא רכב שטח. נראה לי שבליסינג הקיה תהיה הזולה ביותר, לכן העדיפה, למרות שבתור רכב, כולם באמת דומות ואין איזה שוס באף אחד מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיצוב מדבר אחרת לכל אחד,מבחינת תוכן ה2008 קולע בול לצרכים של פותש,ובנוסף הרכב כן נוח בצורה יוצאת דופן לעומת שאר הרכב,והוא בהחלט מהנה לנהיגה בצורה שקיה גם עוד 3 דורות לא תהיה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שה-2008 עונה להגדרות בצורה טובה אבל גם אני הייתי מעדיף את הקרוסלנד אם כבר בוחרים בשלדה/מנוע/גיר של ה-2008, הקרוסלנד מרגיש יותר מודרני, מאובזר יותר ולפחות בעיני יפה יותר.

כמו שיהיו לא מעט שיעדיפו איביזה על פני 208, לא הייתי שולל את הארונה מיידית, כדאי לעשות נסיעת מבחן.

מכיוון שעוברים לרכב חדש ממאזדה 2, בכל מקרה מדובר בשדרוג במרווח, גם אם קטן.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטוניק בהחלט שווה בדיקה הוא הכי חדש מבניהם ומגיע עם המון אבזור בדגש על בטיחות מתקדמת מאוד. גם נראה שהמנוע ישלב ביצועים וחיסכון וזה יתרון גדול אם אכן כך יהיה. תחפש את המבחן של ICAR ביוטיוב בערוץ שלהם הם מחמיאים לא מעט לסטוניק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

תודה רבה לכול המגיבים!

חייב לציין שתאורתית, לפי נתונים יבשים בלבד,סדר העדפה שלי היה כפי שרשמתי:

ארונה(ראשון), סטוניק, קרוסלנד ו 2008(אחרון),

קצת מופתע(לפי שקלול של התשובות) שדווקא הקרוסלנד קיבל את רוב ההמלצות, שאחריו די ביחד הארונה והסטוניק, וה2008 בסוף,

האם הקרוסלנד "שווה" את ההפרש(הקטן)? עולה כ 120, לעומת הארונה כ 110, והסטוניק כ 115?(מעריך כ 150 ש"ח תוספת בשווי מס לחודש),

בנוגע ל

סיאט ארונה - טרם קיבלתי הצעה בטענה שכרגע יש ריקול ???

זה נכון? על מה? היא כרגע לא נמכרת באופן כללי / ע"י ליסינג(שלמה סיקסט)?

אנסה בקרוב לעשות נסיעות מבחן.

שוב תודה רבה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריקול למכוניות סיאט ארונה וסיאט איביזה

הוא מאחר וכאשר נוסעים שלושה נוסעים במושב האחורי

מפעיל מנגנון הנעילה של חגורת בטיחות הנוסע במרכז

לחץ על המנגנון של הנוסע משמאלו.

כתוצאה מכך, עלול מנגנון נעילת חגורת הבטיחות של הנוסע מאחור

בצד שמאל להשתחרר בעת ביצוע תמרון חריף.

בינתיים עד לביצוע התיקון שדורש החלפה של המנגנון

מומלץ שלא להסיע נוסע במושב האמצעי של סיאט ארונה וסיאט איביזה.

תשומת לב, התכנון והיצור של המנגנון הלקוי ולחצן השחרור שרגיש מדי,

בוצע ע"י טאקאטה, זאת החברה האחראית לריקול הבטיחותי הגדול בהיסטוריה

ולמותם של יותר מ- 24 בני אדם עקב מנגנון כרית אוויר לקוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

היי,

תודה רבה!

בינתיים קיבלתי הצעה רק ל :

קיה סטוניק 1.4 אורבן - למישהו יצא לנסוע בו? הוא לא קצת "עגלה בלי סוסה" ?

בדר"כ רק הדגם הזה מסופק ע"י ליסינג(שלמה סיקסט)?

ל קיה סטוניק, 1.0 טורבו, EX - ענו לי שכרגע לא ניתן לתמחר דגם זה...

סיאט ארונה, סטייל, 1.0 טורבו - ענו לי שכרגע לא ניתן לתמחר דגם זה בטענה שיש ריקול ארוך ללא צפי ??? .

שוב תודה רבה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2024 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...