Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש פתרון לdouble NAT?

Keyser
שימו לב! השרשור הזה בן 2095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

בבית שאני גר בו חיבור האינטרנט מתבצע דרך ראוטר סלולרי (יש בתוכו סים של אורנג').

כשאני מחבר את האקסבוקס, אני מקבל הודעה שיש double NAT ו- NAT settings: STRICT.

הבנתי שזה קורה כאשר החיבור שלי מחובר לראוטר בעצמו (בתחנה של אורנג' או משהו)

האם יש דרך לפתור זאת? אני לא בטוח שהנציג הבין אותי 100%.

חיבור קווי יהיה נהדר, אך אינו אופציה כרגע.

תודה מראש

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

double NAT ברשתות ביתיות זה אומר בגדול שיש יותר מראוטר אחד שמחובר ברשת.

לא תיארת פה בדיוק מה תצורת הרשת שלך, אבל ברוב המקרים אתה יכול להפוך את הראוטר השני לגשר או נקודת גישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ראוטר/מודם שקיבלתי מאורנג' שעובד עם כרטיס סים.

האקס בוקס מחובר (אלחוטית) לראוטר

רגל וחצי, 4 כ"ס.

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול לא אפשרי, בגלל שמודם סלולרי עובד אל אותו עקרון כמו טלפון סלולרי בעל גישת אינטרנט. הרי אתה לא מצפה שהם יתנו לכל מנוי סלולר PUBLIC IP ברשת האינטרנט. מה שקורה זה שנותנים לך כתובת PRIVATE כלשהיא ברשת שלהם ואז מבוצע NAT ביציאה לאינטרנט לכתובת PUBLIC כלשהיא.

תנסה לדבר איתם ולהסביר להם שאתה צריך אינטרנט שמאפשר חיבור מהעבודה שלך לבית, והתצורה הנוכחית לא מאפשרת. או שתגיד שיש לך מצלמות אבטחה שאתה צריך להתחבר אליהם מרחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשני הדברים שסיפרת יש פתרונות לכמעט כל מוצר אפילו עם NAT בתצורה הזו.

בא נתחיל אחרת - חוץ מזה שהאקסבוקס כותב שזה לא אידאלי (ובינינו - לשחק על חיבור סלולארי בפני עצמו - זה מעפן - מה לעשות) מה זה משנה לך ?

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשני הדברים שסיפרת יש פתרונות לכמעט כל מוצר אפילו עם NAT בתצורה הזו.

בא נתחיל אחרת - חוץ מזה שהאקסבוקס כותב שזה לא אידאלי (ובינינו - לשחק על חיבור סלולארי בפני עצמו - זה מעפן - מה לעשות) מה זה משנה לך ?

1. האקסבוקס לא מאפשר לארח משחקי מולטיפלייר או להצטרף לכאלה כשאתה מאחורי double nat.

אני מניח שפה הבעיה שלו.

2. מלבד לבקש מהספק שיעביר אותו ל pool שהוא לא מאחורי double nat כל פתרון אחר כדי לפתור את בעית ה double nat דוגמת tunnel לשירות cloud כלשהוא ולצאת ממנו סתם יצריך התעסקות מיותרת והוצאה כספית נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר רשתות, לא מכיר ספציפית את הנושא.

תבדוק אפשרות לבטל את ה-NAT במודם הסלולרי ולהפוך אותו לגשר, החיסרון הוא (אם זה בכלל אפשרי) זה שרק מכשיר אחד יוכל להתחבר למודם בכל זמן נתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שסטס רשם, הבעיה היא לא בראוטר אלא בספק הסלולר. גם הגדרת כתובת קבועה לאקסבוקס ושיוך ל DMZ סביר להניח שלא תפתור זאת.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DMZ לא קשור לעניין, כיוון שלא מדובר על פורטים "חסומים", וגם כתובת סטטית לא קשורה, כיוון שהכתובת הזאת תהיה ברשת הפרטית, כלומר מאחורי NAT.

כמו שרשמתי, אפשרי לבטל את שירות ה-NAT בראוטר הסלולרי, אם מבינים את המגבלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין כלום באקסבוקס ובאפשרויות הקינפוג שלו; אצלי אין אקסבוקס אבל יש נתב משלי מאחורי המודם של פרטנר, אכלתי קש עד שהצלחתי להפוך את המודם\נתב של פרטנר לגשר, בעזרת הטריק הבא. לא יודע אם זה עוזר, מקווה שכן.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?626326-%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9D-%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%97-LTE-%D7%A9%D7%9C-%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%A0%D7%A8-%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9D-ADSL&p=5418943&viewfull=1#post5418943

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האקסבוקס לא מאפשר לארח משחקי מולטיפלייר או להצטרף לכאלה כשאתה מאחורי double nat.

אני מניח שפה הבעיה שלו.

2. מלבד לבקש מהספק שיעביר אותו ל pool שהוא לא מאחורי double nat כל פתרון אחר כדי לפתור את בעית ה double nat דוגמת tunnel לשירות cloud כלשהוא ולצאת ממנו סתם יצריך התעסקות מיותרת והוצאה כספית נוספת.

בדיוק.גם אתה מקבל הרבה "פריז" תו"כ משחק וזה מבאס

רגל וחצי, 4 כ"ס.

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין כלום באקסבוקס ובאפשרויות הקינפוג שלו; אצלי אין אקסבוקס אבל יש נתב משלי מאחורי המודם של פרטנר, אכלתי קש עד שהצלחתי להפוך את המודם\נתב של פרטנר לגשר, בעזרת הטריק הבא. לא יודע אם זה עוזר, מקווה שכן.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?626326-%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9D-%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%97-LTE-%D7%A9%D7%9C-%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%A0%D7%A8-%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9D-ADSL&p=5418943&viewfull=1#post5418943

האם יש מדריך יותר מפורט? גם הנתב שלי הוואי

רגל וחצי, 4 כ"ס.

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום קשר לפריזים.

Nat כפול או לא - לא ישנה את המהירות או הביצועים של הרשת.

לגבי הפתיחת חדרים ... מימוש מעפן של המשחקים אני משאר (זה לא נכון לכל המשחקים בוודאות).

בכ״א - מה שענו לך נכון בגדול - אתה מאחורי 2 ראוטרים מכיוון שאתה שולט רק על אחד (המודם הסלולארי שלך) - להפוך אותו לBridge זה דיי הסיכוי היחיד שלך לפתור את זה.

יחד עם זאת - כמו שציינתי - לצפות ביצועים טובים מחיבור סלולארי ... זה מאוד אופטימי :)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש מדריך יותר מפורט? גם הנתב שלי הוואי

בגדול, ממה שאני זוכר:

1. תתחבר בכבל לחוואווי, תגלוש אליו בכתובת 192.168.1.1. אני לא זוכר מה השם משתמש וסיסמא הדיפולטיים, גוגל אומר שהם admin/admin (כנראה שזה מה שעשיתי בזמנו). כמובן שנה מייד את הסיסמה למשהו נורמלי.

2. בתפריט WLAN, תבטל WLAN

3. בתפריט LAN/DHCP תבטל DHCP, תן לחוואווי את הכתובת 192.168.1.1 (אם היא לא שם עדיין)

4. בתפריט security, תפעיל DMZ, תן לו את הכתובת 192.168.1.2.

עכשיו עוברים לקינפוג הנתב שלך, או האקסבוקס. להבנתי הדבר היחיד שיכול לעבוד זה לשרשר נתב משלך שיהיה מחובר עם כבל לחוואווי, ומשם תמשיך כרצונך. אני מניח שהדרך להגדרות הבאות קצת שונה ממכשיר למכשיר.

אצלי הגדרת הנתב, בצד WAN:

static ip 192.168.1.2

subnet mask 255.255.255.0

def. gateway 192.168.1.1

DNS 8.8.8.8/8.8.4.4 (גוגל)

בצד LAN:

הכתובת של הנתב היא 192.168.2.1,

subnet mask 255.255.255.0

מכאן והלאה אתה יכל להקצות טווח כתובות כרצונך, כולל ip "סטטי" למכשירים מסויימים, בתנאי שכולו בסגמנט

192.168.2.2-192.168.2.254

בהצלחה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...