Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוק חשמל לאיפוס דיבורית

erosen
שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי דיבורית קבועה ברכב שסובלת מתקלה חוזרת.

בפעם הקודמת שהלכתי עם הרכב למקום שהתקין הם ניתקו אותה מהחשמל וחיבור אותה מחדש וזה הסתדר לתקופה טובה (כנראה דיבורית לא מהאיכות הכי טובה).

כשהם ניתקו הם עשו את זה ישירות בדיבורית לאחר פירוק הדשבורד מה שאני לא יודע איך לעשות וגם לא מעוניין.

האם ניתן להשיג את אותו האפקט עם ניתוק של המצבר מהרכב ? כמה זמן מומלץ לחכות ? האם יכול לגרום "נזק" לרכב ?

מדובר על סיוויק 2009.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתוק המצבר יגרום בדיוק לאותו האפקט שאתה רוצה.

הבעיה היא שהזכרונות ברכב יתאפסו כמו למשל אם צריך קוד לרדיו, או תחנות רדיו, שעון. ולעיתים לוקח זמן מה למחשב מנוע לייצב את סיבובי הסרק כי הכיול למצערת מתאפס, במצב תקין זה יחזור לקדמותו כעבור מספר דקות של עבודת מנוע.

לנתק נעל כבל מהמצבר(מינוס) למספר דקות ולחבר בחזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתוק המצבר יגרום בדיוק לאותו האפקט שאתה רוצה.

הבעיה היא שהזכרונות ברכב יתאפסו כמו למשל אם צריך קוד לרדיו, או תחנות רדיו, שעון.

מה זה "קוד לרדיו" ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהדגמים עם רדיו מקורי אחרי ניתוק חשמל הרדיו ננעל. לא עובד עד שלא מכניסים קוד פתיחה.

הקוד הזה נמסר למי שרכש את הרכב חדש מהסוכנות, יחד עם ספר רכב. קורה שבמהלך השנים אצל אחת היידיים הקוד הזה נעלם ואז אין אפשרות להפעיל את הרדיו.

מחפשים את הקוד במסמכי הרכב ואם אין - פונים למוסך מורשה ומבקשים לקבל את הקוד, זה יכול להיות בתשלום.

אם החליפו את הרדיו המקורי במערכת אחרת - זה לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מנתק מצבר (לאפס את הדיבורית) בגלל כל הסיבות שהוזכרו (רדיו, "לימוד" חלונות חשמל, שעון ועוד).

לכל דיבורית קבועה, יש פלאג (בדר"כ - סוג תקע-שקע, והוא יהיה הגדול מכל הפלאגים שבצמה), מסתתר היכנשהו, כנראה מתחת לחיפויי הפלסטיקה לרגלי הנוסע (המיקום תלוי בקריזה של המתקין כמובן...).

אם יש לך קצת רקע טכני וידיים טובות - הייתי מנגיש את הפלאג לניתוק וחיבור מהיר.

(דיבורית CP100 של אלקטל ?)

עריכה אחרונה על ידי חולגי
איות

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי את הקונקטור מאחורי תא הכפפות, אני חושב שזה נמצא ממש מאחורי המערכת עצמה, ככה שחייבים לפרק את הדשבורד.

אם כבר החלפתי מצבר ברכב פעם ולא קרה לי כלום חוץ מאיפוס תחנות רדיו אז זה יהיה בטוח ? הרי זה בעצם אותו דבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...