Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט Ateca חדשה - בעיות בגיר DSG ומערכת המולטימדיה

Dany Goldfield
שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אפשר לטעון עד מחר שזה הזוי. רוצה לשרוף מצמדים? Be my guest. רוצה לשמור על הגיר? תלמד להתרגל למשוגות שלו, לצפות מה הוא הולך לעשות ולהיות צעד אחד לפניו, בעיקר בפקקים ותנועה עירונית כבדה. כך ב dsg, כך ב dct של Getrag ואני מניח שגם ביבשים האחרים. זה המצב.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אוף!

אני ממש קיוויתי שהשנה הם כבר פתרו את כל הבעיות...

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לטעון עד מחר שזה הזוי. רוצה לשרוף מצמדים? Be my guest. רוצה לשמור על הגיר? תלמד להתרגל למשוגות שלו, לצפות מה הוא הולך לעשות ולהיות צעד אחד לפניו, בעיקר בפקקים ותנועה עירונית כבדה. כך ב dsg, כך ב dct של Getrag ואני מניח שגם ביבשים האחרים. זה המצב.

איך בנאדם אמור לדעת את זה? צריך לעשות קורס לפני שקונים רכב עם גיר מהסוג הזה?

הרכב הרי לא הביא שום פידבקים שליליים במשך חודשים (בידני לצורך העניין אם אתה מתנהל בצורה לא נכונה המנוע מתכבה או שהרכב רועד או מוציא רעשים לא נעימים או שהנסיעה לא טובה וכו׳) אז איך הבנאדם צריך לדעת שיש בעיה בכלל עד שזה מאוחר מדי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב שמישהו שואל שאלה על הגיר\רכב מקבל תשובות כמו "המהנדסים בדקו ופיתחו את הרכב בתנאים קיצוניים בתוך תנור שיותר חם מהשמש הישראלית, סע לשלום"

אבל שיש בעיה פתאום אומרים לפות"ש שזו הבעיה שלו? הבחור כולה הזדחל בפאקינג פקק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מיתעסקים עם הגירים האלה נקודה סימן קריאה! 160 אלף שח על רכב שכבר הולכים לגעת לו בגיר..הטכנולוגיה בשיאה וכניראה שפיתרון סופי לא יהיה. מי יודע אולי זה ייגמר בעידכון תוכנה וניתבדה לנו. רק שייגמר על הצד הטוב ביותר. לגבי המולטימדיה..אם הסוכנות שקניל דרכה טענה שזה מובנה וחלק מהתקנות יצרן אז שהם ייסדרו זאת ושלא יתחילו להריץ אותך לכל מיני מתקינים חיצוניים..תעמוד על כך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הרי לא הביא שום פידבקים שליליים במשך חודשים (בידני לצורך העניין אם אתה מתנהל בצורה לא נכונה המנוע מתכבה או שהרכב רועד או מוציא רעשים לא נעימים או שהנסיעה לא טובה וכו׳) אז איך הבנאדם צריך לדעת שיש בעיה בכלל עד שזה מאוחר מדי?

גם לא כתוב בשום מקום שאסור לנסוע כל היום בדרכים חקלאיות ובתוך מושבים עם באמפים כל 10 מטר, שכל באמפ בגובה חצי מטר. אבל ברור לכל בר דעת שאם תיסע בתנאים האלה כך היום, אתה תגמור משולשים, בולמים ושאר חלקי מתלה בקצב מואץ מאוד. זו האנלוגיה הנכונה.

שים לב שאני לא מסנגר על הטכנולוגיה, אני רק אומר שמי שכבר נקלע לצרה הזו, יש דרך להאריך את חיי המצמדים והגיר ע"י אימוץ טכניקת נהיגה מתאימה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא שלנסוע בדרכים כאלה כבר מרגיש לא נכון ונעים מבחינת איך שהרכב מגיב ומבחינת הנסיעה עצמה. מישהו הקביל את זה לגיר ידני בפקקים, וואלה אם בגיר ידני אתה לא מזדחל נכון בפקקים אז זה גם ירגיש לא נכון ברמה שהנוסעים לצדך גם יבחינו בזה. מה שפה מפחיד זה שלבנאדם לא היו בכלל פידבקים מצד הרכב שהוא מבצע פה משהו לא נכון, בראש שלי אם הנסיעה מרגישה חלקה ונעימה אז לא אמורות להיות שום בעיות מבחינת התנהלות הנהג.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(עריכה: תשובה למקס)

לא טענתי אחרת. הבעיה העיקרית עם הגירים האלה, לדעתי, היא לא האמינות אלא עלות האחזקה האסטרונומית. יצרו כאן פצצת זמן טכנו-כלכלית. אם החלפת מצמדים הייתה עולה 2000 ש"ח, היינו במקום אחר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוהו כמה שהגיר הזה יודע לתת לך את הפידבק שאתה מתנהל איתו לא נכון, רעידות וקפיצות יקרו אם תנהג בפקק ארוך בגיר כפול מצמדים(בכללי אגב, לא רק אם תנהג נכון - בעיקר אם לא תנהג נכון) ובסוף המחשב גיר יתחמם ויתריע - זה לא אומר שיש תקלה בגיר! זה אומר שהגיר התחמם, כמו שבלמים יתחממו ויאבדו את האפקטיביות שלהם בירידות בלי להתריע לך מראש.

להגיד לך שאני פאן-בוי של הטכנולוגיה ופה לייצג את האמינות שלה? לא - אבל במקרה הספציפי הזה אין תקלה על פניו.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לדעת להזדחל בפקקים צריך לדעת להשתמש בבלמים ולא בגיר ומה לעשות שהרגל צריכה בפקק להיות על הברקס, כך צריך לנהוג ולבלום. אבל לחשוב על הגיר שלא יילך גם אם זה בא על חשבון להיצמד לרכב שלפניך ולרחם על דוושת הבלם לא בא בחשבון בטח שלא בשנת 2018.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא שלנסוע בדרכים כאלה כבר מרגיש לא נכון ונעים מבחינת איך שהרכב מגיב ומבחינת הנסיעה עצמה. מישהו הקביל את זה לגיר ידני בפקקים, וואלה אם בגיר ידני אתה לא מזדחל נכון בפקקים אז זה גם ירגיש לא נכון ברמה שהנוסעים לצדך גם יבחינו בזה. מה שפה מפחיד זה שלבנאדם לא היו בכלל פידבקים מצד הרכב שהוא מבצע פה משהו לא נכון, בראש שלי אם הנסיעה מרגישה חלקה ונעימה אז לא אמורות להיות שום מבחינת התנהלות הנהג.

תקרא שוב את הודעת הפתיחה, כשהמצמדים מתחממים יתר על המידה התיבה בדרך כלל מתחילה לחבוט ולרעוד , וההודעה הזו לא תופיע ישר אלא במצב שמוגדר על

ידי היצרן כקיצוני או מעבר למותר.

בגיר ידני אתה יכול לשרוף קלאצ'ים בדיוק באותה הדרך שאתה יכול לשרוף אותם בגיר רובוטי, פשוט תזחל עם קלאץ' חצי מורם כל הדרך בלי להשתמש בגז והקלאץ' יתבלה בהתאם.

בסרטון שהבאתי אתה יכול לראות כמה פעמים המדריך חוזר על זה שגיר רובוטי מבוסס על גיר ידני.

בכל מקרה , לא שזה תקין אבל זו בסה"כ אזהרה ולא השבתה בסגנון מוח גיר או מצמדים שלא מעבירים הילוכים.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מיתעסקים עם הגירים האלה נקודה סימן קריאה! 160 אלף שח על רכב שכבר הולכים לגעת לו בגיר..הטכנולוגיה בשיאה וכניראה שפיתרון סופי לא יהיה. מי יודע אולי זה ייגמר בעידכון תוכנה וניתבדה לנו. רק שייגמר על הצד הטוב ביותר. לגבי המולטימדיה..אם הסוכנות שקניל דרכה טענה שזה מובנה וחלק מהתקנות יצרן אז שהם ייסדרו זאת ושלא יתחילו להריץ אותך לכל מיני מתקינים חיצוניים..תעמוד על כך!

אני כבר תוהה מתי יהיה בטוח לקנות רכב עם הגיר הזה כי באמת שזה לא נגמר. אני בונה על זה שהרכב הבא של ההורים יהיה גולף בעוד כמה שנים אבל אני פוחד להמליץ עליו כל עוד יש בעיות כאלו ומי יודע אם גם עד אז הוא יהיה כבר בטוח לקנייה, ממש לא נעים שרכב שהמלצת עליו ממרר לאנשים את החיים וכל עוד אני אמשיך לשמוע על בעיות כאלה לעיתים קרובות הם לא יתקרבו לרכב שבא עם הגיר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר׳ה, אתם יורים על השליח, אני לא בא להגיד אם זה טוב או לא, לגיטימי או לא, לא מסנגר על הטכנולוגיה. למי שחי בפקקים ובתנועה עירונית כבדה יש בעיה, או שתסגלו דרך התמודדות איתה, או שתמכרו את הרכב, או שתזרקו לפח.

למזלי אני נוסע רוב הזמן בכבישים בין עירוניים פתוחים, הרכב שלי לא מכיר מה זה פקק. פעם בכמה חודשים אני מגיח לאזור המרכז וכמובן נתקע בפקקים, אז כשאפשר אני מייד זז ימינה, מעביר לידני וזוחל עם המשאיות. הכלל הוא פשוט: רגל או על הגז או על הבלם. או שנעים במהירות קבועה בהילוך ראשון, או שעומדים במקום. העיקר להיות מינימום זמן באזור הדימדומים של חצי קלאץ׳.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...