Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרמקולים+מגבר

Roi Meir
שימו לב! השרשור הזה בן 2083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נשמע לי כמו רעיון מצויין להוסיף סאב שטוח מתחת לכסא שלי (האם ארגיש משהו?). האם 8 אינצ' ייכנס? האם אפשר יותר?

המגבר שבחרתי (HCP 4D) מספיק קטן כדי להכנס מתחת למושב שלצידי (מקווה שלא ייראו את הכבלים).

הקומפוננט שבחרתי (

DSK165.3)

מוציאים 80RMS ויחד עם המגבר שתומך ב3 ערוצים, אקבל 85RMS עליהם + 290 RMS בשביל הסאב.

זהו נשאר רק לבחור סאב. יש למישהו המלצה? :)

רמקולים לא מוציאים rms אלא סופגים אותו. שנית, המגבר הזה מוצהר 85rms ב4 אוהם ב10 THD(!), 10 אחוז של עיוות, בפועל הוא נותן 70rms ואני מאמין שאפילו פחות ב1 אחוז של עיוות. כלומר, אתה טוען עכשיו שאתה נותן לרמקולים 50rms אז עוד 10rms זה לא מה שיגרום להבדל פה, בטח שלא שווה את הכסף.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא נותן להם עכשיו 50W RMS.

הוא ציין כי מדובר בהספק המירבי של המערכת ברכב (לא מגבר חיצוני). משמע 15-20W RMS בפועל.

הוספת מגבר חיצוני באשר הוא, בעל הספק אפקטיבי פי 2 או 4, בהחלט תתרום.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמקולים לא מוציאים rms אלא סופגים אותו. שנית, המגבר הזה מוצהר 85rms ב4 אוהם ב10 THD(!), 10 אחוז של עיוות, בפועל הוא נותן 70rms ואני מאמין שאפילו פחות ב1 אחוז של עיוות. כלומר, אתה טוען עכשיו שאתה נותן לרמקולים 50rms אז עוד 10rms זה לא מה שיגרום להבדל פה, בטח שלא שווה את הכסף.

עומר, תודה שהפנית את תשומת ליבי.

עכשיו כשאני יורד ל"אותיות הקטנות" הנתונים שלו פחות מרשימים:

RMS Power (4 Ω, ≤1 %THD + N, 14.4 V): 70 W x 4 Ch

S/N Ratio (ref. 1 W output): 80 dBA

יש לך המלצה טובה יותר, מנסיונך, אבל עד 1500 ש"ח, למגבר כשהדגש הוא על איכות ופחות על עוצמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי לשלול אפשרויות אחרות, ראה בדביקים לגבי אירוע הסאונד בארט סאונד וברר לגבי מחירי ההשקה למגברים של מוראל.

אגב, המחיר שצוין שם לגבי המוראל טמפו אולטרה מצוין (בהנחה שמדובר בקומפוננט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי.

רציתי להבין לגבי מגברים שאין להם 3 ערוצים (4 או 2) איך אני יודע כמה RMS הסאב יספוג במידה ואני מחבר זוג קומפוננט + סאב?

האם יש קשר ל"גישור לסאב"? ואם כן איך?

לדוגמא:

http://www.autos-sound.co.il/Product.asp?aff_a=1&Pid=GTO754&Cat2Cat1ID=8&Cat2ID=38&lang=he&aff=Ret&utm_source=ret.co.il

האם יש מגברים מומלצים עד 1500 ש"ח שיכולים לתת לפחות 4X100 RMS (עוצמה אפקטיבית)?

עריכה אחרונה על ידי Roi Meir
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, נתון הגישור הוא הרלוונטי.

בעצם אתה לוקח 2 ערוצים ומחבר את ההספק הפוטנציאלי שלהם ביחד.

הלינק שנתת הוא עבור מגבר די ישן. ספק אם קיים לו מלאי.

היה בין הפייבוריטים בפורום לפני כמה שנים טובות מאוד.

אל תהיה נעול רק על נתון ההספק. אתה צריך כפולות ממנו ויותר כדי להעלות את עוצמת השמע באופן מורגש.

יש לבחון את שאר נתוני "האיכות" עד כמה שהם מפורסמים, להשוות לאפשרויות אחרות ולהתאים לשימוש ע"פ הציוד שיוגבר.

אם אתה פתוח ליד שניה, מציע להעיף מבט בפורום יד שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, נתון הגישור הוא הרלוונטי.

בעצם אתה לוקח 2 ערוצים ומחבר את ההספק הפוטנציאלי שלהם ביחד.

הלינק שנתת הוא עבור מגבר די ישן. ספק אם קיים לו מלאי.

היה בין הפייבוריטים בפורום לפני כמה שנים טובות מאוד.

אל תהיה נעול רק על נתון ההספק. אתה צריך כפולות ממנו ויותר כדי להעלות את עוצמת השמע באופן מורגש.

יש לבחון את שאר נתוני "האיכות" עד כמה שהם מפורסמים, להשוות לאפשרויות אחרות ולהתאים לשימוש ע"פ הציוד שיוגבר.

אם אתה פתוח ליד שניה, מציע להעיף מבט בפורום יד שניה.

אז אם הבנתי נכון בדוגמר שהבאתי אקבל 104X2 +284X1?

או 104X2 + 208X1?

מעדיף חדש, אמשיך לחפש.

כרגע המערכת שהרכבתי בנויה כרגע מ:

COMPONENT: Dotech Ovation 6 Morel

140 RMS / 4 OHM / 40-22000hz / 2way/ 880שח /

SUB: Morel Primo 804 "8

250Rms / 25-900hz /89 db/ 2 ohm /

נשאר לי למצוא מעבד איכותי מספיק כדי לנצל באופן מקסימלי את האלמנטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

284 וואט.

סך ההספק לערוץ הוא ע"פ ההספק המוצהר בהתנגדות הנמוכה ביותר (142 לערוץ ב-2 אוהם). אבל יש לשים לב להתנגדות המינימלית בעת גישור, שהינה 4 אוהם במקרה זה.

גם הקומפוננט שבחרת ישן ולא מיוצר יותר.

יש אלטרנטיבות אחרות מבית מוראל, כפי שציינתי קודם (טמפו אולטרה, יותר זול מ-880), אבל גם אחרים (וירטוס. יהיה קצת יותר יקר מ-880).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכולם,

צריך את עצתכם בפיתרון לוגיסטי. מבדיקה שעשיתי הבנתי שאין לי מקום, לא למגבר ולא לסאב בבגאז'.

המגבר הבא ייכנס מתחת למושב:

AMP: FOCAL FD4.50 / 1299ש"ח / 58x4 RMS

http://www.bombuy.co.il/%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8-2985

עליו אלביש קומפוננט קדמיים (לא מעוניין בבמה אחורית):

COMPONENT 6.5: Infinity PRIMUS PR6500cs387 ש"ח / / 80RMS

http://www.bombuy.co.il/רמקולים-לרכב/קומפוננט/מוצר-מספר-2513

SUB: ?

1. האם אני יכול לקבל יותר איכות בטווח המחירים הנ"ל (שומע בעיקר רוק)?

2. לגבי הסאב (המגבר מספק 200 וואט בגישור), האם קיים במידה המתאימה לאיחסון מתחת למושב? (מידות 10*16*30 +/-)

תודה.

עריכה אחרונה על ידי Roi Meir
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...