Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג'ו 107 - גיר רועד ובועט

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מכיר את הרכב וכבר יודע היטב את אופיו והתנהגותו של הגיר, אבל אני חושב שההתנהגות קצת חריגה.

לפני כ-30,000 החלפתי את הקלאץ' במוסך. (מדובר בגיר רובוטי)

הקלאץ'/הרובוט ממש רעד בתחילת הנסיעה וההעברת הילוכים הייתה לא חלקה, החלפת הקלאץ' שיפרה משמעותית את המצב. עכשיו, חזרו קצת הרעידות, אבל מה שמפריע לי הוא שלעתים בתחילת הנסיעה והמעבר בין הילוך 1 ל-2 יש הרגשה ממש של העברת הילוכים אגרסיבית ו"בעיטות" חזקות.

רוב הנסיעות שלי הן בין עירוניות, אבל אני נוסע גם לא מעט בפקקים ולעתים נסיעות קצרות בתוך העיר.

אני מעדיף להמנע מהחלפה חוזרת של הקלאץ', המצב עוד נסבל אבל יש לי מס' שאלות:

מס' שאלות:

1. בעל מקצוע יכול לאבחן קלאץ' בלוי?

2. לימוד גיר אולי יכול לשפר במעט את המצב עד ההחלפה הבאה?

3. לפעמים אני מעביר ידנית - בעיקר בעיר (כשיש הרבה באמפים) או בפקקים ובכל מיני מצבים של עליות/ירידיות. - אולי זה מה שתרם לבלאי המוגבר? אני עושה את זה דווקא בשביל להמנע מהעברות הילוכים מיותרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם היצרן המליץ להחליף כחלק מתחזוקה מונעת שמן גיר ?

קלאץ' יכול ללכת אחרי 30,000 אם הרכב נוסע בעיקר בעיר-הוא לא מתקשר טוב עם הפקקים (זה גם כך רק מצמד אחד ולא שניים כמו ב DSG, שם גם המצמדים מתחממים בפקקים ובזחילות).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג, אין לי את הטבלה.

אני חושב שהשמן הוחלף במסגרת ההחלפה האחרונה.

אולי למישהו יש מושג לגבי הלימוד גיר?

שמתי לב, שהתופעה קורית בעיקר בזמן שהרכב "קר" ובתחילת הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם היצרן המליץ להחליף כחלק מתחזוקה מונעת שמן גיר ?

קלאץ' יכול ללכת אחרי 30,000 אם הרכב נוסע בעיקר בעיר-הוא לא מתקשר טוב עם הפקקים (זה גם כך רק מצמד אחד ולא שניים כמו ב DSG, שם גם המצמדים מתחממים בפקקים ובזחילות).

לא נראה לי,

ה301 שלי כרגע עם 50K ק"מ, עם קלאטש מקורי "טפו טפו טפו" רוב הנסיעות שלי בתוך העיר כולל עליות ופקקים,

כך שזו לא הסיבה לבלאי המואץ.

פות"ש, תנסה לבדוק מול מוסך שמתמחה בגירים האלה, יכול להית שהנושא הזה לא קשור בכלל לקלאטש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שהלך לך קלאץ' שוב.

הקלאץ' חיי ברכב הזה מקסימום 50,60 אלף במידה ואתה הרבה בפקקים 30 אלף זה הגיוני. לימוד מחדש יכול לעזור אבל אני לא מאמין שלהרבה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול להיות, לאח של גיסתי לא מזמן נגמר לו החוזה על 301 מהדגם הישן גם רובוטית, 90 ומשהו אלף קילומטר על קלאטש מקורי, יכול להיות ב107 זה קצת שונה, אך הקלאטש לפחות מהנסיון שלנו מחזיק הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

זה כבר נהייה ממש מציק כל הרעידות, והקיקים האלה ואני שם לב שזה רק מחמיר.

יש מוסך מתמחה שמטפל בגירים האלה באיזור נתניה/חדרה/הרצליה?

אם לא תהיה ברירה אני ארחיק עד ת"א.

הרכב האחרון שאני קונה עם גיר-חד מצמדי.

אופציה אחרת - למכור את הרכב AS-IS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

ניתן לבדוק שחיקת מצמד בעזרת סורק תקלות,יתכן שלימוד מחשב גיר מחדש יהפוך את הנסיעה לנוחה יותר.

אתה מוזמן להגיע אלינו לבדיקה ללא חיוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון -

נסעתי למכון גירים בנתניה - הם ביצעו כיוונון ולימוד לגיר והתקלה סודרה.

הגיר עכשיו מתפקד כמו שצריך.

עכשיו נראה לכמה זמן זה יחזיק.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סבלתי מהתנהגות גרועה בגיר עוד מתחילת דרכו, וחשבתי שהוא פשוט כזה ואין מה לעשות,

עד שבטיפול האחרון התלוננתי על כך וביקשתי שיבדקו את הגיר, אחרי לימוד מחדש הוא מתנהג בצורה הרבה יותר מתונה ונעימה, וחבל שזה לא נעשה מלפני שנתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...
עדכון -

נסעתי למכון גירים בנתניה - הם ביצעו כיוונון ולימוד לגיר והתקלה סודרה.

הגיר עכשיו מתפקד כמו שצריך.

עכשיו נראה לכמה זמן זה יחזיק.

Benor יש לי בעיה דומה ( בעיטות בהעברה מ 1 ל 2 ) .באיזה מכון גיר עשו לך לימוד גיר"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הלימוד גיר ב-107, אבל יש רכבים שהתנאי לאיפוס וכיול הקלאץ הוא שבתחילת התהליך הרכב יהיה קר לחלוטין.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...