Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור בעובדים מקצועיים בארץ! כתבה טריה. מה דעתכם בנושא?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סטף ורטהיימר, הבעלים של ישקר, פתח בזמנו בית ספר מיוחד על מנת להכשיר חרטים וכרסמים שיעבדו במפעל ישקר. להבנתי, הביקוש נמוך וחלק מהמורים זקנים מאוד (מעל 80) מכיוון שלאנשים צעירים יותר פשוט אין את הידע.

קלעת בול ! אני קורא לפעמים הסברים של 'מורים' מהדור הצעיר בנושאים טכנים בסיסים כמו סכיני חריטה, כרסומים, טולרנסים ואפיצות ואני פשוט נדהם מחוסר הידע שלהם. דרך אגב גם המושגים והמונחים הטכניים עברו שינוי על-ידי הדור הצעיר אם זה מחוסר ידע או מסיבה אחרת שאינני יודע מהי.

הכי עצוב לראות שכמעט לא נכתב אף ספר חדש בתחום המכונות בשפה העברית כבר יותר מ-30 שנים ויותר. כול הספרים 'החדשים' זה העתק הדבק מספרות יישנה של אלפרוביץ' וספרים בהוצאות אורט ישראל.

* אני עבדתי כמתכנן מכני בתחום העיבוד השבבי כ-7 שנים בחברת ETM.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מרק, אתה הולך רחוק.

יש היום חרט מתחת לגיל 65 שיודע להשחיז סכין (אני לא מדבר בכלל על לקחת פלדת אויר ולעשות סכין אלא רק להשחיז)?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיניין שאני תוהה בו הוא כזה, וחשבתי לכתוב את זה בשירשור האחר של BIG WHITE.

55 שקלים לשעה, זהו אומנם לא שכר בשמיים, אבל גם לא כזה נורא, זה בערך השכר הממוצע במשק הישראלי , אפילו טיפה מעל ולדעתי גם מעל השכר החיציוני.

כך יוצא שמצבו של מי שמרוויח 55 שקלים לשעה הוא לא כזה רע, בטח יחסית לשאר המשק.

ברור שכולנו רוצים יותר כסף ופחות לעבוד, אבל יש גם מציאות, ולפעמים במקצוע שבחרנו יש איזו תקרת שכר.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לפעמים אלא תמיד.

לכל שכיר מקצועי יש תקרת שכר גם אם הוא עילוי. כדי לפרוץ אותה עוברים או לתפקידי ניהול או לעצמאי ש"מספסר" בזמן של אחרים וגוזר עליו קופון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להוסיף את 2 הסנט שלי מצד העובד הצעיר:

1. לפני 9 שנים התחלתי את לימודי הנדסאי מכטרוניקה (לפני הצבא). אחד המרצים שאל אתם יודעים מה זה מסמרת? אף אחד לא ענה. התייאש ואמר: כל שנה יש פחות ופחות אנשים שיודעים. היו כמה סטודנטים שידעו רוסית, ותרגם את המילה ברוסית, וסטודנט אחד ענה.

יש תחושה שהדור הצעיר לא יודע כלום מלבד להפעיל את המחשב ולכתוב מסמך וורד.

2. רוב הצעירים לא רוצים לעבוד כפים. העיקר לשבת בתוך משרד ממוזג ולעשות את העבודה. כתוצאה מכך נולדים תעודות מוזרות ממכלות מוזרות.

3. במוסדות הלימוד לא מראים את המציאות, אלא רק את החלום: תתכנן, תתרגל ותעבוד בפיתוח. כמה אנשים עובדים בפיתוח? מעט מאוד.

4. אני לא מכיר את השכר 55 לשעה. אולי כי אני סטודנט וגר בדרום הארץ. רוב המוחלט של המשרות שאני שמעתי הם סביב 30-35₪. המשכורת הללו הם עבור מבקרי איכות בתחום האריזה והברזל. בנוסף תנאים סוצאלים בסיסיים ביותר שהחוק מחייב את המעביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הדרום הזה שאתה מדבר עליו?

כהנדסאי מכונות עם חצי שנה ניסיון אתה מקבל את זה בלי בעייה פה באשקלון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

55 שקלים לשעה, זהו אומנם לא שכר בשמיים, אבל גם לא כזה נורא.

למי שרוצה לקנות בית בלי עזרה מההורים ולהקים משפחה, זה נורא מאוד.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להוסיף את 2 הסנט שלי מצד העובד הצעיר:

1. לפני 9 שנים התחלתי את לימודי הנדסאי מכטרוניקה (לפני הצבא). אחד המרצים שאל אתם יודעים מה זה מסמרת? אף אחד לא ענה. התייאש ואמר: כל שנה יש פחות ופחות אנשים שיודעים. היו כמה סטודנטים שידעו רוסית, ותרגם את המילה ברוסית, וסטודנט אחד ענה.

ממתי למסמרה קוראים מסמרת ? בתקופה שאני למדתי מכניקה והנדסת מכונות וגם בתעשיה אף פעם לא שמעתי את המונח מסמרת.

מי המציא את השם מסמרת ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסמרת, כנראה, זו עוד מילה שאקדמיה לעברית לא הצליחה להחדיר לשפה היומיומית.

את האמת, עד לימודי הנדסאי, אף פעם לא השתמשתי בניטים כאמצעי לאחד בין 2 גופים. תמיד השתמשתי בבורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאם תעבור אחד אחד במחזור שלי ותשאל מה זה מסמרה\ניט אין בן אדם אחד שלא ידע לענות לך.

gbguy זה כנראה כי לא היה לך צורך, אומנם הפעולה של בורג וניט זהה (לחבר גוף) אבל הצורך שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את המילים מסמרה ולסמרר מילדותי (השיטה משמשת, או, לפחות, שימשה בעבר, בבניית אניות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלימודים שלי המרצים היו אנשי וראה ולא בעלי מקצוע. כשלימדו אותנו עיבוד שבבי לא היה להם כל כך מושג והיו מתבלבלים בחישוב איזה כרסום, כמה שיניים, מהירות סיבוב וכו'. ממש היה עצוב לראות את זה מהנסיון המועט שהיה לי עם קונבנציונלי....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה מסמרה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...