Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור בעובדים מקצועיים בארץ! כתבה טריה. מה דעתכם בנושא?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מכיר את המילים מסמרה ולסמרר מילדותי (השיטה משמשת, או, לפחות, שימשה בעבר, בבניית אניות).

משמשת בצורה מאוד נרחבת גם לבניית מטוסים, החל ממטוסי קרב ועד למטוסי נוסעים.

כשהייתי מטייל במוסכי מטוסים בחיל האויר, לפעמים זה היה ניראה שמטוס זה פשוט גוש ממסרות עם קצת חתיכות אלומיניום שמחברות בינהן.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע - הזכרתי את האניות כיון שהפלגתי הרבה. יש בם אניות שנבנו בריתוך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה מסמרה?

ידעתי שאני מכיר את זה בשם אחר.

ואני עדיין לא מהנדס כלום.

יש את זה בכל דבר. אפילו בג'ינס שאתה לובש ובחגורה שאתה שם כדי שאותו ג'ינס לא ייפול.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמשלם בוטנים מקבל קופים. לפעמים אפילו קופים לא מוכנים ללכת לעבוד תמורת בוטנים.

אין מה לעשות שילמו לעובדים משכורות פח, לא טרחו לספק תנאי עבודה סבירים ויצרו למקצוע שלהם סטגימה שלילית שהבריחה כל צעיר שיש לו יותר משני תאים אפורים מתפקדים בו זמנית. עכשיו בוכים שאין להם עובדים מיומנים למעט כמה זקנים מברית המועצות שנמצאים אצלם מחוסר ברירה.

ידוע ולא חדש. כל זמן שהמדינה לא מחזירה את החינוך הטכנולוגי ומתייחסת לעובדי צוארון כחול כאל נחותים שוק העבודה ממשיך להתחלק לעובדי היי טק, מנהלים ועובדי שכר מינימום ואנחנו נעביר את הייצור לחו"ל.

כבר היום מחוסר ברירה ייצור עובר יותר ויותר לסין ואירופה ובחלק מהמקרים אין דרך חזרה. אלה תשתיות שלא יחזרו ולא כולם יכולים וצריכים להיות אקדמאים.

סיני מוכן להזיע במפעל כי המפעל הוא שדרוג משמעותי בתנאי עבודה ושכר בהשוואה לטרסת אורז. ככל שרמת החיים בסין תמשיך לעלות גם הסיני הממוצע לא ירצה לעבוד במפעל.

אני שמח שהמין האנושי צועד בכיון שבני אדם יכולים להתפרנס מעבודה הרבה יותר נוחה ובטוחה. שנצטער גם שאין יותר מנקי ארובות וילדים לא נשלחים בגיל 8 לחצוב פחם במכרה?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

בדיוק

כמה ציטוטים מהכתבה שצרמו לי:

אנחנו מעסיקים במפעל בדרום כ־40 פליטים מאריתריאה והיו לנו מהגרי עבודה מאוקראינה, עד שהמדינה הפסיקה את הזרם

טוב מאוד. עכשיו, רחמנא ליצלן, הוא יצטרך לחפש עובדים ישראלים ולשלם להם משכורות, ביטוח ותנאים סוציאליים.

מחוסר ברירה אני עומד להשקיע 15 מיליון שקל בהכנסת רובוטים למפעל על חשבון כוח אדם

אוי אוי אוי. אז עד עכשיו או אותה העבודה יכל לעשות רובוט, אבל העדיפו לשלם מינימום לאיזה עובד קבלן מסכן, כי הרובוט יקר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

בדיוק

טוב מאוד. עכשיו, רחמנא ליצלן, הוא יצטרך לחפש עובדים ישראלים ולשלם להם משכורות, ביטוח ותנאים סוציאליים.

אוי אוי אוי. אז עד עכשיו או אותה העבודה יכל לעשות רובוט, אבל העדיפו לשלם מינימום לאיזה עובד קבלן מסכן, כי הרובוט יקר.

יש בעיה להעסיק ישראלים: אין עובדי כפיים. לפני כמה ימים פות"ש פתח שרשור אחר שהוא רוצה לעשות הסבה להייטק. אז או שאין עבודה בתחום, או שחסרים עובדים או שלא משלמים מספיק.

לגבי הרובוטים: אני לא כלכלן, ובטח לא מבין בתחום, אבל אני מבין לא הרבה במתמטיקה. נצא שעובד מרוויח 55₪ לשעה והוא עובד במשרה מלאה (182 שעות חודשיות), כלומר החברה משלמת עבור עובד (רק על השעות 120,120 ש"ח). נניח שהחברה משלמת על ארוחות, הסעות, ביטוחים וכל מה שיוצא. נניח שעובד עולה 150 אלף ש"ח.

גם אם תעסיק 10 עובדים ישראלים, עדין החברה תשלם בשנה עשירית מעלות הרובוט.

הפתרון של הרובוט הוא כמו להחליף רכב בגלל חישן תקול. במקום לתקן, זורקים הרבה כסף. אני לא יודע עד כמה המצב הזה טוב לכלכלת המפעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינינו, למה שמישהו ירצה לעבוד בעבודת כפיים אם יש לו ברירה אחרת?

העבודה לא מתגמלת מבחינת שכר ברוב המקרים, התנאים לא מדהימים, אני מניח שגם היכולת להתקדם מוגבלת יחסית, עבודה פיזית קשה בחלק מהמקרים, ואני לא מדבר על זה שאנשים לא מתייחסים למקצועות האלו ברצינות, לצורך הדוגמה - תצא היום עם מישהי ותגיד לך שאתה רתך או תגיד לה שאתה מהנדס, תבין טוב מאוד מה יהיו התגובות. (ואני לא מזלזל בשום מקצוע, פשוט ככה זה נראה שאנשים מתייחסים לזה) העבודות האלו פשוט לא נתפסות כמשהו רציני משום מה, וחבל.

כל אחד כמעט היום רוצה להיות הייטקיסט, כי "מרוויחים בהייטק בוכטות של כסף" (ברור שזה לא מדויק בעליל, כי זה תלוי בהמון פרמטרים), קמו המון מוסדות שמלמדים מקצועות שקשורים לזה, אני לא נגד זה, אבל זה לא תחליף לתואר וללמידה עצמית של דברים. בתואר אמנם לא יוצאים כנראה מתכנתים וואו, אבל מקבלים הרבה כלים שבוגר מוסד כזו או אחרת לא מקבל. לצורך העניין, אני מניח שלא סתם נמצאים איתי בלימודים יוצאי מודיעין וממר"ם.

וגיא, זה שאתה לא מוצא משרות פיתוח בדרום בתחום שלך זה לא אומר כלום. יש פה הרבה פרמטרים.

מעבר לכך, אני די בטוח שהרבה אנשים שלומדים תארים הנדסיים או תארים במדעי הטבע מודעים לכך שיצטרכו לעבוד במרכז, כי שם יש יותר עבודה.

יש אנשים מהתחום שלך בדרום שעובדים בפיתוח, ומהתחום שלי בוודאי יש, הרי לא סתם יש פארק הייטק בבאר שבע וגם פארק קטן בעומר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאין עובדי כפיים. לדעתי מעסיקים מתקשים לגייס עובדים כי הם משלמים משכורות מגוכחות ולא טורחים לספק תנאי עבודה נאותים.

אי שם בשנת 2008 כאשר רק השתחררתי מהצבא הסתובבתי בין חברות כוח אדם באשדוד בחיפוש אחר עבודה. המשרות היחידות שציעו לי היו משרות במפעלים/מחסנים בתעשייה הכבדה בשכר מינימום או 2-3 שקלים יותר בעבודה פיזית ללא מיזוג אוויר ומנהלי עבודה שגערו בי העזתי להתיישב ל-5 דקות אחרי 3 שעות על הרגליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והרי לך הסיבה למה כל מי שיכול לא מעוניין לעבוד בעבודות האלו - שכר לא מתגמל, עבודה פיזית בתנאים קשים ומנהלים חסרי התחשבות ורגש.

אז אדם עם יכולות סבירות ומעלה יעשה את ה-1+1 שלו, יילך ללמוד, אולי יעבוד קשה, אך לא פיזית בדרך כלל, יקבל שכר מתגמל יחסית, ויבלע את הרוק גם אם המנהלים חסרי התחשבות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינינו, למה שמישהו ירצה לעבוד בעבודת כפיים אם יש לו ברירה אחרת?

העבודה לא מתגמלת מבחינת שכר ברוב המקרים, התנאים לא מדהימים, אני מניח שגם היכולת להתקדם מוגבלת יחסית, עבודה פיזית קשה בחלק מהמקרים, ואני לא מדבר על זה שאנשים לא מתייחסים למקצועות האלו ברצינות, לצורך הדוגמה - תצא היום עם מישהי ותגיד לך שאתה רתך או תגיד לה שאתה מהנדס, תבין טוב מאוד מה יהיו התגובות. (ואני לא מזלזל בשום מקצוע, פשוט ככה זה נראה שאנשים מתייחסים לזה) העבודות האלו פשוט לא נתפסות כמשהו רציני משום מה, וחבל.

כל אחד כמעט היום רוצה להיות הייטקיסט, כי "מרוויחים בהייטק בוכטות של כסף" (ברור שזה לא מדויק בעליל, כי זה תלוי בהמון פרמטרים), קמו המון מוסדות שמלמדים מקצועות שקשורים לזה, אני לא נגד זה, אבל זה לא תחליף לתואר וללמידה עצמית של דברים. בתואר אמנם לא יוצאים כנראה מתכנתים וואו, אבל מקבלים הרבה כלים שבוגר מוסד כזו או אחרת לא מקבל. לצורך העניין, אני מניח שלא סתם נמצאים איתי בלימודים יוצאי מודיעין וממר"ם.

וגיא, זה שאתה לא מוצא משרות פיתוח בדרום בתחום שלך זה לא אומר כלום. יש פה הרבה פרמטרים.

מעבר לכך, אני די בטוח שהרבה אנשים שלומדים תארים הנדסיים או תארים במדעי הטבע מודעים לכך שיצטרכו לעבוד במרכז, כי שם יש יותר עבודה.

יש אנשים מהתחום שלך בדרום שעובדים בפיתוח, ומהתחום שלי בוודאי יש, הרי לא סתם יש פארק הייטק בבאר שבע וגם פארק קטן בעומר.

נתחיל מהתחלה לסוף:

א. לא כולם חכמים, לא כולם מבריקים ולא כולם רוצים לשבת על הטוסיק 3-4 שנים בשביל להגיד שיש תואר, ולאחר מכן לנפנף לבחורה שאולי יהיה מפתח כלשהו.

ב. אני התחלתי התמחות מסוימת שידעתי מראש שהסיכוי שלי לפתח טכנולוגיה היא נמוכה. שידע שיש לי הוא השמה טכנולוגית בשטח.

ג. לא דברנו על משרות היי טק, אלא על משרות לו טק.

עריכה:

במחשבה נוספת: אחת הסיבות העיקריות. שהחלטתי לעבור מתחום המכונות לתחום החשמל, הוא יצוא העבודה למדינות זרות. אמנם אני ראיתי את זה עוד בצבא, ואמרתי לאחד הנגדים שאני לא יודע מה תהיה המצב של התעשיה בעוד 3 שנים. הוא ענה לי: מי בכלל חושב מה יהיה בעוד 3 שנים? אנחנו רוצים לראות תוצאות כאן ועכשיו.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

בדיוק

יש לך בכלל מושג כמה עולה למעסיק אריתראי?

אריתראי עול. למעסיק בערך 20% יותר מישראלי כי צריך לשלם עליו היטלים, ביטוחים וכל מיני דברים נוספים שלא משלמים על ישראלי. עם האריתראי יש גם קשיי שפה שאין עם הישראלי.

במקרה ל שמוליק מרב בריח אני מכיר אותו אישית ועובדים שם הולכים הביתה עם 7-8לפחות (יש לא מעט שעות נוספות ותוספות שונות).

ודים, אם אתה בוחר להיות כלום ושום דבר ומצפה לקבל שכר שמן אז הגיע הזמן שתתעורר. כשתהיה עובד מקצועי תשתכר יפה (70-80 שקל לשעה לבעל מקצוע במקצועות צוארון כחול זה לא דבר נדיר) אבל אם תבחר לשבת וליילל במקום להגיד אני הולך ללמוד מקצוע לא תגיע לכלום לא בתעשייה ולא בהיי טק.

לגבי טענה שהיתה פה שלמכונות אין עתיד כי הכל עןבר לסין אז כדי לייצר בסין אתה צריך מהנדס טוב בארץ.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בוחר להיות כלום ושום דבר ומצפה לקבל שכר שמן אז הגיע הזמן שתתעורר. כשתהיה עובד מקצועי תשתכר יפה (70-80 שקל לשעה לבעל מקצוע במקצועות צוארון כחול זה לא דבר נדיר) אבל אם תבחר לשבת וליילל במקום להגיד אני הולך ללמוד מקצוע לא תגיע לכלום לא בתעשייה ולא בהיי טק.

^ זה.

+ הטענה ש"סך הכול ללמוד תואר וללכת להיות מפתח" הזויה ברמות שקשה לי לעכל. לא מדובר על בן אדם אחד. לא כולם מספיק חכמים לזה, לא את כולם זה מספיק מעניין, לא כולם מוכנים לשיזוף פלורסנטי, יש עשרות אם לא מאות סיבות למה לא ללכת "להיות מפתח"/"ללכת להייטק". אני לא יודע למה זה נראה כאילו אתה מפליץ וזורקים עליך 30 אלף שקל בחודש.

מעבר לכך, גם אם הגעת לתפקיד פיתוח ואתה לא לומד בעצמך עוד ומתפתח - אתה לא תשרוד בתחום. ואז מתחילים לבכות שלא לוקחים "זקנים" להייטק ואז בגיל 45 אתה לא יודע מה לעשות.

תחזרו למציאות, זה לא מתאים לכולם, זאת כן עבודה קשה, לא פיזית, מנטלית. לא כולם יכולים לעשות את זה, לא לכולם יש מקום בתעשייה הזאת. כן צריכים רתכים וכרסמים ומה לא.

זה פחות סקסי? אולי, אם אתה מכיר בחורה והיא לא מוכנה לצאת איתך כי אתה כרסם - שתלך תחפש מי ינענע אותה, סתם ****** גולדיגרית.

די עם השקר שכולם יכולים. כמו שאני לא יכול להיות בלרינה, כך יש אנשים שבחיים לא יוכלו לנהל קריירה ב"הייטק".

זה לא רע להיות רתך, בטח שלא רתך אומן, אז אתה מוגבל באיזו תקרת שכר, אלה החיים, או שתתמוד עם זה, או שתמצא עוד משהו שאתה טוב בו או תנסה למקסם רווחים, אף אחד לא עוצר אותך.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה להעסיק ישראלים

Correction - יש בעיה לנצל ישראלים ואין הכוונה לבטלנים ששואפים לגרוף מיליונים ולהשאר כאלו, כי לבטלנים אין תהילה. הכוונה לאלו שמוכנים לעבוד מאוד קשה (וכאלו שכבר עובדים) ועדיין לא משתכרים בכבוד, ומה לעשות שבימינו כבוד במרבית המקרים מצריך הכנסה של חמש ספרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

בדיוק

אנחנו מעסיקים במפעל בדרום כ־40 פליטים מאריתריאה והיו לנו מהגרי עבודה מאוקראינה, עד שהמדינה הפסיקה את הזרם

טוב שהמדינה הפסיקה את זרם העובדים מאוקראינה מכיוון שרובם חיפשו דרכים עקלקלות כיצד להשאר בארץ כאזרח ותושב מדינת ישראל.

תעודת זהות כחולה היא מצרך נדרש בקרב האוקריאנים.

* אחד שיודע קצת יותר ממה שכתוב באינטרנט.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...