Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עכשיו זה רשמי: הכבישים בארץ מהמסוכנים באירופה

robertf
שימו לב! השרשור הזה בן 2066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חווית הנהיגה בגרמניה וישראל לא ככ דומה, וגם עם נתוני ההרוגים למאה אלף תושבים, או למיליאדר קמ כמעט זהים.[...]נשאלת השאלה האם יש בעיה שמטרידה את האזרחים. לדעתי התשובה היא לא.

תלוי מה הבעיה. אם הבעיה היא הקטל בדרכים אז זה צריך לעניין את האזרחים כי זה גובה יותר הרוגים ופצועים בכמה וכמה סדרי גודל מאשר כניסה לעזה.

אם הבעיה היא הנועם של חווית הנהיגה, כפי שקראת לזה, לדעתי זה דבר שנכון לדחות לסוף סדר היום. אין קורלציה בין תרבות נהיגה לבין קטל בדרכים (ע״ע הדוגמה הגרמנית) ומשכך זו פשוט לא בעיה מספיק רצינית. המיקוד צריך להיות צמצום הקטל בדרכים, קודם כל, וזו בעיה מספיק גדולה שדורשת את מירב תשומת הלב.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הבעיה היא אכן בתרבות, אבל עם מי כבר אפשר לדבר על זה..

חן, זו התבוננות מאוד צרה. תאונות דרכים זה לא רק הרוגים.

והאי נעימות לא באמת אפשרית לדיון מעבר לאיזה מערכון ספורדי בארץ נהדרת. מכיוון שכשמדובר בכבישים, אפשר להאשים את "המדינה". וכשמדובר בבני האדם שחיים כאן, כל אחד צריך להסתכל במראה ולהבין שהוא חלק מהבעיה. וזה לא יקרה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, זו התבוננות מאוד צרה. תאונות דרכים זה לא רק הרוגים.

הוא לא אמר שזה רק הרוגים. הוא אמר שנעימות הנסיעה/תרבות הנסיעה נמצאת במקום נמוך יותר בסדרי העדיפויות מהרוגים והוא צודק.

סביר מאוד להניח שהדברים קשורים זה בזה, אבל הסיכוי שלך למות בנעימות בגרמניה גבוה מהסיכוי שלך למות בחוסר נעימות בישראל. מניסיוני, חוסר נעימות מורגשת בכל נסיעה כשאתה נמצא במקומות עמוסים (למשל כל יום בפקקים של מרכז תל אביב), כי סטטיסטית גובר הסיכוי שלך להיתקל באנשים דושים. לחלופין, כשאתה מרבה לכעוס על דברים. מה שאני מנסה להגיד זה שברגע שהפסקתי להתעצבן, אני לא מתעצבן יותר (הגיוני, לא?).

פתאום כשאני פחות מחפש מתנחלי שמאל, עוקפי פקקים, נצמדים מאחור ושאר מרעין בישין באופן מופלא אני גם פחות מתעצבן.

חשוב לי להדגיש שאני לא אומר שאתה מחפש להתעצבן/להיעלב, כי אני לא יודע אם אתה כזה. החלק השני של התגובה נכתב בכלליות. אני פשוט חושב שעם קצת עבודה על עצמנו (ולא על אחרים) אפשר להקל על חיינו המון, אבל זה מצריך עבודה עצמית והיא מצריכה המון יכולת לשים אגו בצד. לי היה מאוד קשה לשנות דברים בהתנהגות/תפיסה שלי כשאני לא זה שלא בסדר, אבל ברגע ששחררתי פעם אחת, זה נהיה מאוד אינטואיטיבי.

לנהל מאבקים זה כיף, אבל לא בריא ;)

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפתיע. הייתי אומר שזה בגלל נתיבי ישראל, אכיפה גרועה וגם התנהגות מזעזעת של אנשים או ליתר דיוק, תרבות מבחילה.

אין ספק שנתיבי ישראל אכן משפרים את הכבישים אבל מה עם אלה שכבר קיימים מעל 40 שנה? לא מגיע להם שיפוץ ניכר? אני עוד נותן דגש לכבישים המרכזים בארץ (כמו שעושים ליד נחשונים בכביש 444 אבל זה רק קטע קטן מהכביש עצמו). זה עוד בלי להוסיף את הצפות שיש בכמה ערים בימי החורף הקשים.

התנהגות/תרבות - דופקים רכב בחנייה לא משאיר פתק, נשארים על נתיב שמאלי, כל הזמן מקללים ונדחפים במקום לחכות בתור כמו כולם, עוקפים דרך תחנת הדלק וכדומה...

המדינה דחפה הכל על הנהגים ממש כל 'האחריות' בכביש. פעם עוד היו מזהירים הולכי רגל שלא לקפוץ לכביש לבדוק ולהסתכל ימינה ושמאלה - איפה זה היום? מה עם אכיפה יותר חזקה על רוכבי האופניים?? נעלם ויש עוד ועוד שאפשר להוסיף זה נושא מורכב ולא חושב רק בקטע של דוחות יעזור פה. באמת שלא חסר מה לשפר, כי המצב באמת גרוע.

עריכה אחרונה על ידי aHero

Peugeot 208 turbo 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנהל מאבקים זה אכן לא בריא. אבל אני לא מהנוקטים, אז אל תדאג.

מה שאני אומר הוא, שיש גם מגוון תאונות שבהן אין הרוגים, ויש רק נזק או פצועים קל, וזה לא מדווח.

אני מסכים לגמרי שאם לומדים להתעלם מהכל, אז גם אין בעיה. אבל אני לא חושב שזה אפשרי. אתן לך דוגמא: בשנתיים האחרונות אני בקושי נוהג כי אני עובד יחסית קרוב לבית. בחודשים הראשונים הייתי מאושר. באוטובוס אתה אדיש להכל, אתה לא שם לאלו שנדחפים בפקק, אתה לא שומע צפירות (כמעט, נהגי האוטובוסים עצמם צופרים המון).

אבל בשנתיים האלו גילו פה גם את האופניים.

ועכשיו זה כבר לא "אל תתעצבן מהמתנחל בשמאלי". זה פגיעה פעם בחודש בממוצע בי, או באנשים שאני מכיר. זה דורש ממני להיות מפוקס כל אבל כל הזמן בכל נקודה ובכל מקום שאני הולך בו - יותר ממה שנאי אפילו צריך להיות מפוקס בנהיגה. זה מלווה באלימות (צרחות, איומיים, האצות מכוונות ומה לא).

ואתה יודע מה הכי פח בזה? שזה לא חלק מהסטטיסטיקה שחן מתייחס אליה. כי כמה אנשים כבר נהרגים מזה? וזה שזה סתם מפחיד או לא נעים או נגמר לפעמים בשפשוף קלים? זה לא מעניין אף אחד.

ועל זה אני מדבר, כשאני אומר שתאונות זה לא רק הרוגים.

אני יכול לא להתעצבן כשצופרים לי ביציאה מהחניה בעבודה כי לוקח לי שניה יותר מדי לעבור את המחסום. אבל לדושיות של כולנו כן יש מחיר. והוא יותר גבוה מסתם העצבים של יבגני.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני, חוסר נעימות מורגשת בכל נסיעה כשאתה נמצא במקומות עמוסים (למשל כל יום בפקקים של מרכז תל אביב), כי סטטיסטית גובר הסיכוי שלך להיתקל באנשים דושים.

יותר מזה, אין לעבירות "נימוסין" סיבה להתרחש שלא בעומס תנועה. זו אחת הסיבות למה תרבות הנהיגה בישראל היא מה שהיא: לא בגלל טיב החומר של האוכלוסיה, אלא בגלל עומס הרבה, הרבה יותר גדול (בממוצע) בכבישים לעומת שאר מדינות המערב.

זו גם עוד סיבה למה אין קורלציה בין תרבות נהיגה לבין בטיחות בדרכים: כי העבירות הללו הן לרוב לא מאוד מסוכנות - קל להבחין בהן והן מתרחשות במקומות ובזמנים בהם מהירות הנסיעה נמוכה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן ג., אם יש לך אינסטא תסתכל בדף של israelaccidents, רואים שם הרבה מאוד פעמים תאונות קשות כתוצאה מענייני נימוסין כפי שאתה קורא להן, או יותר נכון חוסר בהן. והתוצאות שלהן קשות.

אבל גם אם לא תשתכנע, אשאל שאלה אחרת את כל המשתתפים בדיון-

כמה הרוגים בדרכים אתם מוכנים שיהיו בשנה אחת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מזה, אין לעבירות "נימוסין" סיבה להתרחש שלא בעומס תנועה. זו אחת הסיבות למה תרבות הנהיגה בישראל היא מה שהיא: לא בגלל טיב החומר של האוכלוסיה, אלא בגלל עומס הרבה, הרבה יותר גדול (בממוצע) בכבישים לעומת שאר מדינות המערב.

יצא לי לנהוג בהרבה מדינות במערב, גודש תנועה בתוך הערים הוא מכה בכולם - לפני 3 שבועות עמדתי ב50 דקות פקק מהגיהנום בתוך מינכן, גרמניה!(לא תגיד סתם מערב אירופה - עוד מדינה עם תחבורה ציבורית סופר יעילה), פקק ששם את פקקי תל אביב-פתח תקווה-הרצליה בכיס הקטן, לא חושב שגודש הוא הסיבה המרכזית.

אני לא מבין איך אצלנו זה בטיחות היא בעיה בכלל?? שר התחבורה דאג לתוכנית "מוביילאי לכל רכב".

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג בהרבה מדינות במערב, גודש תנועה בתוך הערים הוא מכה בכולם - לפני 3 שבועות עמדתי ב50 דקות פקק מהגיהנום בתוך מינכן, גרמניה.

עבר קצת זמן, אבל פעם איתי אלון שטח בפני נתונים שמצביעים על עומס גדול פי שתיים-שלוש בממוצע מאשר באירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה גרף מעניין של השיפור במספר ההרוגים יחסית לגודל האוכלוסיה, מ-1990 עד 2016:

mortality rate.jpg

הנתונים של ישראל:

1. טובים מאוד.

2. דומים עד זהים ב-2016 לאלה של מדינות כמו יפן, גרמניה ודנמרק.

3. כבר ב-1990 היו יחסית מהטובים בעולם ולכן שיעור השיפור האבסולוטי לאורך 26 שנה חסום. מכאן ברור שקיימות מדינות בהן שיעור השיפור היה טוב יותר - היה הרבה יותר מה לשפר.

בעיני כתבות כאלה יותר גרועות משקר, כי לוקחים איזשהו נתון ומסובבים אותו כך שהקורא התמים יבין אותו באופן שגוי לחלוטין - כפי שקרה בשרשור הזה.

לא סתם קוראים לזה פייק ניוז. זה מה שזה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה כלא רגיל?

בוא נשלח אותם, יחד עם המשפחות שלהם, למחנות חינוך מחדש וזהו.

שמע, אם אני נוהג בזמן שלקחו לי את הרישיון נהיגה, אני צריך ללכת לכלא, לא המשפחה שלי (סביר להניח שלא אספר לאנשים "תקשיבו, אין לי רישיון, אל תעלו איתי לרכב", אבל לך תדע מה אנשים אחרים יעשו).

זה נשמע שאתה מסתלבט (מסתלבת?") עלי אם מה שכתבתי, אבל אם לא לומדים עם הכנסות והשופטים ממשיכים לתת להם כנסות רק, איך ילמדו??

בוא תגיד לי בבקשה.

Enviado desde mi ONEPLUS A3003 mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מסכים, הפתרון הוא לא עוד כסף מדו"חות, הפתרון טמון בחינוך כללי ותעבורתי של הדורות הצעירים, שלא קיים בארץ.

הדבר הזה תקף למדינות עם אזרחים מפותחים, שם באמת תוכן לימודי יכל לשנות דברים. אצלנו, מדינה עם אופי מזרח תיכוני קלאסי ואצל הרוב הגדול של האוכלוסייה, רק ענישה וחוקים קשים וחזקים יוכלו לחנך. כמובן שלא תזיק גם מערכת חינוך יעילה יותר, אבל זה השקעה לטווח הארוך ולא יכל לבוא ללא ענישה קשה אצלנו לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לשפר את המצב בדרכים לא צריך חינוך, צריך הכשרה. המטרה אינה לייצר נהגים מתורבתים יותר אלא פשוט יותר טובים ומודעים.

חלק מזה רובץ לפתחם של מורי הנהיגה, אבל חלק מזה צריך לבוא אחרי קבלת הרשיון, במקום קורס הנהיגה המונעת התיאורטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הזה תקף למדינות עם אזרחים מפותחים, שם באמת תוכן לימודי יכל לשנות דברים. אצלנו, מדינה עם אופי מזרח תיכוני קלאסי ואצל הרוב הגדול של האוכלוסייה, רק ענישה וחוקים קשים וחזקים יוכלו לחנך. כמובן שלא תזיק גם מערכת חינוך יעילה יותר, אבל זה השקעה לטווח הארוך ולא יכל לבוא ללא ענישה קשה אצלנו לצערי.

ממש לא נכון.

בלא מעט מקרים אנשים ממש לא מבינים דרך הכיס, תראה את נושא המהירות לדוגמא. למרות דוחות אנשים עדיין נוסעים הרבה מעל המותר (ולפעמים בצדק).

לא חסרות דוגמאות לקמפיינים פירסומיים שתפסו והצליחו- ישראל מתייבשת, לחגור מאחור ועוד.

וזה רק קמפיין פירסומי, אם המדינה באמת תרצה יש המון אפשרויות חינוכיות להסביר על נהיגה חכמה. לא צריך הרבה יותר מכיבוד אחד של השני על הכביש לטובת כולנו, שזה כולל איתות לפני פניה, כניסה לנתיב פנוי (להבדיל מהידחפות שגורמת לנהגים לבלום וגורמת לפקקים), השתלבות בצורת ריצ'רץ, לא להתעסק בנייד וכו'...

זה משהו לטווח ארוך, ממש לא מספיק קמפיין פירסומי כדי לתקן שנים של נהיגה קלוקלת, אבל אפשר לפחות לנסות להתחיל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפט אחד קצר, "פני הכביש כפני הדור (או החברה)".

אתם מתפלאים על כמות ההרוגים והפצועים כאילו שוויצרים נוהגים פה על הכבישים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...