Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת שמן ואולי בוצה יונדאי i30cw

oryosef1
שימו לב! השרשור הזה בן 2096 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ברשותי יונדאי i30cw שנת 2010 עם 150k ק"מ. רכשתי את הרכב לפני חצי שנה והוחלף אטם מכסה שסתומים. מפלס שמן המנוע היה הדיוק על המקסימום.

היום, חצי שנה ו-5000 ק"מ אחרי בדקתי את המפלס והוא הגיע לרבע מעל המינימום. מילאתי 600 סמ"ק כדי להביא למפלס של המקסימום בחזרה.

כאשר פתחתי את מכסה המילוי של שמן המנוע, נתקלתי בגושים שחורים וישר נזכרתי שכמה פעמים ראיתי בפורום הזה דיונים על בוצה. החלטתי לצלם כדי לשאול אתכם האם מדובר בבוצה? מה ניתן לעשות עם צריכת השמן?

תודה לעונים

20180720_104814.jpeg20180720_104653.jpeg20180720_104734.jpeg20180720_104739.jpeg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גושים שחורים בהחלט עלולים להצביע על היווצרות בוצה במנוע.

במקרים מסוג זה ניתן לטפל על-ידי הורדת מכסה שסתומים+אגן שמן ולנקות היטב את החלקים ולאחר מכן לבצע שתי החלפות שמן במירווח של 1000 קילומטרים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי במוסך ניקו את המנוע מבפנים כשהסירו את אטם מכסה השסתומים. זה חדש לי שצריך להחליף שמן לאחר הניקוי. תוכל לפרט מה הסיבה להחלפת שמן אחרי 1000 ק"מ?

מה לגבי צריכת השמן של הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב השמן והמנוע שלך לפי התמונות - גרוע ביותר ונמצא על גבול הבעייתי מאוד, נראה וכאן צריך להזהר, שיש לך בוצה או בעיה קשה אחרת במנוע ועם השמן גם כן.

הצבע צריך להיות זהוב/צהוב ולעיתים אפילו די נקי וצבע המתכת עצמה תלוי איפה מסתכלים וכיצד הרכב טופל.

כך זה נראה במצבים תקינים לדוגמא לאחר שנים:

maxresdefault.jpg

וכך נראה מנוע עם בעיות בוצה:

406f15u-960.jpg

engine-sludge.jpg

IMG_1441-3.jpg

אם מה שבתמונות נראה נכון ויש לך גושים שחורים ובכלל, נראה כמו בוצה, גושים והתגבשות והכל שחור, כדאי שתטפל בזה בהקדם.

ייתכן ויקרה לך מצב קטסטרופלי במנוע שבו הוא ייכשל כיוון שמשאבת השמן, עלולה להסתם או בעיות כאלו ואחרות גם כן.

תחזור לעדכן עם תמונות מה עשו או מה מתפתח, זה הכי חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי במוסך ניקו את המנוע מבפנים כשהסירו את אטם מכסה השסתומים. זה חדש לי שצריך להחליף שמן לאחר הניקוי. תוכל לפרט מה הסיבה להחלפת שמן אחרי 1000 ק"מ?

מה לגבי צריכת השמן של הרכב?

בשביל לנקות צריך להסיר גל או גלי זיזים וזה לוקח הרבה זמן.

החלפת אטם לא לוקחת הרבה זמן.

צריכת שמן היא בגלל שטבעת השמן תפוסה בגלל הלכלוך שאתה רואה בפקק (יש לך 4 בוכנות,יכול להיות בכולן יכול להיות באחת וכו).

אפשר לנסות לשחרר את זה עם תכשירי פלאש למיניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן המצב לא ניראה מזהיר..גש לבצע ניקוי בוצה באופן יסודי שלא ייהיה מאוחר מידי! לא לבצע ניקוי בעזרת תכשירי פלאש..לא מומלץ אלא אם אתה לוקח בחשבון שאת הולך לסכן את גומיות השסתומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תזרע פניקה אצל משתמשים תמימים.

גם אם זה מסכן את גומיות השסתומים אתה עלול להימנע מפתיחת מנוע.

עבודה קצת יותר ארוכה.

לפותח השרשור גומיות שסתומים זה חלק מתבלה שמוחלף אחת לתקופה במילא,המגיב מעליי מנסה לזרוע בך פניקה כי מגרד לו באגו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לו בוצה במנוע, הפלאש עלול לגרום לנזקים קשים ולהשבתת המנוע.

מוצרי פלאש בכללי מיועדים למקרים קלים או כטיפול מונע ולא כטיפול לבוצה שהתגלתה במנוע, לאחר שהוא מזוהם כולו ובמיוחד כשלא ניתן להבין מה המצב שם.

למה לקחת סיכון? יעשה פלאש ילך המנוע, יש מצב שיעשה פלאש והמנוע יעבוד נהדר וכל הלכלוך יתנקה, במה לדעתך כדי לבחור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני ההיסטריה, גש למוסך שיפתח מכסה שסתומים ויציץ, יכול להיות שזה רק על הפחית שבמכסה ולא במנוע.

תשאל אולי הוא זוכר מה היה המצב בפעם הקשומת שפירק.

כל זה לפני שאתה מתחיל להיכנס ללחץ והוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תזרע פניקה אצל משתמשים תמימים.

גם אם זה מסכן את גומיות השסתומים אתה עלול להימנע מפתיחת מנוע.

עבודה קצת יותר ארוכה.

לפותח השרשור גומיות שסתומים זה חלק מתבלה שמוחלף אחת לתקופה במילא,המגיב מעליי מנסה לזרוע בך פניקה כי מגרד לו באגו.

גומיות השסתומים זה חלק מיתבלה בגלל אנשים כמוך שמכניסים חומרים שגורמים להם להיאכל. גומיות השסתומים יכולים לא להיות מוחלפים לאורך כל חיי הרכב אם מישתמשים בשמנים איכותיים. אם מגיעים למצב של בוצה מטפלים בזה באופן ראוי ומקצועי ולא מחפשים קיצורי דרך..תזכור תמיד שהזול עולה ביוקר. ואתה לא זה שתיתן אחריות לבן אדם אם יילך לו מנוע בגלל קיצורי דרך. לעומת זאת אם המנוע ינוקה בצורה המקצועית למה שניגרם פה יהיה לו ראש שקט לעוד המון שנים עם מנוע מבריק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גומיות השסתומים זה חלק מיתבלה בגלל אנשים כמוך שמכניסים חומרים שגורמים להם להיאכל. גומיות השסתומים יכולים לא להיות מוחלפים לאורך כל חיי הרכב אם מישתמשים בשמנים איכותיים. אם מגיעים למצב של בוצה מטפלים בזה באופן ראוי ומקצועי ולא מחפשים קיצורי דרך..תזכור תמיד שהזול עולה ביוקר. ואתה לא זה שתיתן אחריות לבן אדם אם יילך לו מנוע בגלל קיצורי דרך. לעומת זאת אם המנוע ינוקה בצורה המקצועית למה שניגרם פה יהיה לו ראש שקט לעוד המון שנים עם מנוע מבריק.

אני לא מכניס שום דבר אני פותח מנוע במקרה כזה ומנקה בעצמי,ואתה אל תכניס לי מעשים לידיים,אתה חפרן וזורע פניקה אצל משתמשים תמימים בשביל להרגיש טוב עם עצמך.

תוספי פלאש גם לא גורמים למנוע ללכת לשום מקום וגומיות שסתומים זה חלק מתבלה ועוד איך,גם קלאץ' ידני יכול לעקוף את חיי הרכב אם נוהגים בו בזהירות יתרה לך תשים סיליקון באטמים שלך קשקשן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב מוכר ברכבי היונדאי מהגטס ועד ה i30 למינהם

עשיתי עשרות כאלה בהצלחה ב"ה

לא להתעצל צריך לפתוח מכסה שסתומים ולפתוח קרטר ,לנקות הכל כמו שצריך כולל הרשתית שמן

אני גם הייתי עושה קבוע לפני הפירוק פלאש מנוע ומשתדל לקצר את הזמן פעולת מנוע עם החומר ,ואז כמובן מכבה ומוריד קרטר ומבצע את הכל הניקוי היסודי הנ"ל

בהצלחה

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכניס שום דבר אני פותח מנוע במקרה כזה ומנקה בעצמי,ואתה אל תכניס לי מעשים לידיים,אתה חפרן וזורע פניקה אצל משתמשים תמימים בשביל להרגיש טוב עם עצמך.

תוספי פלאש גם לא גורמים למנוע ללכת לשום מקום וגומיות שסתומים זה חלק מתבלה ועוד איך,גם קלאץ' ידני יכול לעקוף את חיי הרכב אם נוהגים בו בזהירות יתרה לך תשים סיליקון באטמים שלך קשקשן.

אני ישים סיליקון באטמים שאטימה תחזיק שנים. אני מרגיש טוב עם עצמי כי אני שלם עם המקצועיות שלי ולא חסרים פה כאלה שגם יעידו על כך. אם אתה בעצמך נותן דוגמא על קלאצ שעובר את חיי הרכב בשיא תקינותו אז כך גם גומיות השסתומים. הסיכון בפלאש הוא גדול מאשר שבניקוי על ידי פתיחת מיכסה שסתומים ואגן שמן וניקוי יסודי המצב הוא ההיפך הגמור מסיכון. אולי אני קשקשן אבל זה עדיף על שקשקן..שנחוץ תיקון כל שהוא גם אם הדרך היא מסורבלת וארוכה היא בטוחה על קיצוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה להשתמש בחומר שטיפה (פלאש) איכותי מיצרן מוכר עפ ההוראות שימוש בלבד.

לאחר מכן לפרק אגן שמן ולבצע ניקיון ידני לשאריות וניקוי רשתית המשאבה.

הצריכת שמן אצלך לא חריגה, ונחשבת למצב תקין לחלוטין.

לשני המגיבים מעלי שניכם טוחנים מים, הנדון נטחן עד דק מאוד אין תשובה חד משמעית האם הפלאש גורם לנזק או האם הוא מומלץ.

אני יכול להגיד רק מניסיוני גם ברכבים האלה, שימוש בפלאש איכותי ופירוק אגן שמן לאחר מכן כמו שאמרתי ואין בוצה ולא נזקים.

החומר צריך להיות מותאם לשטיפת מערכת השמן וצריך להיות מותאם לגומיות ואטמים במנוע, אחרת היה עדיף להשתמש בחומצת מלח וגמרנו.

כמו כן אחרי הניקוי הסופי להחליף מסנן שמן ושמן מנוע איכותי העומד בדרישות היצרן.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2096 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...