Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קקטוס חדשה VS קשקאי 2014. מה עדיף?

Doron_Z
שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי חבר שמעוניין לרכוש קשקאי מ 2014, הדגם של ה 2 ליטר 140 כ״ס מהסוג המאובזר יותר. להבנתי המחירון של הרכב הוא בסביבות ה 90,000 וסביר להניח שאפשר יהיה להוריד את המחיר ל 75-80 (הוא דיבר עם AVIS שמחזיקים דגם כזה וכבר בטלפון איתו ירדו ל 85 עוד לפני שהגיע)

למה קשקאי 2014? כי הוא קודם כל חושב שהרכב אמין מאוד אחרי שהיתה לו ניסאן אלמרה יותר מ 12 שנים ללא תקלה אחת, וגם כי הוא מאוד אוהב ומתחבר למראה של הרכב ויצא לו לעשות סיבוב עליו בעבר וכבר אז הוא נדלק.

אני חושב שיש בחירות עדיפות כשמדובר בסכומים כאלה, במיוחד כשהוא גר בתל אביב (אך עובד בהרצליה ופעם בשבועיים מבצע נסיעה בין עירונית לדרום לבקר את ההורים) ככה שיהיה לרכב הרבה שימוש עירוני, אז הצעתי לו ללכת על קקטוס חדשה מ 0 ק״מ ב 85K כולל 5 שנות אחראיות.

הוא חושב שקשקאי 2014 , למרות שישנה יותר, הוא רכב עדיף יותר, איכותי יותר, בטיחותי יותר, יפה הרבה יותר והכי חשוב, אמין יותר.

בקיצור הוא די נעול ודלוק על הקשקאי אבל חשבתי בכל זאת לשאול את דעתכם בנוגע להשוואה הנ״ל כדי שיראה זוויות של עוד אנשים ובכלל מה דעתכם על הרכב שרוצה לרכוש. תודה רבה.

עריכה: נראה לי שזה שייך לפורום של הייעוץ סורי, נא להעביר אם צריך.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התשובה היא שזה עניין של טעם - המכוניות שונות מאד אחת מהשניה. לכל אחת יתרונות וחסרונות. הוא צריך לעשות נסיעת מבחן בשניהם, ולהחליט מה מתאים לו

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא שזה עניין של טעם - המכוניות שונות מאד אחת מהשניה. לכל אחת יתרונות וחסרונות. הוא צריך לעשות נסיעת מבחן בשניהם, ולהחליט מה מתאים לו

מה היתרונות והחסרונות שיש לכל אחת בגדול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שהקשקאי איכותי יותר, בגדול לא חושב שיש מה להשוות, הוא עדיף מהקקטוס כמעט מכל כיוון שרק תחשוב עליו,

עדיין, במיוחד בגלל שיש לו לא מעט נסיעות, הייתי מחפש רכב חסכוני ו5 שנות אחריות זה הדבדבן שבקצפת,

שיקח בחשבון שלקקטוס 0ק"מ יש מלא חסרונות,

1. מדובר באחריות מהרגע שבו עלה לכביש ולא באמת 5 שנים מלאות, אני מניח שמדובר בכמה חודשים.

2. רוב הצרפתיות עדיין סובלות מירידת ערך חדה למדי, חוץ מזה הוא יהיה יד שניה מליסינג שמוריד יוד יותר במחירון.

3. לבדוק עלות טיפולים, אצלי בפיג'ו היא נורא יקרה, ובאחריות עדיף לעשות טיפולים במורשה.

4. פחות איכותי מהקשקאי, אין חלונות מאחורה, ומאמין שיש עוד רשימה ארוכה של תכונות לטובת הקשקאי.

שמעתי שלקשקאי היו כמה בעיות בגיר, כדאי לבדוק את הנושא, חוץ מזה הוא די אמין לדעתי, תמתין לתשובות של אחרים, יתכן ויש להם אינפורמציה עדכנית יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקקטוס רכב מודרני יותר, זריז יותר, חסכוני יותר ואני מתאר לעצמי שגם בטיחותי יותר ומהנה יותר. אז איך בסוף יוצא שקשקאי מ 2014 היא איכותית יותר? באמת מנסה להבין לא בקטע של להתווכח.

בקשר לירידת ערך ביד שנייה, הוא מתכוון להחזיק את הרכב לשנים רבות ולכן זה לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשקאי הוא ג'יפון בקטגוריה גבוהה יותר מזו של הקקטוס,

והקטטוס לא בטיחותי ולא מודרני יותר מהקשקאי,

כאן צירפתי השוואה בין 2 הרכבים מבחינת, מנוע אבזור וכו.:

כמו שאמרו מקודם, מדובר בשני רכבים שונים.

https://www.icar.co.il/compare/?compare-version[]=12914&compare-version[]=16573&compare-version[]=958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.icar.co.il/compare/?compare-version[]=12914&compare-version[]=16573&compare-version[]=958

לא כל כך הבנתי את פשר ההשוואה ששמת פה, הוא מעוניין בקשקאי 2014 מנוע 2 ליטר ללא טורבו ברמת Acenta, לא אף אחת מהאופציות ששמת פה. באתר הנ״ל אתה צריך לבחור בקשקאי 2013 כדי למצוא את הדגם המדויק כי כנראה בחו״ל ב 2014 הוא כבר השתנה למרות שהמשיך להמכר בארץ. ואפילו פה רואים שהקקטוס גם זריז יותר וגם חסכוני יותר באופן ניכר מהקשקאיים ששמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה שלך לא רלוונטית, שמת קשקאי מהדור הנוכחי 1.2 טורבו בעוד הדיון הוא על ה-2.0 האטמוספרי, מהדור הקודם.

מעבר לכך, אני לא הייתי ממהר לצאת בהצהרות, יתכן שהקקטוס בטיחותית יותר, היא נבחנה במבחני הריסוק הרבה אחרי הקשקאי, ובשנים האלו היו שינויים.

בנוסף, מבחינת ביצועים וצריכת דלק יש סיכוי טוב שקקטוס תנצח, הקשקאי עם גיר רציף שיש לו תקלות פה ושם, בעוד לא נשמעו תקלות על הגיר האוטומטי בקקטוס.

אני חושב שבמצב הנ"ל באופן אישי הייתי בוחר בקקטוס, למרות שיש מתיחת פנים בקרוב, הרכב מגניב מבחינת עיצוב, 5 שנות אחריות, מנוע טורבו שייתן ביצועים טובים ומשודך לתיבת הילוכים אוטומטית (ולא רובוטית או רציפה), צריכת דלק צריכה להיות טובה.

עלה פה גם עניין התחזוקה - הקשקאי אמנם יפנית, אך אינני בטוח שהיא כל כך זולה לתחזוקה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקקטוס פחות איכותית, הפלסטיק הזול בפנים יראה אחרת בעוד 3 שנים לדעתי

הלא מקצועית. הנסיעה בה רועשת מאוד מעל 100 קמש, למי שזה חשוב (לי

זה מאוד חשוב), ישנם כאלה שזה לא חשוב להם, חוץ מזה אחלה רכב הקקטוס.

אצלי היא די נפסלה בגלל רעשי רוח וצמיגים ב100 קמש והפלסטיק השחור מבריק

מקבל שריטות קטנות ומעצבנות. במקומות של נסיעה שקטה הניסאן מנצחת.

בשאר המקומות הקקטוס לוקח ובגדול. ויותר מהנה לנהיגה הקקטוס, שזה גם בונוס

וחסכוני מאוד...מאוד.

אגב, ב0 קמ אתה מקבל אחריות ל3 שנים, תלוי בשנת הייצור(אני בררתי בסוכנות מסויימת).

אצלי נפסלה בגלל רעשי רוח וצמיגים (מאוד רועשת, מאוד ב100 פלוס) אבל עדיין רכב

מאוד חמוד והצורה החיצונית היא מגניבה, אני עדיין סוג של חושב עליה.

הקשקאי אמינה מאוד למרות אלה שחושבים שלא, והעלות טיפולים רגילה ודי זולה, ללא

עניינים מיוחדים, אבל היא די רגילה וממוצעת (שזה טוב לטעמי).

אבל מי שמחפש עודף שנתי בעלויות, ישאר לו הרבה כסף עם הקקטוס.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של קקטוס יהיה בצריכת דלק, קשקאי לא תירד מ - 11/10 ק"מ לליטר בממוצע.קשקאי נחשבת מאוד אמינה, כמובן צריך לבדוק כל אקזמפלר ולוודא שטופל כראוי (דבר הנכון לכל רכב יד שנייה).

Renault Captur 2018 1.5 dCi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקישור שצירפתי הוא לא readOnly, יכולים לבחור מה שבא לכם,

חשבתי שמדובר בדור החדש יותר, אז שבאמת שמדובר בדגם הישן עד 2013:

https://www.icar.co.il/compare/?compare-version[]=10549&compare-version[]=16573

בכל מקרה ההשוואה הזו רק בשל פרפסקטיבה ולא יותר.

ושים לב שכתבתי מקודם שהקקטוס תהיה חסכונית יותר, וגם לא אמרתי בשום מקום שאעדיף את הקשקאי, גם אני במקרה הזה ובעיקר כאשר מדובר על הקשקאי הדור הישן, הייתי הולך על הקקטוס,

אך חשוב מאוד לשים לב לסעיפים שציינתי מקודם.

לגבי הבטיחות:

חשבתי בהתחלה שמדובר בהקשקאי החדש, אשר יש לו מבחן ריסוק בשנת 2014 בדיוק כמו הקקטוס הנוכחי (בארץ),

כך ששני מבחני הריסוק בוצעו בדיוק באותם תנאים, לקטטוס יש 4*, ולקשקאי יש 5*, אז הקשקאי החדש כן יותר בטיחותי, לגבי הישן, לא יודע, ובכלל כאשר מדובר בדגם הישן, אז אכן הקטטוס מודרני יותר.

עריכה אחרונה על ידי Wildlands
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אני חייב להודות שאני מופתע מהתגובות פה, ציפיתי שיהיה פה נוקאאוט מוחלט לטובת הקקטוס כשמדובר על רכב חדש עם 5 שנות אחראיות ונסועה שמתרכזת בעיקר בגוש דן לעומת קשקאי יד שנייה עם עשרות אלפי קילומטרים מ 2014. הוא הולך להנות מלקרוא את התגובות זה בטוח.

שיבדוק אם הביצועים בקשקאי מתאימים לו, מדובר ברכב די עצל.

אתה מדבר על הדגם של ה 2 ליטר שאליו הוא מכוון? לפי מה שהוא אמר הדגם הזה חזק ומספק אחלה של ביצועים. הדגמים האחרונים נחשבים לעגלות לא קטנות והוא מודע לזה. מאוד חשוב לו שהרכב ירגיש חזק ושיסחוב כמו שצריך וזו אחת מהסיבות שמעדיף לכוון על ה 2 ליטר מ 2014 ולא לקנות קשקאי חדשה.

הקקטוס פחות איכותית, הפלסטיק הזול בפנים יראה אחרת בעוד 3 שנים לדעתי

הלא מקצועית. הנסיעה בה רועשת מאוד מעל 100 קמש, למי שזה חשוב (לי

זה מאוד חשוב), ישנם כאלה שזה לא חשוב להם, חוץ מזה אחלה רכב הקקטוס.

אצלי היא די נפסלה בגלל רעשי רוח וצמיגים ב100 קמש והפלסטיק השחור מבריק

מקבל שריטות קטנות ומעצבנות. במקומות של נסיעה שקטה הניסאן מנצחת.

בשאר המקומות הקקטוס לוקח ובגדול. ויותר מהנה לנהיגה הקקטוס, שזה גם בונוס

וחסכוני מאוד...מאוד.

אגב, ב0 קמ אתה מקבל אחריות ל3 שנים, תלוי בשנת הייצור(אני בררתי בסוכנות מסויימת).

אצלי נפסלה בגלל רעשי רוח וצמיגים (מאוד רועשת, מאוד ב100 פלוס) אבל עדיין רכב

מאוד חמוד והצורה החיצונית היא מגניבה, אני עדיין סוג של חושב עליה.

הקשקאי אמינה מאוד למרות אלה שחושבים שלא, והעלות טיפולים רגילה ודי זולה, ללא

עניינים מיוחדים, אבל היא די רגילה וממוצעת (שזה טוב לטעמי).

אבל מי שמחפש עודף שנתי בעלויות, ישאר לו הרבה כסף עם הקקטוס.

מה זה אומר פחות איכותית? הרי יחידת ההנעה משוכללת ומתקדמת יותר עם ביצועים עדיפים וצריכת דלק נמוכה משמעותית. זה לא חלק ממה שמוגדר כאיכות?

פלסטיקים ובידוד רעשים זה מדד גבוה יותר לאיכות מאשר יחידת ההנעה עצמה?

בעניין המבצע של ה 0 קילומטר, אני מסתמך על המבצע הזה של קל אוטו:

http://ranishop.co.il/KALWEB-NEW/KAKTOOS.php?gclid=CjwKCAjw7cDaBRBtEiwAsxprXWBusYKSiJx7dPT9HVCLOMZIGudUMtS5RNxZeVhmhQCHncG-2snBJxoCrbcQAvD_BwE

ואם הקשקאי אמינה מאוד וזולה לאחזקה אז למה שמהקקטוס ישאר עודף שנתי בעלויות? בגלל צריכת הדלק בעיקר או שיש עוד דברים מסביב שמוזילים אותה על פני הקשקאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על הדגם של ה 2 ליטר שאליו הוא מכוון? לפי מה שהוא אמר הדגם הזה חזק ומספק אחלה של ביצועים. הדגמים האחרונים נחשבים לעגלות לא קטנות והוא מודע לזה. מאוד חשוב לו שהרכב ירגיש חזק ושיסחוב כמו שצריך וזו אחת מהסיבות שמעדיף לכוון על ה 2 ליטר מ 2014 ולא לקנות קשקאי חדשה.

מפתיע שזה הרושם שלו, אני נוהג יום יום בשילוב מנוע-גיר זה והוא מאוד עצלן ומאוד בזבזני בדלק, מצד שני הוא אמין, חלק, ודי צפוי, שחשוב מאוד במשפחתית.

אישית, אם צריך מרווח, הייתי בוחר משהו אחר משני רכבים אלו, יש ב80K ג'יפונים עדיפים מקשקאי בעל טכנולוגיה בת 10 שנים.

היתרון של הקקטוס זה רכב יחודי, זריז ומאובזר טוב מאוד יחסית למחירו הזול, אם זה מה שחברך מחפש אז שיקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...