Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קקטוס חדשה VS קשקאי 2014. מה עדיף?

Doron_Z
שימו לב! השרשור הזה בן 2098 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקשקאי אמנם נחשבת אמינה (למרות שהגיר לא כזה אמין, ויש בעיות בגיר הרציף של ניסאן), אבל צריך לזכור שמדובר ברכב שמתקרב לגיל 5, לא מן הנמנע שיזדקק להחלפת צמיגים, מצבר ועוד רכיבים מתבלים, מה שלא יצטרך לעשות בסיטרואן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מפתיע שזה הרושם שלו, אני נוהג יום יום בשילוב מנוע-גיר זה והוא מאוד עצלן ומאוד בזבזני בדלק, מצד שני הוא אמין, חלק, ודי צפוי, שחשוב מאוד במשפחתית.

אישית, אם צריך מרווח, הייתי בוחר משהו אחר משני רכבים אלו, יש ב80K ג'יפונים עדיפים מקשקאי בעל טכנולוגיה בת 10 שנים.

היתרון של הקקטוס זה רכב יחודי, זריז ומאובזר טוב מאוד יחסית למחירו הזול, אם זה מה שחברך מחפש אז שיקנה.

אני גם מופתע לשמוע את זה ממך כי על הנייר 2 ליטר ו 140 כוח סוס לא נשמע כמו משהו שירגיש מאוד עצלן. אתה מרגיש שקשה לך לבצע עקיפות? הזינוק מהמקום איטי? מעניין אותי לשמוע במה זה מתבטא.

אני גם אשמח לשמוע ממך אלו אופציות עדיפות יותר יש בטווח הזה של ה 80-100 מבחינת ג׳יפונים לדעתך.

הקשקאי אמנם נחשבת אמינה (למרות שהגיר לא כזה אמין, ויש בעיות בגיר הרציף של ניסאן), אבל צריך לזכור שמדובר ברכב שמתקרב לגיל 5, לא מן הנמנע שיזדקק להחלפת צמיגים, מצבר ועוד רכיבים מתבלים, מה שלא יצטרך לעשות בסיטרואן.

נקודה נכונה, אבל הרכב שמכוון עליו עובר כרגע השבחה ב AVIS, אלו לא דברים שדואגים להם במסגרת ההשבחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבחה, ישימו צמיגים סיניים זולים אם צריך ומצבר כנראה פשוט גם כן. עדיף שלא יעשו השבחה, יתנו איזו הנחה ותשימו בעצמם אם צריך צמיגים נורמליים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי את זה כבר אי אפשר למנוע מהם כי הוא לא בדיוק סיכם איתם על משהו אלא רק גישש ובדק את השטח ככה שאין לו זכות בדיוק לבוא בדרישות, הוא גם תפס את התהליך כדבר חיובי אז ברור שהוא לא התנגד לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקקטוס פחות איכותית, הפלסטיק הזול בפנים יראה אחרת בעוד 3 שנים לדעתי

הלא מקצועית. הנסיעה בה רועשת מאוד מעל 100 קמש, למי שזה חשוב (לי

זה מאוד חשוב), ישנם כאלה שזה לא חשוב להם, חוץ מזה אחלה רכב הקקטוס.

אצלי היא די נפסלה בגלל רעשי רוח וצמיגים ב100 קמש

אצלי נפסלה בגלל רעשי רוח וצמיגים (מאוד רועשת, מאוד ב100 פלוס)

.

עד כדי כך רועשת? אני נמצא לפני רכישת קקטוס ופעם ראשונה אני שומע שמדובר ברמות רעש קשות (מעל 100 קמ"ש).

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקישור שצירפתי הוא לא readOnly, יכולים לבחור מה שבא לכם,

חשבתי שמדובר בדור החדש יותר, אז שבאמת שמדובר בדגם הישן עד 2013:

https://www.icar.co.il/compare/?compare-version[]=10549&compare-version[]=16573

בכל מקרה ההשוואה הזו רק בשל פרפסקטיבה ולא יותר.

ושים לב שכתבתי מקודם שהקקטוס תהיה חסכונית יותר, וגם לא אמרתי בשום מקום שאעדיף את הקשקאי, גם אני במקרה הזה ובעיקר כאשר מדובר על הקשקאי הדור הישן, הייתי הולך על הקקטוס,

אך חשוב מאוד לשים לב לסעיפים שציינתי מקודם.

לגבי הבטיחות:

חשבתי בהתחלה שמדובר בהקשקאי החדש, אשר יש לו מבחן ריסוק בשנת 2014 בדיוק כמו הקקטוס הנוכחי (בארץ),

כך ששני מבחני הריסוק בוצעו בדיוק באותם תנאים, לקטטוס יש 4*, ולקשקאי יש 5*, אז הקשקאי החדש כן יותר בטיחותי, לגבי הישן, לא יודע, ובכלל כאשר מדובר בדגם הישן, אז אכן הקטטוס מודרני יותר.

אמרת שהקשקאי עדיפה יותר מכמעט כל בחינה שאתה יכול לחשוב עליה אבל סבבה, מבין שהתכוונת לדור חדש יותר.

בטיחות זו באמת שאלה טובה, אין לנו מדד מסךיק טוב בשביל לדעת איך הקשקאי ההיא תעמוד היום, זה הרי מבחן ריסוק ובמבחנים כאלה ניתן לשער שלא השתנה הרבה מ 2006 כשבחנו את הקשקאי, יש סיכוי טוב שגם היום אם נתייחס למבחן התנגשות אז הקשקאי בטוחה יותר מהקקטוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של קקטוסולר, ב100 קמ"ש האוטו שקט וזה עם הצמיגים היבשים שהחלפתי הבוקר... מחר נראה איך החדשים נשמעים במהירות הזו.

בגדול שתי המכוניות כל כך שונות... אם ההשוואה תהיה מול קקטוס שנה על הכביש לדעתי זה ייגמר בנוקאאוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול שתי המכוניות כל כך שונות... אם ההשוואה תהיה מול קקטוס שנה על הכביש לדעתי זה ייגמר בנוקאאוט.

למה אתה בדיוק מתכוון במשפט הזה, שאם הקקטוס לא היתה חדשה אז הקשקאי 2014 היתה עדיפה בהרבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוך

קקטוס חדשה עולה יותר, קקטוס מעט משומשת אכלה הרבה ירידת ערך. כשמבצעים חישוב כלכלי הקקטוס נותנת המון רכב לשקל.

אבל, יש בקקטוס המון פשרות. המון. אם אתה לא מוכן לקבל אותן, ולהבין שהיתרונות האדירים שלו מגיעים במחיר לא מבוטל, אז הרכב לא מתאים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב ההדגמה היו 2400 קמ נדמה לי, צבע שחור, נסעתי סיבוב 20 דק עירוני בלבד

ואחר כך התעקשתי לקחת סיבוב באיילון צפון עד קקל וחזרה לסוכנות תא מרכז. חזרתי לסוכנות

וירדתי לאיילון מהשלום צפונה לעוד 20 דק נסיעה.

בעירוני הכל היה מושלם, הקקטוס היה זריז מתמרן, כיף לנהיגה למרות הגה קל מעט.

אבל כיף גדול, עד לנסיעה באיילון צפון. מגיע ל100 קמש רעשי הצמיגים לא מרפים.

אמרתי נמשוך לכביש חדש יותר, אולי יותר טוב? לא, אינני יודע למה, אבל לא זכור לי כזה רעש

אפילו בפיקנטו קיה של חמתי. רעשי הרוח רק מתגברים לא זוכר רעש כזה ב100 קמש מאף רכב

חוץ מניסאן מיקרה העגלתית והמרעישה בעולם.

בקיה פיקנטו הרעש מתחיל ב110 ואז הוא נהייה ממש נוכחי ומורגש.

אני די חזרתי אחורה מקנייה של כזה ודי יושב על הגדר עכשיו ולא יודע לאיזה כיוון עכשיו.

לי זה הפריע מאוד...קראתי מבחן דרך שעשו לקקטוס בנזין טורבו מול הדיזל, שם רשמו שהדיזל

נועל מישלין מהחברה ומצבו שקט יותר מהבנזין טורבו... אוטו, אלי שאולי הכתב.

"באופן מעניין (4) גרסת הבנזין נוחה יותר, בייחוד בעיר אך גם מחוצה לה. בעיר היא העבירה קצת יותר רעידות קטנות אך ככל שהשיבושים גדלו היא הייתה עדיפה בעוד הדיזל נחבטה לעיתים והשמיעה רעשי מתלים. הדיזל הפגינה מחוץ לעיר ריסון עדיף אך המחיר היה סינון פחות טוב של מפגעים גדולים יותר. באופן מעניין (5), גרסת הדיזל הייתה שקטה יותר מבחינת רעשי הכביש אבל כנראה שזה קשור גם לצמיגי המישלין שנעלה לעומת הגודייר. בשתי המכוניות הבלמים דעכו מעט יותר מהרצוי תחת עומס (אבל כבד)".

בבקשה...

https://www.auto.co.il/article/roadcartest/127343-road-tests-citroen-c4-cactus

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורון, אכן בהתחלה התכוונתי לדור החדש,

לגבי הרעש, אני חושב שנושא הרעש ידוע ברכבים זולים, עדיין יש כאלה שיסבלו ויש כאלה שפחות,

אני די בטוח שהקקטוס תהיה שקטה יותר מה301,

אך אני יכול להגיד לך ששמעתי אינסוף טענות על הרעש שה301 מייצרת, הרכב אצלי כבר שנתיים, בהתחלה באמת שמתי לב שזה קצת יותר רועש ממה שאני רגיל וזה בעיקר אחרי ששמעתי את הטענות האלה מאנשים אחרים והתחלתי לשים לב,

היום, אני אפילו לא שם לב, אז אני נוסע איתו מקסימום 100-110 קמ"ש גם בכביש 6, ונהנה מנסיעה נורמלית לחלוטין שאפשר לקיים כל שיחה.

חוזרים לקקטוס, לדעתי כדי לקבוע באמת אם זה סעיף של דיל ברייקר, חייב נסיעת מבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המישלנים המקוריים הוחלפו אצלי אתמול לגודייר מדגם אפיגריפ פרפורמנס טריים וחדשים. אמדוד היום על האיילון ואדווח. (הקקטוס בנזין מגיע במקור עם אפיגריפ, לא אפיגריפ פרפורמנס, דגם מעט שונה אבל שניהם עם 68db)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוך

קקטוס חדשה עולה יותר, קקטוס מעט משומשת אכלה הרבה ירידת ערך. כשמבצעים חישוב כלכלי הקקטוס נותנת המון רכב לשקל.

אבל, יש בקקטוס המון פשרות. המון. אם אתה לא מוכן לקבל אותן, ולהבין שהיתרונות האדירים שלו מגיעים במחיר לא מבוטל, אז הרכב לא מתאים לך.

מהן הפשרות הקשות כל כך?

נכון אני יודע שיכל להיות יותר מאובזר, במיוחד החלונות האחוריים הלא חשמליים (כאילו, ברצינות זה קיים עדיין ב 2018? כמה זה כבר בכלל יקר להוסיף דבר כזה בסיסי?!) ואתה אישית לא התלוננת על הרעש בנסיעה כמו האחרים פה, אז מהן הבעיות הנוספות שלו מבחינתך?

בעניין הרעש ששאר האנשים פה מדווחים עליו, יכול להיות שבאמת צמיגים מסוג שונה פותרים את הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפשרות שבקקטוס הן חלונות אחוריים שנפתחים כלפי חוץ ולחריך קטן ולא למטה או למעלה, כך שחישמולם לא ממש רלבנטי כאן, שליטה על המזגן ממסך המולטימדיה בלבד, אבל על זה גם מי שקונה וולוו או ריינג' רובר או טסלה חדש יכול להתלונן ופתח מזגן שנעדר בצד הנוסע, אלו בגדול המגרעות של האוטו, מעלותיו רבות יותר לדעתי, ודאי למחירו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפשרות שבקקטוס הן חלונות אחוריים שנפתחים כלפי חוץ ולחריך קטן ולא למטה או למעלה, כך שחישמולם לא ממש רלבנטי כאן, שליטה על המזגן ממסך המולטימדיה בלבד, אבל על זה גם מי שקונה וולוו או ריינג' רובר או טסלה חדש יכול להתלונן ופתח מזגן שנעדר בצד הנוסע, אלו בגדול המגרעות של האוטו, מעלותיו רבות יותר לדעתי, ודאי למחירו.

אלו החלטות עיצוביות ממש תמוהות. למה לא ניתן לפתוח בצורה ידנית לפחות את החלונות? עם חריץ קטן האנשים שבמושב האחורי לא מתבשלים שם במידה ולא מדליקים מזגן? לא חסרים ימים שבסכ״ה לא חם ממש וזה נעים מאוד לנסוע עם חלון פתוח ללא מזגן אבל במקרה הזה זה נשמע לא ריאלי כי האלו שמאחורה לא מקבלים מספיק אוויר מבחוץ.

וגם כשמדליקים מזגן אין פתח איוורור לנוסע?? כמה כסף הם כבר חסכו מההחלטות האלה?

אני הייתי עדיין הולך על רכב כזה בקלות אבל אלו החלטות מאוד תמוהות ומטופשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2098 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...