Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת רכב שכור מפולין לגרמניה ואוסטריה

- XM -
שימו לב! השרשור הזה בן 2097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

בשבוע הבא אני נוסע לטיול לפולין ומשם לגרמניה ואוסטריה,

בעת הזמנת הרכב קראתי במדיניות של חברת ההשכרה שמעבר הגבולות מתאפשר בתשלום של 50 זלוטי,

האם אני צריך להודיע להם מראש על כך שאני מתכוננן לחצות גבול כדי שיכינו לרכב גרין קארד או משהו

או שאפשר לסדר זאת במקום?

האם אני צריך לרכוש מדבקה מסויימת בכניסה לגרמניה ואוסטריה?

תודה רבה .

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל צריך להודיע לחברת ההשכרה מראש על צרכים מיוחדים, כמו מעבר גבול, במיוחד אם מדובר בשירות בתשלום.

במעבר לגרמניה אין צורך במדבקה - אגרת האוטובאהן לרכב פרטי עד 3500 ק"ג היא אפס. רכב מעל משקל זה מצריך תיבת בקרה מבוססת GPS אשר מהווה את הבסיס לתשלום אגרת הכבישים, איני מכיר את הפרוצדורה.

לפני הכניסה לאוסטריה יש לרכוש מדבקת אוטובאהן, בערך 10 אירו ל-10 ימים, להצמיד אותה לשמשה לפי ההוראות ולשמור את הספח המהוה הוכחת רכישה. המדבקה נמכרת בתחנות הדלק הסמוכות לגבול, וכיון שהרבה מעברי גבול הם על האוטובאהן המדבקה צריכה להיות מודבקת כבר בכניסה. כך גם בשויצריה ובעוד מספר מדינות. יש מדינות (למשל הונגריה) בהן לא רוכשים מדבקה אלא משלמים אגרה ורושמים את הרכב במאגר מידע, הוא מזוהה במצלמות האכיפה לפי מספר הרישוי (בדומה לחניונים או כביש 6).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגרמניה גם אני נכנסתי מאוסטריה ללא מדבקה וללא בעיה - באוסטריה עצמה כן יש כבישי אגרה כמו שספירל כתב וצריך פשוט לרכוש את המדבקה, ברכבים האוסטרים עצמם יש שבב בתוך הרכב שמזהה את הרכב(ככה רשום בשלטים והנציגה הסבירה לי שקיבלתי את הרכב).

חשוב להודיע מן הסתם לחברת ההשכרה על המעבר גבול ולשלם את מה שנדרש.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוקנוק - גם האוטובאהן הגרמני הוא כביש אגרה. אלא שנכון להיום רכב פרטי משלם אפס אגרה, תאורטית זה יכול להשתנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אני צריך להודיע להם מראש על כך שאני מתכוננן לחצות גבול כדי שיכינו לרכב גרין קארד או משהו

או שאפשר לסדר זאת במקום?

ממש ככה, כרטיס ביטוח של האיחוד האירופאי שצבעו ירוק. אתה אמור לקבל אותו בכל אופן כשאתה שוכר בתוך האיחוד (בניגוד לאנגליה למשל, שם יכינו לך אותו במיוחד), אבל בגלל שפולין קצת מפגרת, כדאי בהחלט לעדכנם מראש ולשלם את כל התוספות הנדרשות. יתכן שתוכל לסדר גם במקום, אבל זה תלוי בהרבה משתנים וחבל לקחת סיכון מיותר.

באוסטריה קונים מדבקה - נקרא ויגנטה.

נכתב ויגנטה, נקרא וינייט (vin-yet).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוקנוק - גם האוטובאהן הגרמני הוא כביש אגרה. אלא שנכון להיום רכב פרטי משלם אפס אגרה, תאורטית זה יכול להשתנות.

תיאורתית גם כביש שבכלל לא מוגדר כאגרה יכול להיות כזה מחר(מכיר את מה שאתה אומר, גם אני נתקלתי בשלט הנ"ל שנכנסתי לגרמניה מאוסטריה) כל עוד עכשיו הוא לא מוגדר שכזה לרכבים פרטיים, ולא צריך להכין שום דבר מראש - אני לא חושב שפות"ש מתכנן להשתמש במשאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים,

garicho

חברת ההשכרה - אקספרס,

ראיתי חברות אחרות שדרשו גם 150 אירו,

ובלי קשר מביקורות שקראתי הבנתי שהיא חברה מומלצת בפולין.

derish

לגבי הכרטיס הירוק לא קיבלתי אותו כששכרתי באיטליה וגם לא באנגליה,

אשמח אם תסביר יותר במה מדובר,

בכל אופן שלחתי מייל לחברת השכרה,

מקווה שיקראו אותו כמה שיותר מהר.

אגב, הביטוח הוא פר רכב או פר נהג?

כוונתי - האם זה ימנע ממני לשדרג במקום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח הוא פר נהג - אבל קח בחשבון שאם תשדרג לקטגוריה גבוהה באופן משמעותי אז ייתכן ותצטרך, אני לא נתקלתי בזה ושדרגתי מספר פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוקנוק,

חשוב להודיע מן הסתם לחברת ההשכרה על המעבר גבול ולשלם את מה שנדרש.

עכשיו אני רואה את מה שכתבת,

ברור שאני אודיע לחברת ההשכרה על המעבר,

התכוונתי לשאול האם אני צריך דווקא עכשיו להשיג אותם או לסדר זאת בדלפק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון שלי בהשכרה בפולין - מטפלים בזה במקום (בגדול, לרכב יש ביטוח גם ככה, זה סתם דרך להוציא עוד כסף מהלקוח). אבל תמיד כדאי לבדוק עם החברה לפני.

ונ.ב - בהשכרה בפולין ביורופקאר לא צריך לשלם שום תוספת ביציאה מחוץ לפולין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

derish

לגבי הכרטיס הירוק לא קיבלתי אותו כששכרתי באיטליה וגם לא באנגליה,

אשמח אם תסביר יותר במה מדובר.

מדובר בפוליסת ביטוח חובה וצד ג' שמכסה אותך בכל רחבי האיחוד האירופי, ומודפסת כאמור על ספח בצבע ירוק. לא בכל המדינות טורחים לתת לך אותה, אבל אם אתה מתכנן לחצות גבולות - בהחלט כדאי לבקש עותק קשיח. אנגליה ושווייץ אינן רלוונטיות משום שאינן שייכות לאיחוד האירופי (ספציפית בתחום הזה, בלי קשר לברקזיט). באיטליה ובספרד סתם זורקים זין, לפעמים הם אפילו שוכחים להשאיר לך את רשיון הרכב ושאר מסמכים בסיסיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...