Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריתוך, אני רוצה ללמוד ריתוך

Shaike.Zam
שימו לב! השרשור הזה בן 2092 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניין היום בעוף.

רתך מחפש הסבה לIT, איש IT מעוניין להתחיל קריירה כ fullstack, ועובד fullstack עם 3 שנים נסיון רוצה ללמוד ריתוך :lol:

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממליץ לא להתקרב לרתכת שרצית.

יש לי אותה מגיל הנעורים ולא הצלחתי ללמוד איתה יותר מידי מהסיבה והיא מתחממת כ'כ מהר ולא פרקטית וכבדה.

החודש רכשתי רתכת אלק' מומלצת ע'י לא מעט אנשים, של המותג ג'אסיק arc 200.

רכשתי באזור ה700 ש'ח כולל כבלים, מסיכה אלקטרונית, עם משלוח מחנות בשם שזר בחיפה, עושה עבודה טובה מאוד, שוקלת 4 ק'ג.

אם אתה רוצה אפשר גם לקחת סדנא/קורס, יכול להיות ששוה לך אם אין לך נסיון כלל.

ממליץ מהמלצות, לא מנסיון על יוסי מכפר ויתקין.

הוא עושה סדנא בת 4 שעות + הרתכת המדוברת+כפפות+מסכה אלק'+ 1 ק'ג אלקטרודות+ כבלים ב1000 ש'ח.

שזה משתלם, אני לא עשיתי מאילוצים של זמן.

הנה הקישור לעמוד הפייסבוק שלו.

שוחחתי איתו בטלפון נשמע שהוא מבין לא מעט ובעל נסיון וידע רב בתחום

https://m.facebook.com/ironmade.co.il/photos/a.443351409177922.1073741828.443335602512836/871620656350993/?type=3&source=48&locale2=he_IL&__tn__=EH-R

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון טעות, לא יכול לערוך, הוא מכפר טרומן וזה העמוד שלו:

https://m.facebook.com/ironmade.co.il/?locale2=he_IL

ואם אתה ממש רוצה לעשות הסבת מקצוע וללמוד את התחום, יש לזיקה קורס בשיתוף עם מכללה כלשהיא ובסוף תקבל תעודת רתך מוסמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לא להתקרב לרתכת שרצית.

יש לי אותה מגיל הנעורים ולא הצלחתי ללמוד איתה יותר מידי מהסיבה והיא מתחממת כ'כ מהר ולא פרקטית וכבדה.

החודש רכשתי רתכת אלק' מומלצת ע'י לא מעט אנשים, של המותג ג'אסיק arc 200.

רכשתי באזור ה700 ש'ח כולל כבלים, מסיכה אלקטרונית, עם משלוח מחנות בשם שזר בחיפה, עושה עבודה טובה מאוד, שוקלת 4 ק'ג.

אם אתה רוצה אפשר גם לקחת סדנא/קורס, יכול להיות ששוה לך אם אין לך נסיון כלל.

ממליץ מהמלצות, לא מנסיון על יוסי מכפר ויתקין.

הוא עושה סדנא בת 4 שעות + הרתכת המדוברת+כפפות+מסכה אלק'+ 1 ק'ג אלקטרודות+ כבלים ב1000 ש'ח.

שזה משתלם, אני לא עשיתי מאילוצים של זמן.

הנה הקישור לעמוד הפייסבוק שלו.

שוחחתי איתו בטלפון נשמע שהוא מבין לא מעט ובעל נסיון וידע רב בתחום

https://m.facebook.com/ironmade.co.il/photos/a.443351409177922.1073741828.443335602512836/871620656350993/?type=3&source=48&locale2=he_IL&__tn__=EH-R

בהצלחה.

אתה בטוח שזו הרתכת? ראיתי בזאפ ב1500 שח, יש מצב לקישור?

אגב, מה לגבי זאת:

http://www.shcohen.com/%D7%A8%D7%AA%D7%9B%D7%AA-IGBT-160-%D7%90%D7%9E%D7%A4%D7%A8.html

עריכה אחרונה על ידי Shaike.Zam

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק התכוונתי ל arc 2000.

הנה הקישור מאיפה שרכשתי:

http://www.shazartech.co.il/רתכות/רתכת-אלקטרונית-JASIC-ARC-2000-200A

בנוגע לשאלתך, לא יודע ולא מכיר את החברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בזמנו מכרתי רתכת כבדה של DECA. 220A

כולל כבלים עבים. (35 מ"מ)

כולל אלקטרודות בערך חצי קילו. 1.5 + 2.5 + 3.15

ב300 שקל או 400 שקל.

מי שקנה. היה צריך לקנות מסכה בלבד.

ואני מבטיח לך שהוא יעבוד איתו הרבה יותר שנים מהחדשה שאתה רוצה.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את ההמלצה על מ.ב.

הם ממש תותחים בתחום!

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שיש לי (וברוך השם יש לא מעט) אם מישהו מאמין ש"הדרכה" של 4-5 שעות והוא ידע לרתך, אני אפילו לא יודע אם לגחך או לבכות. אם אתה חושב להפוך את הריתוך למקצוע - יש את המכללה לריתוך ליד התחנה המרכזית בתל אביב. הם מלמדים ומכינים לבחינות ההסמכה (כן, יש דבר כזה) לריתוך. ישנן לא מעט עבודות ריתוך שבהן נדרשת הסמכה (ריתוך צנרת, למשל). לא לכל אחד מותר לרתך כל דבר. הקורסים שלהם לא ממש זולים אבל הם טובים ואני יכול להעיד על כך, מכיוון ששלחתי לשם עובדים שלי כדי לעבור את הבחינות. רתך טוב משתכר היום לא רע ועבודה בתחום לא חסרה. קיימת דרישה בלתי פוסקת לרתכי צנרת, לרתכים בייצור (בעיקר רתכי מיג) וכמובן רתכי ארגון.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שיש לי (וברוך השם יש לא מעט) אם מישהו מאמין ש"הדרכה" של 4-5 שעות והוא ידע לרתך, אני אפילו לא יודע אם לגחך או לבכות. אם אתה חושב להפוך את הריתוך למקצוע - יש את המכללה לריתוך ליד התחנה המרכזית בתל אביב. הם מלמדים ומכינים לבחינות ההסמכה (כן, יש דבר כזה) לריתוך. ישנן לא מעט עבודות ריתוך שבהן נדרשת הסמכה (ריתוך צנרת, למשל). לא לכל אחד מותר לרתך כל דבר. הקורסים שלהם לא ממש זולים אבל הם טובים ואני יכול להעיד על כך, מכיוון ששלחתי לשם עובדים שלי כדי לעבור את הבחינות. רתך טוב משתכר היום לא רע ועבודה בתחום לא חסרה. קיימת דרישה בלתי פוסקת לרתכי צנרת, לרתכים בייצור (בעיקר רתכי מיג) וכמובן רתכי ארגון.

בהצלחה.

הקורסים שלהם ממש לא זולים וגם ממש לא שווים שום דבר. הסמכה בארץ לא נחשב בכלל, זה לא מעניין אף אחד, גם בצנרת.

בארץ התחום די פרוץ. לכל אתון שרק סיים קורס. נותנים לרתך דברים שלא בטוח שאני הייתי מתקרב לשם.

פותח השרשור, אל תאמין לאף אחד, חרא של עבודה. שכר נורמאלי, לך תמצא.

עבודה בשכר שהוא לא 35 שקל לשעה אתה תחפש כמה חודשים טובים.

אם תרצה קורס בריתון ארגון, ויש לך את כל הציוד הדרוש. אני לוקח פחות, ותקבל יותר ידע וניסיון בשעה הראשונה מאשר במכללות הקקיוניות האלה, עם ההסמכת הפקקתה שלהם.

רתכי מיג מרוויחים שקל וחצי. כי בשביל מיג לא צריך ליהית חכם גדול לרוב העבודות.

ממליץ לך לחפש רתכות מחברות מוכרות כומ MILLER, LINCOLN,ESAB, EWM,FRONIUS

אומנם המחיר לא יהיה מה שציינת, אבל אתה תאכל להנות מתהליך הלמידה ולא להיתעסק בחרא כמו אלקטרודות נדבקות וכו.

רתכת אלקטרודות של פרוניאוס עולה בימינו 3500 שקל. והחלק היפה בזה שאם לא תתחבר לכל הדבר הזה. תמיד תאכל למכור אותה, ב 2000 שקל היא תעוף באותו היום לדעתי.

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לקנות פרוניוס או מילר לחובב?

מה רע ביוטונג או רתכת איטלקית/טורקית?

מסכים שלmig כל מה שצריך זה שעתיים שלוש ואתה כבר מוציא ריתוכים סבירים. בכל מקרה צריך הדרכה בסיסית, הרבה תרגול ומישהו שיוכל להגיד לך למה הריתוך שלך נראה כמו קקי של ציפורים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לקנות פרוניוס או מילר לחובב?

מה רע ביוטונג או רתכת איטלקית/טורקית?

מסכים שלmig כל מה שצריך זה שעתיים שלוש ואתה כבר מוציא ריתוכים סבירים. בכל מקרה צריך הדרכה בסיסית, הרבה תרגול ומישהו שיוכל להגיד לך למה הריתוך שלך נראה כמו קקי של ציפורים.

כי יוטונג זה מזבלה. יש לי כזאת בעבודה. אף אחד לא רוצה לעבוד איתה.

רמשתי מחברות מוכרות, ונתתי דוגמאות, יש כל כל הרבה חברות שאני אפילו לא מכיר את כולם.

גם בחברות המוכרות יש הבדלים.

לא אומר שהן רעות. אבל הבדלים יש.

לדוגמה אני לא אוהב את מילר. אני אוהב את לינקולן.

EWM אני גם לא אוהב בזרם נמוך הקשת שלה לא יציבה. בדיוק כמו למילר.

פרוניוס טובה מאוד לעבודות אלומיניום, (וגם למתכות אאוסטניטיות)

בשביל לרתך נרוסטה או ברזל עם טיג, אפילו מכונת אלקטרודות ב 300 שקל הכי זולה ומעפנה, היא מספיק טובה ותעשה את העבודה.

הדרכה? כן רצויי הדרכה, לא במכללות הקיימות, או חבר שבאמת יודע לרתך ועובד בזה ביום יום בעבודות שהם לא גדרות של שירותים.

או יוטיוב. רוב הידע שלי והיכולות שלי הם מיוטיוב.

בשביל מישהו שיגיד לך שזה קקי של ציפורים, יש קבוצות בפייסבוק, לדוגמה איגוד הרתכים הישראלי. שזאת הקבוצה שלי.

שם יספרו לך שאתה גרביל/אתון והידיים גודלות מהתחת. וגם יתנו לך קצת טיפים איך לשפר את היכולות הרותוך שלך.

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביג וויט - אני ממש נפעם מול הקביעות הנחרצות שלך וזה עוד מאדם שמעיד על עצמו שהידע שלו בא מצפייה ביוטיוב. זה בערך כמו ללמוד שחייה בהתכתבות.

אני לא יודע מה הנסיון שלך ועל סמך מה אתה קובע שהמכללה לריתוך לא שווה כלום. היא מלמדת לרתך ברמה שנדרשת כדי לעמוד בבחינות ההסמכה. מפה והלאה - זה נסיון, והרבה. אתה גם קובע שההסמכה בארץ חסרת משמעות - הבה נראה אותך מאשר במכון התקנים - כי זה מה שנדרש כדי לאשר מיכלי לחץ, למשל, או דוודי קיטור, שלא לדבר על PRMS, ללא ההסמכה "שלא שווה דבר". הדברים שלי נאמרים מנסיון של שנים לא מעטות כמנהל ייצור במפעל שייצר דוודי קיטור ומיכלי לחץ. שני תנאים מקדמיים שנדרשו ע"י מכון התקנים כדי לבחון ולאשר את המוצרים היו צילומי רנטגן של הריתוכים וכמובן תעודת ההסמכה שלא שווה כלום של הרתך שביצע אותם. הבה נראה אותך עומד בדרישות אלה מהידע שנרכש בצפיה ביוטיוב.

קצת צניעות עוד לא הזיקה לאף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההמלצה על יוסי סימה (הילד). לדעתי מומלץ בחום.

עשיתי אצלו את סדנת המבוא אחרי שכבר התחלתי לרתך והיה לי את כל הציוד בבית. לומדים אצלו המון.

הסדנא המקוצרת אצלו נותנת המון!! והבן אדם מעבר להיותו בעל מקצוע הוא מדריך טוב ועם המון רצון לתת וללמד.

לדעתי תתחיל מהסדנא היומית. תתרשם ותחליט מה אתה רוצה הלאה..

יוסי גם מוכר רתכות וציוד ועובד עם מ.ב.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסים שלהם ממש לא זולים וגם ממש לא שווים שום דבר. הסמכה בארץ לא נחשב בכלל, זה לא מעניין אף אחד, גם בצנרת.

בארץ התחום די פרוץ. לכל אתון שרק סיים קורס. נותנים לרתך דברים שלא בטוח שאני הייתי מתקרב לשם.

פותח השרשור, אל תאמין לאף אחד, חרא של עבודה. שכר נורמאלי, לך תמצא.

עבודה בשכר שהוא לא 35 שקל לשעה אתה תחפש כמה חודשים טובים.

אם תרצה קורס בריתון ארגון, ויש לך את כל הציוד הדרוש. אני לוקח פחות, ותקבל יותר ידע וניסיון בשעה הראשונה מאשר במכללות הקקיוניות האלה, עם ההסמכת הפקקתה שלהם.

תשמ'ע, אתה לא יודע על מה אתה מדבר ועדיף שתשאל מישהו שמבין יותר ממך בתחום הריתוך לפני שאתה כותב דברים ממש לא נכונים.

אולי אתה מומחה בלהחזיק ידית ריתוך ולבצע ריתוכים לפי דרישות השרטוט והתקנים המקובלים ויפים אבל מעבר לניסיון שלך או של חבריך מסתתר עולם שלם.

* דרך אגב בעבר הייתי מבצע הסמכות וגם בודק ריתוכים של רתכים אשר נדרשו לקבלת הסמכה בכדי לבצע עבודות מסויימות כגון.

עבודה בחברת החשמל או בבתי הזיקוק בריתוך של ריאקטורים או כול ריתוך אשר עובר בדיקת NTD במקרה הזה לפעמים גם בדיקת מגנופלאקס וגם רדיוגראפיה.

בכדי לעבוד בתיקון או בייצור של חלקים אשר מבוצעים בריתוך בתעשיה האווירית כול חלק עובר בדיקת רדיוגראפיה לפי תקן ASME/DIN או/גם תקן פנימי של חברת בואינג/מקדונל דאגלס ובחלק גדול מהמקרים גם מבקר איכות של החברות הנ"ל מגיע לארץ בכדי לבדוק את תוצאות הריתוך.

* לקרוא שרטוט טכני עם דרישות לשטח חתך התפר וסוג הריתוך, עם חדירה או בלי חדירה, האם מותר להשחיז את התפר או לאו

* סוגי המתכות והתאמה של הריתוך והאלקטרודה ותנאי הריתוך גם את זה צריך ללמוד בצורה מסודרת וממש לא בתוך שעה או ביוטיוב.

* האם צריך לבצע שחרור מאמצים לחלק המרותך לאחר ריתוך או לאו

ועוד ועוד...

תתפלא פרופסורים לריתוך מארה"ב מגיעים לארץ לאשר תהליך של ריתוך של חלקי טיטניום למטוסי F15 אבל תחילה חייבים להתקיים התנאים הבסיסים שהרתך חייב לקבל הסמכה וגם לעבור בחינה על-ידי מעבדה מאושרת לבדיקות NTD.

בקיצור את ראית חלק מהעולם ולא את כול העולם ואתה יורה ומרסס את הפורום בדברים ממש לא נכונים.

אני יכול לכתוב כאן מגילה שלימה על עולם הריתוך אבל מכיוון שאתה בטוח ב-100 אחוז בדבריך אני מעדיף לא להתעייף מכתיבה :-o

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...