Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משרת סטודנט או לנסות לסיים תואר ב-3 שנים? (מדמ"ח)

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דור כמעט שכחתי לציין את הדוגמא הטובה ביותר עבורך...

חבר טוב בדיוק מסיים הסמסטר בבן גוריון מדמ״ח אחרי שלוש שנים בדיוק. הוא התחיל לעבוד בצ׳ק פוינט מתישהו בתחילת השנה השלישית אם אני לא טועה, הצליח לשלב יפה מאוד לימודים + עבודה ללא דחיית התואר...

יכול לקשר בינכם אם אתה מעוניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

השאלה איזו משרה הוא מילא בצ'ק פוינט, לא ראיתי שום דבר אטרקטיבי לסטודנטים בזמן האחרון.

בנוסף אני לא מחפש להעמיס על עצמי יותר מדי, לכן אם אתחיל לעבוד, לא משנה איפה, אפרוס את התואר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מבחינת יתרון כלשהו בקבלה לעבודה על פני אחרים - מניסיוני, הוא שואף לאפס (בממוצע כמובן, בלי לקחת בחשבון מקרים קיצוניים). אם יש לך שנת ניסיון במשרת סטודנט, ואתה בוגר המועמד למשרה כלשהי, אתה תשב על אותה משבצת בדיוק כמו בוגרים ללא ניסיון. והניסיון הזה לא יתן לך שום יתרון משמעותי. ברוב המקרים יעדיפו בוגר מצטיין על פני בוגר ממוצע עם ניסיון כזה. למה? כי למצטיין יש יותר פוטנציאל. השנה שהבוגר השני בילה במשרת סטודנט סתמית כנראה לא תרשים אף אחד, לא משנה כמה היא תרמה לו מבחינה אישית.

כמו בכל דבר - יש משרות שלא תורמות כלום ויש משרות שתורמות המון.

That said - בתור משהו שראיין לא מעט - בהחלט סטודנט עם ניסיון שאפשר לדבר איתו בצורה אינטיליגנטית על מה שהוא עשה - זה דבר הרבה יותר מעניין מבוגר ללא שום ניסיון בשוק שמה שאפשר לשאול אותו זה בעיקר שאלות תיאורטיות ומשחקי כאילו על לוח.

אפשר להבין - איפה הוא עמד באירגון , מה הוא ניסה לעשות , מה ההבנה שלו של המערכת והStack הטכנווגי שהוא עבד.

אפשר ללמוד הרבה מאוד מזה.

הם (מבחינתי בתור מראיין) ממש לא יושבים על אותה משבצת.

אותי אישית גם - ממוצע סופר גבוהה מעולם לא הרשים עד כדי כך כי זה בערך 50/50 בין אנשים שהם באמת מבינים הכל מעולה לאנשים שמעולים בלימודים - אבל לא בטוח שזה יתרגם לעבודה.

ופו - וגם למצא משרה בסוף התואר ללא ניסיון אחרי שלא עשית שום דבר בשוק - פשוט לוקח זמן (או מזל וקשרים - שיותר קל ליצור מתוך התעשייה).

ופו החישוב שלך לא נכון אדם שעבד שנתיים בחצי מהשכר לעומת אדם שעבד שנה בשכר מלא - זה בערך אותו הדבר.

ומבחינת ניסיון - כמו שאמרתי זה תלוי איזה משרה מוצאים.

לא אמרתי להתאבד על כל משרה קיקיונית - אבל אם יש משהו מעניין - ללכת על זה.

ובא נזכור שהבחור גם ככה כבר עובד במשהו כרגע שלא תורם לו שום דבר לניסיון.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ כנראה שהניסיון שלי בנושא הזה הפוך לגמרי משלך, בערך בקשר לכל מה שכתבת. עכשיו כשאני קורא שוב את מה שכתבת, יכול להיות שזה קשור מאוד לאופי המשרות המדוברות.

ספציפית, אני יכול לומר לך שאני גיליתי קורלציה גבוהה בין הצטיינות בתואר הראשון לפוטנציאל בתור מפתח תוכנה (לא ברמה של הבדל בנקודה-שתיים, אבל כן בוגר ממוצע מול בוגר מצטיין). זה לא קשור לרושם או לא, אלא זה מה שמראה מבחן התוצאה. הניסיון שמישהו צבר בשנה של משרת סטודנט סתמית (ואין מה לעשות, רובן כאלה) מחוויר בהשוואה לפוטנציאל העדיף שיש לבוגר שהיה ב-10% העליונים של המחזור שלו.

מהניסיון שלי, אני ללא ספק אעדיף בוגר מצטיין ללא ניסיון על פני בוגר ממוצע עם ניסיון במשרת סטודנט (בתוחלת כמובן, ברור שמקרים ספציפיים יכולים להיות קיצוניים לכאן או לכאן).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה - לא על הכל חייבים להסכים - ונשמע ששנינו מגייסים בשיטה שונה למדי (לבוגרים / בעלי מעט ניסיון).

לפחות מניסיוני - אני תמיד אעדיף משהו שעשה משהו (משמעותי - לא חימם כיסא - יש אנשים ומקומות עבודה שגם 5 שנים ניסיון לא שמים אותם מעל ג׳וניור - אם בגלל האדם ואם בגלל המקום עבודה - שיכול להיות סתמי גם במשרה מלאה) אפילו אם בזמנו הפנוי - מאשר משהו שהגיע לתואר בלבד והפציץ. הסברתי גם למה - וגם למה זה מצמצם את הלא נודע במעמד הראיון.

יכול להיות שזה גם נובע ש״גדלתי״ במסגרות של מצוינות - אקדמאית ולא (מחוננים) - וראיתי את ההבדלים מקרוב וכמו כן כי עבדתי בתחום גם לפני / במהלך התואר.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ כמובן מקבל לגמרי את דעתך.

רק רוצה לומר, שההעדפה שלי היא לא מתוך איזה עיקרון או איזו שיטה. למעשה, הלוואי שהניסיון היה מראה לי את מה שאתה ראית. לצערי, הניסיון שלי הראה לי קונסיסטנטית בדיוק את ההיפך - בטווח הארוך, אין כמעט משמעות לניסיון המועט שבוגר טרי מגיע אתו ממשרת הסטודנט שלו.

אגב, מודה ומתוודה שלפי מה שכתבת - יש לך ככל הנראה יותר שנות ניסיון רלוונטי ממני... :)

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהדעות חלוקות בנושא.

עכשיו בחופש אנסה לראות לאן הרוחות נושבות, אם אמצא בכלל משרה ראויה ששווה את הזמן.

אם כן - אנסה להתקבל לאחת מהמשרות הנ"ל. אחרת, אמשיך את התואר בתקווה לסיים ב-3 שנים.

אגב, בהנחה שאני כן רוצה לעבוד (כי אני באמת עוד מתלבט והתגובות כאן לא שינו את דעתי לכאן או לכאן), האם סטארטאפ עדיף על פניי חברה גדולה, מבחינת הניסיון והידע שאצבור? (הבנתי כבר שאני לא הולך לצבור ידע מטורף, אבל מבין השניים מה עדיף)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לזה אין תשובה טובה. יש סטארטאפים מוזרים שמפתחים איזו אפליקציה תמוהה, ויש חברות גדולות עם טכנולוגיות סופר מעניינות. כמובן שגם ההיפך נכון.

זה יותר לגופו של תפקיד, מאשר לגופה של חברה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 יהודים 15 דעות :)

אני אומר תפנה זמן לפנאי/טיול/סתם ליהנות מהחיים לקראת סוף התואר. לא כזה קריטי אם תעבוד 42 או 41 שנים עד הפנסיה ולדעתי להיות לחוץ על עבודה פחות משתלם, אלא אם מדובר בעבודה שתתרום לך ניסיון טוב וחשוב לקראת מה שאתה באמת רוצה לעסוק בו.

אחותי בתחום שונה ממך (חשמל-פיזיקה) בסוף החליטה להשקיע בלימודים במקום לעבוד בשנה ג' בעבודת סטודנט אקראית ולשמחתה זה השתלם לה מאוד במציאת עבודה שמעניינת אותה, לא רק בגלל ציונים או הצטיינות נשיא כזו או אחרת, אלא בזכות זה שהיא עשתה כמה קורסים "נישתיים", שמאוד מעניינים אותה והם אפשרו לה ללמוד המון על כמה מהעבודות בהן היא תרצה (וכנראה שעומדת) לעסוק. כמו כן היא שמרה לעצמה על ההזדמנות לתואר שני ופיתחה קשרים עם כמה חוקרים ואנשים נחמדים מאוד בעולם של המקצוע שלה, שזה גם עשוי להיות יתרון במצב מסוים. כשאני אומר יתרון אני מתכוון לכך שאם היא צריכה עצה, יש לה כתובת לייעוץ ולא ל"חבר מביא חבר", כפי שעלול להשתמע.

ALL IN ALL, אני לא חושב שתמצא המלצה חד משמעית, בטח לא בתחום כל כך דינמי, אבל אני כן חושב שתצליח לגבש לעצמך כיוון עם העצות היפות שקיבלת. לדעתי אפשר ללמוד מהשרשור הזה על עוד תחומים.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגלה לכם סוד אני אפילו לא סיימתי את התואר שלי.

במהלך הלימודים התחלתי לחפש עבודה במקצוע כי הבנתי שאין לי מה להפסיד כי בזבזתי את זמני על משרות סטודנט איומות שלא תרמו לי במאומה לא מבחינת ניסיון ולא מבחינת שכר.

בקיצור מצאתי עבודה והתחלתי לעבוד. קיבלתי דריסת רגל בשוק והתחלתי לעבור בין משרות רק על סמך ניסיון שצברתי והמלצות ממעסיקים קודמים. בסופו של דבר נשרתי מהלימודים בגלל היקף משרה. אני מקווה בעתיד לסיים את הלימודים... אני רק צריך למצוא קצת זמן פנוי.

ניסיון לימד אותי שבעידן של אינפלצית תארים מעסיקים יותר ויותר מסתכלים על ניסיון מעשי, נטייה טבעית למקצוע ומוסר עבודה ופחות על הכשרה פורמלית.

לדעתי משרת סטודנט איכותית יכולה לפתוח הרבה דלתות בעתיד ותאפשר לך לדגל מספר שלבים בקריירה במיוחד אם יש לך כישרון לתחום.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, אני לא מסכים לגבי ״דורש נואשות ניסיון״. ברור שדרושים מאוד עובדים בעלי ניסיון (זה תמיד נכון), אבל יש דרישה גבוהה גם לבוגרים חסרי ניסיון. אני לא מכיר אף בוגר אוניברסיטה שניסה בשנה האחרונה למצוא משרה ולא הצליח (די מיידית).

מודה שהסטטיסטיקה הנ״ל מבוססת בעיקר על בוגרי האוניברסיטה העברית, אבל קשה לי להאמין שהמצב בבן גוריון שונה (גם מהיכרות עם בוגרים ואנשי סגל משם). אם אני טועה בעניין, אשמח לשמוע על כך (טוב, לא אשמח, אבל בכל זאת).

אז למה באתרים כמו Alljobs ניתן לספור על יד אחת משרות לחסרי ניסיון וגם כאשר מחפשים מישהו כזה דורשים ממוצע 85 ומעלה מאוניברסיטה מובילה בלבד?

בנוגע למשרה שהם מצאו - מדובר במשרת פיתוח אמיתית?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק. מאות ואלפי בוגרי מדמ"ח והנדסת תוכנה עם ממוצע 84 ומטה מסתובבים כל היום בלשכות התעסוקה ברחבי הארץ, משוועים לעבודה באבטחה / חקלאות /סיעוד.

ומה שיותר הגיוני, מעסיקים מעדיפים באופן גורף להכשיר סטודנטים שלמדו פחות ומגיעים ליומיים בשבוע ורק כשנח להם (ומצמידים להם מנטורים, נכון) מאשר לקחת בוגרים שמגיעים כל יום ולא נעלמים בתקופת מבחנים. הגיון צרוף.

אין לי מושג איפה אתם עובדים, במקומות שאני מכיר סטודנטים מגיעים לעבודות שחורות שאף אחד אחר לא רוצה לעשות. לא מנטורינג ולא נעליים.

עבו אותי, שאני דינוזאור וסיימתי ב-99 שאז מספיק שידעת להקליד היית מייד מקבל הצעות מעשרה מקומות שונים, אחי הצעיר סיים לפני כמה שנים מדמ"ח בבן גוריון ומצא עבודה בקלות, בלי ניסיון קודם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה אתה תוקף אותי.

אני לא עובד באופן ישיר בתוך הענף. לכן שאלתי שאלה בסיסית אם יש ביקוש כל כך מטורף לעובדים למה מפרסמים כל כך מעט משרות לחסרי ניסיון

בבקשה מתוך 4,339 משרות רק 63 למעומדים חסרי ניסיון

https://www.alljobs.co.il/SearchResultsGuest.aspx?page=1&position=235&type=33,18&city=&region=

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 יהודים 15 דעות :)

אני אומר תפנה זמן לפנאי/טיול/סתם ליהנות מהחיים לקראת סוף התואר. לא כזה קריטי אם תעבוד 42 או 41 שנים עד הפנסיה ולדעתי להיות לחוץ על עבודה פחות משתלם, אלא אם מדובר בעבודה שתתרום לך ניסיון טוב וחשוב לקראת מה שאתה באמת רוצה לעסוק בו.

אחותי בתחום שונה ממך (חשמל-פיזיקה) בסוף החליטה להשקיע בלימודים במקום לעבוד בשנה ג' בעבודת סטודנט אקראית ולשמחתה זה השתלם לה מאוד במציאת עבודה שמעניינת אותה, לא רק בגלל ציונים או הצטיינות נשיא כזו או אחרת, אלא בזכות זה שהיא עשתה כמה קורסים "נישתיים", שמאוד מעניינים אותה והם אפשרו לה ללמוד המון על כמה מהעבודות בהן היא תרצה (וכנראה שעומדת) לעסוק. כמו כן היא שמרה לעצמה על ההזדמנות לתואר שני ופיתחה קשרים עם כמה חוקרים ואנשים נחמדים מאוד בעולם של המקצוע שלה, שזה גם עשוי להיות יתרון במצב מסוים. כשאני אומר יתרון אני מתכוון לכך שאם היא צריכה עצה, יש לה כתובת לייעוץ ולא ל"חבר מביא חבר", כפי שעלול להשתמע.

ALL IN ALL, אני לא חושב שתמצא המלצה חד משמעית, בטח לא בתחום כל כך דינמי, אבל אני כן חושב שתצליח לגבש לעצמך כיוון עם העצות היפות שקיבלת. לדעתי אפשר ללמוד מהשרשור הזה על עוד תחומים.

ליהנות מהחיים? עם קומפילציה? לא יקרה :)

אבל בשביל מה יש עכשיו חופשת סמסטר של שלושה חודשים בערך? זה הזמן לנוח, ולנסות לחפש עבודה אולי.

אגלה לכם סוד אני אפילו לא סיימתי את התואר שלי.

במהלך הלימודים התחלתי לחפש עבודה במקצוע כי הבנתי שאין לי מה להפסיד כי בזבזתי את זמני על משרות סטודנט איומות שלא תרמו לי במאומה לא מבחינת ניסיון ולא מבחינת שכר.

בקיצור מצאתי עבודה והתחלתי לעבוד. קיבלתי דריסת רגל בשוק והתחלתי לעבור בין משרות רק על סמך ניסיון שצברתי והמלצות ממעסיקים קודמים. בסופו של דבר נשרתי מהלימודים בגלל היקף משרה. אני מקווה בעתיד לסיים את הלימודים... אני רק צריך למצוא קצת זמן פנוי.

ניסיון לימד אותי שבעידן של אינפלצית תארים מעסיקים יותר ויותר מסתכלים על ניסיון מעשי, נטייה טבעית למקצוע ומוסר עבודה ופחות על הכשרה פורמלית.

לדעתי משרת סטודנט איכותית יכולה לפתוח הרבה דלתות בעתיד ותאפשר לך לדגל מספר שלבים בקריירה במיוחד אם יש לך כישרון לתחום.

נשאלת השאלה - מהי משרת סטודנט איכותית? זה משהו שעלה כאן בשרשור כמה פעמים, ולא קיבלתי תשובה על זה.

אתה צודק. מאות ואלפי בוגרי מדמ"ח והנדסת תוכנה עם ממוצע 84 ומטה מסתובבים כל היום בלשכות התעסוקה ברחבי הארץ, משוועים לעבודה באבטחה / חקלאות /סיעוד.

ומה שיותר הגיוני, מעסיקים מעדיפים באופן גורף להכשיר סטודנטים שלמדו פחות ומגיעים ליומיים בשבוע ורק כשנח להם (ומצמידים להם מנטורים, נכון) מאשר לקחת בוגרים שמגיעים כל יום ולא נעלמים בתקופת מבחנים. הגיון צרוף.

אין לי מושג איפה אתם עובדים, במקומות שאני מכיר סטודנטים מגיעים לעבודות שחורות שאף אחד אחר לא רוצה לעשות. לא מנטורינג ולא נעליים.

עבו אותי, שאני דינוזאור וסיימתי ב-99 שאז מספיק שידעת להקליד היית מייד מקבל הצעות מעשרה מקומות שונים, אחי הצעיר סיים לפני כמה שנים מדמ"ח בבן גוריון ומצא עבודה בקלות, בלי ניסיון קודם.

יתר על כן, אפילו סטודנטים/בוגרים שאין להם ממוצע 80, אלא קרובים לזה (77 ומעלה) מוצאים עבודה. אני מניח שגם אלו שיסיימו עם ממוצע 70-75 ימצאו עבודה בסוף. מה מונע ממישהו עם ממוצע 80-84 למצוא? כמדומני ממוצע של בוגר אצלנו עומד על 77-78. (אין באמת נתון רשמי)

האם באמת ממוצע מעיד הכול על המועמד? אני לא זוכר כבר איפה קראתי, מראיין סיפר שהוא פגש בוגרי טכניון עם ממוצע 90 שבקושי ידעו לכתוב שורת קוד, אז רק הממוצע קובע?

יש לי חבר מהלימודים עם ממוצע גבוה מאוד ו-0 תשוקה לתכנות. אז הוא יהיה מפתח יותר טוב מבוגר שסיים עם ממוצע "סביר" כמו 80-85 שיש לו תשוקה לתכנות ורצון ללמוד ולהתפתח? כנראה שלא. (זה נראה כאילו אני תוקף אותך, אבל זאת לא הכוונה)

לא הבנתי למה אתה תוקף אותי.

אני לא עובד באופן ישיר בתוך הענף. לכן שאלתי שאלה בסיסית אם יש ביקוש כל כך מטורף לעובדים למה מפרסמים כל כך מעט משרות לחסרי ניסיון

בבקשה מתוך 4,339 משרות רק 63 למעומדים חסרי ניסיון

https://www.alljobs.co.il/SearchResultsGuest.aspx?page=1&position=235&type=33,18&city=&region=

ממה שיצא לי לבדוק, המצב מעט שונה, יצא לי לראות גם משרת Junior שלא דורשות ניסיון. אולג'ובס הוא לא המקום היחיד לחפש בו עבודה. מעבר לנקודה שצוינה כאן של "חבר מביא חבר", יש גם את לינקדין, יש עוד אתרי דרושים, קבוצות בפייסבוק, אף אחד לא נשאר מובטל.

כפי שציינתי, בוגר של האוניברסיטה שלנו סיים ללא ניסיון, עם ממוצע 80, אחרי 3 חודשים מצא עבודה. גם חברים שלי בתואר מבינים שייקח להם זמן למצוא עבודה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתאר לעצמי גם ממה שאני מכיר, שהרבה ממסיימי התארים נקלטים לא בהכרח בצוותי הפיתוח, אלא באוטומציה וכו'. לפעמים זה גם תוך הבטחה להעביר לצוות פיתוח רגיל אחרי זמן מה.

אני חושב שזה ברור שככל שאתה עם ממוצע יותר גבוה ו\או עם ניסיון, יהיה לך יותר קל. אבל גם אחרים מצליחים למצוא עבודה. לפעמים דרך חברים, לפעמים דרך פלטפורמות אחרות.

עוד משהו שנזכרתי בו ואני יודע שעבד לכמה ממכריי, זה להכנס לעולם הopen source, כדי שכן יהיה משהו שאפשר לכתוב עליו בקורות חיים וגם לדבר עליו בראיונות אחר כך.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...