Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משרת סטודנט או לנסות לסיים תואר ב-3 שנים? (מדמ"ח)

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 2095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זמן זה נושא מעניין.

הבעיה - אין לי מושג איך השנה השלישית ביחס לשנה השניה. זה לא סוד שבשנה ב' יש קורסים גוזלי זמן בקטע מטורף (כמו SPL או ארכיטקטורה, וגם קורסי חובה אחרים דרשו את ההשקעה שלהם במשך הסמסטר), אז אני לא שונה מרוב הסטודנטים בנושא הזה.

נשאלת השאלה - כמה השקעה דורשים קורסי הבחירה במדמ"ח ובמתמטיקה? להבנתי יש קורסים בשנה ג' שלא דורשים הרבה זמן, כמו כלכלה (בחירה - השלמה למדעים) או אנליזה נומרית (חובה במחלקה שלי). ברור לי שזה די אינדיבידואלי, אבל על קורסים כמו SPL מראש נאמר לי שהם יגזלו הרבה זמן, ואכן כך היה.

אני לא יודע מהם הציונים ב-10% העליונים, כך שהמשפט הזה לא מובן לי.

באופן כללי, מצד אחד אני רוצה לסיים עם התואר, מצד שני עוד חצי שנה (או שנה במקרה הגרוע) לא יהרגו אותי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמה זמן לוקחים הקורסים בשנה ג' כדאי לשאול את מי שעשה את הקורסים האלה, עם המרצים האלה, לא מזמן.

לפני 20 שנה זה לא היה טריויאלי בכלל, אבל אז קומפילציה היה ב-scheme. אני מניח שהעולם קצת השתנה מאז.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע משהו עצוב - עד השנה קומפילציה הועבר גם בסקים וארכיטקטורה הועבר ב-32 ביט.

להבנתי השנה (כלומר בסמסטר סתיו הקרוב) קומפילציה עובר ל-F# (כן, איזו שפה לא מאוד מוכרת, אבל כנראה כל דבר עדיף על ())(((())))))). גם כשאתה למדת את קומפילציה לימד מאיר גולדברג?

זאת הבעיה בשנתון שלי - אנחנו מקבלים מלא שינויים. עקרונות שפות תכנות עבר שינוי השנה (וגם שנה שעברה), ארכיטקטורה, אלגוריתמים, מבוא למחשבים לא מועבר על ידי אילן שלום, חדו"א 2 הפך להיות תיאורטי ופחות טכני מבעבר (שנה שעברה, וגם השנה שמעתי שעשו שינוי, לא חזרתי על הקורס למזלי), כך שאני גם לא יכול להסתמך יותר מדי על דברים של סטודנטים משנים קודמות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשאתה למדת את קומפילציה לימד מאיר גולדברג?

אנחנו היינו השנתון הראשון שלו... כמו בצה"ל, יש דברים שלא משתנים.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בישראל... יש למשל את אינטל, גוגל, מיקרוסופט, איביי, אפל, אמאזון, סיסקו, מרוול, טקסס אינסטרומנטס, סנדיסק, י.ב.מ, דל לשלוחותיה (RSA, VMWARE, EMC לשעבר), ארם, GM (רכב אוטונומי) ואפילו חברות ישראליות שהן לא סטארטאפים, כמו מלנוקס, צ'ק פוינט ואפילו אמדוקס. ובטח פיספסתי מישהו.

כל אלו הם כמובן סדנאות יזע של עולם שלישי, לא הייטק.

וואי וואי וואי 16 חברות מתוך 5,900 נכון לשנת 2014. הראת לי מה זה.

סתם שאלה טכנית אתה יודע כמה עובדים בחברות שציינת הם אשכרה עובדי פיתוח?

אני מציע לך לחזור ולקרוא את התגובה האחרונה של פוהדוב למעלה. הוא צודק בהחלט. סמסטר אחד-שניים של עבודה בתור סטודנט - שוב, בתחום פיתוח התוכנה - לא יתנו לך שום יתרון משמעותי. לעומת זאת, מריחה של התואר (ולא משנה כמה זמן אתה ״מתכנן״ שזה יקח, זה לא תמיד תלוי בך) יכולה לתסכל אותך מאוד ואשכרה לעכב את ההתקדמות המקצועית שלך, בגלל שאתה עלול להשאר תקוע בעבודות סטודנט עד שתסיים אותו. בנוסף, התסכול עלול לגרום לך לוותר על התואר השני (מניסיון), וחבל - אם זה משהו שיכול להיות רלוונטי.

תתפלא כמה משותף יש בין התחומים.

אני מניח שהבחור עובד במקביל ללימודים. השאלה היא להמשיך לעבוד בתחום שלא קשור בכלל ללימודים או לעבוד בתעשייה ולצבור ניסיון רלוונטי במידה מסוימת במחיר של תוספת שנה לתואר.

אם הוא משקיע 100% מזמנו בלימודים אז עדיף לסיים את התואר כמה שיותר מהר ולהתחיל לחפש עבודה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי לחשוב לעומק, יש עוד לא מעט: אפלייד, אורבוטק, גילת, אלות, רד, eci, רפאל, אלתא, HP, נובה, NSO ובטח יש עוד.

ולא, אני לא יודע כמה עובדי פיתוח יש בממוצע בכל חברה, אתה יודע? וכמה עובדי פיתוח יש בכל סטארט-אפ? או שאתה סתם חכם?

מניסיוני, אם אתה מחפש עבודה במקום שהוא לא סטארט-אפ, לא יהיו חסרים לך מקומות לחפש בהם. מן הסתם, יש משמעותית פחות חברות גדולות מסטארט-אפים של שלושה אנשים, וגם מס' העובדים בכל חברה גדולה יהיה משמעותית גדול יותר.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהבחור עובד במקביל ללימודים. השאלה היא להמשיך לעבוד בתחום שלא קשור בכלל ללימודים או לעבוד בתעשייה ולצבור ניסיון רלוונטי במידה מסוימת במחיר של תוספת שנה לתואר.

אם הוא משקיע 100% מזמנו בלימודים אז עדיף לסיים את התואר כמה שיותר מהר ולהתחיל לחפש עבודה.

לא ממש עובד, עובד די בקטנה,

תחום העבודה לא קשור ללימודים, אבל לא דורש ממני הרבה זמן או מאמץ כרגע, ובשנתיים הראשונות ללימודים זה התאים לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתון המשמעותי הוא לא כמה חברות גדולות יש בארץ (ברור שהרבה פחות מחברות קטנות), אלא איפה מועסקים יותר עובדים. מבלי להכיר את הנתונים, אני מנחש שהרוב מועסקים בחברות הגדולות.

לא מתפלא בכלל, ובכל זאת יש שוני לא קטן בין התחומים בלא מעט פרמטרים (למשל הביקוש בשוק לבוגרי תואר ראשון), ולהם יש השפעה ישירה וחזקה על הנושא המדובר.

אני מעריך מאוד את דעתך, ובכל זאת לפני שאתה מביע אותה בבטחון כזה (וזו כמובן זכותך המלאה), ראוי לדעתי לסייג ולומר שהיא מבוססת על נסיונך בתחום מקצועי אחר מזה של פות״ש. לפחות כך אני מנסה לנהוג כשאני מחווה את דעתי בסיטואציות דומות.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - בלי לפגוע באף אחד - אני מציע לך להתחשב בעיקר בהמלצות של אנשים שבאים ממש מהתחום הרלוונטי (תוכנה). לא הנדסת מכונות או פיננסים. יש שוני גדול מאוד בין התחומים בנושא הזה, ועם כל הכבוד, מי שבא מתחום אחר (עד כמה שהוא נשמע בטוח בעצמו) לא בהכרח מבין מה קורה בתחום שלך.

אני מציע לך לחזור ולקרוא את התגובה האחרונה של פוהדוב למעלה. הוא צודק בהחלט. סמסטר אחד-שניים של עבודה בתור סטודנט - שוב, בתחום פיתוח התוכנה - לא יתנו לך שום יתרון משמעותי. לעומת זאת, מריחה של התואר (ולא משנה כמה זמן אתה ״מתכנן״ שזה יקח, זה לא תמיד תלוי בך) יכולה לתסכל אותך מאוד ואשכרה לעכב את ההתקדמות המקצועית שלך, בגלל שאתה עלול להשאר תקוע בעבודות סטודנט עד שתסיים אותו. בנוסף, התסכול עלול לגרום לך לוותר על התואר השני (מניסיון), וחבל - אם זה משהו שיכול להיות רלוונטי.

אני עובד בתחום עוד מלפני הצבא ובמצטבר כבר 18 שנה.

אבא שלי עבד בתחום עוד משנות ה80 , ואמא שלי בתחום דומה.

אחי הקטן בתחום כ10 שנים.

מספיק ניסיון מצטבר? (שלא לדבר על חברים מלפני / מהלך / אחרי התואר).

הכנסת רגל בדלת והבנה של ״החיים האמיתיים״ במהלך התואר במשרת פיתוח עם מנטור טכנולוגי חזק יכולה לעשות המון הבדל לאופציות של הבחור בסוף התואר.

כשהוא ניגש (בניגוד לרוב חבריו הבוגרים) עם ניסיון אמיתי רלוונטי לחפש משרה.

וכן זה שווה למרוח את התואר בשנה - כי אתה תבין הרבה יותר דברים שתיקח איתך גם ללימוד התואר ומה לקחת ממנו וכשתגיע ללחפש משרה מלאה (שיש הבדל משמעותי בתנאי קבלה ובציפיות) יהיה לך יתרון משמעותי.

מניסיוני והכירותי הדיי רבת שנים בתחום - והצלחה סבירה למדי של הקרובים אלי.

המשרות לא מחכות לבוגרים כ״כ - אז להתחיל את החיפוש עבודה מוקדם בקטע הזה זה משמעותי.

היו לי לא מעט חברים שישבו על התחת אחרי התואר או התקשו למצא משרות. מה גם שזה שהוא מתחיל לחפש משרת סטודנט - לא אומר שהוא מוצא אותה מחר.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין פרקטי פשוט: תואר תמיד אפשר להשלים, בכל תחום שהוא ביקום, גם אחרי הפסקה של יותר משנה.

פספוס הזדמנות להיכנס מוקדם לשוק עבודה שדורש נואשות ניסיון - סתם חבל.

הכי טוב זה למצוא איזון שמפרה האחד את השני, אבל זה כבר עניין של מזל ומעט שעות שינה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכנסת רגל בדלת והבנה של ״החיים האמיתיים״ במהלך התואר במשרת פיתוח עם מנטור טכנולוגי חזק יכולה לעשות המון הבדל לאופציות של הבחור בסוף התואר.

הכל יכול לעשות הבדל. גם אם אתה נופל במקרה במשרת הסטודנט שלך על סטרטאפ שעושה אקזיט ומכניס לך מיליון דולר.

במציאות, הרוב המוחלט של המשרות האלה הן סתמיות והסיכוי שלך לעבוד בהן ישירות עם ״מנטור טכנולוגי חזק״ הוא קטן (בלשון המעטה).

וכן זה שווה למרוח את התואר בשנה - כי אתה תבין הרבה יותר דברים שתיקח איתך גם ללימוד התואר ומה לקחת ממנו וכשתגיע ללחפש משרה מלאה (שיש הבדל משמעותי בתנאי קבלה ובציפיות) יהיה לך יתרון משמעותי.

אני מסכים שניסיון כזה יכול לתרום להבנה ואפילו מבחינה אישית - ושים לב שכתבתי זאת באחת התגובות שלי למעלה.

אבל מבחינת יתרון כלשהו בקבלה לעבודה על פני אחרים - מניסיוני, הוא שואף לאפס (בממוצע כמובן, בלי לקחת בחשבון מקרים קיצוניים). אם יש לך שנת ניסיון במשרת סטודנט, ואתה בוגר המועמד למשרה כלשהי, אתה תשב על אותה משבצת בדיוק כמו בוגרים ללא ניסיון. והניסיון הזה לא יתן לך שום יתרון משמעותי. ברוב המקרים יעדיפו בוגר מצטיין על פני בוגר ממוצע עם ניסיון כזה. למה? כי למצטיין יש יותר פוטנציאל. השנה שהבוגר השני בילה במשרת סטודנט סתמית כנראה לא תרשים אף אחד, לא משנה כמה היא תרמה לו מבחינה אישית.

המשרות לא מחכות לבוגרים כ״כ - אז להתחיל את החיפוש עבודה מוקדם בקטע הזה זה משמעותי.

אני חולק עליך כאן. במצב הנוכחי של השוק, לא רואה בוגר אוניברסיטה (ללא ניסיון) שמחפש עבודה ולא מוצא מיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין פרקטי פשוט: תואר תמיד אפשר להשלים, בכל תחום שהוא ביקום, גם אחרי הפסקה של יותר משנה.

הכי טוב זה למצוא איזון שמפרה האחד את השני, אבל זה כבר עניין של מזל ומעט שעות שינה.

כאמור, אני לא מסכים לגבי ״דורש נואשות ניסיון״. ברור שדרושים מאוד עובדים בעלי ניסיון (זה תמיד נכון), אבל יש דרישה גבוהה גם לבוגרים חסרי ניסיון. אני לא מכיר אף בוגר אוניברסיטה שניסה בשנה האחרונה למצוא משרה ולא הצליח (די מיידית).

מודה שהסטטיסטיקה הנ״ל מבוססת בעיקר על בוגרי האוניברסיטה העברית, אבל קשה לי להאמין שהמצב בבן גוריון שונה (גם מהיכרות עם בוגרים ואנשי סגל משם). אם אני טועה בעניין, אשמח לשמוע על כך (טוב, לא אשמח, אבל בכל זאת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד בתחום עוד מלפני הצבא ובמצטבר כבר 18 שנה.

אבא שלי עבד בתחום עוד משנות ה80 , ואמא שלי בתחום דומה.

אחי הקטן בתחום כ10 שנים.

מספיק ניסיון מצטבר? (שלא לדבר על חברים מלפני / מהלך / אחרי התואר).

היו לי לא מעט חברים שישבו על התחת אחרי התואר או התקשו למצא משרות. מה גם שזה שהוא מתחיל לחפש משרת סטודנט - לא אומר שהוא מוצא אותה מחר.

אומנם אני בתחום קצת שונה, הנדסת מכונות. עבדתי מאמצע השנה השלישית +- ומסיים עכשיו ממש את הלימודים (בדיוק ב-4 שנים, ללא מריחת התואר, אבל תוכנית הלימודים שלנו מאפשרת את זה - גם פרויקט הגמר שלנו מתבצע במקום העבודה במידה ויש כזה).

כל מה שאמרת נכון גם בתחום שלי.

היו שני אנשים ששימשו כסוג של ״מנטורים״ עבורי, אחד בתחום התכן וכל מה שנלווה אליו, ואחד בתחום הניהול, אירגון, עבודה בפרויקטים ובצוות וכו׳.

אני חושב שזה נתן לי כלים מעולים, וכשהגעתי לראיון עבודה במקום אחר למשרת מהנדס ידעתי ליישם ולהציג הרבה מהכלים האלו שרכשתי.

ככה שזה נכון גם לגבי תחומים נוספים ולא רק עבור הנדסת תוכנה/מדמ״ח לדעתי האישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נבחן את שתי החלופות:

בראשונה, פות"ש הולך לעבוד במשרת סטודנט, ובמקום לסיים את התואר בסמסטר אביב 2019 הוא מסיים בסמסטר אביב 2020, עם שנתיים ניסיון במשרת סטודנט.

בשנייה, פות"ש מסיים תואר כמתוכנן בסמסטר אביב 2019, ואז עובד שנה שלמה במשרה מלאה.

אם פות"ש ילך לחפש עבודה ביולי 2020, את מי מהם הייתם מעדיפים? מי שיש לו שנתיים ניסיון במשרת סטודנט, או שנה ניסיון במשרה מלאה?

כנראה שאם הוא ילך לעבוד במשרת סטודנט, בסוף 2020 יעדיפו אותו על מי שיהיה בוגר טרי באותה שנה, אבל זו לא ההשוואה הנכונה. אתם פשוט מפספסים את כל הנקודה פה.

אפילו כלכלית, בסבירות גבוהה בתור בוגר הוא ירוויח יותר מפי 2 לחודש מאשר בתור סטודנט, ולכן עבודה במשרת סטודנט תהיה פחות רווחית (אבל עם תזרים נח יותר).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום כוונה לעצור את הלימודים, בטח לא אחרי שסיימתי בערך 65-70% מהם.

זה לא הולך לקרות וזאת לא אופציה שבאה בחשבון בכלל, תהא המשרה טובה אשר תהא. התחלתי את התואר הזה מבחירה - אני אסיים אותו, טוב ככל הניתן ובזמן סביר. לא רוצה להגיע למצב שאני נמרח עם התואר לגיל 30. (למרות שאני כרגע רק בן 25)

כמו שאמרתי, אין לי בעיה להאריך במעט, אך לטובת משהו שבאמת יתן לי איזה ידע חשוב או שיתרום לי בעתיד הקרוב (או הרחוק).

כאמור, אני לא מסכים לגבי ״דורש נואשות ניסיון״. ברור שדרושים מאוד עובדים בעלי ניסיון (זה תמיד נכון), אבל יש דרישה גבוהה גם לבוגרים חסרי ניסיון. אני לא מכיר אף בוגר אוניברסיטה שניסה בשנה האחרונה למצוא משרה ולא הצליח (די מיידית).

מודה שהסטטיסטיקה הנ״ל מבוססת בעיקר על בוגרי האוניברסיטה העברית, אבל קשה לי להאמין שהמצב בבן גוריון שונה (גם מהיכרות עם בוגרים ואנשי סגל משם). אם אני טועה בעניין, אשמח לשמוע על כך (טוב, לא אשמח, אבל בכל זאת).

משיחה שחבר מהלימודים ניהל עם בוגר מדמ"ח אצלנו, סיים עם ממוצע 80 בערך, לא עבד בתור סטודנט, לקח לו בערך שלושה חודשים למצוא עבודה טובה.

כמדומני 4 האוניברסיטאות הנחשבות הן העברית, תל אביב, הטכניון ובן גוריון (אין קשר לסדר בהן כתבתי אותן), כך שאם בוגר העברית מוצא עבודה די בקלות, אין סיבה שבוגר אוניברסיטה נחשבת אחרת לא ימצא עבודה די בקלות, תחת הנחה שהוא סיים עם ממוצע סביר ומעלה ושהוא עונה לדרישות.

אגב, ממה שראיתי, יש הרבה משרות סטודנט לא מאוד אטרקטיביות (בעיניי). לכן, אם לא אמצא משרה סבירה כלל, לא אפרוס את התואר. (אלא אם כן זה יכפה עליי בשנה האחרונה עקב כישלון חס וחלילה)

עריכה אחרונה על ידי dorsht

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...