Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משרת סטודנט או לנסות לסיים תואר ב-3 שנים? (מדמ"ח)

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 2094 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

תכף מסתיימת השנה השניה בלימודים,

למי שעוד לא מכיר אותי בפורום - לומד מדמ"ח בבן גוריון.

כרגע יש לי התלבטות:

1. לנסות לסיים את התואר ב-3 שנים.

2. למשוך את התואר לעוד סמסטר אחד מעבר למתוכנן (כלומר 7 סמסטרים במקום 6 סמסטרים) ולעבוד. השלמתי קצת יותר מ-80 נק"ז (אמור לקבל עוד ציון של קורס אחד, ואחריו יהיו 85 נק"ז), יכול להמשיך במתכונת של 12-13 נק"ז בסמסטר ולסיים בשלוש שנים וחצי.

שיקולים בעד 1 - לא למשוך זמן, לא להרגיש שאני מורח את התואר אולי, אין לחץ של עבודה.

שיקולים בעד 2 - ניסיון (הערה: אין לי ניסיון רלוונטי מהצבא), קצת כסף.

מראש אני אגיד שאין לי בעיה למשוך עוד חצי שנה ולשלם את שכר הלימוד, כך שזה לא שיקול. (אני אעבוד אז לא ממש יפריע לי)

אשמח לשמוע שיקולים בעד ונגד, ומה ממליצים כאן בוגרי תארים בתחומים דומים (הנדסת תוכנה למשל).

בנוסף, אשמח לשמוע דעות לגביי משרות בתחום האמבדד, נראה לי מעניין, להבדיל מהרבה סטודנטים אני לא סולד ולא סובל מתכנות בשפות נמוכות כמו C או רחמנא ליצלן, אסמבלי, ותחום החומרה מעניין אותי. ממה שראיתי אין לזה ביקוש מאוד גדול, השאלה אם בעוד כמה שנים יהיה לי לאן להתקדם?

תודה לעוזרים!

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא קיימות כמעט משרות אמבדד לסטודנטים. רוב המשרות הם 5+ שנות ניסיון.

אני כבר מסוף שנה ראשונה התחלתי לעבוד במשרת סטודנט, אני ממליץ לעשות את זה גם.

ככה אתה מסיים את התואר עם ניסיון נכבד.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, יצא לי לראות פה ושם, אבל לא הרבה.

איך מצפים ממישהו לצבור ניסיון של 5 שנים באמבדד אם אין משרות ג'וניור וסטודנט כמעט?

שנה ראשונה זה כבר אבוד לחלוטין, כי אני מסיים שנה שניה.

אני פחות מתחבר לשפות כמו JS או פייתון, יותר מתחבר לדברים כמו C++, C#, או אפילו C ואסמבלי (וכן, אני יודע שזה לא מאוד נפוץ בתעשייה), לאיזה כיוון לדעתך כדאי ללכת?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ משום מה מאוד נפוץ (יחסית לעולם) שימוש ב .NET

אז לפי דעתי זה הכיוון שתלך .NET\Java וגם תלמד קליינט - רוב המשרות הן פול סטק

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחפש.

אגב, אתה חושב שהפריסה של התואר סבירה? את רוב קורסי החובה סיימתי, בעיקרון רוב הנק"ז שנשאר לי לכסות זה דברים כמו בחירה במתמטיקה, בחירה במדמ"ח והשלמה למדעים. סך הכול נשארו לי 3 קורסי חובה - מערכות הפעלה, אנליזה נומרית ועקרונות הקומפילציה. (שאם אעבוד אשאיר אותו לסמסטר האחרון כי הוא עמוס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הממוצע? אם לדעתך עבודה לא תשפיע על הממוצע אז וודאי שלעבוד.

אם זה ישפיע לדעתך, והממוצע גבולי, לא הייתי עובד אלא מתרכז בשיפור הממוצע (שיהיה לפחות מעל 80)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה משוכנע לגמרי שמדובר בעוד סמסטר אחד וזהו, ויש משרה קונקרטית על הפרק - כדאי.

אבל ה"אם" הזה הוא קריטי. למה? כי הרבה פעמים (אם לא ברובן), סטודנטים לא מעריכים נכון כמה עבודה נדרשת להם לסיום התואר. במיוחד אם אתה מתחיל לעבוד, אבל עושה את ההערכה לפי הקצב שהיה לך כשרק למדת. יש סיכוי טוב שתוך כדי אתה תחליט שאתה מפסיק חלק מהקורסים ודוחה הלאה, ואולי (במקרה הרע) תאלץ לחזור על קורס.

אני למשל עובד עם סטודנט שעמד בדיוק מול אותה ההחלטה, התחיל לעבוד בשנה ג' מתוך תכנון לסיים ב-3.5 שנים, ועכשיו הוא בסןף השנה החמישית לתואר (ועובד תוך כדי, כמובן).

לכן, ההמלצה שלי היא: אם חשוב לך מאוד לסיים מהר ואם אין הצעת משרה אטרקטיבית במיוחד על הפרק - עדיף למשוך עוד קצת ולסיים, ואז להתחיל לעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיון בסיום התואר הוא דבר חשוב מאין כמוהו, בנוסף בד״כ השנה השלישית יותר מרווחת (עד כמה שאפשר במדמ״ח) משנים א׳ וב׳.

בלי שום קשר וכמו שאסף אמר - חשוב מאוד לשמור על ממוצע מעל 80.

במקומך הייתי מנסה למצוא משרת סטודנט מיד בסיום תקופת המבחנים הנוכחית, בתנאי שהיא בתחום שבו אתה רוצה לעבוד בסיום התואר, בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

malcishua - משוכנע? לא יודע. תמיד יכולות להיות הפתעות. חס וחלילה נכשל במערכות הפעלה - והנה אני מוצא את עצמי מחכה שנה שלמה בשביל לחזור על הקורס, זה יכול לקרות בין אם אעבוד ובין אם לא.

למשוך ל-5 שנים אין סיכוי. זה זמן שבתכלס אפשר לסיים בו אפילו תואר שני, אם אני לא נכשל בכלום ולא עובד.

מה ההגדרה למשהו אטרקטיבי? משרות QA ו-IT אני מוצא בשפע אבל זה לא מצדיק בעיניי פריסה של התואר. פיתוח כן.

or_b7 - השאלה מה עדיף, לסיים עם ממוצע ~80 בלי ניסיון או עם ממוצע שקרוב ל-80 ועם ניסיון? יש פה כוונה לפרוס את התואר כדי שהעבודה גם לא תפגע בלימודים יותר מדי. אין לי כוונה לקחת מערכת מלאה ולעבוד, זה גובל בהתאבדות. תקופת המבחנים כמעט הסתיימה, נשאר לי לקבל עוד ציון אחד, את שאר הקורסים סיימתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קיימות כמעט משרות אמבדד לסטודנטים. רוב המשרות הם 5+ שנות ניסיון.
יש משרות אמבדד גם לסטודנטים. צריך לחפש.

אני פחות מתחבר לשפות כמו JS או פייתון, יותר מתחבר לדברים כמו C++, C#, או אפילו C ואסמבלי (וכן, אני יודע שזה לא מאוד נפוץ בתעשייה), לאיזה כיוון לדעתך כדאי ללכת?
למה שמעניין אותך, אל תפסול מראש כלום.

בארץ משום מה מאוד נפוץ (יחסית לעולם) שימוש ב .NET

אז לפי דעתי זה הכיוון שתלך .NET\Java וגם תלמד קליינט - רוב המשרות הן פול סטק

.net ובמידה מסויימת גם גאוה זה לא לבוגרי מדמח ממוסדות רציניים, יותר מתאים לבוגרי מכללות.

מתרכז בשיפור הממוצע (שיהיה לפחות מעל 80)

85!!!

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא פוסל דבר, פשוט יש דברים שהתחברתי אליהם יותר ויש דברים שפחות, נראה לי סביר, לא?

אם אתה בוגר אוניברסיטה אתה לא יכול להיות מפתח .net או Java? אפשר הסבר מה הקשר בין המוסד שבו אתה לומד לבין המשרות שתגיע אליהן? אני יודע למשל שהרבה סטודנטים דווקא לא רוצים לעבוד במשרות שיש בהן התעסקות בשפות Low level (או בשפות שדורשות יותר התעסקות כמו CPP) הרוב דווקא מכוונים בדיוק לאן שאמרת - .net וג'אווה, ולא בהכרח מדובר בסטודנטים בינוניים.

אגב, יש יתרון בתעשייה עם תואר שני? יש אצלנו אפשרות להתמחות באבטחת מידע או בלמידת מכונה, כדאי לכוון לשם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

malcishua - משוכנע? לא יודע. תמיד יכולות להיות הפתעות. חס וחלילה נכשל במערכות הפעלה - והנה אני מוצא את עצמי מחכה שנה שלמה בשביל לחזור על הקורס, זה יכול לקרות בין אם אעבוד ובין אם לא.

זו בדיוק הנקודה שלי. אלא אם מדובר במשרה מאוד אטרקטיבית מבחינתך, לטעמי חבל לקחת סיכון כזה בשביל כמה חודשים של ניסיון במשרת סטודנט. זה נותן משהו, אבל לא שווה את הסיכון שהתואר ימרח.

למשוך ל-5 שנים אין סיכוי. זה זמן שבתכלס אפשר לסיים בו אפילו תואר שני, אם אני לא נכשל בכלום ולא עובד.

לא בתכלס, בתיאוריה. בתכלס אני לא מכיר הרבה אנשים שמסיימים תואר שני מחקרי בשנתיים (לפחות לא אחד טוב).

מה ההגדרה למשהו אטרקטיבי? משרות QA ו-IT אני מוצא בשפע אבל זה לא מצדיק בעיניי פריסה של התואר. פיתוח כן.

כאמור, אין קריטריון ברור לאטרקטיביות. זה עניין סובייקטיבי.

אגב, יש יתרון בתעשייה עם תואר שני? יש אצלנו אפשרות להתמחות באבטחת מידע או בלמידת מכונה, כדאי לכוון לשם?

זה מאוד תלוי למה אתה מתכוון ב"יתרון" (בהנחה שאתה מדבר על תואר שני מחקרי, אחרת חבל לך על הזמן). מבחינת שכר, לא בהכרח - בממוצע כן, אבל בקצוות לא. כלומר בממוצע חוקר בחברה גדולה ירוויח יותר ממפתח תוכנה, אבל מפתח תותח ירוויח יותר מהחוקר. מבחינת עניין ואופי העבודה - יש הבדל עצום, אבל לא בהכרח יתרון. זה תלוי במה שאתה רוצה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן אישי הייתי מעדיף לסיים את התואר, ורק אח"כ לעבוד.

גם כי שנה שלישית היא לא טריויאלית בכלל (אני לא יודע מה קורה היום במערכות הפעלה וקומפילציה בב"ג, בזמני אלו היו קורסים שהצריכו השקעה מאסיבית), גם כי ממוצע ציונים זה משהו שלא תוכל לשפר אח"כ (ניסיון כן) וזה חשוב אם תרצה להמשיך לתארים מתקדמים, וגם כי משרת סטודנט, עם כל הכבוד הראוי, לא באמת מייצרת לך ניסיון מי יודע כמה משמעותי במשך שנה, במקרה הממוצע. מצד שני, משרת סטודנט (בהנחה שהיא לא בב"ש) מצריכה נסיעות ארוכות, ומאמץ ממש לא מצומצם בשביל להצליח בה, וזה תמיד בא על חשבון הלימודים, גם אם תיכננת שלא.

לגבי תחום התמחות, תמיד עדיף לעשות מה שאוהבים. תחום האמבדד אכן די נחלש בארץ, אבל עדיין קיים (בעיקר בחברות גדולות באופן מבאס למדי, אבל לא רק). אם אתה כבר בכיוון, קרנל (לינוקס) זה גם תחום יחסית צר, אבל לכאורה מתגמל יותר כספית. אני לא באמת יודע אם יש משרות סטודנט בתחום. כמו בכל תחום, משרת סטודנט תהיה בעיקר להתעסק במסביב ולרוב לא בעיקר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

malcishua - מדובר בעבודה לשנה וחצי, זה בערך מה שאוכל לתת במשרת סטודנט אם אפרוס את התואר.

לגביי אטרקטיביות - בעיניי IT או QA לא מספיק אטרקטיביים כדי לפרוס את התואר, ולהבנתי הניסיון בתחומים האלו לא יעזור לי ממש בפיתוח.

יתרון - הכוונה בקבלה למקום עבודה, ביכולת לפתור בעיות, כנראה שמתכנת טוב יותר זה לא יעשה אותי.

pooh-bear - בדיוק בשביל זה אני באתי להתייעץ. קומפילציה כנראה ישאר עמוס ויהיה עמוס יותר, לפי השמועות שרצות במחלקה הקורס יעבור לשפה אחרת, וכמו שקרה בארכיטקטורה, השנה בוצע מעבר מ-32 ביט ל-64 ביט (בשעה טובה?) וזה גרר יותר עבודה, פחות מבחנים לתרגל מהם, יותר צורך לחפור לבד. אז ייתכן שזה יקרה גם כאן.

מה הקטע שלך שתחום האמבדד קיים בעיקר בחברות גדולות באופן מבאס למדי? למה זה מבאס?

נשאלת שאלה לא פחות חשובה: מה נחשבת משרת סטודנט שאשכרה מצדיקה פריסה של התואר?

עריכה אחרונה על ידי dorsht

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה גדולה זה המון ביורוקרטיה, ישיבות, אנשי HR מבאסים ובאופן כללי בזבוז זמן על כל מה שהוא לא עבודה.

בלי לשהמיץ אף אחד, זה גם מקום שתמצא בו לא מעט אנשים עייפים, שכבר אין להם באמת כח לעבוד.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...