Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה אוונסיס 2009 לעומת 2012

odhh
שימו לב! השרשור הזה בן 2071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אני מתעניין לגבי רכישת טויטה אוונסיס,

ואני בהתלבטות קשה עם עצמי

יש רכב שנת 2009 עם 111,000 ק"מ מטופל במוסך מורשה - עולה 33,000

או שנת 2012 עם 140,000 עולה כ 50,000

כיון שבגדול זה אותו רכב והוא רק עבר מתיחות פנים,

עד כמה יהיה הבדלים בין השניים? (מבחינה תקציבית אני מעדיף בהחלט לשלם פחות)

כלומר בהנחה ושני הרכבים מטופלים וללא תאונות - כמה השנה משפיעה?

ועוד דבר,

האם יש לרכבים הנ"ל מחלות מסויימות או דברים שצריך יותר לשים אליהם לב בעת הרכישה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל מכונית טובה אך תזכור שהיצור של דגם זה הופסק השנה, לא הרבה יחידות נמכרו בישראל ולכן אם תצטרך חלפים (דגם 2009 אוטוטו בן 10 שנים ) תצטרך ללכת לשחיטה כשרה אצל היבואן או לנסות לייבא בעצמך. אין הרבה בפירוקיות וכד'. ורכבים מתיישנים דורשים חלפים בבלאי רגיל כמו פלסטיקה, מתזים, משאבות מים ועוד.

עדיף לחפש דגם יותר נפוץ / קורולה וכד' ולא לשלם הרבה מאוד כסף על רכב ממוצע שיכול להפוך למוקש אחזקתי למרות האמינות הגבוהה של שאר המערכות.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל מכונית טובה אך תזכור שהיצור של דגם זה הופסק השנה, לא הרבה יחידות נמכרו בישראל ולכן אם תצטרך חלפים (דגם 2009 אוטוטו בן 10 שנים ) תצטרך ללכת לשחיטה כשרה אצל היבואן או לנסות לייבא בעצמך. אין הרבה בפירוקיות וכד'. ורכבים מתיישנים דורשים חלפים בבלאי רגיל כמו פלסטיקה, מתזים, משאבות מים ועוד.

עדיף לחפש דגם יותר נפוץ / קורולה וכד' ולא לשלם הרבה מאוד כסף על רכב ממוצע שיכול להפוך למוקש אחזקתי למרות האמינות הגבוהה של שאר המערכות.

תודה על העצה.

אשמח להתייחסות לעצם השאלות עצמן, גם אם אני לוקח קורולה או לא משנה מה, עד כמה חשובה השנה אם הדגם רק עבר מתיחת פנים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך העניין יש מעט הבדלים בין הרכבים(מסך מולטימדיה שמגיע בדגם המחודש למשל....),לרכב הזה יש גיר רציף שלא מתאים לכל אחד,בדקת אולי אופציה של מאזדה 6?

וככלל תמיד עדיף רכב חדש יותר עקב בלאי טבעי שיש בכל רכב(גומיות,חלקי פלסטיקה וכו'....)

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי אוונסיס מזדקנת כמעט 7 שנים. ללא שום תקלות מהותיות. בבלאי הרגיל אכלתי מרורים. כמעט ואין חלפים. אוטו מעולה. כלקח החלפתי למונדאו שיותר זולה ברכישה, קצת פחות אמינה אך יש חלפים וכל אחד יכול לטפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלאי רגיל:

מתזים לשמשה קדמית 360 ש"ח לפני מע"מ. מחשב ABS חלופי (חשד, לא הוחלף) 6000 ש"ח, רדיאטור 2600 לפני מע"מ. קודנית רב בריח - שיפוץ, או החלפה קומפלט. כרית בולם - כבר לא זוכר, ייבאתי מחו"ל כי היבואן רצה מאות שקלים לאחת, לא כולל עבודה.

בקיצור; הדברים הסטנדרטים שצריך להחליף לרכב בן 10 שנים פשוט סיוט להשיג או שתיכנס ליבואן ותבכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלאי רגיל:

מתזים לשמשה קדמית 360 ש"ח לפני מע"מ. מחשב ABS חלופי (חשד, לא הוחלף) 6000 ש"ח, רדיאטור 2600 לפני מע"מ. קודנית רב בריח - שיפוץ, או החלפה קומפלט. כרית בולם - כבר לא זוכר, ייבאתי מחו"ל כי היבואן רצה מאות שקלים לאחת, לא כולל עבודה.

בקיצור; הדברים הסטנדרטים שצריך להחליף לרכב בן 10 שנים פשוט סיוט להשיג או שתיכנס ליבואן ותבכה.

כתבת בלאי רגיל, אני פשוט לא מכיר את התקלות האלה ו יש לי גם אוונסיס. אז אני רוצה להכין את עצמי כי עד היום כלום לא התקלקל אפילו לא נורה אחת!

אז שאלה: האם הרכב שלך מקורו ב ליסינג ?

תודה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי יד 2 פרטית אבל זה היה מזמן. בדגם קודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת בלאי רגיל, אני פשוט לא מכיר את התקלות האלה ו יש לי גם אוונסיס. אז אני רוצה להכין את עצמי כי עד היום כלום לא התקלקל אפילו לא נורה אחת!

אז שאלה: האם הרכב שלך מקורו ב ליסינג ?

תודה.

אתה בר מזל. אני יד ראשונה על אוונסיס מודל 2012 ואצלי התקלה היחידה עד עכשיו זו נורה קדמית אור נמוך שנשרפה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבהרה: הייתה לי אוונסיס 2002 בת 13 שנמכרה ב2015. אוונסיס 2009 עכשיו בת 10 ולהחזיק בה 3 עד 5 שנים יביא אותה לטווח גילאים הזה. ייתכן והרכב עוד יותר אמין, אבל כל פיפס שיתקלקל, קטן ככל שיהיה, לא יהיה זול. פלסטיקה שתשבר בשוגג כמו תריסי מזגן, חיפוי הגה שמתקלף בשמש ועוד, אין כלום בפירוקיות, שמשה מקורית (אבן ממשאית), טמבון ובקלית שעשית עליהם רוורס בטעות, ג'אנט שהתעקם מבור בכביש, ועוד מיליון דברים קטנים שקורים לכל רכב בכביש. בלאי רגיל.

עריכה אחרונה על ידי ST12345

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...