Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מקצוע, דרושה קצת חוכמת המונים שבקיאים בתחום ה IT

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 2104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאור מצב השוק בארץ בתחום הריתוך.

הגעתי למסקנה שאחרי שראיתי את רוב המזבלות שיש בארץ בתחום המתכת.

שאני רוצה להחליף מקצוע לתחום הIT (הייטק וכאלה בלה בלה בלה)

הציעו לי קורס QA אלקטרוניקה ומעגלים.

וגם קורס Ccnp

QA תוכנה אולי.

אני לא כל כך בקיא בתחום הזה... השכלה אין לי,10 שנות לימוד ובלחץ 3 יחידות בגרות.

כמובן שמדובר בקורסים שלא דרושה להם שום השכלה מיוחדת...

היכן יש יותר דרישה, ובאיזה תחום יהיה לי יתר קל למצוא עבודה בסיום הקורס?

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שבהרבה מקומות דורשים ניסיון, ובאלה שלא, השכר יהיה נמוך משמעותית ממה שאתה מרוויח בתור רתך.

חוץ מזה אני דווקא קיבלתי רושם שאנשי IT יש כמו מנדרינות מחוצות בנפח של אבטיח, אבל בעל מקצוע טוב במקצועות שך עבודת כפיים לך תמצא.

מצד שני, איש IT שאשכרה יודע להבדיל בין זיכרון פנימי לחיצוני, בין נתב למתג, ובין UEFI לעמבה, גם לך תמצא.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שבהרבה מקומות דורשים ניסיון, ובאלה שלא, השכר יהיה נמוך משמעותית ממה שאתה מרוויח בתור רתך.

חוץ מזה אני דווקא קיבלתי רושם שאנשי IT יש כמו מנדרינות מחוצות בנפח של אבטיח, אבל בעל מקצוע טוב במקצועות שך עבודת כפיים לך תמצא.

מצד שני, איש IT שאשכרה יודע להבדיל בין זיכרון פנימי לחיצוני, בין נתב למתג, ובין UEFI לעמבה, גם לך תמצא.

אומנם לך תמצא. אבל לא שווה להרוס את הבריאות שלי בשביל הסכומים שמשולמים היום לבעלי מקצוע ברוב המקומות בארץ.

באיזה שהוא שלב אתה מגיע לתקרת שכר בצורת 55 שקל לשעה ולא משנה לאן תילך או שתקבל פחות או שפשוט הנוף של המזבלה שבה אתה עובד ישתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה איזור בארץ אתה עובד בריתוך?

55 שקל לשעה נשמע די נמוך לאור מה ששמעתי מבעלי מקצוע באיזור אשדוד/ אשקלון/ שפלה.

יש לי חברים שמקבלים גם 120 שקל לשעה נטו זה שכר של פרוייקטים של גז וכו..

הבעיה היא שהם עובדים בפרוייקטים, חצי שנה יש, שלושה חודשים אין.

כמובן שאין לך צבירת וותק, אין לך פנסיה אין לך כלום...

בהרבה פעמים,, גם מקבלים את זה חצי חצי, חצי מזומן, וחצי לתלוש... וזה גם בעיה...

ולעבוד כל היום בשמש בחול בג'יפה, פחות מדבר אליי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה יהיה עם דף האינסטוש??

ימשיך בתור תחביב, בקרוב יהיה הרבה דברים מעניינים ופרוייקטים מגניבים. גם בריתוך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בנוגע לנסות להפוך לעצמאי?

פחות מדבר אליי, לא כל כך מעוניין להמשיך בתחום הזה. אולי בהמשך אעשה קורס גולשי מעטפת ( סנפלינג תעשייתי) ואשלב את זה עם עבודות ריתוך.

אבל ממש לא בשלב הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ להייטק, אתה צריך לשאול את עצמך אם אתה באמת רוצה לשבת כל יום, כל היום במשרד סגור מול מחשב. יש אנשים שזה לא מתאים להם, אפילו אם יש מזגן ומכונת קפה.

אם התשובה חיובית, אני מתנצל מראש על השאלה הלא פוליטיקלי קורקט, אבל גם לגיל יש משמעות. אני לא יודע בן כמה אתה, אבל אם אתה כבר מתקרב לקידומת 4 זה יהיה פחות קל (לא בלתי אפשרי, אבל פחות קל).

אח"כ אתה גם צריך לענות לעצמך כמה בא לך על עבודה שהיא כמעט כולה מנטלית, ומעט מאוד (אם בכלל) פיזית. לא תמיד כל כך קל לעשות את הסוויטצ' (הלוך, וחזור).

אחרי זה, בוא נעשה קצת סדר:

כשאומרים IT מתכוונים לטווח די רחב של תפקידים, שהמכנה המשותף שלהם הוא טיפול בתשתיות המחשוב בארגון עצמו. זה יכול להתחיל מהלפ-דסק לתקלות windows ואופיס, ולהיגמר בהגדרת תשתיות לארגון של מאות אלפי עובדים, עם הרבה באמצע.

כשאומרים QA מתכוונים לבדיקות של מה שמייצרים באותה חברה. לדעתי היום יש יותר משרות תוכנה מאשר משרות חומרה, ובאופן כללי בתוכנה לרוב לא ממש חייבים הכשרה אקדמאית. אין לי ממש מושג מה אומר QA אלקטרוניקה ומעגלים, זה נשמע לי קצת פחות הייטק.

הבעיה עם כל העניין הזה של QA הוא שהתפקידים הבסיסים ביותר הן בדיקות ידניות, ובשביל זה צריך הרבה סבלנות. החלק היותר מעניין ב-QA הוא אוטומציה (בעצם כתיבה של בדיקות שרצות לבד), אבל כדי להגיע לשם תצטרך כנראה קצת יותר מקורס בסיסי.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בנוגע לנסות להפוך לעצמאי?

בשביל להיות עצמאי צריך לדעת לדעת לנהל עסק ולדאוג לו מא' עד ת'. לא כל אחד מתאים לזה.

לפני שאתה רץ להייטק, אתה צריך לשאול את עצמך אם אתה באמת רוצה לשבת כל יום, כל היום במשרד סגור מול מחשב. יש אנשים שזה לא מתאים להם, אפילו אם יש מזגן ומכונת קפה.

.

כן, כי זה מה שעושים בהיי טק כל היום. רק בערב הבוס פותח את הדלת של המשרד ומשחרר את השרשרת שכובלת אותך למחשב, ואז נכנסים לקורולה ליסינג לבנה ועומדים בפקק.

4b6db505d7f77e57314a80e8887f71fd.jpeg

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך. מדי פעם מגוונים בישיבות כל כך משעממות שאתה כבר מעדיף לחזור למחשב שלך.

ברצינות: אף אחד לא כובל אותך לשום מקום, אבל העבודה קורית מול המחשב שלך. רוב היום שלך עובר על אותו כיסא, מול אותו מסך (או שניים). יש אנשים שזה פחות יתאים להם.

אלא אם אתה בתפקיד הלפ-דסק, ואז חלקים נרחבים מהיום אתה מסתובב בין אנשים, מנסה לתקן להם את הלפטופ, לא מצליח ומבקש מהם לעשות רי-אימג'.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעבודה הקודמת שלי הסתובבתי אצל לקוחות שונים באיזור תל-אביב ועשיתי הכל, מלהחליף כבל SATA ועד קינפוג שרתים ופיירוולים.

העבודה היתה מאוד פיזית.

כאמור IT זה תחום גדול מאוד, וגם חברות ובתי עסק קטנים צריכים גם חרא כזה, אבל הם לא גדולים בשביל להצדיק ישיבה של מישהו במקום.

אבל קורס לבד לא יביא אותך לשם, בשביל זה אתה צריך את הקורסים הנכונים ולהיות מוכן להתחיל מלמטה, בהלפדסק בשכר מינימום למשך שנה-שנתיים, שבמהלכם אתה מבדל על עצמך מכולם בשביל לקבל המלצה טובה, וגם אז זה לא פיקניק להתברג למקום אחר.

כמו כן, IT זה לא רק טכנולוגיה, בעבודה הנוכחית שלי למשל, אני מתעסק בין השאר גם ברגולציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אנשי ה-IT שאני מכיר מסתובבים לא מעט וממש לא מבלים את כל היום באותו כסא מול אותו המחשב.

בניגוד לכל האנשים שאני מכיר שמפתחים תוכנה למשל, שהכסא שלהם כבר לעולם לא יכיל בנוחות תחת של מישהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...