Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מקצוע, דרושה קצת חוכמת המונים שבקיאים בתחום ה IT

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשביל להיות עצמאי צריך לדעת לדעת לנהל עסק ולדאוג לו מא' עד ת'. לא כל אחד מתאים לזה.

כן, כי זה מה שעושים בהיי טק כל היום. רק בערב הבוס פותח את הדלת של המשרד ומשחרר את השרשרת שכובלת אותך למחשב, ואז נכנסים לקורולה ליסינג לבנה ועומדים בפקק.

[ATTACH]507156[/ATTACH]

נראה לך שזה מה שקורה? אנחנו כבר מזמן ב2018 וזה לא המצב! היום כבר נכנסים לאיוניק הלבנה ועומדים בפקק - צריך לדייק.

בנוגע לפות״ש - גם בעולם הit התפקידים סופר מגוונים ושונים(מעבודה יותר פיזית סביב חומרה עד עבודה יותר לוגית סביב ארכיטקטורה של מערכות תשתית/אוטומציה של תהליכי it שגם נכנס באותה הקטגוריה, ללא סחיבה של שום ציוד או להסתובב בין משתמשים) - להתחיל בהאלפדסק/כאיש תשתיות בחברה מאוד קטנה בשכר יחסית נמוך נשמע הגיוני, ב3-4 שנים הראשונות השכר יהיה רחוק מלנצנץ.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך בקיא בתחום הזה... השכלה אין לי,10 שנות לימוד ובלחץ 3 יחידות בגרות.

...

כמובן שמדובר בקורסים שלא דרושה להם שום השכלה מיוחדת...

לא סימן טוב. אל תתפתה לכל ההבטחות של "לא צריך לדעת כלום, בקורס קצרצר נעשה ממך איש הייטק".

זה לא עובד ככה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל לעבוד במוקד תמיכה טכנית בחברה גדולה והם כבר ישלחו אותך בעצמם לקורס CCNA, גם תצבור נסיון רלוונטי וגם תחסוך אלפי שקלים.

לא כל חברה תשלח אותו לקורס :) לא משנה איזה עובד הוא יהיה...

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לאור מצב השוק בארץ בתחום הריתוך.

הגעתי למסקנה שאחרי שראיתי את רוב המזבלות שיש בארץ בתחום המתכת.

שאני רוצה להחליף מקצוע לתחום הIT (הייטק וכאלה בלה בלה בלה)

הציעו לי קורס QA אלקטרוניקה ומעגלים.

וגם קורס Ccnp

QA תוכנה אולי.

אני לא כל כך בקיא בתחום הזה... השכלה אין לי,10 שנות לימוד ובלחץ 3 יחידות בגרות.

כמובן שמדובר בקורסים שלא דרושה להם שום השכלה מיוחדת...

היכן יש יותר דרישה, ובאיזה תחום יהיה לי יתר קל למצוא עבודה בסיום הקורס?

אתה בטוח שמיצית את האפשרויות בתחום הריתוך? האם כל המקומות הם מזבלות?

אתה הולך לצאת מתחום "שחור" אך שיש בו יחסית ייחוד (כי לא הרבה עושים ועוד פחות מקצוענים) ולהיכנס לתחום שאין לך בו שום ייחוד.

בריתוך אתה יכול להגיע למפעלים ביטחוניים למשל, רכבים ממוגנים, אמל"ח ועוד, אתה גם יכול לצאת לתחום פחחות הרכב (פחחות אמיתית, לא החלפת פאנלים),

לחשוב על דרך עצמאית (ולא לפחד מזה) ובמקום זה אתה חושב לקפל את כל הכישרון והגיוון שאני רואה באינסטגרם שלך ולהסתגר במשרד או מעבדה 8-10 שעות ביום?

שלא יובן אחרת - אני לא מזלזל בשום תחום. אבל בתור אדם שגם מתפרנס מדברים שעושים בידיים, שימו אותי במשרד ואני אחזיק מעמד בטח 3 שעות.

אגב, מוכן לשלם לך עבור שיעורי ריתוך.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי בתחום פיזי ובשטח במשך שנים, גם אני חשבתי שעבודה בין כתלי משרד תחרפן אותי. קרה מה שקרה והייתי חייב לעבור לעבודה לא פיזית.

החלטתי לעבוד בתחביב שלי דאז, טכנאי מחשבים. היה לי רקע טוב מכיון שהייתי עושה הכל לבד ושתבינו זה היה בתקופה שהמודמים היו עושים "רעש" ושמערכת ההפעלה הייתה דוס ושכל דבר היה צריך לקנפג.

חששתי שללא תעודה אין לי מה לגשת לאף מעסיק והתחלתי ללמוד מאחד מהחברות האלה שמבטיחות הרים וגבעות, הקורס נתן לי... כלום בריבוע.

לבסוף התחלתי לעבוד בחברה בשיטה של חבר מביא חבר וזאת לדעתי שיטה שתופסת חזק עד היום. הסיבה היא שגם ככה הקורסים שווים ל*** וההכשרה האמיתית היא במקום העבודה, מה שרוצים זה מישהו אחראי עם ראש על הכתפיים וכאשר חבר מביא חבר מן הסתם הוא יביא חבר טוב ולא חבר עם חיבוק דוב.

לפי דבריך מובן שאתה רתך אומן וזה מקומם מכיון שהבנתי שהשכר שאתה מקבל הוא כמו שאומרים לא אי-אי-אי-אי, ולא כפי שמציגים המעסיקים שטוענים שהם מחפשים עובדים ומוכנים לשלם הרבה אך עובדים אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הולך לצאת מתחום "שחור" אך שיש בו יחסית ייחוד (כי לא הרבה עושים ועוד פחות מקצוענים) ולהיכנס לתחום שאין לך בו שום ייחוד.

בריתוך אתה יכול להגיע למפעלים ביטחוניים למשל, רכבים ממוגנים, אמל"ח ועוד, אתה גם יכול לצאת לתחום פחחות הרכב (פחחות אמיתית, לא החלפת פאנלים),

לחשוב על דרך עצמאית (ולא לפחד מזה) ובמקום זה אתה חושב לקפל את כל הכישרון והגיוון שאני רואה באינסטגרם שלך ולהסתגר במשרד או מעבדה 8-10 שעות ביום?

שלא יובן אחרת - אני לא מזלזל בשום תחום. אבל בתור אדם שגם מתפרנס מדברים שעושים בידיים, שימו אותי במשרד ואני אחזיק מעמד בטח 3 שעות.

+100000000000

כזה חבל לראות עילוי שכמותך "זורק" את עצמו לתחום המחשבים\תמיכה טכנית\התעסקות עם קרציות שלא יודעים להפעיל את המחשב או לעשות משהו שדורש יותר מ2 קליקים בעכבר

תן לעצמך עוד צ'אנס (ועוד אחד,ועוד 4-5) בריתוך,נראה לי שיש לך עוד הרבה דרך עד שתמצה את התחום.

לפי דבריך מובן שאתה רתך אומן וזה מקומם מכיון שהבנתי שהשכר שאתה מקבל הוא כמו שאומרים לא אי-אי-אי-אי, ולא כפי שמציגים המעסיקים שטוענים שהם מחפשים עובדים ומוכנים לשלם הרבה אך עובדים אין.

עבדתי במפעל לריהוט משרדי במשך 8 שנים בתור מחסנאי\רכש,וראיתי מסגרים אומנים באמת.

לומר לך כמה הרוויחו? סביב ה9 נטו,שזה בעיניי בדיחה לעומת העבודה שלהם,ובכל זאת נשארו..לך תבין

גם שם היה בעל בית קמצן בן קמצן,שמיילל ימים כלילות ללשכות התעסוקה שאין עובדים מקצועיים,אבל כשהגיעו אנשים,חזר על נוהל הבכי שאי אפשר לשלם יותר מדי,וגם זה אחרי שנתיים+ "כשיוכיחו את עצמם"

עריכה אחרונה על ידי ezuf

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סימן טוב. אל תתפתה לכל ההבטחות של "לא צריך לדעת כלום, בקורס קצרצר נעשה ממך איש הייטק".

זה לא עובד ככה.

אני יודע שלא, לכן שאלתי כאן. חבר שעובד בסיסקו הציע לי פשוט לשבת לבד וללמוד במקום לקחת קורס ולשלם כסף, את כל החומר הרלוונטי הוא יתן לי וגם יעזור לי אם ממש צריך (בחור עסוק מעט)

תתחיל לעבוד במוקד תמיכה טכנית בחברה גדולה והם כבר ישלחו אותך בעצמם לקורס CCNA, גם תצבור נסיון רלוונטי וגם תחסוך אלפי שקלים.

אם תמצא חברה שלא אוהבת את הלקוחות שלה, אני תמיד זמין. USERS ולקוחות בכללי, זה לא דברים שעובדים ביחד, מהמילה בכלל

יש עוד לא מעט תחומים שיש. כמו ריתוך צנרת גז. אבל שוב, אין בזה עבודה מסודרת, הכל עובד על פרוייקטים, בשיטה שתיארתי לפני כן. אתה מקבל סכום מכובד מאוד, אבל אתה כל היום בשמש בג'יפה בחול בבוץ.. חצי שנה ואתה בחוץ. יושב בבית עוד חצי שנה מחכה לפרוייקט.

הייתי בתעשייה אווירית, ובתעשיה צבאית, תעשיית נשק. כל מה שמשתנה זה הנוף של המזבלה, ואתה עדיין תקוע עם אותה תקרת שכר של 50-55 שקל לשעה. וזהו. לא רכב, לא קרן השתלמות, לא החזקת רכב, כלום.

פעם המפעלים שאתה מדבר עליהם, היה פער וכולם רצו להגיע לשם. היום הכל קבלנים וקבלנים של קבלנים. אתה מקבל את הסחלה של כל הגעשעפט הזה.

רציתי להיכנס בתחום הפחחות וצבע לרכב. ואתה יודע מה? אף אחד לא היה מוכן לקבל אותי גם בחינם! בחינם!!! לא רוצה כסף!

לבוא בשעה 3 לעזור מה שצריך, לנקות אם צריך, לרבב שפכתל אם צריך, לשייף אם צריך, בקיצור, כל מה שצריך, רק בשביל ללמוד קצת, אף אחד לא רוצה!

אגב יש לי חברים שעובדים בתחום, בטויוטה, וואלה המשכורות לא משהו בכלל... בשמירה אפשר להרוויח יותר.

עבדתי בתחום פיזי ובשטח במשך שנים, גם אני חשבתי שעבודה בין כתלי משרד תחרפן אותי. קרה מה שקרה והייתי חייב לעבור לעבודה לא פיזית.

החלטתי לעבוד בתחביב שלי דאז, טכנאי מחשבים. היה לי רקע טוב מכיון שהייתי עושה הכל לבד ושתבינו זה היה בתקופה שהמודמים היו עושים "רעש" ושמערכת ההפעלה הייתה דוס ושכל דבר היה צריך לקנפג.

חששתי שללא תעודה אין לי מה לגשת לאף מעסיק והתחלתי ללמוד מאחד מהחברות האלה שמבטיחות הרים וגבעות, הקורס נתן לי... כלום בריבוע.

לבסוף התחלתי לעבוד בחברה בשיטה של חבר מביא חבר וזאת לדעתי שיטה שתופסת חזק עד היום. הסיבה היא שגם ככה הקורסים שווים ל*** וההכשרה האמיתית היא במקום העבודה, מה שרוצים זה מישהו אחראי עם ראש על הכתפיים וכאשר חבר מביא חבר מן הסתם הוא יביא חבר טוב ולא חבר עם חיבוק דוב.

יש עובדים! יש לא מעט עובדים, חלק כשרוניים יותר, חלק קצת פחות. לא מעט אנשים עוזבים את התחום בדיוק מאותה הסיבה שאני מתאר כאן. אנשים הגיעו לתקרת שכר מסויימת... ו.. זהו..

+100000000000

כזה חבל לראות עילוי שכמותך "זורק" את עצמו לתחום המחשבים\תמיכה טכנית\התעסקות עם קרציות שלא יודעים להפעיל את המחשב או לעשות משהו שדורש יותר מ2 קליקים בעכבר

תן לעצמך עוד צ'אנס (ועוד אחד,ועוד 4-5) בריתוך,נראה לי שיש לך עוד הרבה דרך עד שתמצה את התחום.

עבדתי במפעל לריהוט משרדי במשך 8 שנים בתור מחסנאי\רכש,וראיתי מסגרים אומנים באמת.

לומר לך כמה הרוויחו? סביב ה9 נטו,שזה בעיניי בדיחה לעומת העבודה שלהם,ובכל זאת נשארו..לך תבין

גם שם היה בעל בית קמצן בן קמצן,שמיילל ימים כלילות ללשכות התעסוקה שאין עובדים מקצועיים,אבל כשהגיעו אנשים,חזר על נוהל הבכי שאי אפשר לשלם יותר מדי,וגם זה אחרי שנתיים+ "כשיוכיחו את עצמם"

9 נטו זה יפה מאוד! ברוב המקומות בארץ מסגרים בקורי מגרדים 7 נטו!

מאמין שיש בעלי מסגריות שיעריכו בעלי מקצוע טובים ויתגמלו בהתאם, לדעתי שווה לנסות לחפש.

שוב, השגתי את תקרת השכר שלי. זה הכל. 55 שקל זה מה שיכולים להציע לי מעט מאוד מקומות, בכל השאר זה פחות...

גם אם אתה העובד הכי טוב שלהם.

עריכה אחרונה על ידי Big_White

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שדואג לאינסטוש וכאלה.

אפשר לעקוב תמיד.

יש 2 וולוו סטיישן טורבו לפרוייקטים. כל אחד זה כיוון אחר.

יהיו פרוייקטים מעניינים בריתוך.

צנרת נירוסטה בדאונפייפ, ואלומיניום מהדאונפייפ והלאה.

הפיכת חלק אמצעי בג'נט ברזל בשביל לקבל LIP גדול בחוץ ( ואישור של מידת צמיגים ל 16 במקום 15)

לאמינאציה קרבון (אמיתי) לכל חלקי הקרבון באוטו.

קולר שמן חיצוני לשמן מנוע.

ועוד לא מעט דברים מעניינים. אז שווה לעקוב:)

BASH BARS לרכב דריפטים של חבר.

פתחנו גם ערוץ ביוטיוב שכרגע יש בו סרטון אחד בלבד בעריכה צולעת (איך רציתם שרתך ידע לערוך?!)

לצערינו כרגע זה בשפה הרוסית. אבל בהמשך ננסה להוסיף כתוביות ( תלויי בידיים העקומות שלי והמקום שממנו הן גודלות בעריכה)

בעתיד אנסה גם לצלם מדריכי ריתוך עם טיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך שאלות על גולש מעטפת אתה יכול לשלוח הודעה.

זה בשלב מאוחר יותר שיתפנה לי קצת זמן לתעסוקה מעבר לפרוייקטים שלי ולעבודה. אגש לעשות את הקורס.

כבר כימעט חצי שנה שאני חושב לעשות אותו ורציתי ללכת חודש הבאה. אבל מכיבן שלא בא לי יותר להישאר בכל התחומים האלה.. זה יהיה מיותר לחלוטין.

וגם הבנתי שהמשכורות ההתחלתיות שם זה קצת יותר ממינימום... שזה.. לא הכי אידיאלי בשבילי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...