Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תורי הגיעה: סוני A6300 או פוג'י XT20?

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 2101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לפני שנתיים הייתי בהתלבטות דומה (מדהים, זה היה כמאט בדיוק לפני שנתיים! :shock:) בין סוני A6000 לניקון D5300.

אמ;לק בחרתי בניקון. לא מזמן מכרתי אותה. צילמתי איתה כ 5000 תמונות ואז היא ישבה בארון. גדולה מידי, כבדה מידי.

ועכשיו, אני צריך מצלמה לטיול גדול. אמרתי "רציתי A6000 וקניתי ניקון, בוא עכשיו נקנה A6000". עשיתי חיפוש בשביל לוודא שאין משהוא טוב יותר (כי אני תמיד חייב את הטוב ביותר) בטווח מחירים של 2500ש"ח ואכן - אין.

ואז... קרה משהוא מדהים... נתקלתי ב... פוג'י XT20. אמרתי לעצמי "לא, היא מעבר לתקציב כמאט פי 2", והשד שבתוכי אמר לי "אבל תראה כמה היא מדהימה, ניראת כמו DSLR ולא כמו P&S שהסוני ניראת, עדשת קיט 18-55 שמשתינה על עדשת הקיט של סוני, מה אכפת לך?"

וואללה, שיכנעה אותי.

לאחותי יש A6000, החזקתי אותה ביד, מרגישה לי נוחה.

הלכתי לחנות והחזקתי XT10 (אין להם XT20 בתצוגה), וואלה גם סבבה, רק שהגריפ קצת קטן לי ויחד עם ה 18-55 היא לא באמת one handed shooting. נחמד שיש כפתורים לשליטה כמאט על הכל חוץ מה ISO, בטח ידחוף אותי לצלם יותר בידני.

ומאז אני מלבט. מצד אחד יש את ה A6300 שיחד עם הקיט של 16-50 היא באותו מחיר כמו ה XT20 עם 18-55. אפשר כמובן לחסוך ולקנות את A6000 עם הקיט ולהישאר עם עודף, או שאפשר לקנות את הפוג'י XT20 עם הקיט.

הכיס אומר לחסוך, הראש אומר סוני והלב אומר פוג'י.

בחנתי גם 4/3 כגון אלימפוס OM-D E-M10 מארק 1\2\3. הגוף לא פחות קטן מה XT20 או האלפה, לא קל יותר והסט לא זול יותר, ולכן האידיאליסט שבי אומר שאין טעם לשלם את אותו מחיר על חיישן קטן יותר.

סך הכל אני מחפש מצלמה קומפקטית (בהשוואה לניקון D5300 עם 18-140 שהייתה לי) שאוכל לקחת לטיולים ולצילום סטילס בעיקר.

מה דעת הקהל?

עריכה אחרונה על ידי raiden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמת הכניסה - אני מרוצה מהפאנאסוניק GX85 אם כי בטיול האחרון היא שודכה רוב הזמן לעדשת 12-60 של הבן שלי, חלק מהזמן (בעקר בתוך בניינים) ל-20 מ"מ f/1.7 . עדשת הקיט (12-32 מ"מ קומפקטית נשארה בבית, צילומי הניסיון אתה נתנו תוצאות טובות) ועדשת הקיט השניה (45-150 מ"מ) נמצאה לא שימושית בטיול הזה. לצין כי כל העדשות חוץ מה-20 מ"מ הן f/3.5-5.6. כל העדשות שהוזכרו הן של פאנאסוניק (שת"פ עם לייץ).

החסרון העיקרי שמצאתי ב-GX85 הוא רגישות יתר של כפתורי הפונקציה שגרמו לעתים לכניסה לתפריטים בגלל מגע עם האף (אני מצלם בדרך כלל דרך העינית), נגיעה בהדק התריס מחזירה למצב צילום.

הקיט של GX85 עם עדשות ה-12-32 ו-45-150 נמכר באמאזון ארה"ב בסביבות 600 דולר, והמשלוח והמיסים מוסיפים עוד 120. מדובר בדגם שהמחליפים שלו כבר יצאו לשוק, אבל עדיין לא נס ליחו. ודרך אגב, ה-GX80 היא המקבילה האירופית.

הבן שלי צילם עד לאחרונה באולימפוס OM-D-E10, היה מרוצה מאד ובדיוק השבוע השתדרג ל-OM-D-E5. כלי הרבה יותר כבד, עמיד למזג אויר, ועוד כמה שכלולים. בינתיים יש התלהבות ראשונית. הוסיף לסט שצויין קודם גם עדשת פאנאסוניק 35-100 f/2.8.

הערה קטנה לגבי גודל המצלמה - לרוב המצלמות ניתן להוסיף גריפ שהופך את האחיזה ליותר נוחה לבעלי ידיים גדולות, העלות זניחה.

עניין אחרון - הגודל קובע. מצלמה קומפקטית תבוא אתך לטיול. מצלמה כבדה - לא. בטיול האחרון עברתי מויכוחים עם האשה על עצם לקיחת המצלמה (היתה לי 450D עם עדשת סיגמא 18-125, וכשזו התקלקלה חזרתי לעדשת הקיט 18-55 הבינונית מאד, אם כי גם אתה הפקתי באיסלנד לא מעט תמונות ראויות) לויכוחים על משך העצירות לצורך צילום, שכן ה-GX85 עדיין חדשה אצלי ואני עדיין לא מנוסה בתפעול שלה, מה שגרם לעיכובים פה ושם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד שיש כפתורים לשליטה כמעט על הכל חוץ מה ISO, בטח ידחוף אותי לצלם יותר בידני.

השליטה הידנית אפשרית גם במצלמות האחרות, רק ששם אין חוגות יעודיות. היתרון של חוגה ייעודית זה שאתה רואה את הערך בלי להסתכל במסך/עינית. מעבר לזה זה דקויות ששמים לב אליהם רק לאחר זמן.

בחנתי גם 4/3 כגון אלימפוס OM-D E-M10 מארק 1\2\3. הגוף לא פחות קטן מה XT20 או האלפה, לא קל יותר והסט לא זול יותר,

פעם האולימפוס היו זולות יחסית. עדיין, העדשות יותר קטנות, אבל כן, באותו כסף אני חושב שהייתי לוקח את הפוג'י.

אבל בסופו של דבר מתרגלים לכל מצלמה ולומדים להביא אותה לכיוונון שרוצים ומכאן והלאה זה רק אתה והמיומנות שלך, ככה שמה שלא תבחר, רע זה לא יהיה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מאמין בפתגם The best camera is the one you have with you

גם מצלמה Mirrorless טיפוסית לא בדיוק קלילה וקומפקטית. אנחנו מדברים על 400-500 גרם לפני עדשה. אני לא יודע אם ההבדל בגודל ובמשקל יהיה מספיק מוחשי בשביל למנוע ממנה להגיע למדף בארון שאחסן את הניקון שהייתה לך.

לדעתי קנה מצלמה קומפקטית סופר פרימיום עם חיישן 1 אינץ'. מצד אחד תקבל מצלמה הרבה יותר טובה מטלפון סלולרי ומצד שני המצלמה עדיין תהיה מספיק קלה וקומפקטית בשביל להכניס אותה לכיס.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השיקול במעבר?

אני לפני כשנתיים החלפתי את הניקון D7100 בסוני A6300. בקצרה? לא מצטער על המעבר. מה אתה אוהב לצלם? מה חשוב לך במצלמה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ChemGuy89

לא יכול להצדיק הוצאה של כמה אלפים על P&S כשבאותו הסכום אני יכול לקנות מירורלס.

dorsht

אותם השיקולים. מצלמה קלה, קטנה יחסית שאוכל לקחת איתי לטיולים. חייבת להיות המקסימום שאני יכול להוציא מהתקציב שלי. אוהב מילום רחוב, ארכיטקטורה, טבע, קצת אנשים.

sperial, flaou

תודה רבה לכם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לקרוא סקירות ברשת, לראות תמונות שצולמו עם המצלמות הנ"ל ולראות אם יש מקום מסוים שיאפשר לך לנסות אחת מהן (או שתיהן) כדי להיסגר על אחת מהן.

בזמנו פסלתי את הפוג'י המקבילה בתקציב עקב מערכת הפוקוס העדיפה של הסוני, אני מאוד מרוצה ממנה, והתחביב שלי בצילום (צילום מטוסים) דורש מערכת פוקוס מהירה, ואת זה הסוני עושה מעולה.

אם יש לך שאלות לגביי הסוני אתה מוזמן לשאול כאן או בפרטי.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

▲▲

קצת להרחיב - המצלמה היא הרבה מעבר לגודל החישן - יש לה סט גדול של תכונות שצריך לבחון עד כמה הן חשובות לך. יש חישנים שלמרות שהם קטנים הטווח הדינמי שלהם טוב, יש עניין של מערכת ייצוב תמונה, אפשרויות שונות ל-bracketing, אפשרויות לצורות שונות של מיקוד.

יש אתרי השוואה וביקורת מצוינים, המוכר בהם הוא dpreview, תתחיל בקריאת ביקורות והשלואות שם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ChemGuy89

למה לא?

אתה מחפש מצלמה קטנה, קלה ואיכותית שתוכל לקחת לטיולים בלי שהיא תהפוך לנטל לוגיסטי. אתה לא מחפש מצלמה שתאפשר לך לצלם מכונית מירוץ בזמן נסיעה ממרחק של מאות מטרים ואתה גם לא צלם של נשיונאל ג'יאוגרפיק שמתפרנס מצילום וחייב מצלמה שתאפשר לו צלם תמונה אידיאלית בכל סיטואציה.

קח לדוגמא את פנסוניק LX-15

חיישן 1 אינץ, יכולת צילום וידיאו מרשימה, קלה, קומפקטית, לא יקרה (יחסית)

או אפילו LX100

מצלמה עם חיישן 4/3 באריזה טיפה יותר גדולה

בקיצור תחשוב פרקטי. אל תיתן לכל מיני סנובים שסוחבים על הגב שלהם 5 ק"ג של ציוד צילום להגיד לך שמצלמה קומפקטית היא לא מצלמה אמיתית.

קישור לביקורת על LX15

https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx10-lx15

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ChemGuy89

זו חשיבה מוטעית, כי אם גם המירורלס תישאר בארון, הרי הכסף בוזבז...

הכי יקר זה מה שקנית ולא עשית בו שימוש.

P&S איכותית מתאימה למי שרוצה פחות תפעול ידני, לא חשובה לו העינית, אבל בעיקר למי שלא חשוב לו לבחור עדשות.

וכן, יש גם את עניין גודל החיישן, שקובע בצילום באור נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לידע כללי, צילום ידני אפשר לעשות גם בקומפקטית טובה כמו שהציעו לך כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה.

כן ולא.

יכולים להיות לך כל הכיוונונים, אבל הגישה והחיווי (היכולת לראות באיזה כיונון אתה) הופכים את זה ליותר מסורבל.

שוב, חוצמי אלו שממש התרגלו, אני לא חושב שמישהו משתמש היום במצב ידני מלא, אלא במצבים מאוד ספיציפיים.

אישית, החיסרון הכי גדול של קומפקטית זו איכות העינית (אם יש בכלל) וכמובן, אי היכולת להחליף עדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה "להיכנס" לתחום הצילום, P&S פשוט לא תספק אותך. היא מוגבלת מבחינת שליטה והממשק משתמש שלהן בדרך כלל לוקה בחסר. ההקבלה הכי טובה שאני יכול לתת היא שזה כמו לצלם במצב ידני בטלפון, זה אפשרי, אבל זה גם מוגבל וגם מציק ברמות אחרות. תוסיף לזה את חוסר היכולת להחליף עדשות ואתה מקבל מוצר עם אורך חיים הרבה יותר קצר, כי לא משנה איזו מצלמה יש לך, ברגע שאתה קונה לה עדשה חדשה אתה פתאום שוב מתלהב לצלם, כאילו שקנית מצלמה חדשה. ב-P&S זה לא קיים. וכל זה בכלל מבלי להיכנס לגודל החיישן, שחשוב לא רק לצילום בלילה אלא גם בזכות היכולת לקבל עומק שדה רדוד יותר, הטווח הדינאמי הרחב יותר (לא בהכרח נגזרת ישירה של גודל החיישן, אלא של ה"רמה" שלו מבחינה טכנית).

אני לא מכיר את ליין המוצרים של פוג'י, אבל אני לא מכיר בנאדם אחד שהתחיל לצלם עם סוני והתאכזב. הם לגמרי על הגל בשנים האחרונות ועם הניסיון שיש להם בייצור חיישנים, לדעתי המוצרים שלהם הם no brainer. במיוחד עכשיו שסיגמא שחררו עדשות עם מאונט של סוני.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי צילום זה 70% כישרון 20% ציוד ו-10% מזל (Raising the flag on Iwo Jima דוגמא קלאסית)

אדם עם עין לצילום ומצלמה P&S יכול לצלם תמונות הרבה יותר טובות מאדם ללא עין ועם מצלמה Full frame הכי יקרה של סוני יחד עם עדשה שמיוצרת בעבודת יד על ידי רב אומן שוויצרי.

אורך חיים קצר זה כאשר מתבאסים לסחוב את המצלמה, דוחפים אותה לארון ואחרי 3 שנים של שכיבה במגירת התחתונים מוכרים אותה ביד 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...