Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חריקה מדוושת ברקס

Itay1234321
שימו לב! השרשור הזה בן 530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

בשבועות האחרונים אני שומע רעש מציק של חריקה/ציוץ כזה מהדוושת ברקס כשאני לוחץ עליה(גם אם אני בנסיעה וגם אם עומד במקום).

הייתי במוסך וריססו לי שם איזה משהו שלא עזר.

אני מצרף לינק לסרטון שצילמתי של הרעש.

אשמח לעזרה ורעיונות איך לפתור את זה.

file:///storage/emulated/0/Download/VID_20180718_161011.mp4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלמים קדמיים שזקוקים לגירוז מקצועי (מובילים/קליפרים)/רפידות שחוקות או שרפידות אחוריות/סנדלי בלם/בלמי תוף גמורים.

על איזה רכב מדובר ? בכל מקרה,יש לגשת למוסך,לפרק 4 גלגלים ולבדוק היטב את מע' הבלמים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן וגם הבוסטר חורק. צריך לאתר את מקור הרעש, האם מגיע מאחד הגלגלים, מהדוושה או מהבוסטר.

זה יכול להיות חלק גמור שצריך להחליף ויכול להיות שאפשר לשמן\לגרז משהו ולהמשיך לנסוע.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהסרטון נשמע שהציוץ מגיע מתוך הרכב, מהחלק העליון של הדוושה או מסוליית הנעל...

איפה ריססו לך שם "משהו שלא עזר", על מנוף הדוושה בפנים הרכב, על הרפידות, על הנעל, תן כיוון ....?

מאיפה לך או לאוזניך נשמע שהרעש מגיע, מבפנים, מבחוץ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהסרטון נשמע שהציוץ מגיע מתוך הרכב, מהחלק העליון של הדוושה או מסוליית הנעל...

איפה ריססו לך שם "משהו שלא עזר", על מנוף הדוושה בפנים הרכב, על הרפידות, על הנעל, תן כיוון ....?

מאיפה לך או לאוזניך נשמע שהרעש מגיע, מבפנים, מבחוץ ?

הרעש אכן מגיע מתוך הרכב ולא נשמע מבחוץ וגם זה קורה בעמידה שהמנןע עובד מה שאומר לדעתי תקנו אותי אם אני טועה שזה לא רפידות או חישוקים שחוקים. במוסך ריסס לי wd40 פשוט על הדוושה ועל מנוף הדוושה מתוך האוטו לאן שהגיעי ואמר לחכות שיקלט השמן ואז יפסיק הרעש. מהנעל זה יכול להיות, אבל קורה לי עם כל הנעליים וגם שלוחץ עם היד, פשוט רעש פחות חזק אבל עדיין יש את הצויץ הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא סודי ואתה יכול לציין באיזה רכב מדובר, זה יכול לעזור לחברי הפורום במציאת הפתרון.

כנראה הציר של מנוף דוושת הבלם מרעיש וצריך גריז קל ולא שמן דק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

מקפיץ עקב בעיה דומה

הרכב הוא סקודה פאביה סטיישן 1.9 דיזל 2008

החלפתי רפידות קדמיות (הייסר, מיוצר בספרד) ושמתי לב לחריקה בסיום עצירה.

פניתי למוסך והמליץ על חריטת צלחות, ואכן היה שקט שבוע

כעת שוב חורק לי בסיום עצירה. אציין שבנסיעה ישרה קדימה לא תמיד חורק. בעיקר בעצירה תוך כדי סיבוב.

אציין שאין הפחתה למיטב הבנתי ביעילות הבלימה.

אני מבין שצריך בדיקה אבל בכל אופן אשמח לשמוע מה הכיוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני רואה את הסרטון. לדעתי הרעש לא קשור לצלחות או הרפידות. הרעש מבפנים.

בעמידה במקום בניוטרל ובלם יד למעלה. לחיצות על הברקס יש אותו רעש? או שרק בעצירה אחרי נסיעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרטון הוא מלפני 4 שנים... לא קשור לבעיה של מר פשוט...

הרפידות ממש חדשות? מצאתי את זה.  

ציטוט: "חריקה קבועה עלולה להתרחש לאחר החלפת הרפידות. זו גם השפעה טבעית. הסיבה לכך היא שכבת מגן מיוחדת על פני רפידות חדשות. רעש יישמע עד שהשכבה תבלה לגמרי.

מסיבה זו מכונאים ממליצים, לאחר התקנת אלמנטים חדשים, "לשרוף" אותם בעומס בלימה חד. יש לבצע את ההליך בקטע בטוח של כביש או אפילו באזור סגור. בחלק מהמקרים, על מנת למחוק את שכבת המגן, יהיה צורך לנסוע בבלימה תקופתית כ- 50 קילומטרים."

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, האוטו היה במוסך בערב ראש השנה האחרון.

לרעש שמנו לב ב 23.10 כ 3 שבועות אחרי.

חרטנו צלחות (המוסך אמר שעדיף לחרוט מקורי גרמני ולא לשים חליפי חדש). והרעש נרגע,

השבוע זה חזר שוב בקטנה, כשאני מסיים עצירה אני שומע מעט חריקה.

תודה רבה!.לב טוב

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...