Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג מהעבודה - האם מותר לעסק להשתמש בו?

aldryk
שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני מקווה שאני כותב במקום הנכון..

לקחתי רכב ליסינג ממקום העבודה. אני משלם עליו (הפחתה מהברוטו) וכמובן שווי מס.

הרכב הינו רכב פרטי (יונדאי אלנטרה) חדש.

במידה ועובד צריך לסוע למקום כלשהו במסגרת העבודה, ואין לו רכב חברה, הוא משתמש ברכב של אחד מהעובדים שקיבלו רכב (כמוני) ולוקח ומחזיר את הרכב בזמן שעות העבודה.

מצד אחד, אני משלם על הרכב הזה כרכב פרטי לכל דבר (מהנטו שלי) ומשתמש ברכב כרכב פרטי, כהטבה ממקום העבודה.

מצד שני, העסק מתיחס לרכב הזה כרכב שניתן ממקום העבודה, וכיוון שאני לא נפגע כלכלית (לא משלם על הדלק או הק"מ) לא רואה בעיה.

מי צודק? והאם זה מותר חוקית?

(אני באמת שלא יודע את החוקים והתקנות בנושא ושמח לשמוע את דעתכם המלומדת :))

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה קורה בהרבה חברות.

יש חברות בהן קיימת תורנות - כל יום עובד \ כמה עובדים משאירים את המפתחות אצל X וכל מי שצריך לבצע נסיעת עבודה - מגיע ל X ולוקח את המפתח והאוטו.

מעצבן, אבל עד כמה שידוע לי - אין לך מה לעשות בנידון.

אין מניעה חוקית. בפועל מי שחוכר את הרכב מהחברת ליסינג זה המעסיק. מי שמשלם על הדלק זה המעסיק. אתה עדיין נהנה מהרכב כרכב צמוד שלך מחוץ לשעות העבודה. כמו שכתבת - אתה לא נפגע. ברור שמעצבן שמישהו לוקח את הרכב ואתה לא יודע איך הוא מתייחס אליו וגם יכול להשאיר לך לכלוך וזבל באוטו. עברתי את זה גם. אבל אין הרבה ברירה (חוץ מלוותר על רכב חברה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק, כי בדיוק הלכתי לברר על זה היום אצלנו בעבודה.

הבעיה היא שקיבלתי דעות חלוקות, והדעה הקובעת אצלנו (סמנכ"ל) קבעה שמותר להם.

מבחינתי זה עובר כל גבול, הרכב שלי יוצא לשרות כל יום מ7 בבוקר עד 16:15 +-, וחוזר מסריח.

זה ממש מתסכל אותי, אבל בינתיים אני מתאזר בסבלנות, כי לא בא לי לרכוש רכב בשלב זה.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משלם על הרכב, אתה משלם מס על העובדה שהרכב צמוד ולחברה מתור להשתמש ברכב הצמוד בתור רכב חצר?באמת בושה.

אני לא הייתי מוכן בשום פנים ואופן לסידור הזה.

נו, ואיפה עכשיו נספר ליסינג נהג יחיד?.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שכולנו מבינים שהתשובה המוסרית היא שזה לא בסדר אבל החוק אינו ברור במצבים כאלו.

תנסה לעיין במסמכים שחתמת אל מול החברה בה אתה עובד אם קיים אזכור כלשהו ליכולת החברה "להשאיל" את הרכבים של העובדים.

במידה ולא קיים איזכור כתוב הייתי מנסה להתחבר עם עוד כמה אנשים בחברה ולהתנגד לכך ביחד (וזה בהנחה שמעמדכם בחברה אינו מאוד זוטר, מסיבות מובנות).

בכל אופן, הכי חשוב במידה ותחליט לפעול זה להקליט ולתעד הכל (!), שכן אם זה יתדרדר אז זאת תהיה תעודת הביטוח שלך כנגד המעסיק (ואם יהיה מספיק יהיר כדי לפטר, החומר הזה יהיה שווה זהב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי פותח השרשור, אבל עבור ה"מונית" שלי אני אישית משלם רק שווי למס.

וכן, גם לי יש בחילה מהסידור הזה, אבל כרגע אין לי ברירה אלא להסכים.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בחוזה, במקום העבודה שבו היו דברים כאלה זה היה חלק מהחבילה של הליסינג, ומי שקרא את התנאים ידע, מקום העבודה לא חייב לתת לך תוכנית ליסינג וזכותו לדרוש את הרכב ממך בזמן העבודה אם הוא ציין את זה כתנאי בתוכנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקובע לרשויות המס מבחינת חיוב השווי זה היכן נמצא הרכב בלילה.

ביום הוא יכול לשמש לצרכי העבודה אבל מי שלוקח אותו הביתה ומחזיר בבוקר חייב בשווי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם אתה לא משלם על רכב צמוד זה משהו שאתה משלם עליו, שהמעסיק מחשב את השכר של העובד הרכב נכנס כרכיב - עובדה שברוב החברות שבהן מוקצה רכב צמוד אפשר לוותר עליו ולקבל החזרי נסיעות בשווי העלות של הרכב.

אני לא חושב שזה בסדר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה משלם על הרכב גם בברוטו וגם שווי מס או שווי מס בלבד?

האם מה שאתה משלם בברוטו על הרכב הוא סכום ריאלי או מופחת מאוד?

משלם גם בברוטו כהפחתה של כ3500 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בחוזה, במקום העבודה שבו היו דברים כאלה זה היה חלק מהחבילה של הליסינג, ומי שקרא את התנאים ידע, מקום העבודה לא חייב לתת לך תוכנית ליסינג וזכותו לדרוש את הרכב ממך בזמן העבודה אם הוא ציין את זה כתנאי בתוכנית.

לא היה מצויין בחוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אין לך הגבלה ( וקנס חריגה ) בקילומטראז' השנתי/ הקצאה של דלק חודשית, אינך נפגע מהשימוש ברכב ע"י עובדים אחאים.

מה שחשוב לעשות, זה סיבוב סביב הרכב אחרי כל פעם שמישהו השתמש בו, וברגע שיש מכה/ דפיקה/ מעיכה - מיד לדווח לקצין הרכב, עוד לפני שאתה מניע את הרכב.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה חוצפה מצד המעביד לדרוש את הרכב מהעובד לשימוש החברה, בהנחה שהעובד משלם על הרכב את העלות החודשים המשוערכת (כלומר מחיר הרכב פלוס הערכת דלק חודשי) וגם את שווי המס. בפועל היום, במרבית החברות ניתן לוותר על הרכב ליסינג ולקבל למשכורת את עלות הרכב פלוס הדלק החודשי. בנוסף, העובד חוסך את שווי המס. בהנחה זו, לא נראה לי תקין שהעובד ייתן את הרכב לשימוש החברה במהלך היום. העובד משלם בפועל כסף מלא על הרכב, שזה שקול פחות או יותר להשכרת רכב בחוץ או ליסינג מימוני שהעובד ייקח, לכן, לדעתי החברה לא צריכה להשתמש ברכב העובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, לפי הכתוב אני בהחלט לא הייתי מסכים להסדר הזה והייתי דורש להחזיר את הרכב.

אם אני משלם תשלום מלא על רכב, שכולל את מלוא עלות הליסינג שלו, הערכת עלות הדלק ושווי מס, אני מצפה לקבל רכב חדש שאני מטפל בו, ולא רכב שעוסק במקצוע העתיק בעולם. העובד בהחלט ניזוק כיוון שהוא נאלץ לנסוע ברכב שיש לו בלאי הרבה יותר גבוה.

זו אפילו חוצפה של המעסיק לטעמי, מקבל רכב חברה לצרכיו על חשבון העובד בעלות אפסית כמעט.

בעיני זה כמעט לא שונה ממצב בו הוא מבקש מהעובד את רכבו הפרטי ונותן אותו לעובדים בתמורה לתשלום על דלק וחריגה בקילומטרז' אם זו עסקת ליסינג.

אם המעסיק לעומת זאת נושא בחלק מהותי בעלות העסקה (למשל, העובד משלם אך ורק שווי מס ואין אפשרות לקבל תוספת לשכר בעת ויתור על הרכב), התמונה היא שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...