Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצב של רכב מליסינג

dorigur
שימו לב! השרשור הזה בן 2101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לשדרג את הרכב של אשתי, והיא מתעקשת שהיא רוצה רכב מליסינג כי חברה שלה קנתה רכב כזה והיא ממש מרוצה. האמת היא שעד היום תמיד קניתי מכוניות יד שנייה מבעלים פרטיים, אבל אני יודע שבשנים האחרונות העניין של רכב מליסינג ממש התפתח, אז אולי כדאי שאני אבין את העניין. קודם כל, האם הרכב מהליסינג עולה יותר בממוצע מלקנות מאדם פרטי? יש מקום למיקוח בכלל מול החברות האלה? והן יאפשרו לי לקחת את הרכב לבדיקה אצל המוסכניק שלי? וחוץ מזה, תמיד אמרו שמכוניות מליסינג הן פחות שמורות, ובכתבה הזאת https://www.10.tv/online/166400 אני קורא שזה דווקא הפוך, בגלל הטיפול של החברה, זה נכון? ואיזה דגם הכי משתלם לקנות מליסינג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניית רכב משומש (בניגוד לרכבי 0 קילומטר) מחברת ליסינג זה כמו לקנות מכל סוחר רכב גדול ומסודר אחר.

לרוב אלה רכבים שעברו חיים יותר קשים מרכב פרטי כי הנהגים הם לא בעלי הרכב ולא אכפת להם יותר מידי ובנוסף לרוב אלה רכבי עבודה שמטבעם נוסעים יותר.

לגבי איכות הטיפול, 3 שנים ראשונות ממילא כמעט כולם מטפלים במורשה כי הרכב באחריות ודווקא פה חלק מחברות הליסינג בוחרות לטפל לבד או לטפל בחלפים באיכות נמוכה יותר ממה שאדם פרטי עם רכב חדש היה משתמש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו רולטה רוסית, אתה לא יודע על איזה רכב תיפול. יש רכבי ליסינג שמורים, ויש כאלה שקרעו את הצורה שלהם ולא טופלו כמו שצריך.

במכון בדיקה מקצועי יוכלו להגיד לך מה מצב הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בליסינג יש חברות שונות, חלקן מטפלות במוסכים שלהן, חלקן מטפלות במוסך המורשה של היבואן.

בתוך הליסינג ניתן לחלק לשתי קטגוריות: ליסינג תפעולי וליסינג פרטי. בליסינג פרטי יש סיכוי למצוא רכבים שמורים יותר עם ק"מ נמוך יותר, אך כמובן המחיר יהיה גבוה יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כלל אחד ונוהג יחיד לחברות הליסינג.

שווה לבדוק בטרייד אין הרשמי בבעלות של היבואנים. שם קרוב לוודאי מובטח שישנם רכבים שטופלו באופן מסודר רק במוסכי היבואן ועם תיעוד מלא. רכבים כאלו ממותגים כ "מומלצים" או נבחרים.

אני רכשתי בטרייד אין של כלמוביל רכב כזה, "מבית כולמוביל" עם תעוד מלא ומפורט של כל ההיסטוריה. המחיר היה סביר ושווה את השקט הנפשי , הם אפילו הסכימו לישר קו על חשבונם -קרי טיפול מלא, לפני המסירה.

גם חברות הליסינג בבעלות היבואנים שמוכרות רכב "שלהם" עדיפות על חברות ליסינג אחרות. בכל אופן, אסור לוותר על בדיקה חיצונית להם לבחירתך (לא מכון שהם ממליצים כי הוא קרוב)

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, האם הרכב מהליסינג עולה יותר בממוצע מלקנות מאדם פרטי?

במחירון יש הפחתה לליסינג 22% או לפחות 15% אם מדובר בנהג יחיד. חברות הליסינג מנסות להתחמק מההפחתות האלה, אבל הביטוח לא יתעלם מהן.

יש מקום למיקוח בכלל מול החברות האלה? בוודאי, זה שוק. וכמו בכל מקום גם שם ינסו לעשות עליך כל מיני תרגילים.

והן יאפשרו לי לקחת את הרכב לבדיקה אצל המוסכניק שלי?

כן, למרות שמכיוון שמדובר ברכב חדש כדאי מאד לקחת למכון כדי לשלול דברים שמוסכניק לא יכול למצוא. בהרבה מקומות יתנו לך דוח בדיקה מטעמם. תוכל להסתמך על הדוחות האלה רק כדי לפסול מה לא לקחת הלאה.

וחוץ מזה, תמיד אמרו שמכוניות מליסינג הן פחות שמורות

למרות שיש נהגי ליסינג שלא מתייחסים לרכב שלהם רוב הנהגים לא מתחרעים על הרכב כך שאפשר למצוא רכבים לא קרועים.

בכתבה הזאת https://www.10.tv/online/166400 אני קורא שזה דווקא הפוך, בגלל הטיפול של החברה, זה נכון?

חברות הליסינג חוסכות היכן שאפשר. אחד מהדברים הוא בטיפולים שמתבצעים במוסכי הליסינג תוך שימוש בחומרים המינימליים. כיוון שמדובר ברכבים חדשים התוצאות של הטיפולים האלה לא תמיד נראות לעין מיידית.

חלק מביבואנים מחזיקים גם בחברת ליסינג שלהם ושם מטפלים ברכבים במוסכי היבואן.

ואיזה דגם הכי משתלם לקנות מליסינג?

זה תלוי בתקציב ובצרכים שלך תפתח שרשור בפורום ייעוץ

בפנים באדום

נקודות נוספות לשיקול: קנייה מטרייד של היבואן כאן מדובר ברכב פרטי שהמוכר לא רצה למכור לבדו ומכר בחזרה ליבואן. יש סיכוי לאמוא רכבים די טובים שמה יותר באשר בליסינג, אבל כל כללי הזהירות עדיין תקפים.

בליסינג יציעו לך לתקן על חשבונם את הליקויים שיימצאו. ואפילו מכניסים סעיף של "השבחה" הייתי ממליץ שתתמקח איתם ותעשה את התיקונים אצלך או שתדרוש אחריות אמיתית על מה שימצאו.

בהצלחה!

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לשדרג את הרכב של אשתי, והיא מתעקשת שהיא רוצה רכב מליסינג כי חברה שלה קנתה רכב כזה והיא ממש מרוצה. האמת היא שעד היום תמיד קניתי מכוניות יד שנייה מבעלים פרטיים, אבל אני יודע שבשנים האחרונות העניין של רכב מליסינג ממש התפתח, אז אולי כדאי שאני אבין את העניין. קודם כל, האם הרכב מהליסינג עולה יותר בממוצע מלקנות מאדם פרטי? יש מקום למיקוח בכלל מול החברות האלה? והן יאפשרו לי לקחת את הרכב לבדיקה אצל המוסכניק שלי? וחוץ מזה, תמיד אמרו שמכוניות מליסינג הן פחות שמורות, ובכתבה הזאת https://www.10.tv/online/166400 אני קורא שזה דווקא הפוך, בגלל הטיפול של החברה, זה נכון? ואיזה דגם הכי משתלם לקנות מליסינג?

רק שים לב שהכתבה שאתה מפנה אליה היא למעשה פרסומת של חברת ליסינג כך שהיא לא בהכרח אובייקטיבית ;-)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...