Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה - מה לעשות

שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

נסעתי הבוקר בחולון בנתיב הימני. נהג שניסה להשתלב בנתיב שלי בברוטליות, פגע לי בכנף השמאלית הקדמית.

הוא מכחיש ומאשים אותי (מה איכפת לו?).

מאחורי היו מכוניות נוספות מאחורי, בהחלטה של שבריר שניה, לא יכולתי לעצור את הרכב בפתאומיות. הוא לעומת זאת ביצע עקיפה בצורה מרושלת כשראה שהנתיב אינו פנוי.

יש לי מצלמת רכב וניתן לראות את הפגיעה (שנייה 18). צירפתי גם תמונה של הרכב.

https://drive.google.com/file/d/1jVgvlIjjRH06OBO0kVa3Ji7yMiAxu6an/view

חברת הביטוח אמרה שהיא לא מתעסקת בצילומים וזה אחריות רק של בית המשפט.

מאחר ומדובר בתאונה בצד וזאת מילה שלי כנגד מילה שלו, הביטוח הציע בפני 2 אפשרויות:

1. 2 צ'קים דחויים לשמאי ולמוסך. מאחר והנהג מכחיש אשמה, אז התיקון מתבצע באמצעות הפוליסה המקיפה שלי. במקרה כזה, תהיה עליית פרמיה. ניתן לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות על עליית הפרמייה בכל שנה (במשך 3 שנים) או לאחר 3 שנים על הסכום המצטבר.

2. ללכת לשמאי באופן פרטי ועם דוח השמאות לתבוע אותו בתביעות קטנות (ייקח כמה חודשים). במקרה כזה, במידה ואני אנצח לא תהיה תבעיה ביטוחית שלי כלל והפרמייה לא תגדל.

לפני שאני מחליט באיזה אפשרות לבחור, האם יש לי מקרה ברור פה? האם ניתן לקבוע בוודאות שהוא האחראי לתאונה?

באיזה אפשרות כדאי לי לבחור?

תודה רבה.

20180718_063325.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

תמונות שפורסמו בשרשור

היי, צפיתי בסרטון, הוא אשם. אתה נסעת בנתיב הימני והוא השתלב בצורה לא טובה ושפשף אותך.

אבל, גם לך יש חלק בעניין ויכלת למנוע את זה. אני אישית מצליח למנוע מצבים כאלה כל יום בדרך לעבודה.

1) יש לו רכב גבוה, ויש איזור שנקרא "איזור מת", ואתה היית בדיוק באיזור הזה - גם אם הוא מסתכל במראה הוא לא רואה אותך. במיוחד בגלל שיש לו רכב גבוה והרכב שלך נמוך

2)מהניסיון שלי בכביש אני יכול לעזור לך לעתיד, במצב כזה יש לך 2 אופציות: א) תלחץ על הגז ותעקוף אותו, ככה הוא גם יראה אותך, כי אתה תצא מהאיזור ה"מת", וגם תעבור אותו לפני שהוא משתלב. ב) תלחץ על הברקס. אנשים מאחוריך יבלמו, ואם לא יבלמו, הם יתנגשו בך ויהיו חייבים ע"פ חוק לשלם לך על כל הנזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שאני אתן לסוואנה להשתלב.

מה אני פראייאר.

איך שהסוואנה נכנס לכביש שלך בנתיב השמאלי הוא מתחיל לאותת על כוונתו לפנות לנתיב הימני

למה?

כי הוא רוצה לפנות ימינה בצומת הבאה.

האטה קטנה ושום תאונה לא קורית.

חוקית שניכם אשמים.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

חולק עליך (דיי כרגיל :wink: ).

פות"ש בהחלט יכל למנוע את התאונה בנהיגה יותר חכמה, אבל חוקית, נהג הסוואנה, למרות שהוא איתת (שכידוע לא מקנה שום זכות אלא רק על הצהרת כוונות) היה צריך לעצור בקצה נתיב ההשתלבות במידה והדרך לא פנויה.

100% אשמת נהג הסוואנה שפשוט לא ציית ללשון החוק.

לאיזה חוק לא ציית פות"ש?

נכון שנהג חכם היה נמנע לחלוטין מהתאונה, זה עדיין לא עושה אותו אשם.

לא מבין את עניין 2 הצקים לביטוח, יש לך מקיף, אתה לא נותן שום צ'ק, אתה מפעיל פוליסה, משלם השתתפות עצמית ותובע בבית משפט לתביעות קטנות את הנהג הפוגע על נזק+עליית פרמיה ל 3 שנים +הוצאות.

באופן כללי, נראה שחברת הביטוח מנסה להתנער ממך, לחסוך לעצמה פעילות ושולחת אותך לסגור את העניינים מולו בכוחות עצמך, מה זה "לא מתעסקים בצילומים"? מה הם מקבלים בדוח שמאי? איורי קומיקס?

שנהמר על אחת מחברות הביטוח הישיר?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1000 פעמים אתה מצליח להתחמק... ופעם אחת לא. מה יכולתי לעשות בהחלטה של שבריר שניה בדיעבד זה לא חוכמה.

השאלה מה כדאי לי לעשות? האם להשתמש בביטוח או ללכת ישר למסלול של תביעה קטנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, צפיתי בסרטון, הוא אשם.

48. (א) נוהג רכב שנעקף, יסיט את רכבו עד כמה שאפשר לשפת הכביש כדי לאפשר לרכב העוקף, לעקוף בבטחה ולא יגדיל את מהירות נסיעתו עד לאחר שהרכב העוקף עבר על פניו.

אנשים מאחוריך יבלמו, ואם לא יבלמו, הם יתנגשו בך ויהיו חייבים ע"פ חוק לשלם לך על כל הנזק.

עצה גרועה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בנהג שנעקף, מדובר בנתיב השתלבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שוליים ולא ניתן להסיט את הרכב. אני המשכתי ישר ולא שיניתי את מסלולי ואת מהירות נסיעתו, בטח שלא הרצתי, והוא עבר נתיב כדי לבצע פנייה.

הערכת סדר גודל של הנזק על פי מוסך היא 2400 שקל.

כיצד כדאי לי לפעול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

48. (א) נוהג רכב שנעקף, יסיט את רכבו עד כמה שאפשר לשפת הכביש כדי לאפשר לרכב העוקף, לעקוף בבטחה ולא יגדיל את מהירות נסיעתו עד לאחר שהרכב העוקף עבר על פניו.

עצה גרועה מאוד.

הכוונה שלי הייתה ש: או שיתן לרכב להשתלב (יאט, יעצור, בלי לחשוב על רכבים שנמצאים מאחורה שצריכים לשמור ממנו מרחק לפי החוק), או שיילחץ על הגז ויעבור אותו לפני שהוא מספיק להשתלב.

ומה העצה שלך? בטח אתה אחיין של מיכאל שומאכר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל שאלה של מה שאתה רוצה לעשות, הנזק הוא סה"כ קוסמטי ואתה יכול לחכות עם התיקון עד לאחר קבלת הכסף דרכו בבית משפט (במידה ותזכה כמובן).

אני הייתי לוקח דוח שמאי, צילום וידאו, מגיש תביעה ומחכה לדיון.

אגב, ברוב הפוליסות (לך עוד יש מקיף), יש יעוץ ועזרה משפטית בחינם למבוטחים (לי הם אשכרה כתבו כתב תביעה עבור בית המשפט), אני מבין שגם את זה חברת הביטוח לא טרחה להציע לך.

באיזו חברה מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

100% אשמת נהג הסוואנה שפשוט לא ציית ללשון החוק.

לאיזה חוק לא ציית פות"ש?

נכון שנהג חכם היה נמנע לחלוטין מהתאונה, זה עדיין לא עושה אותו אשם.

אתה צודק מבחינת חוקי התעבורה, אבל כשזה יגיע לתביעת נזיקין אין סיכוי שהשופט יפסוק 100% אחריות לנהג הפוגע. די ברור שפות״ש יכול היה למנוע את התאונה במינימום מאמץ ותשומת לב, ולכן ככל הנראה יפסקו לו אי-אלו אחוזי אחריות בתאונה. כמה? תלוי בשופט.

1000 פעמים אתה מצליח להתחמק... ופעם אחת לא. מה יכולתי לעשות בהחלטה של שבריר שניה בדיעבד זה לא חוכמה.

״שבריר שניה״? אני ספרתי משהו כמו 4 שניות - מהרגע שהתחיל את הסטיה לנתיב שלך ועד התאונה - שבהן יכולת להאט ולתת לנהג השני להכנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל שאלה של מה שאתה רוצה לעשות, הנזק הוא סה"כ קוסמטי ואתה יכול לחכות עם התיקון עד לאחר קבלת הכסף דרכו בבית משפט (במידה ותזכה כמובן).

אני הייתי לוקח דוח שמאי, צילום וידאו, מגיש תביעה ומחכה לדיון.

אגב, ברוב הפוליסות (לך עוד יש מקיף), יש יעוץ ועזרה משפטית בחינם למבוטחים (לי הם אשכרה כתבו כתב תביעה עבור בית המשפט), אני מבין שגם את זה חברת הביטוח לא טרחה להציע לך.

באיזו חברה מדובר?

יכול לחכות עם התיקון.

אם נתעלם מהשאלה איך היה אפשר להימנע מזה, האם יש לי עילה לתביעה בכלל? האם יש לי יותר מ-50% לנצח במשפט?

האם הערכת מחיר של מוסך (מסמך רשמי) מספק בסכום כזה? האם אני צריך שמאי רכב מורשה?

באופן עקרוני, אני יכול לבצע את התיקון ולתבוע לאחר מכן. לא?

מדובר בסוכנות ביטוח שעובדת עם כלל ביטוח. הסוכנת אמרה שיש הגנה משפטית רק במקרה של הגנה ולא בתביעה.

נשמע לי מוזר, ניסיתי להבין, אבל היא היתה החלטית. אבדוק בפוליסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שנקרא "אשם תורם"

האשמה העיקרית היא על הואן, אתה מוזמן לתבוע את הביטוח שלו דרך הביטוח שלך. די בטוח שהביטוח שלהם יוריד לך אחוז מסויים על אשם תורם. את התוכל לתבוע כמובן את הביטוח שלהם על מלוא הסכום, אבל די בטוח שגם השופט יפסוק לך אשם תורם. למה? כי אמנם הצדק עמך, אבל את התאונה יכלת למנוע אם היית מאט. הוא לא "נפל" עליך משום מקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שנקרא "אשם תורם"

האשמה העיקרית היא על הואן, אתה מוזמן לתבוע את הביטוח שלו דרך הביטוח שלך. די בטוח שהביטוח שלהם יוריד לך אחוז מסויים על אשם תורם. את התוכל לתבוע כמובן את הביטוח שלהם על מלוא הסכום, אבל די בטוח שגם השופט יפסוק לך אשם תורם. למה? כי אמנם הצדק עמך, אבל את התאונה יכלת למנוע אם היית מאט. הוא לא "נפל" עליך משום מקום.

אם אני תובע את הביטוח של הנהג השני והנהג השני מכחיש אשמה, אזי אני משתמש במקיף שלי. כלומר, אני משלם 750 שקל השתתפות עצמית.

בנוסף, עם עליית הפרמייה למשך 3 שנים יהיה מדובר על הפרש לא מאוד גדול מעלות התיקון ללא התערבות הביטוח כלל.

אם אני תובע ומקבל "רק" 50% מהסכום בלי התערבות הביטוח, אני עדיין אשלם פחות. אני מפספס משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...